» »

Pomoč potrošnikom - problemi, izkušnje, nasveti

Pomoč potrošnikom - problemi, izkušnje, nasveti

1
2
»

cebelar123 ::

No moj problem se še ni razrešil saj se je prodajalec izgovarjal da ima čas do 1.aprila in da bo kolo dostavljeno. Tako da nisem imel izbire kakor da počakam. Sem pa našel zakon kateri govori o ari in še marsi kateri problematiki potrošnikov.

Najbolj pomemben link v tej temi!!!
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...

IX. ARA IN ODSTOPNINA


Neizpolnitev pogodbe

65. člen

(1) Če je za neizpolnitev pogodbe odgovorna stranka, ki je dala aro, sme druga stranka po lastni izbiri bodisi zahtevati izpolnitev pogodbe, če je to še mogoče, in povrnitev škode, aro pa všteti v odškodnino ali vrniti, bodisi se zadovoljiti s prejeto aro.

(2) Če je za neizpolnitev pogodbe odgovorna stranka, ki je prejela aro, sme druga stranka po lastni izbiri zahtevati bodisi izpolnitev pogodbe, če je to še mogoče, bodisi povrnitev škode in vrnitev are, bodisi vrnitev dvojne are.

(3) Kadar druga stranka zahteva izpolnitev pogodbe, ima vselej tudi pravico do povrnitve škode, ki jo ima zaradi zamude.

(4) Sodišče sme na zahtevo zainteresirane stranke zmanjšati pretirano veliko aro.

neres ::

Mi lahko kdo pove, kakšen je postopek pri prijavi trgovine na inšpekcijo in eventualni odškodnini, do katere bi bil upravičen?

Gre se za vračilo kupnine (oz. enakega izdelka) pri uveljavljanju garancije, do katerega po več kot 45 dneh še ni prišlo (kljub klicom/emailom).

A bi moral prej trgovini poslat kako priporočeno pismo, da bo zadeva uradno mogoča, ali se lahko kar takoj obrnem na inšpekcijo in zahtevam zamudne obresti?

Koliko pa so te obresti (na dan)? Koliko bi lahko "zaslužil" če še počakam? >:D


ps. Sej vem, da bi lahko spraševal pri uradnih virih, ampak mogoče se je kdo tukaj ukvarjal z istim problemom in lahko iz prve roke svetuje.

bluefish ::

Če se ne motim je glede obresti tako, da moraš dokazati izpad dohodka oz. škodo, ki je bila povzročena zaradi neopravljenega popravila.

Leks ::

Dobro je že če jih s priporočenim pismom obvestiš o tvoji nameri, imaš pa tudi dokaz, da si jih kontaktiral...
Obresti niso velike, je pa seveda odvisno od glavnice, predvidevam pa da ni 1kEUR ali več.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko časa ima trgovina časa, da zamenja izdelek pod garancijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
192452 (1956) beethoven

AGT računalniki (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
562132843 (72383) kuglvinkl
»

spletna trgovina solo.si (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Kaj kupiti
786116494 (47835) r3dkv1c4
»

problem z garancijo prenosnika (vshop.si) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24025592 (15456) lmfao
»

Nočejo reklamirat diska - ponudili so mi dobropis (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8812025 (8133) amigo_no1

Več podobnih tem