» »

problem s policijo in travo...

problem s policijo in travo...

imagodei ::

gendale je izjavil:

imagodei je izjavil:

Tko da, dejstvo da uživanje ni prepovedano, posest pa, je dokaj genialna rešitev. Če imaš drogo pri sebi, ni nobene dileme, da jo imaš pri sebi. In to ni dovoljeno.

ne, edino logično bi bilo na ravni eu legalizirati vse droge

Jaz s tistim "genialno" nisem mislil, kako da je fino, da so droge prepovedane. Prav nasprotno - rekel sem v obstoječem pravnem redu je to genialna rešitev.

Drugače pa seveda povsem podpiram legalizacijo drog oz. prekvalifikacijo v "kontrolirane" substance, ki bi se jih nato dejansko kontrolirano prodajalo v specializiranih prodajalnah.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Yugos je izjavil:

ne vem če je mama ki ima otroka in zadeta zapohana cel dan pa recimo še pije in samo sebi škoduje primer brez omembe.

Poleg tega trava upočasni reakcijski čas refleksov, nasprotno od cigaretov, tako da je poleg pijače še en konzument ki ni zaželjen v vožnji.

Neodgovornosti posameznikov ne gre reševati z vsesplošnimi prepovedmi.

Neodgovoren je tudi nekdo, ki vozi 70 km/h skozi naselje, mimo šolske poti.

Neodgovoren je tudi tisti, ki se pogosto masti s hitro hrano in na splošno je mastno hrano, ima 150 kg, kožno gubo 40 ter povišana holesterol in krvni pritisk.

Neodgovoren je nekdo, ki se ukvarja z ekstremnimi športi, basejumpingom, ekstremnim potapljanjem itd, pa ima nepreskrbljenega otroka.

Mislim - a bomo takim vse to prepovedali, pa otroke jim pobrali?
- Hoc est qui sumus -

Yugos ::

imagodei je izjavil:

Yugos je izjavil:

ne vem če je mama ki ima otroka in zadeta zapohana cel dan pa recimo še pije in samo sebi škoduje primer brez omembe.

Poleg tega trava upočasni reakcijski čas refleksov, nasprotno od cigaretov, tako da je poleg pijače še en konzument ki ni zaželjen v vožnji.

Neodgovornosti posameznikov ne gre reševati z vsesplošnimi prepovedmi.

Neodgovoren je tudi nekdo, ki vozi 70 km/h skozi naselje, mimo šolske poti.

Neodgovoren je tudi tisti, ki se pogosto masti s hitro hrano in na splošno je mastno hrano, ima 150 kg, kožno gubo 40 ter povišana holesterol in krvni pritisk.

Neodgovoren je nekdo, ki se ukvarja z ekstremnimi športi, basejumpingom, ekstremnim potapljanjem itd, pa ima nepreskrbljenega otroka.

Mislim - a bomo takim vse to prepovedali, pa otroke jim pobrali?



točno to!
če imaš na razpravi dva para, en je delaven, vsak dan živi normalno življenje in drug par se ukvarja z ekstremnimi športi, daš otroka tistemu ki manj riskira.

To poraja novo vprašanje, koliko ljudi sploh zasluži imeti otroka?
Jaz vem da zapohana mladina ki beži izven realnosti nebi smela imeti.

Že za pse bi morali imeti obvezen izpit, za otroke pa poseben par mesečni tečaj!

CoolBits ::

Jaz vem da zapohana mladina ki beži izven realnosti nebi smela imeti.
A zapita mladina, ki prav tako beži iz realnosti pa ja?

Mipe ::

Po mojem bi morali aretirati mladino, ki se ukvarja s vsakršnimi kemičnimi drogami, pa naj bodo to cigareti, alkohol ali trava. Dosleden je treba bit!

Je dovolj neškodljivih drog. Šport, recimo. Ali pa seks.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SuperKobeD ()

shinko ::

od kdaj pa je trava kemična droga?

