» »

Peticija za legalizacijo konoplje

Peticija za legalizacijo konoplje

««
5 / 13
»»

gruntfürmich ::

--Evo sem že - Ne, ne spremeni rezultatov. Zgleda, da smo ljudje tam in tukaj kar glih.
:)) ti kr...ampak to je še vedno imho.

--Če pa želiš vzgojit 2-metrsko rastlino, ki bo imela visoko vrednost THC-ja, je pa to enostavno preveč zahtevno za večino vzgojiteljev.
no, si že definiral zakaj bi bila roba od domačih proizvajalcev veliko cenejša kot ona v lekarni. zdaj pa še to s tvojo formulo postavi na ulico in boš morda videl da se bo domača pridelava še vedno isplačala.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

grunt> "ti kr...ampak to je če vedno imho."

Če nimaš boljšega argumenta, še vedno raje verjamem empiričnim podatkom, kot pa tvojim izvajanjem. :\


grunt> "no, si že definiral zakaj bi bila roba od domačih proizvajalcev veliko cenejša kot ona v lekarni. zdaj pa še to s tvojo formulo postavi na ulico in boš morda videl da se bo domača pridelava še vedno isplačala."

Lej, prvič, katerega dela izraza "kontrolirana substanca" ne razumeš? Če je neka zadeva kontrolirana in se jo da legalno nabavit v specializirani trgovini, to še ne pomeni, da lahko kar vsak kekec zdaj doma prideluje. Kotle za žganjekuho je tudi treba prijavit.

Morda pa rabimo več inšpektorjev, ki bodo pregledovali potrjene nasade konoplje in kotle za žganjekuho, pa manj policistov, ki po grmovju sedaj preganjajo najstnike, ki se zadevajo z marihuano.

Drugič, če se bo odrasla oseba želela kvalitetno zadet, bo odšla v specializirano trgovino in ne bo kupovala "tretjerazredne domačice" ali pa "perja" na črnem trgu. Mladina pa, če se bo res želela zadet, se bo zadela tako ali drugače: ali bo doma kradla staršem "zalogo" trave, ali bodo imeli nasade marihuane v koruzi tako kot zdaj, ali bodo pošiljali polnoletne brate v nabavo, ali pa bodo (še vedno precej drago) plačali slabo robo pri dilerju.

DODATEK: Seveda v vseh naštetih primerih nekdo krši bodoči zakon, ki bi pač moral biti kvalitetno spisan, ne pa eno luknjasto skrpucalo: v enem primeru starši, ki z neustreznim nadzorom nad drogo omogočajo uživanje mladoletniku. Ali pa bo to brat oz. naključni mimoidoči, ki bo vede kršil zakon s tem, da bo nabavil drogo v trgovini in jo nato posredoval mladoletniku. Ali pa bo to sam mladoletnik, ki bo imel neprijavljen nasad.

Če pa nič od tega in se bo mladoletnik zatekel k tistim redkim dealerjem, ki bodo še vedno vztrajali, čeprav bi lahko več zaslužili s švercanjem orožja ali pa preselitvijo svoje dejavnosti nekam, kjer so donosi večji - pa zakon še vedno krši dealer. Tako kot danes, samo da so danes dealerji na vsakem vogalu. Po legalizaciji bi bili pa redki ko tartufi.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

gruntfürmich ::

ja imagodej, vem kaj želiš povedati, ampak ti še enkrat povem s čim se ne strinjam -da bo roba pri pridelovalcih dražja ter da se bo poraba zmanjšala- in še enkrat povem da me tvoji dosedanji argumenti ne bodo prepričali v nasprotno. verjetno me bo prepričal le dejanski uspeh če bomo šli v to. trenutno pa tudi ti z usemi študijami in simulacijami ne moreš z 100% zagotovostjo trditi da bo uspeh zagotovljen.
(btw, kotle ni treba več prijaviti)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

gruntfürmich> ampak ti še enkrat povem s čim se ne strinjam -da bo roba pri pridelovalcih dražja ter da se bo poraba zmanjšala

Kaj se je pa tle za strinjat? Države, ki so šle skozi to, so vse zabeležile upad uporabe marihuane za rekreativne namene.

