» »

Peticija za legalizacijo konoplje

Peticija za legalizacijo konoplje

««
6 / 13
»»

ABX ::

ABX, sploh ni poanta v tem da nebi vaših blodenj dojel, ampak predobro poznam slovence in vsi samo izkoriščamo in iščemo luknje kjerkoli se da in tako je pri alkoholu (ki je dovoljen) in tako bo pri drogi. Že tako je vsak vikend preveč nažganih od dovoljenega alkota, ko bo pa travo možno legalno kupit v vsaki trafiki, bo pa še več zadetkov po cestah.
A ni poanta, da zmanjšamo konzumiranje alkohola, drog, cigaret? Kako boš zmanjšakl konzumiranje, če pa boš potem travo lahko kupil v vsaki trafiki. Pa še cenejša bo, ker ne bo vmesnih členov vmes.

Že to, da je 2 deci soka dražje od pol litra piva se mi gabi, ker potem že otroci raje sežejo po pivu kot pa po soku, ker je cenejši, pa še več ga je. Kako bo šele pri travi ko boš za 1 evro zadet 3 ure. Za to da bi bil nabasan par ur rabiš v gostilni kr nekaj pirov spit, opl boš pa enga skadil in boš za 20X manj denarja zadet. Kako bo to zmanjšalo uporabo drog? Po moje bo to zmanjšalo porabo alkohola, ampak zvečalo porabo trave. Vseeno pa se mi ne zdi ne ena ne druga stvar dobra.

Nismo še dorasli taki legalizaciji drog.


So ti že 100x povedali da legalizacija in prohibicija ne vpliva na porabo drog. Ampak ti še vedno fanatično vztrajaš na svojem. Kaj sploh naj diskutiramo ko zavračaš resnico. Lahko se grem psihološkega terapevta, ampak nisem sposoben za to.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

innerspace ::

Nič si jaz napačno ne predstavljam. Legalizacija je ali pa ni. In če je trava legalizirana, jo lahko kupiš kjerkoli, drugače to ni legalizacija, ampak samo zakonsko dopuščanje da eni ja drugi pa ne.

Temu jaz pravim fobija. Zakaj bi jo lahko kupil kjerkoli? A stekas kaj pomeni nadzor?
Ocitno ne.

krneki0001 ::

Če je pod nadzorom, potem to ni legalizacija. Ampak je nekaj vems. Pol ne bluzite o legalizaciji. Legaliziran je alkohol. Kupiš ga lahko povsod, še v trgovini z otroškimi stvarmi ga imaš v bombonih.

Če jo dovolijo za zdravstvene namene, to ne pomeni legalizacijo. Velika večina zdravil je dovoljena pod zdravniškim nadzorom, pa jih lahko vtakneš v skupino drog.

Zgodovina sprememb…

jype ::

nebivedu> Če je pod nadzorom, potem to ni legalizacija.

V kolkem času mi lahko zrihtaš škatlco Ritalina?

nebivedu> Če jo dovolijo za zdravstvene namene, to ne pomeni legalizacijo.

Aja? Torej je Ritalin ilegalen? Kaj pa Ospen? Povej mi, v keri trafiki lahko dobim antibiotike? Najrajš bi Sumamed, mi je tok dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

innerspace ::

Prodaj alkohola je "pod nadzorom", ker se ve tocno kje se ga prodaja.
Isto bi bilo za konopljo, vedelo bi se kje se jo da kupit.
Verjemi, da je nebi prodajali kar tako naokoli po stacunah, ker to ni nekaj "nedolznega", gre za med drugim psihoaktivno substanco, ki bi bila na voljo le polnoletnim osebam, tako kot je alkohol, pa ciki(ne me jemat za besedo, lahko da je meja nizja, ampak je).
Kar omogoca zakon = legalno = kontrolirano = obdavceno.

No pa povej mi kaj bi bilo narobe z bomboni s thc-jem? Seveda ga nebi bilo toliko, za zacutit efekt. Bili bi "dobri za grlo". No?

jype ::


Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: jype ()

krneki0001 ::

Prodaj alkohola je "pod nadzorom", ker se ve tocno kje se ga prodaja.
Isto bi bilo za konopljo, vedelo bi se kje se jo da kupit.
Verjemi, da je nebi prodajali kar tako naokoli po stacunah, ker to ni nekaj "nedolznega", gre za med drugim psihoaktivno substanco, ki bi bila na voljo le polnoletnim osebam, tako kot je alkohol, pa ciki(ne me jemat za besedo, lahko da je meja nizja, ampak je).
Kar omogoca zakon = legalno = kontrolirano = obdavceno.