Mipe ::

Psihoreaktivne sestavine.

imagodei ::

Tko kot cukr. Al pa dopamin.

Prepovedat dopamin!
- Hoc est qui sumus -

BigWhale ::

shinko je izjavil:

od kdaj pa je trava kemična droga?

A kaksna droga pa ni kemicna? :>

donfilipo ::

Oh ja:))

Naj bo še ena od zombija.

Avtor teme je dobil sodnika za prekrške in verjetno 150€ kazni. In basta.

Je napredek. Pred 30 četi je zadeva zgledala drugače. Ko si po 26 pivih pristal na postaji milice, so te spraševali koliko kadiš, in namigovali z ušesi ko dumbo:), na travo, ker alkohol ni droga, po jointu se ti pa res zmeša. Pri tem je uletel še divji policaj, ki je trobil mirnemu: 'ma prefukajva ga kot klado, pa bo povedal, kje je dobil:))

In tako so v izogib batinam našli na moj račun kontejnerje orožja, ladjo kokaina... in načeloma bi morali pozapreti tudi praktično vse vodilne v državi:)). Ampak sem rekel, lejte stvar je nezanesljiva.

'Pa ja so rekli, plus tega pa še vedno nisi povedal kje dobiš travo.'

Morda se pa glede na leta spremembe in borbe, kaj le malenkostno spremeni:))

Resneje je pa tako, da svet svobode, ta tako opevana liberalna utopija, posameznike kar načelno postavi pred svobodno izbiro. Ker palicaj ni vsemogočen, je najbolje, da si vsak kroji usodo sam. In je sam sebi palicaj....Če ti paše gift pa izvoli8-)

No hec je...da je do stopnje, ko taka miselnost res daje pozitivne rezultate, še povsod zelo dolga pot, tudi preko čisto nevednih mladih trupel. Pa razmislite. Ni od trave veliko žrtev. Je pa okoli večine dilerjev trave, po mojih rahlo novejših izkušnjah tudi ves gift, kar ga teroristi in alkimisti skupaj poznajo8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

shinko ::

kemična droga = sintetična (narejena v laboratoriju). To pa trava ni saj raste kot plevel (bog že ve zakaj :D ). Edino če si mislil droga, ki povzroči kemično reakcijo v telesu. To pa je potem tudi čaj, čokolada, méd oz vse kar dnevno zaužiješ.

Mipe ::

Kemične reakcije sem mislil, ja, predvsem pa zasvojljivost. Nisem se še zasvojil s čajem ne medom. Čokolado še manj, le čokolina ne odložim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

ZaphodBB ::

Mipe je izjavil:

Kemične reakcije sem mislil, ja, predvsem pa zasvojljivost. Nisem se še zasvojil s čajem ne medom. Čokolado še manj, le čokolina ne odložim.

Čokolada in seks zasvojita precej bolj kot MJ. Da tobaka in alkohola niti ne omenjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

imagodei ::

Yugos je izjavil:

točno to!
če imaš na razpravi dva para, en je delaven, vsak dan živi normalno življenje in drug par se ukvarja z ekstremnimi športi, daš otroka tistemu ki manj riskira.

To poraja novo vprašanje, koliko ljudi sploh zasluži imeti otroka?
Jaz vem da zapohana mladina ki beži izven realnosti nebi smela imeti.

Že za pse bi morali imeti obvezen izpit, za otroke pa poseben par mesečni tečaj!

Nehej trolat, razen če res zagovarjaš jemanje otrok bolestno predebelim staršem, ali pa celo staršem, ki otroke pitajo prek vseh meja, tako da imajo že najstniki probleme s sklepi, začetke koronarnih obolenj...

Potem je pred reševanjem težav z drogo treba reševat take težave.

Starši, ki svoje otroke zaradi službenih obveznosti puščajo preveč same - to je treba takoj otroke odvzet. Otroci odraščajo v čustvene invalide, vzaja jih ulica, tolpe... Obstaja realen povišan riziko, da bodo problematični, da bodo postali kriminalci, drogeraši.