To je pač dejstvo, ki ni predmet strinjanja ali nestrinjanja. Manj ljudi se je zadevalo s travo iz različnih razlogov, med katerimi pri mladini prednjači ravno dejstvo, da so prepovedane reči moderne (peer pressure) in na voljo v šolah (accessibility). Pri starejših sprememb ni, ker če so se prej zadevali, se tudi zdaj, če se pa prej niso, se pa tudi zdaj ne.

gruntfürmich ::

-To je pač dejstvo-
pa kaj spet bluziš. to je dejstvo za tiste države, ki so šle skozi to, ne pa za slovenijo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Brane2 ::

Ker še ni šla skozi to ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Domacica ::

Kaj pa zdravilni učinki? Zdravi baje raka... Je že kdo to poskusil? link
Obišči http://www.domacica.org in sodeluj...

gruntfürmich ::

Kaj pa zdravilni učinki? Zdravi baje raka... Je že kdo to poskusil? link

joj, pa ne že spet ti s tvojimi pubertetniškimi forami:O tut cianid naj bi zdravil raka...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

no99 ::

če bi legaliziral, bi saj bolšo robo kadu :)
tko pa nikol ne veš ... tud mivko sem že not vidu ...

vsi doktorji se lahko zberete pa me ne bote prepričal da je zadeva škodljiva.
kadim že 15 let, imam svoje stanovanje, punco, službo, psa ... počutim se odlično, sem kreativen, zdrav ...

če bi legaliziral v sloveniji bi 9/10 turistov ne prišlo do hrvaške "he he he", ampak mentaliteta v sloveniji je pač še v prejšnem stoletju ... sej veste, folk iza zavese čekira za sosedi in opravlja...

moj glas dobite, moje mnenje je pa žal takšno, da se to nikoli ne bo zgodil... raje bomo promoviral alkohol in ob cestah prižigal svečke.

Brane2 ::

Kaj pa zdravilni učinki? Zdravi baje raka... Je že kdo to poskusil? link

joj, pa ne že spet ti s tvojimi pubertetniškimi forami:O tut cianid naj bi zdravil raka...



To NISO samo pubeertetniške fore. Marihuana definitvno pomaga, vsaj nekaterim, kljub zakonodaji, ki daje vse od sebe, da bi tovrstne koristi v kali zatrla.

Tako recimo lahko dobiš robo kdovekatere kakovosti in nenadzorovanega porekla, namesto da bi, tako kot za katerekoli druge pridelke lahko sam lahko preizkusil različno robo in si izbral robo, ki ti najbolj pomaga. Sort marihuane je maljon in vsaka ima svoje učinke na vsakega od nas...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Domacica ::

Pomoje sem že dal skozi puberteto, kaj pa vem... Drugače... zakaj pa je bila do prepovedi redna stranka medicine... celo še sedaj se izdeluje zdravilo marinol če se ne motim. Neko zdravstveno vlogo že more igrat, sicer pa pomaga pri prenašanju kemoterapij... vsaj to bi lahko zagotovili našim pacientom... če že ne za ozdravet, pa vsaj pri lajšanju bolečim... zdaj se sprašujem kdo ma pubertetne fore...
+ tega je že skorajšna 50% možnost, da v tem življenju fašeš raka... pa se pol za vprašat kak bo pa laik dobil zdravilo za lajšanje, ko glih ne pozna tvojih pobov...
Obišči http://www.domacica.org in sodeluj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Domacica ()

gruntfürmich ::

to, da se omenja zdravilni vpliv trave v sklopu legalizacije trave za kajenje, kateri je glavni namen da se boš zadel je neumno in pubertetniško.

da se v travi skrivajo zdravilne snovi ki ZDRAVIJO RAKA! (WOW:O) pa res ni nobeno presenečenje, namreč v skoraj čisto vsaki zelenjavi najdemo takšne snovi.
da pa se v sklopu kajenja povdarja, kako je trava zdrava, to pa mi ne gre v račun. ker eno je extrakcija učinkovin pri nizki temperaturi v dobrem topilu, drugo pa je inhaliranje dima, ki nastaja pri recimo 500°C žganju rastline.
zato ne bluzit!