No pa povej mi kaj bi bilo narobe z bomboni s thc-jem? Seveda ga nebi bilo toliko, za zacutit efekt. Bili bi "dobri za grlo". No?


1.) Ali je res obdavčen ves alkohol, ali pa pod nadzorom? Pojdi enkrat na dolenjsko (al pa kamorkoli drugam po sloveniji) pa se pri prvi kmetiji, ki jo vidiš, ustavi pa vprašaj, če imajo kaj šnopsa za prodat. Me zamima če je tist šnops obdavčen. Vprašanje kaj vse se je kuhalo zraven tistega šnopsa - lahko dobiš celo strup, ker ni bil pravilno pripravljen. In temu jaz ne pravim nadzor, ampak pomanjkanje nadzora. In če bo enako s travo smo šli iz dežja pod kap in ne na boljše. Dilerji pa bodo še vedno ostali (druga točka).

2.) Če lahko vsaka polnoletna oseba pride do trave, kaj jim potem prepoveduje to travo prodat mladoletnim (kot je sedaj z alkoholom)?

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Kaj hočeš povedat? Da če želijo ljudje pridejo do tistega kar hočejo brez da bi jih lahko država kontrolira?

A tebi je sploh jasno kaj hočeš povedat?

"Fanaticism consists of redoubling your efforts when you have forgotten your aim"
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Okapi ::

Ne vem, kaj se sploh prepričujete s Nebivedujem. On je pač en na ves svet jezen fundamentalist, ki bi najraje živel v Iranu ali Savdski Arabiji (prepovedan alkohol, posiljevalce in preprodajalce drog obglavljajo ...), ampak ima problem, ker verjetno tudi Muslimanov ne mara.

Očitno je nezadovoljen s svojim življenjem in vidi krivce za to vsepovsod okoli sebe.

O.

ABX ::

Hja verjetno ni edini, ampak mogoče se bo kdo zamislil nad tem kar piše in bo videl zakaj določeni pogledi so napačni.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

krneki0001 ::

okapi, zelo se motiš. Rad bi živel v državi, kjer znajo ljudje tudi brez drog zažurat in se met dobro. Tega tukaj 75% tega foruma ne zmore. Pa rad bi da bi bilo alkohola in ostalih drog manj. Če je to slabo, potem res nisem v pravi državi.

ABX, upam tudi da se bo kdo nad tem zamilil, da to o čemer govorite ni legalizacija, ampak samo preusmeritev iz dilerjev v roke države, ki bo zato samo več davka pobrala, kadili bodo pa vsi isto.

Za moje pojme bi morali konzumiranje tega sranja zmanjševat in posledično zmanjšat na minimum, ne pa prestavljat pod drugega dilerja (iz navadnih dilerjev na državne dilerje).

ABX ::

A ti veš kakšno gospodarsko škodo povzroča organiziran kriminal? Se zavedaš kakšne ogromen handicap je to za legalne firme?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jype ::

nebivedu> Rad bi živel v državi, kjer znajo ljudje tudi brez drog zažurat in se met dobro.

V tej državi so droge legalne.

gruntfürmich ::

> "po prebrani 1 strani mi bolj liči na substanco za lajšanje simptomov kot pa na zdravilo. se motim?"

Sicer sem prepričan, da ti bo Brane dovolj kompetentno odgovoril sam, ampak: četudi gre "samo" za lajšanje simptomov, posredno taka terapija prinaša cel kup koristi: po kemoterapiji človek nima apetita in telo slabi, namesto da bi se bilo sposobno upreti bolezni. Oslabljeno telo in pomanjkanje volje do življenja je krasna kombinacija za (pre)zgodnjo smrt. Že če THC te simptome "samo" odpravlja (ne pa zdravi raka), je to ogromen plus.

Poleg tega THC in njegovi metaboliti analgetično, tako da rakavi bolnik, ki je na jointih, lažje prenaša bolečine. In da je mera polna, bolniku ni treba biti nonstop "high", ker THC-jevi metaboliti ostajajo v telesu še dolgo po zadnjem jointu.