Kje boš potegnil mejo?

Če je neka stvar kontrolirana, jo dejansko lahko kontroliraš. Če jo zgolj razglasiš za nelegalno in se pretvarjaš, da je ni, pol pač tiščiš glavo v zemljo.

Most importantly: (Ne)odgovornost je treba preverjat od primera do primera. Če nekdo svojega otroka dejansko ogroža s tem, ko ga pita preko vseh meja, je to treba individualno presojat. Če je neka mama non-stop zapohana in zanemarja svojega otroka, se to individualno preverja že sedaj in že sedaj lahko izgubi skrbništvo.

V luči raznih totalitarističnih posegov v zasebnost in pravice, ki smo jim priča v zadnjem času, je seveda moderno razmišljat tudi o takih pavšalnih prepovedih. Starši morajo imeti indeks telesne mase nižji od 35, drugače vam vzamemo otroke. Otroci morajo imeti indeks nižji od 32, drugače jih odvzamemo. Otroci ne smejo biti sami oz. v vzgojno-varstvenih organizacijah oz. v drugi obliki varstva več kot 12 ur dnevno, sicer jih odvzamemo... WTF? You don't wanna go there.
- Hoc est qui sumus -

St235 ::

Mipe je izjavil:

Kemične reakcije sem mislil, ja, predvsem pa zasvojljivost. Nisem se še zasvojil s čajem ne medom. Čokolado še manj, le čokolina ne odložim.

Glede na to da trdiš, da je treba bit dosleden zakaj se še nisi prijavil? Zasvojence je treba nediskriminatorno spravit s ceste.

Yugos ::

imagodei je izjavil:

Yugos je izjavil:

točno to!
če imaš na razpravi dva para, en je delaven, vsak dan živi normalno življenje in drug par se ukvarja z ekstremnimi športi, daš otroka tistemu ki manj riskira.

To poraja novo vprašanje, koliko ljudi sploh zasluži imeti otroka?
Jaz vem da zapohana mladina ki beži izven realnosti nebi smela imeti.

Že za pse bi morali imeti obvezen izpit, za otroke pa poseben par mesečni tečaj!

Nehej trolat, razen če res zagovarjaš jemanje otrok bolestno predebelim staršem, ali pa celo staršem, ki otroke pitajo prek vseh meja, tako da imajo že najstniki probleme s sklepi, začetke koronarnih obolenj...

Potem je pred reševanjem težav z drogo treba reševat take težave.

Starši, ki svoje otroke zaradi službenih obveznosti puščajo preveč same - to je treba takoj otroke odvzet. Otroci odraščajo v čustvene invalide, vzaja jih ulica, tolpe... Obstaja realen povišan riziko, da bodo problematični, da bodo postali kriminalci, drogeraši.

Kje boš potegnil mejo?

Če je neka stvar kontrolirana, jo dejansko lahko kontroliraš. Če jo zgolj razglasiš za nelegalno in se pretvarjaš, da je ni, pol pač tiščiš glavo v zemljo.

Most importantly: (Ne)odgovornost je treba preverjat od primera do primera. Če nekdo svojega otroka dejansko ogroža s tem, ko ga pita preko vseh meja, je to treba individualno presojat. Če je neka mama non-stop zapohana in zanemarja svojega otroka, se to individualno preverja že sedaj in že sedaj lahko izgubi skrbništvo.

V luči raznih totalitarističnih posegov v zasebnost in pravice, ki smo jim priča v zadnjem času, je seveda moderno razmišljat tudi o takih pavšalnih prepovedih. Starši morajo imeti indeks telesne mase nižji od 35, drugače vam vzamemo otroke. Otroci morajo imeti indeks nižji od 32, drugače jih odvzamemo. Otroci ne smejo biti sami oz. v vzgojno-varstvenih organizacijah oz. v drugi obliki varstva več kot 12 ur dnevno, sicer jih odvzamemo... WTF? You don't wanna go there.


lej če je tvoj starš malo debel to ni tak problem, če se pa redno zadeva in pije pa je! Ker s tem ni več razsoden.