če bi legaliziral, bi saj bolšo robo kadu :)
tko pa nikol ne veš ... tud mivko sem že not vidu ...


tudi mene so vedno pluča pekla da sem popizdeval. dobra roba ni nič slabega, ampak imho da legalizacija ne bo ciljev izpolnila.
sem pa zato da probamo, nisem proti. sem vedno zato da se proba.;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::


da pa se v sklopu kajenja povdarja, kako je trava zdrava, to pa mi ne gre v račun. ker eno je extrakcija učinkovin pri nizki temperaturi v dobrem topilu, drugo pa je inhaliranje dima, ki nastaja pri recimo 500°C žganju rastline.
zato ne bluzit!


Tu na ST imaš temo z mojimi izkušnjami s travo, oziroma točneje izkušnjami mojega fotra. In ja, pomagala mu je zelo in to že v obliki navadnega jointa.

kar se ostalih zelišč tiče, rad verjamem. AMpak dejstvo je, da je fotr probal svašta, od bioenergetikov do homeopatski raztopin, čajčkov in zelišč in edino joint je dal bistven učinek. Zelo podobne izkušnje je slišati z vseh strani.
On the journey of life, I chose the psycho path.

krneki0001 ::

Vsi se trudijo preprečit kajenje, vi bi ga pa še podžigali. A ni to mal čudno?
Večina vas tukaj kajenje zagovarja, pa je velik boljš kake kukije jest, kot pa kadit.

jype ::

nebivedu> Večina vas tukaj kajenje zagovarja

Kdo zagovarja? Kaj zagovarja? Ne seri. Jaz sem proti zlorabi vsake droge, ampak drugim lahko samo povem, ka naj bejo pametni.

Kar se mene tiče, morajo bit droge vedno dostopne vsem tistim, ki jih potrebujejo. Če se kdo mal rekreativno zadeva je to seveda njegov problem, a kazen naj dobi šele ko to kvarno vpliva na njegove soljudi.

imagodei ::

nebivedu,

nič ne zagovarjamo kajenja, kje si to pobral. Zagovarjamo svobodno izbiro - če polnoletna oseba želi kadit marihuano, naj jo. Če rajši je kukije, naj jih je. Če si pa rajši zmlete marihuanine liste intravenozno šopa v telo, naj pa to počne, kaj me briga.
- Hoc est qui sumus -

krneki0001 ::

BS.
Tisti, ki rabijo iz zdravstvenih razlogov, naj dobijo dovoljenje in to bi lahko omogočili, za ostale pa naj še vedno prepovedo.

Pa alkohol tudi in to kompletno, da ne bo takih idiotizmov, kot danes zjutraj, ko je vinjen voznik vozil po nasprotni strani avtoceste in ubil 3 ljudi.

thramos ::

In kako bo prohibicija preprečila take tragedije?

jype ::

nebivedu> Tisti, ki rabijo iz zdravstvenih razlogov, naj dobijo dovoljenje in to bi lahko omogočili, za ostale pa naj še vedno prepovedo.

A zato so Branetovemu fotru predpisal marihuano, ker bi to lahko omogočili?

BS.

nebivedu> Pa alkohol tudi in to kompletno, da ne bo takih idiotizmov, kot danes zjutraj, ko je vinjen voznik vozil po nasprotni strani avtoceste in ubil 3 ljudi.

A ti misliš, da če bi bil alkohol prepovedan, se to ne bi zgodilo?

Seveda se ne bi. Ti trije bi že prej podlegli v karambolu, ko bi en tihotapec preganjal drugega, ker prodaja na njegovem teritoriju.

gruntfürmich ::

Tu na ST imaš temo z mojimi izkušnjami s travo, oziroma točneje izkušnjami mojega fotra. In ja, pomagala mu je zelo in to že v obliki navadnega jointa.


izjeme še ne potrjujejo pravila. in daj link od te teme oz prispevka pls.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bluefish ::

Brane2 ::

Tu na ST imaš temo z mojimi izkušnjami s travo, oziroma točneje izkušnjami mojega fotra. In ja, pomagala mu je zelo in to že v obliki navadnega jointa.


izjeme še ne potrjujejo pravila. in daj link od te teme oz prispevka pls.