> "- klasično zažiganje v smotki praktično kuri celo zadevo in generira kupe strupov, ki jih ob katranu vnašaš vase."

Nič ne kuri celotne zadeve... Ogromno se jo izloča z dimom, zato pa tudi ljudje so zadeti, ko kadijo. d0h! Se pa res pri klasičnem kajenju ustvarja množica ostalih plinov in delcev, ki niso koristni. Res je, da se lahko namesto kajenja uporablja tudi t.i. Kukije (je pa tukaj še težje dozirat, kot pri klasičnem jointu). Druga varianta je uporaba Vaporizatorja, ki ne zažiga marihuane. Mislim, da je Brane to svojemu očetu celo nabavil.


upam da se razumemo da sem jst ciljal izključno na kajenje marihuane za rekreativne namene.
in upam da si v tej smeri tudi razumel moje argumente.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich> upam da se razumemo da sem jst ciljal izključno na kajenje marihuane za rekreativne namene.

Zakaj si pa potem proti legalizaciji?

krneki0001 ::

ABX,
vem, samo dokler nimamo davčne policije poštimane, lahko krade vsak. Recimo zakaj ne pogledajo kok je imel v zadnjih letih šrot plače in potem pogledajo njegovo celotno finančno stanje in primerjajo, ali je lahko z vsemi plačami skupaj spravil tok in tok bogastva kolikor ga ima? Zakaj tega ne naredijo pri večini teh "hitrih" bogatašev.
Že tam ne znajo reda narest, ga bodo pa potem pri drogah.

gruntfürmich> upam da se razumemo da sem jst ciljal izključno na kajenje marihuane za rekreativne namene.

Zakaj si pa potem proti legalizaciji?


To ni legalizacija. To je samo prenos iz enega dilerja na drugega in nič drugega. Ko boš prišel v trafiko in naročil vrečko trave, tako kot sedaj tobaka - to bi bila legalizacija.

Sem pa proti obema verzijama, tako moji kot vaši verziji legalizacije.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::


po prebrani 1 strani mi bolj liči na substanco za lajšanje simptomov kot pa na zdravilo. se motim?


1. Motiš se. Njegov PSA je po uživanju krepko padel.

2. Tudi če bi šlo za substanco za lajšanje simptomov, pa kaj ? Večina substanc v lekarni je takih. Recimo aspirin. Saj ne pozdravi glavobola.
Ali koneckoncev tablete z opijem, ki so mu jih predpisovali doslej. Ali kupi enih drugih "zdravil", ki jih uporabljajo tudi mamilarji za zadevanje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

nebivedu> To ni legalizacija. To je samo prenos iz enega dilerja na drugega in nič drugega.

Joj, si težek:

# legalizírati -am dov. in nedov. (i?) 1. z zakonom dovoliti, priznati, kar prej ni bilo dovoljeno ali priznano, uzakoniti: legalizirati splav // dovoliti, priznati, kar prej ni bilo dovoljeno ali priznano sploh: dopuščati napake in jih s tem legalizirati; ta praksa se zdaj legalizira // spraviti v sklad z zakoni, predpisi: legalizirati svojo posest orožja; končno sta legalizirala svoje skupno življenje 2. knjiž. uradno potrditi, overoviti: legalizirati listino; pri sodišču legalizirati podpise na pogodbi legalizíran -a -o: legalizirana stranka
# legalizácija -e ž (á) glagolnik od legalizirati: nasprotovati legalizaciji splava; legalizacija stranke / to je legalizacija samovolje / legalizacija podpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ABX ::

Napačno gledaš, kriminalcem je potrebno odvzet trg. Isto kot so to naredili z dekriminalizacijo prostitucije. Pa tudi tam imaš fanatike ki bi streljali vse povprek.


Veliko ljudi pa še vedno ima predstavo da so droge tiste ki odnesejo osebo v bedno. Ni tako.

Beda je tista katera sproži potrebo po oddaljevanju od realnosti in tisti ki to potrebujejo se ne ozirajo ali je to legalno ali ne, to pač rabijo, in to bojo dosegli. Vprašanje je samo to, komu bojo plačevali za te usluge.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

gruntfürmich ::

gruntfürmich> upam da se razumemo da sem jst ciljal izključno na kajenje marihuane za rekreativne namene.