Niso vsi problemi isti! Če imaš ti višji pritisk moraš počasneje hodit začet pazit na prehrano, če pa redno pohaš pa sigurno ne moreš misliti realno.

Glede otrok bi pa morali dvignit določen standard!
Etika ni stvar časa ki ga preživi s starši, ampak z osebo ki ima vrednote in jih lahko prenese na otroka.

Raje bi videl da so v vrtcih in šolah popoldanski programi ki otroke ki jih starši zanemarjajo ali nimajo časa zanje vzamejo in poskrbijo za njihovo moralno vzgojo.

Ti si zgrešil bistvo debate in še več, tvoja je troll tema ker posplošuješ in generaliziraš vse.

St235 ::

Če kdo geegralizira si to ti. Imagodei ti je samo jasno pokazal, da takšna generalizacija ne prinese ničesar.

Ja, starši ki so 24/7 zapohani po vsej verjetnosti ne moreje pravilno skrbet za otroka. Amapak enako nekdo ne skrbi pravilno za otroka če ima otrok 150kg v 7 razredu. Samo iz tega potegnit zaključek odvzet vse predebele otroke in odvzet otroke vsakomur, ki je uporabil marihuano je iditiotizem.

Ustrezna skrb za otroka ni nekaj tako trivialnega kot je test za droge ali tehtanje otroka.

dope1337 ::

Yugos je izjavil:

gendale je izjavil:



dokler z zadevanjem škoduješ kvečjemu sebi, se država nima kaj mešat v to


ne vem če je mama ki ima otroka in zadeta zapohana cel dan pa recimo še pije in samo sebi škoduje primer brez omembe.

Poleg tega trava upočasni reakcijski čas refleksov, nasprotno od cigaretov, tako da je poleg pijače še en konzument ki ni zaželjen v vožnji.


Prosil bi dokaz za to trditev. Namreč sam sem trdno prepričan, da tvoja trditev ne drži. Za moj dokaz si oglej slovenski dokumentarni film na temo marijuane "Poročilo Žbe", kjer se (zadeti) voditelj oddaje odpravi v center za varnost v prometu, na test reakcijskega časa v prometu ... Seveda znanstvenik ne ve, da je testni subjekt zadet ... Voditelj opravi test reakcijskega časa v mejah normale oz. se znanstvenik celo pošali, da bi lahko šel za "rally voznika".

Toliko o upočasnjenem reakcijskem času ...
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

dope1337 ::

Edit:

Yugos je izjavil:


točno to!
če imaš na razpravi dva para, en je delaven, vsak dan živi normalno življenje in drug par se ukvarja z ekstremnimi športi, daš otroka tistemu ki manj riskira.

To poraja novo vprašanje, koliko ljudi sploh zasluži imeti otroka?
Jaz vem da zapohana mladina ki beži izven realnosti nebi smela imeti.

Že za pse bi morali imeti obvezen izpit, za otroke pa poseben par mesečni tečaj!


Postavi si tukaj neko objektivno mejo ... Ne moraš generalizirati in rečt "zapohana mladina". Definiraj mi ta pojem, objasni mi ga ... Sedaj, če gre tukaj za občasni joint (cca 1x na teden/mesec/itd.) ne vidim nobene ovire, da bi le-to primerjal z občasnim pivom ... In sedaj si ti po moji interpretaciji tvojega stavka rekel, da bi morali tudi tisti mladini, ki po šihtu (da malo "zbeži iz realnosti težkega sveta oz. se sprosti) ali čez vikend spije pivo odvzeti otroka ...
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Yugos ::

dope1337 je izjavil:

Yugos je izjavil:

gendale je izjavil:



dokler z zadevanjem škoduješ kvečjemu sebi, se država nima kaj mešat v to


ne vem če je mama ki ima otroka in zadeta zapohana cel dan pa recimo še pije in samo sebi škoduje primer brez omembe.