Rak na kosteh - Osteo sarcoma
On the journey of life, I chose the psycho path.

gruntfürmich ::

Tu na ST imaš temo z mojimi izkušnjami s travo, oziroma točneje izkušnjami mojega fotra. In ja, pomagala mu je zelo in to že v obliki navadnega jointa.


izjeme še ne potrjujejo pravila. in daj link od te teme oz prispevka pls.


Rak na kosteh - Osteo sarcoma

po prebrani 1 strani mi bolj liči na substanco za lajšanje simptomov kot pa na zdravilo. se motim?

- klasično zažiganje v smotki praktično kuri celo zadevo in generira kupe strupov, ki jih ob katranu vnašaš vase.
sj to si pa že sam povdaril.

(bi morda morali tudi mojemu fotru dat marihuano, pristal pa je na morfiju)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

nebivedu> Tisti, ki rabijo iz zdravstvenih razlogov, naj dobijo dovoljenje in to bi lahko omogočili, za ostale pa naj še vedno prepovedo.

A zato so Branetovemu fotru predpisal marihuano, ker bi to lahko omogočili?

BS.

nebivedu> Pa alkohol tudi in to kompletno, da ne bo takih idiotizmov, kot danes zjutraj, ko je vinjen voznik vozil po nasprotni strani avtoceste in ubil 3 ljudi.

A ti misliš, da če bi bil alkohol prepovedan, se to ne bi zgodilo?

Seveda bi se dogajale, ko bo pa droga legalizirana bo pa še več tega, ker ljudje ne znajo z mero pit ali pa jemat droge, pa potem pride do takih primerov.


Ti trije bi že prej podlegli v karambolu, ko bi en tihotapec preganjal drugega, ker prodaja na njegovem teritoriju.

To kdo se lovi po avtocestah pa naj policija rešuje.

Alko in droge za vse prepovedat, omogočit tistim, ki rabijo zaradi zdravstvenih razlogov, dilerje pa direktno kar tam, ko jih ujamejo z drogo ali alkotom, postrelit. Šus u tilnik, pa fertik deu. Nobenih dodatnih stroškov za sojenje in podobno.

innerspace ::

dilerje pa direktno kar tam, ko jih ujamejo z drogo ali alkotom, postrelit. Šus u tilnik, pa fertik deu. Nobenih dodatnih stroškov za sojenje in podobno.

Debil. Sej je samo moje mnenje.

gruntfürmich ::

dilerje pa direktno kar tam, ko jih ujamejo z drogo ali alkotom, postrelit. Šus u tilnik, pa fertik deu. Nobenih dodatnih stroškov za sojenje in podobno.

Debil. Sej je samo moje mnenje.


a si švicnu ful?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

innerspace ::

Mislim da je oznaka primerna za nerazgledano osebo, ki ima tendenco sirjenja sovraznosti do ostalih osebkov iste vrste. Ce koga moti moj komentar, naj ga kar izbrise, ob tem pa upam da bojo zbrisani tudi taki sovrazni pozivi.

a si švicnu ful?

Svicanje je zdravo, kolikor vem. Se me pa osebno ne tice, ce si to mislil.
Aja, bravo za komentar.

ABX ::


Alko in droge za vse prepovedat, omogočit tistim, ki rabijo zaradi zdravstvenih razlogov, dilerje pa direktno kar tam, ko jih ujamejo z drogo ali alkotom, postrelit. Šus u tilnik, pa fertik deu. Nobenih dodatnih stroškov za sojenje in podobno.


Cesta je glavni razlog za smrt ljudi med 20 in 40 let, vendar nobenemu na karaj pameti ne pride da bi prepovedal vožnjo. Zato ker nekateri ne vejo kako se obnašat ne bomo prepovedali vsem uživanje življenja. Glede nasilja, pa mislim da smo barbarstvo prerasli, no vsaj nekateri.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

imagodei ::

> "BS. Tisti, ki rabijo iz zdravstvenih razlogov, naj dobijo dovoljenje in to bi lahko omogočili, za ostale pa naj še vedno prepovedo."