Zakaj si pa potem proti legalizaciji?


ker menim da ne bo zadostila ciljem, ki sem jih že prej omenil. sem pa za to da se proba pa da se vidi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich> sem pa za to da se proba pa da se vidi.

Success!!1

Jaz tudi. Ne bi bil, če bi mislil, da bo potem slabše, a vse, od primera prohibicije v tridesetih letih v ZDA, do primera Portugalske v letu 2005, kaže na to, da se stanje v povprečju bistveno izboljša.

Če bo slabše, pa vedno lahko prepovemo nazaj - saj marihuana ni prepovedana od začetka vesolja.

gruntfürmich ::

gruntfürmich> sem pa za to da se proba pa da se vidi.
Success!!1
Jaz tudi.


vedno sem bil za to, da se neka stvar proba (če le ni prevelikih zadržkov). tudi ti bi lahko ubral to pot:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krneki0001 ::

Napačno gledaš, kriminalcem je potrebno odvzet trg. Isto kot so to naredili z dekriminalizacijo prostitucije. Pa tudi tam imaš fanatike ki bi streljali vse povprek.


Veliko ljudi pa še vedno ima predstavo da so droge tiste ki odnesejo osebo v bedno. Ni tako.

Beda je tista katera sproži potrebo po oddaljevanju od realnosti in tisti ki to potrebujejo se ne ozirajo ali je to legalno ali ne, to pač rabijo, in to bojo dosegli. Vprašanje je samo to, komu bojo plačevali za te usluge.


Ne droge so samo lajšanje bede, pa tudi umikanje. Namesto, da bi bili "borci" pa probali normalno živet, se revčki umikate v svoj iluzionistični svet droge. LUZERJI!!!

Ne rečem za tiste, ki jim res pomaga, ampak takij je kak procent, ostali ste pa isti ku*ac ko pijančki. Morte se drogirat, drugač ne znate živet.

Zgodovina sprememb…

jype ::

nebivedu> Ne droge so samo lajšanje bede, pa tudi umikanje.

Ja, saj to ti je on rekel - da brez bede, je potreba po drogah minimalna in nepomembna. Seveda komot prepovemo bedo, pa ne bo več drog!

nebivedu> Ne rečem za tiste, ki jim res pomaga, ampak takij je kak procent

To je z vsemi zdravili tako.

nebivedu> Morte se drogirat, drugač ne znate živet.

Ja, ampak to je njihov problem, ne tvoj! Tvoj problem je kriminal, ki izhaja iz tega, da oni legalno ne morejo dobit droge, potem pa zaradi tega nastane črni trg, ki prinese s seboj kriminal.

Legalne droge so povezane z bistveno manj kriminala (oziroma je vsaj bistveno bolje organiziran :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

Morte se drogirat, drugač ne znate živet.
Ti pa imaš toliko problemov sam s seboj, da te vsi ti, ki uživajo po svoje, motijo. Srečni in s svojim življenjem zadovoljni ljudje ne razmišljajo tako kot ti.

O.

krneki0001 ::

Jype, dej ti meni razliži, kako bo kriminala manj? Kriminala zaradi trave je bore malo. Tistih par dilerčkov, ki imajo par kilc trave, večino pridelajo ljudje sami. Žvečilnih se na leto več pokrade v trgovinah, kot pa bi tile dilerčki davka plačal, če bi jih obdavčili.

Ni zaradi trave kak povečan kriminal, tako da kriminal bo ostal na isti stopnji. Tako da mene s tem ne prepričate - premalo pozitivnih razlogov.


Govorimo samo o travi in "legalizaciji" le te.

Okapi jst nimam problemov, rad pa provociram. In to počnem kadarkoli se da. Se lahko "naslajam" potem nad odgovori.

Res pa da že dolgo časa ne pijem alkohola in se ne drogiram. Nimam potrebe po tem. Moji hobiji so povezani z adrenalinom. Tisto je zame droga. Zadane 100% in je čisto legalna. Pa vse skupaj se dogaja pod nadzorom in na poligonih - ne kr tko v naravi ali na cestah, kot jype prevečkrat misli. Si pa zadet po eni tekmi še dolgo časa.

Zgodovina sprememb…

jype ::

nebivedu> Kriminala zaradi trave je bore malo.