Poleg tega trava upočasni reakcijski čas refleksov, nasprotno od cigaretov, tako da je poleg pijače še en konzument ki ni zaželjen v vožnji.


Prosil bi dokaz za to trditev. Namreč sam sem trdno prepričan, da tvoja trditev ne drži. Za moj dokaz si oglej slovenski dokumentarni film na temo marijuane "Poročilo Žbe", kjer se (zadeti) voditelj oddaje odpravi v center za varnost v prometu, na test reakcijskega časa v prometu ... Seveda znanstvenik ne ve, da je testni subjekt zadet ... Voditelj opravi test reakcijskega časa v mejah normale oz. se znanstvenik celo pošali, da bi lahko šel za "rally voznika".

Toliko o upočasnjenem reakcijskem času ...


zadet?
Kaj to pomeni? 1 pivo? ja seveda tudi jaz lahko z enim pirom grem narest hitrostni test.
Poznam par ljudi ki redno pohajo in se vidi kakšne oči imajo, pozna se jim ko hodijo in ko govorijo.
Eno je en đoint skadit drugo je pohat enako kot eni cigarete kadijo, ker če bi zakon bil sprejet bi cene dramatično padle in bi stalo enako kot cigareti in potem bi vidu kaj pomeni zapohan folk ki vozi po cestah!

ZaphodBB ::

Yugos je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Yugos je izjavil:

gendale je izjavil:



dokler z zadevanjem škoduješ kvečjemu sebi, se država nima kaj mešat v to


ne vem če je mama ki ima otroka in zadeta zapohana cel dan pa recimo še pije in samo sebi škoduje primer brez omembe.

Poleg tega trava upočasni reakcijski čas refleksov, nasprotno od cigaretov, tako da je poleg pijače še en konzument ki ni zaželjen v vožnji.


Prosil bi dokaz za to trditev. Namreč sam sem trdno prepričan, da tvoja trditev ne drži. Za moj dokaz si oglej slovenski dokumentarni film na temo marijuane "Poročilo Žbe", kjer se (zadeti) voditelj oddaje odpravi v center za varnost v prometu, na test reakcijskega časa v prometu ... Seveda znanstvenik ne ve, da je testni subjekt zadet ... Voditelj opravi test reakcijskega časa v mejah normale oz. se znanstvenik celo pošali, da bi lahko šel za "rally voznika".

Toliko o upočasnjenem reakcijskem času ...


zadet?
Kaj to pomeni? 1 pivo? ja seveda tudi jaz lahko z enim pirom grem narest hitrostni test.
Poznam par ljudi ki redno pohajo in se vidi kakšne oči imajo, pozna se jim ko hodijo in ko govorijo.
Eno je en đoint skadit drugo je pohat enako kot eni cigarete kadijo, ker če bi zakon bil sprejet bi cene dramatično padle in bi stalo enako kot cigareti in potem bi vidu kaj pomeni zapohan folk ki vozi po cestah!

Super argumenti, lepo definirani, brez predsodkov in natolcevanj.

Vsaka čast.

mihec87 ::

Yugos je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Yugos je izjavil:

gendale je izjavil:



dokler z zadevanjem škoduješ kvečjemu sebi, se država nima kaj mešat v to


ne vem če je mama ki ima otroka in zadeta zapohana cel dan pa recimo še pije in samo sebi škoduje primer brez omembe.

Poleg tega trava upočasni reakcijski čas refleksov, nasprotno od cigaretov, tako da je poleg pijače še en konzument ki ni zaželjen v vožnji.


Prosil bi dokaz za to trditev. Namreč sam sem trdno prepričan, da tvoja trditev ne drži. Za moj dokaz si oglej slovenski dokumentarni film na temo marijuane "Poročilo Žbe", kjer se (zadeti) voditelj oddaje odpravi v center za varnost v prometu, na test reakcijskega časa v prometu ... Seveda znanstvenik ne ve, da je testni subjekt zadet ... Voditelj opravi test reakcijskega časa v mejah normale oz. se znanstvenik celo pošali, da bi lahko šel za "rally voznika".