BS je to, da niste sposobni pogledat čez planke, ki vam jih je privzgojila indoktrinacija.

Kaj je končni cilj normalne družbe? Zmanjšat porabo drog na minimum! Vedno bodo ljudje, ki bodo uporabljali in zlorabljali droge, ker je pač fino. Treba se je vprašat, kako to uporabo držat na čimbolj nizkem nivoju. Zakon ni samemu sebi v namen. Ne prepovedujemo drog kar tako, ker se nam ne zdi prav, da se ljudje od časa do časa želijo zadet oz. s pomočjo drog sprostit. Prepovedujemo jih zato, ker smo ugotovili, da določena vrsta uporabe (zlorabe) povzroča škodljive efekte na nivoju celotne družbe.

Ampak po drugi strani ne moremo kar pavšalno govorit, da vsaka uporaba droge prinaša škodljive efekte. Treba je pa tudi kritično pogledat, kaj počnemo in ugotovit, če trenutna ureditev morda ne prinaša ŠE VEČ škodljivih efektov, kot sama uporaba ali zloraba drog. Ali smo pripravljeni pojav dealerjev sprejeti kot kolateralno škodo kriminalizacije drog, ali je to vseeno prevelika žrtev?

Kriminalizacija drog pomeni takojšen pojav preprodajalske mreže. Organiziran kriminal. Le-ta pa se običajno ne ukvarja samo z drogami, pač pa steguje lovke tudi po drugih ilegalnih in legalnih poslih.

Skratka, dajmo se ideološko neobremenjeno vprašat, kako bomo bolj učinkovito zmanjšali uporabo drog in jih lažje nadzorovali? S strogim preganjanjem in posredno s podpiranjem črnega trga, ali pa z uničenjem le-tega? Dajmo se vprašat, kaj je za družbo bolj koristno? Marginalizacija najbolj zasvojenih posameznikov, mladoletna prostitucija, pometanje problemov pod preprogo in posredno podpiranje organiziranega kriminala? Le-ta se potem vključi tudi v (mladoletno) prostitucijo, izsiljevanja, nasilništvo, umore - vse zaradi dolgov zasvojencev. Zasvojenci pa v brezizhodnih situacijah obiščejo vaše hiše, vlamljajo v avtomobile, ali pa nastavljajo svoje riti pohotnim starim dedcem.

Dajmo se vprašat, kaj je tukaj problem? Kaj je tukaj vzrok in kaj posledica? Ali so vzrok res droge, ali pa mogoče kriminalizacija in represija?
- Hoc est qui sumus -

ABX ::


Dajmo se vprašat, kaj je tukaj problem? Kaj je tukaj vzrok in kaj posledica? Ali so vzrok res droge, ali pa mogoče kriminalizacija in represija?


Žal kmečki Janez kaj več kot 1+1 ne razume. Zato pa slepo sledi to kar mu država / cerkev narekuje in žalostno je da se tega niti ne zaveda.

Ovca ftw!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

imagodei ::

> "po prebrani 1 strani mi bolj liči na substanco za lajšanje simptomov kot pa na zdravilo. se motim?"

Sicer sem prepričan, da ti bo Brane dovolj kompetentno odgovoril sam, ampak: četudi gre "samo" za lajšanje simptomov, posredno taka terapija prinaša cel kup koristi: po kemoterapiji človek nima apetita in telo slabi, namesto da bi se bilo sposobno upreti bolezni. Oslabljeno telo in pomanjkanje volje do življenja je krasna kombinacija za (pre)zgodnjo smrt. Že če THC te simptome "samo" odpravlja (ne pa zdravi raka), je to ogromen plus.

Poleg tega THC in njegovi metaboliti analgetično, tako da rakavi bolnik, ki je na jointih, lažje prenaša bolečine. In da je mera polna, bolniku ni treba biti nonstop "high", ker THC-jevi metaboliti ostajajo v telesu še dolgo po zadnjem jointu.