Ne, ni ga! Kriminal zarad trave je že ta, da ti srednješolc strese mivko v vrečko, pa to proda osnovnošolcu!

nebivedu> Zadane 100% in je čisto legalna.

Ja, pa zakaj je nebi prepovedal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

krneki0001 ::

nebivedu> Kriminala zaradi trave je bore malo.

Ne, ni ga! Kriminal zarad trave je že ta, da ti srednješolc strese mivko v vrečko, pa to proda osnovnošolcu!

nebivedu> Zadane 100% in je čisto legalna.

Ja, pa zakaj je nebi prepovedal?


Zakaj potem trdite, da je legalizacija dobra zato, da bo manj kriminala, če se potem demantirate s tem ko v drugem stavku trdite, da kriminala zaradi trave ni?

imagodei ::

nebivedu> "imogodei, mene ne moti če se on zadeva. Moti me pa če se potem zadet spravi za volan, ali v službo in zaradi zadetosti naredi napako, katera drago stane kakega nedolžnega. Pa če drogo prodaja lai pa zastonj tala otrokom."

Ne boš verjel, ampak to tudi mene moti. Ampak to se dogaja že sedaj, nima veze, da so droge prepovedane. Kar en cel ograbek jih poznam, ki skadijo par jointov, mogoče še kak pir zraven in hop - v avto. Celo pacienta poznam, ki je vozil nekaj ur po zaužitju LSD-ja, ko je ON sam menil, da je že kul. In menda to sploh ni redek pojav... Skratka - kakšno vezo ima legalnost droge s tem, da bodo butasti in neodgovorni posamezniki sedali v avtomobile pijani, zadrogirani, utrujeni, pod vplivom zdravniško predpisanih tablet, ipd?

Vozit čimbolj pijan ali čimbolj zadrogiran je Slovenski nacionalni šport! Normalni ljudje vemo, da sta ti dve strani nezdružljivi, slovenceljni pa tega ne vedo. Ni to stvar legalnosti/ilegalnosti droge. To je stvar tega, da bi nekdo moral stalno kontrolirat psihofizično stanje slovenceljnev na cesti in kršitelje hitro ter ustrezno kaznovati. Period.

nebivedu> "ne boš verjel glede policajev ali inšpektorjev, ampak ja stojijo sredi gozda in čakajo na vznike, ki bodo šli mimo, pa še par redarjev, sedaj ko so ugotovili, da bodo lahko velik denarja od takih stisnili."

Mah, ne... Iz zanesljivih virov vem, da policaji hodijo spat v hoste, podnevi ali pa ponoči. Rajši ponoči, ampak, če je kdo zmatran in je sila, tudi podnevi. Zakaj bi oni za 800 EUR plače se trudili in iskali kršitelje, če lahko mirno spijo, nato pa postavijo radar 50m pred tablo za konec naselja in v eni uri pokasirajo toliko, kot bi morali v celi noči...?

In če se pač ti mimo pripelješ v gozdu, se pa že ne morejo narest neumne. Je treba iz avta skočit in zakasirat...
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

no99 ::

joj, kakšni komentarji.

legalizacija v sloveniji ni možna prav zaradi takšnega razmišljanja.
marihuana je bila do prejšnjega stoletja legalna, še prej je bilo njeno gojenje celo zakonsko obvezno (npr. Jefferson je meu ogromno plantažo).
Iz cannabisa se je delalo ogromno stvari. Ko je prišla v veljavo nafta, so cannabis "benali".

Kar se pa tiče kajenja? ... hja kajenje je nezdravo, vendar cigaretno kajenje. Nezdravo je mešat marihuano in tobak. Ok, tudi kajenje same je škodljivo vendar dosti manj kot tobak.

Ampak obstajajo alternative
http://www.storz-bickel.com/vaporiser/v...

jype ::

nebivedu> da kriminala zaradi trave ni?

_Uporabniki_ trave niso fizično odvisni od nje. Ne grejo razbit izložbe, da bi dobil naslednjo dozo.

_Dilerji_ prepovedanih reči so pa _vedno_ kriminalci.