Toliko o upočasnjenem reakcijskem času ...


zadet?
Kaj to pomeni? 1 pivo? ja seveda tudi jaz lahko z enim pirom grem narest hitrostni test.
Poznam par ljudi ki redno pohajo in se vidi kakšne oči imajo, pozna se jim ko hodijo in ko govorijo.
Eno je en đoint skadit drugo je pohat enako kot eni cigarete kadijo, ker če bi zakon bil sprejet bi cene dramatično padle in bi stalo enako kot cigareti in potem bi vidu kaj pomeni zapohan folk ki vozi po cestah!


Kaj potem nizozemci sploh niso več sposobni furat, ker so itq vsepovsod sami zapohančki..

Mipe ::

Ja, ker prav vsi kadijo travo.

Yugos ::

ZaphodBB je izjavil:


Super argumenti, lepo definirani, brez predsodkov in natolcevanj.

Vsaka čast.


če se s kom ne strinjaš nisi nič prinesel k mizi, niso te zakoni zastonj postavljeni!

ZaphodBB ::

Yugos je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Super argumenti, lepo definirani, brez predsodkov in natolcevanj.

Vsaka čast.


če se s kom ne strinjaš nisi nič prinesel k mizi, niso te zakoni zastonj postavljeni!

Jaz te samo hvalim zaradi tvoje kredibilnosti in sposobnosti kritičnega razmišljanja. Yugos je moj heroj.

mihec87 ::

Yugos je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Super argumenti, lepo definirani, brez predsodkov in natolcevanj.

Vsaka čast.


če se s kom ne strinjaš nisi nič prinesel k mizi, niso te zakoni zastonj postavljeni!


Zakaj potem ni te težave na nizozemskem..ker po tvoje so tam sami weed zombiji..?

Yugos ::

ZaphodBB je izjavil:

Yugos je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Super argumenti, lepo definirani, brez predsodkov in natolcevanj.

Vsaka čast.


če se s kom ne strinjaš nisi nič prinesel k mizi, niso te zakoni zastonj postavljeni!

Jaz te samo hvalim zaradi tvoje kredibilnosti in sposobnosti kritičnega razmišljanja. Yugos je moj heroj.


seveda ker je tvoja tukaj tako cenjena, sploh ker vsi vedo kdo si, da ne rečem vse tvoje seminarske naloge ter diploma na to temo...

mihec87 je izjavil:

Yugos je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Super argumenti, lepo definirani, brez predsodkov in natolcevanj.

Vsaka čast.


če se s kom ne strinjaš nisi nič prinesel k mizi, niso te zakoni zastonj postavljeni!


Zakaj potem ni te težave na nizozemskem..ker po tvoje so tam sami weed zombiji..?


torej cel narod se zadeva? kot vem bodo zdaj restrikcije tam, ker niso zadovoljni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yugos ()

mihec87 ::

Ja a pri nas se bo pa zadeval cel narod če bo legalno?

Restrikcije bodo za turiste..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

dope1337 ::

Yugos je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Yugos je izjavil:

gendale je izjavil:



dokler z zadevanjem škoduješ kvečjemu sebi, se država nima kaj mešat v to


ne vem če je mama ki ima otroka in zadeta zapohana cel dan pa recimo še pije in samo sebi škoduje primer brez omembe.

Poleg tega trava upočasni reakcijski čas refleksov, nasprotno od cigaretov, tako da je poleg pijače še en konzument ki ni zaželjen v vožnji.