> "- klasično zažiganje v smotki praktično kuri celo zadevo in generira kupe strupov, ki jih ob katranu vnašaš vase."

Nič ne kuri celotne zadeve... Ogromno se jo izloča z dimom, zato pa tudi ljudje so zadeti, ko kadijo. d0h! Se pa res pri klasičnem kajenju ustvarja množica ostalih plinov in delcev, ki niso koristni. Res je, da se lahko namesto kajenja uporablja tudi t.i. Kukije (je pa tukaj še težje dozirat, kot pri klasičnem jointu). Druga varianta je uporaba Vaporizatorja, ki ne zažiga marihuane. Mislim, da je Brane to svojemu očetu celo nabavil.
- Hoc est qui sumus -

krneki0001 ::


Alko in droge za vse prepovedat, omogočit tistim, ki rabijo zaradi zdravstvenih razlogov, dilerje pa direktno kar tam, ko jih ujamejo z drogo ali alkotom, postrelit. Šus u tilnik, pa fertik deu. Nobenih dodatnih stroškov za sojenje in podobno.


Cesta je glavni razlog za smrt ljudi med 20 in 40 let, vendar nobenemu na karaj pameti ne pride da bi prepovedal vožnjo. Zato ker nekateri ne vejo kako se obnašat ne bomo prepovedali vsem uživanje življenja. Glede nasilja, pa mislim da smo barbarstvo prerasli, no vsaj nekateri.



Ceste rabimo vsi, droge in alkohola pa ne. Zakaj bi dajali debilom, ki se morajo zakajat ali pa pit alko, potuho da bi se ga bodo naprej lahko zadeval. Ne rečem tistim, ki rabijo iz zdravstvenih razlogov, ostali pa se naučte živet brez tega dreka.

JanK ::

Ampak kaj tebe osebno moti ce se jaz zadevam?

Ali lahko zase reces da ne uporabljas/delas niti ene stvari, ki bi te lahko zasvojila, pa nobenemu drugemu ne skodi: kava, cigareti, alkohol, seks, igre na sreco, internet, racunalniske igre, sport (glej endorfine),...

Prav nic od tega ne rabimo vsi, prav vse ima potencial da cloveka zasvoji. Zakaj bi dajali debilom, ki pocnejo te stvari, potuho. Vsak naj dokaze da to resnicno rabi (npr., PC v sluzbi), ce ne, pa se mu prepove....

krneki0001 ::

Vlečeš skupaj stvari nujne za preživetje in stvari, ki niso nujne. Droga, kava, alkohol, cigareti, igre, igre na srečo niso nujne zadeve, medtem ko vožnja v treznem stanju po naših cestah, pc v službi in podobno, je naša nuja, ker brez tega ne moreš zaslužit za normalno življenje (brez drog in alkohola).

Večina bi legalizacijo drog, pa še legalnih drog (cigareti in alkohol) nismo uspeli zmanjšat na minimum, zato trdim da še nismo zreli za kaj takega in da bo več kot 90% legalnih drog končalo za debile, ki se ga morjo zadevat, ker drugače ne znajo živeti.

imagodei ::

nebivedu,

nisi uspel odgovorit na vprašanje, kako TEBE moti, če se JanK zadeva? Lahko?
- Hoc est qui sumus -

jype ::

nebivedu> pa še legalnih drog (cigareti in alkohol) nismo uspeli zmanjšat na minimum,

Pa še zmer mamo tepce ki nam s terenci uničujejo naravo. Da js enga tacga dobim, sam šus v tilnik, pa smrdljivo koreto v kocko zbasat.

krneki0001 ::

jype, ti jih kr dej, še posebej tiste, ki se resnično po naravi vozijo naokoli (atv, gorski kolesarji, motorne sani, terenci). Še jst ti bom pomagal. Namreč če si videl zadnjo spremembo zakona (21.09.2009), je za tiste, ki se vozijo po naravi izven cest (tudi za bicikliste) kazen do 4000 evrov. In upam, da bodo hitro začeli uvajat te kazni. Se bo potem poznalo, kdo se vozi po naravi in kdo se vozi po cestah (takih in drugačnih, ampak cestah). SIcer ne boš verjel, vendar mene izven ceste težko vidiš. Mogoče me vidiš, ko peš hodim čez kak travnik s psom.

imogodei, mene ne moti če se on zadeva. Moti me pa če se potem zadet spravi za volan, ali v službo in zaradi zadetosti naredi napako, katera drago stane kakega nedolžnega. Pa če drogo prodaja lai pa zastonj tala otrokom.