Če travo legaliziraš, kriminal izgine.

gruntfürmich ::

_Uporabniki_ trave niso fizično odvisni od nje. Ne grejo razbit izložbe, da bi dobil naslednjo dozo.

tule pa si na bolj tankem ledu. načeloma to drži, ampak je ta zadeva kr za predebatirat. načeloma če se ga boš enkrat zadel na teden ali mesec je to zelo res, ampka če pa usaki dan, pa postane to malce komplicirano.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ABX ::

_Uporabniki_ trave niso fizično odvisni od nje. Ne grejo razbit izložbe, da bi dobil naslednjo dozo.

tule pa si na bolj tankem ledu. načeloma to drži, ampak je ta zadeva kr za predebatirat. načeloma če se ga boš enkrat zadel na teden ali mesec je to zelo res, ampka če pa usaki dan, pa postane to malce komplicirano.


To je mit.
Poglej kaj počnejo odvisniki od alkota(beračijo) in težkih drog(kradejo, prostituirajo). Zdaj pa mi povej kaj negativnega počnejo za družbo težki uporabniki trave. Da vegetirajo, in to je tudi vse.
Pa ne pozabit da tisti ki preveč kadijo travo niso fizično odvisni od nje, ampak so končali v neko bedo in to je razlog zakaj se nočejo vrnit v realne svet. Dej jim motivacijo do življenja in bojo spustili joint.
Sicer pa niso vsi takšni, velika večina ljudi ima disciplino in ve kdaj si lahko privošči kozarec vina oz. joint.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

jype ::

gruntfürmich> ampka če pa usaki dan, pa postane to malce komplicirano.

Nope. Tudi ljudje, ki so vsak dan zadeti, ne kradejo, da bi prišli do denarja za travo.

gruntfürmich ::

Nope. Tudi ljudje, ki so vsak dan zadeti, ne kradejo, da bi prišli do denarja za travo.


a za heroin pa?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

donfilipo ::

Heroin je orenk jeba. Ne ga primerjat s travo. Ko srake pa kradejo tudi in predvsem tisti, ki nimajo veze z drogo. Načeloma je tu važna veza:

Kolikšen 'odklop' omogoča doza. In ali oddtehta vse 'slabe vesti' in tveganja. Odvisneži od heroina niso več tu. In kraja je za njih mala malica. In 'einfoh kšeft' za copse. Ampak, če gre zanesljiveje od kraje, se bo odvisnež poslužil boljših metod.
Nedvomno tu horse ni primerljiv s travo. Gre za čisto druge efekte. Horse te popelje v drug svet, dokler še deluje, potem direktno v pekel, zaradi resistence ne dela več, horse na bregovih overdosa pa je trans, za junkije boljši od orgazma...da prideš do tja rabiš biti odvisen...do takrat samo pomirja in hrabri, odvisno od doze. Tak svet brez hudičev, strahu in pritiskov je zlagano vabljiv. In smrtonosen!!!!
....Trava pa vodi v vic. Smeh brez razlogov. Vse postane smešno. In deluje večinoma stalno. Neka odpornost ali resistenca se odpravi v par dneh. Načeloma zelo lahko.
...Včasih je pa dobro prekiniti z vsem. Sicer se vam bo zmešalo že od bombonov. In je motnja sigurno notranja kemična in ne toliko povezana z užitimi substancami, ki brez pravilne diagnose večinoma zadevo poslabšujejo.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Nope. Tudi ljudje, ki so vsak dan zadeti, ne kradejo, da bi prišli do denarja za travo.


a za heroin pa?


Da. Ma kaj ti razumeš sploh problem drog?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jype ::

gruntfürmich> a za heroin pa?

CT od heroina je tako boleč, da si pomoje želiš, da bi rajš mel hkrati žolčne in ledvične kamne, kokr da si brez droge v tistem momentu.

Y0sh1 ::

Eni imate pa res bujno domišljijo. Da bi se trava prodajala v trafikah in specializiranih trgovinah je popolnoma nemogoče, kot je tudi legalizacija v tem trenutku daleč od realnosti, saj propagira kajenje, ki pa je izjemno škodljivo. Edina varijanta je le dekriminalizacija, kot je to rešeno na nizozemskem, prodaja pa bi bila možna le v coffe shopih, ki bi jo seveda prav tako dobivali na črno. Možna bi bila seveda tudi prodaja v lekarnah, a ne verjamem da bi jo zdravniki kar tako predpisovali za rekreativno uporabo. Tako da jo bomo morali po mojem še vedno nabavljati pri različnih "biznismenih" (beri dilerjih), kar seveda ni nič narobe če gre za zaprto skupino ljudi (teh tudi policaji ne preganjajo čeprav točno vedo kdo kadi ali snifa) in vsekakor ne sme priti do tega da prodaja zaide do ljudi ki bo prodajala drogo otrokom.