Prosil bi dokaz za to trditev. Namreč sam sem trdno prepričan, da tvoja trditev ne drži. Za moj dokaz si oglej slovenski dokumentarni film na temo marijuane "Poročilo Žbe", kjer se (zadeti) voditelj oddaje odpravi v center za varnost v prometu, na test reakcijskega časa v prometu ... Seveda znanstvenik ne ve, da je testni subjekt zadet ... Voditelj opravi test reakcijskega časa v mejah normale oz. se znanstvenik celo pošali, da bi lahko šel za "rally voznika".

Toliko o upočasnjenem reakcijskem času ...


zadet?
Kaj to pomeni? 1 pivo? ja seveda tudi jaz lahko z enim pirom grem narest hitrostni test.
Poznam par ljudi ki redno pohajo in se vidi kakšne oči imajo, pozna se jim ko hodijo in ko govorijo.
Eno je en đoint skadit drugo je pohat enako kot eni cigarete kadijo, ker če bi zakon bil sprejet bi cene dramatično padle in bi stalo enako kot cigareti in potem bi vidu kaj pomeni zapohan folk ki vozi po cestah!


Oprosti Yugos ... ampak ... ti se prav trudiš naredit norca iz sebe, ali kaj?

Jz sm te lepo vprašal, za objektivno razlago tvojih trditev (2. člen pravilnika portala), a ti začneš neki trollat tukaj ...

P.S. Stavek, ki se začne z "poznam ljudi ..." ali "moj prijatelj ..." so v 90% nabijanje brez podlage... Tvoj nivo komuniciranja se je za moje pojme spustil na nivo 24ur ...
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Yugos ::

dope1337 je izjavil:


Oprosti Yugos ... ampak ... ti se prav trudiš naredit norca iz sebe, ali kaj?

Jz sm te lepo vprašal, za objektivno razlago tvojih trditev (2. člen pravilnika portala), a ti začneš neki trollat tukaj ...

P.S. Stavek, ki se začne z "poznam ljudi ..." ali "moj prijatelj ..." so v 90% nabijanje brez podlage... Tvoj nivo komuniciranja se je za moje pojme spustil na nivo 24ur ...


model tvoj nick je dope, mislim da s tabo ne rabim neke intelektualne podlage.
In seveda je realno življenje dokaz, kako naj vem da tisti ki dela poročilo o žbe in hoče legalizacijo ni pristranski?

Ker poznam ljudi ki so dosti kadili in potem nehali so rekli kako je vplivalo na njihovo življenje. To so bili strastni kadilci trave, ne občasni. Seveda dolker so bili na faxu živeli lajf pri starcih je blo cool, pol pa froci obveze do delodajalca in so morali nehat.

Delaj kar hočeš, samo tudi jaz rad pijem pivo, pa spijem zdaj enega na 3 tedne, vem kako je blo ko sem sebi govoril da lahko vsak dan sej ni nč tazga...

Gladi ::

Sej pozitivne lastnosti trave, nezasvoljivost etc. so tud govorice džankijev. Torej zagovorniki legalizacije na dan s študijami, ki dokazujejo stvari, katere omenjate.

Mipe ::

Trava je zgolj orodje za upornike, ki se na vsak način hočejo zoperstaviti "sistemu". Morala bi biti zdravilo, tako pa jo toliko izkoriščajo, da jo bolni komaj dobijo...

Bananovec ::

Glede testa za droge, a se na njem vidijo sledovi za točno določeno drogo ali samo na splošno a.k.a. tip ma v sebi drogo (katero - neznano).
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Gladi ::

Točno določeno drogo

jype ::

Men se je ratal odvadit od čokolina.

Gladi> Torej zagovorniki legalizacije na dan s študijami, ki dokazujejo stvari, katere omenjate.

Računica je preprosta: Za boj proti drogam porabimo milijarde, učinkov pa ni _nobenih_. Katerokoli drogo še vedno lahko kadarkoli dobim. Nad kvaliteto nihče ne vrši kakršnegakoli nadzora. Država od prometa z drogami nima nič, niti ne more zagotavljati nobene zaščite zasvojencem.