Zgodovina sprememb…

jype ::

nebivedu> In upam, da bodo hitro začeli uvajat te kazni

A se hecaš? Kje sred hoste pa mislš da polcaj stoji, pa tala kazni?

Sploh pa sem mislu na to da tvoj auto z unim kramparcam tolk več pokur pa usmradi!

In predvsem sem ti hotel pokazat, da ni dovolj samo mnenje debila (kar brez sramu priznam da sem, ko izjavim tako debilarijo, kot je streljanje na voznike terencev), da se neko reč prepove.

krneki0001 ::

nebivedu> In upam, da bodo hitro začeli uvajat te kazni

A se hecaš? Kje sred hoste pa mislš da polcaj stoji, pa tala kazni?

Sploh pa sem mislu na to da tvoj auto z unim kramparcam tolk več pokur pa usmradi!

In predvsem sem ti hotel pokazat, da ni dovolj samo mnenje debila (kar brez sramu priznam da sem, ko izjavim tako debilarijo, kot je streljanje na voznike terencev), da se neko reč prepove.


ne boš verjel glede policajev ali inšpektorjev, ampak ja stojijo sredi gozda in čakajo na vznike, ki bodo šli mimo, pa še par redarjev, sedaj ko so ugotovili, da bodo lahko velik denarja od takih stisnili.

Pa še to, moj avto ima porabo tako kot jaz hočem, če bolj pohodim več, če manj pohodim pa manj, ampak nič več od kakega drugega 1600 kubičbega avtomobila (tudi zarad kramparc nima večje porabe). So pač predpisane gume za ta avto.

Kar se pa tiče tvojega debilizma da bi streljal voznike, priznam je debilizem, da bi pa streljal nekoga, ki z drogo ubija ljudi, mi pa za takega ni potočiti solze, niti žalosten ne bom, prej srečen, ker bo manj sejalcev smrti med nami.

jype ::

nebivedu> (tudi zarad kramparc nima večje porabe)

Ni to tle tema, ampak... Ne ga lomt, fant.

nebivedu> da bi pa streljal nekoga, ki z drogo ubija ljudi, mi pa za takega ni potočiti solze

Noben diler ne ubije tolk ljudi, kot diler z avti, torej?

innerspace ::

da bi pa streljal nekoga, ki z drogo ubija ljudi, mi pa za takega ni potočiti solze, niti žalosten ne bom, prej srečen, ker bo manj sejalcev smrti med nami.

Najprej...tukaj naj bi bilo govora o kanabisu...tako da ubijanje z drogo odpade. Razen ce si izmislis kak podatek, ki dokaze nasprotno.
Drugic, ce bos enega odstranil(ce zelis, ubil) ga bo nadomestil drug. Namrec je trg tisti, ki doloca koliko robe potrebuje. Tako da je ubijanje(ok, odstranjevanje) neefektivno. Trg (povprasevanje) ustvarja dilerje.
Ker povprasevanje obstaja ne glede na zakone, nima smisla se spravljat na dilerje(na nek nacin), potrebno je ozavestit porabnike in jim dokazat zakaj naj tega vec ne konzumirajo. Kar pa ti na tak nacin kot ga izrazas tule, nikakor ne bo uspelo.
Aha, tretjic...ker bi legalizacija izbrisala crni trg in dilerje, je resitev problema obvious.

Noben diler ne ubije tolk ljudi, kot diler z avti


Good point.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Večinoma je govora o vse hdrogah, ne samo o travi. Nisem pa ne za legalizacijo trave, še manj pa za legalizacijo trdih drog. Sem pa še za prepoved alkohola.