Glavni problem drog je prav to, da so nekateri osebki res brez vesti in jih po domače povedano boli k... komu prodajajo, važno je le da zaslužjo tistih bogih nekaj eurčkov. Pošten diler ne bo nikoli prodajal izven svojega kroga ljudi in nikoli mulcem in takega tudi ne bodo nikoli dobili, razen če ne bo hotel mastno služiti, to pa večinoma počne mafija, vendar mafija ne prodaja travo pač pa večinoma tabelga, ker s količino cena pade na tako smešno ceno, da so možni ogromni profiti s prodajo na drobno, pa še z 1kg neredijo 3 ali 4 ker ga tako močno zamešajo z raznimi svinjarijami.

Drugač pa je droga zakon (razen horsa in mete), če jo sveda uporabljaš času,kraju in družbi primerno in da seveda ne pretiravaš. S kemijo je sploh treba pazit, ker povzroča ogromno škodo za telo in prevsem psiho. Je pa trava a moja najljubša droga, ostalih zadev se pa itak prej ko slej naveličaš, pa še toleranca se izredno hitro razvije, tako da je že neumnno denar zapravljat.

Zdaj grem pa enga jolija, ven na sonček skadit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Y0sh1 ()

innerspace ::

Zdaj grem pa enga jolija, ven na sonček skadit.

Thats the spirit...

imagodei ::

Gavioli> "Edina varijanta je le dekriminalizacija"

Eh, spet opletate s termini, ki jih ne razumete... Kakšna je pravna razlika med dekriminalizacijo in legalizacijo?
- Hoc est qui sumus -

Y0sh1 ::


Eh, spet opletate s termini, ki jih ne razumete... Kakšna je pravna razlika med dekriminalizacijo in legalizacijo?


Mislim da ti ne razumeš. Lej po domače povedano legalizacija pomeni da bi se zadeva lahko prodajala v trgovinah in trafikah, kot nekateri tukaj gor sanjate. Dekriminalizacijo pa pomeni da se zadeva še vedno ne bo dalo kupiti nikjer drugje kot na črnem trgu ali izjemoma če bi uvedli coffe shope ali pa na zdravniški recept (čeprva v to močno dvomim tudi če pride do dekriminalizacije). A glavna poanta dekriminalizacije je da bo vsak posameznik lahko posedoval določeno količino (max. 10g) in za to ne bo kriminalno preganjan kot se to dogaja sedaj (kar je totalna bedarija za mehko drogo kot je trava). Tukaj sicer pridemo do problema zaradi lahke ulične prodaje, zato bi bilo potrebno uvesti tudi starostno mejo naprimer pod 21 let je posedovanje prepovedano. Trenutno pa je zadeva taka da sicer travco lahko pržiš a posedovati jo ne smeš, kar je skregano z vsako zdravo logiko.

Sicer pa kolikor jaz vem nobena država na svetu ni uvedla legalizacije ampak le dekriminalizacijo in verjemi da Slovenija sigurno ne bo prva, pa tudi dekriminalizacije ne bo uvedla ker smo itak preveč zaplankani, pa od zeliščarjev fajn služijo na račun kazni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Y0sh1 ()

Gandalfar ::

in kako reces temu kar je v kaliforniji?

Y0sh1 ::

in kako reces temu kar je v kaliforniji?


Kolikor vem je v kaliforniji legalizirana le za medicinske namene, kar je ogromna razlika (moje mnenje). Je pa res da jo želijo legalizirati.

Tole je naslov iz žurnala:

Legalizacija marihuane zaradi krize?
Ljubljana | 25. 2. 2009, 09:31 | N. M. | Komentarjev: 7

Če bodo kalifornijske oblasti sprejele predlog za legalizacijo marihuane, bodo za davke morali nekaj odšteti tudi preprodajalci, vendar pa se nihče ne bo vtikal v njihovo službo. Obljubljena dežela pač.


Kot vidiš je datum 25. 2. 2009, torej če je niso legalizirali v zadnjih mesecih, potem ni legalna za vse državljane ampak le za bolnike, ki jim je zravnik napisal recept za uporabo.

Drugač pa če jim bo to res ratal bo kalifornija raj za preprodajalce in pridelovalce te enkratne rastline, saj bodo obogateli čez noč, ker kvaliteta se bo še vedno dobr plačala in cena ne bo kaj dosti padla. Ne znak vsak dobre skunce vzgojit in jo tudi kvalitetno posušit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Y0sh1 ()

jype ::

Gavioli> Lej po domače povedano legalizacija pomeni da bi se zadeva lahko prodajala v trgovinah in trafikah, kot nekateri tukaj gor sanjate.

Nope. Pri nas so antibiotiki legalni, pa vendar jih ne moreš kupiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

Legalizirana trava je še vedno lahko poljubno kontrolirana - prodaja se lahko samo v posebnih trgovinah, samo na recept, samo ljudem, ki so opravili izpit iz kajenja trave ...

Ampak v resnici bi morali njen status povsem izenačiti s tobakom in alkoholom, ker je natanko toliko (ne)varna in škodljiva.

O.

Y0sh1 ::

Gavioli>
Nope. Pri nas so antibiotiki legalni, pa vendar jih ne moreš kupiti.


Verjetno so legalni za medicinske namene. Alkohol je legalen in ga lahko kupiš kjerkoli in je tudi obdavčen, torej čista legalizacija bi pomenila prodajo v trafikah in trgovinah, kar pa se ne bo nikoli zgodilo (moje mnenje).

jype ::

Gavioli> čista legalizacija bi pomenila prodajo v trafikah in trgovinah

Nihče ne govori o "čisti" legalizaciji. Dekriminalizacija, kot si temu rekel, je povsem dovolj, kar se mene tiče. A potem je snov legalna, prodaja oziroma promet s snovjo je pa seveda (kot za popolnoma vsak drug izdelek pri nas) podvržena določenim predpisom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Y0sh1 ::

Legalizirana trava je še vedno lahko poljubno kontrolirana - prodaja se lahko samo v posebnih trgovinah, samo na recept, samo ljudem, ki so opravili izpit iz kajenja trave ...

Ampak v resnici bi morali njen status povsem izenačiti s tobakom in alkoholom, ker je natanko toliko (ne)varna in škodljiva.

O.


To se sicer lepo sliši a praktično ni izvedljivo, ker se zadeva ne bi nič spremenila. Marihuana v trgovini prvič ne bi bila poceni (poglej ceno cigaret in žganih pijač) in črni trg bi cvetel povsem enako kot zdaj, drugič je problem kako ločiti zdravniško travo od trave na črnem trgu, saj bi to pomenilo da jo pač enkrat dobiš na recept, potem pa jo kupuješ na črno, ker je ceneje in tretjič noben zeliščar se noče izpostavljati in se javno nastavljati trgovniskim kameram ker noče da bi cel svet vedel da on pač rad poha.

Dekriminalizacija je win-win situacija iz večih razlogov in ta model so že začele prevzemati nekatere evropske države in sem mnenja da se bo ta trend tudi nadaljeval če se že gremo demokracijo. Prva prednost je sigurno da se ne bo več preganjalo nedolžnih uporabnikov (če seveda niso dilerji), drugič pa bi se končno podrl ta trapast tabu kakšen bav bav je trava in veliko več bi se lahko naredilo predvsem za varno uporabo in osveščanje uporabnikov o škodljivih učinkih pohanja, tretjič pa bi to še ločilo trdo in mehko drogo in prepričan sem da bi imeli precej manj uličnih dilerjev (beri mulcev),ki prodajajo tudi vso drugo živo svinjarijo kot je hors in pa meto, saj bi bila trava precej lažje dostopna kot pa je v tem trenutku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Y0sh1 ()

jype ::

Gavioli> Marihuana v trgovini prvič ne bi bila poceni (poglej ceno cigaret in žganih pijač) in črni trg bi cvetel povsem enako kot zdaj

A črni trg s cigaretami in žganimi pijačami cveti zdaj bolj, ali slabše kot če bi bile te prepovedane?
««
6 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Legalizacija marihuane 2016 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
904144581 (57404) gushto
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21742034 (30303) jype
»

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
80658350 (25307) jype
»

Razlogi proti legalizaciji ganje ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
37233414 (23594) tomi66

Več podobnih tem