ABX ::

A ima sploh smisla prepričat nekoga ki noče razumet? Ki ima to toliko predsodkov v glavi da ima resnico popačeno. Ker ni važno kolikor veljavnih argumentov izpostaviš on bo še vedno vztrajal v svoji iluziji in konstanto zavračal vse kot ne-resnica.

Ne samo to, celo je pripravljen ubijat za svoje iluzije.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jype ::

nebivedu> Nisem pa ne za legalizacijo trave, še manj pa za legalizacijo trdih drog. Sem pa še za prepoved alkohola.

Ja, sej talibani so tut za ženske kamenjat do smrti, če jih kdo posili, ker vsi vemo kam pridemo, če tega ne bi počeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

innerspace ::

Večinoma je govora o vse hdrogah, ne samo o travi.

Ja, zato ker nihce ne prebere naslova teme vec kot 1x.

A ima sploh smisla prepričat nekoga ki noče razumet? Ki ima to toliko predsodkov v glavi da ima resnico popačeno. Ker ni važno kolikor veljavnih argumentov izpostaviš on bo še vedno vztrajal v svoji iluziji in konstanto zavračal vse kot ne-resnica.

Ne samo to, celo je pripravljen ubijat za svoje iluzije.


Nima smisla, ne. Kdor je pripravljen ubijat, je pa ze skrajnez, ki ga je treba ubit:))

ABX ::

Se mi zdi podobno kot prepričat Hitlerja da je delal napake. Je sploh možno?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

innerspace ::

Je sploh možno?

Death awaits.

krneki0001 ::

ABX, sploh ni poanta v tem da nebi vaših blodenj dojel, ampak predobro poznam slovence in vsi samo izkoriščamo in iščemo luknje kjerkoli se da in tako je pri alkoholu (ki je dovoljen) in tako bo pri drogi. Že tako je vsak vikend preveč nažganih od dovoljenega alkota, ko bo pa travo možno legalno kupit v vsaki trafiki, bo pa še več zadetkov po cestah.
A ni poanta, da zmanjšamo konzumiranje alkohola, drog, cigaret? Kako boš zmanjšakl konzumiranje, če pa boš potem travo lahko kupil v vsaki trafiki. Pa še cenejša bo, ker ne bo vmesnih členov vmes.

Že to, da je 2 deci soka dražje od pol litra piva se mi gabi, ker potem že otroci raje sežejo po pivu kot pa po soku, ker je cenejši, pa še več ga je. Kako bo šele pri travi ko boš za 1 evro zadet 3 ure. Za to da bi bil nabasan par ur rabiš v gostilni kr nekaj pirov spit, opl boš pa enga skadil in boš za 20X manj denarja zadet. Kako bo to zmanjšalo uporabo drog? Po moje bo to zmanjšalo porabo alkohola, ampak zvečalo porabo trave. Vseeno pa se mi ne zdi ne ena ne druga stvar dobra.

Nismo še dorasli taki legalizaciji drog.

Zgodovina sprememb…

innerspace ::

če pa boš potem travo lahko kupil v vsaki trafiki.

What? Spet dokazujes da ne razumes kar se tukaj pise.


ampak predobro poznam slovence in vsi samo izkoriščamo in iščemo luknje kjerkoli se da


Slovenci smo kar se tega tice kar v redu. Jaz nimam takih nagnjenj.

Nismo še dorasli taki legalizaciji drog.

Ker si jo napacno predstavljas, to ti poskusamo razlozit.

krneki0001 ::

Nič si jaz napačno ne predstavljam. Legalizacija je ali pa ni. In če je trava legalizirana, jo lahko kupiš kjerkoli, drugače to ni legalizacija, ampak samo zakonsko dopuščanje da eni ja drugi pa ne.
««
5 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Legalizacija marihuane 2016 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
904144555 (57378) gushto
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21742024 (30293) jype
»

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
80658337 (25294) jype
»

Razlogi proti legalizaciji ganje ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
37233409 (23589) tomi66

Več podobnih tem