Legalizirat droge in jih prodajat bi pomenilo, da bi lahko usposobljeni ljudje zagotavljali kvaliteto, hkrati pa bi lahko uporabnike ustrezno izobrazili, da bi bila uporaba kar se da varna. Hkrati bi bili uporabniki znani in nadzorovani, ter tudi plačevali ustrezne trošarine, s katerimi bi se pokrivalo morebitne škodljive učinke drog.

Tudi brez vsega tega je danes že jasno, da marihuano redno uživa velik del prebivalstva (30-40%), ki s tem ne izgubi sposobnosti normalnega funkcioniranja v družbi in je zato popolnoma nesmiselno, da so zakonodaji smatrani za kriminalce, hkrati pa alkoholiki in kadilci (oboji uživajo bistveno nevarnejše droge od marihuane) niso.

ZaphodBB ::

Ugotavljam, da SloTech fura narkomafija, ki je vsem zdravorazumskim članom foruma nabila avatarje.

Yugos, na logiko - če je v zakonu nekaj prepovedano/zapovedano, tedaj je to 100% pravilno dajem sledeč odgovor: http://www.dumblaws.com/laws/internatio..., etc.

amigo_no1 ::

Men se je ratal odvadit od čokolina.

Don Pierino komuna ozdravi tudi največje čokolino junkije 8-) !

St235 ::

Pustmo, da ta ki je te zbiral zakone na tej strani nima ravno razčiščenih pojmov.

Recimo sam Norveška:
If your vehicle stalls and you leave it on the side of the road, you must mark the vehicle with a red, reflecting triangle.

Prostitution is illegal, but being a prostitute is not

Nizozemska
It is legal to smoke pot, buy it, or have less than 5 grams with you.

Prostitution is legal but the prostitutes must pay taxes like any other business.

c00L3r ::

Yugos je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Yugos je izjavil:

gendale je izjavil:



dokler z zadevanjem škoduješ kvečjemu sebi, se država nima kaj mešat v to


ne vem če je mama ki ima otroka in zadeta zapohana cel dan pa recimo še pije in samo sebi škoduje primer brez omembe.

Poleg tega trava upočasni reakcijski čas refleksov, nasprotno od cigaretov, tako da je poleg pijače še en konzument ki ni zaželjen v vožnji.


Prosil bi dokaz za to trditev. Namreč sam sem trdno prepričan, da tvoja trditev ne drži. Za moj dokaz si oglej slovenski dokumentarni film na temo marijuane "Poročilo Žbe", kjer se (zadeti) voditelj oddaje odpravi v center za varnost v prometu, na test reakcijskega časa v prometu ... Seveda znanstvenik ne ve, da je testni subjekt zadet ... Voditelj opravi test reakcijskega časa v mejah normale oz. se znanstvenik celo pošali, da bi lahko šel za "rally voznika".

Toliko o upočasnjenem reakcijskem času ...


zadet?
Kaj to pomeni? 1 pivo? ja seveda tudi jaz lahko z enim pirom grem narest hitrostni test.
Poznam par ljudi ki redno pohajo in se vidi kakšne oči imajo, pozna se jim ko hodijo in ko govorijo.
Eno je en đoint skadit drugo je pohat enako kot eni cigarete kadijo, ker če bi zakon bil sprejet bi cene dramatično padle in bi stalo enako kot cigareti in potem bi vidu kaj pomeni zapohan folk ki vozi po cestah!


Tak si ga mimo vsekal, da bolj ne bi mogel. Kdo ga hoče pohat in vozit, počne to že zdaj. Kdo hoče pit in vozit, počne to že zdaj. Fora je v samokontroli, da ko imaš off time, kakega skadiš ali kakega spiješ. Kdor nima samokontrole, pa ga bo pil ali kadil cele dneve. To so potem zadetkoti ali pa alkoholiki.

Legalizacija bi prostila policijo, tožilce in sodišča, da bi se lahko ukvarjala s pravim kriminalom.

Namesto da se naš davkoplačevalski denar zapravlja za preganjanje rastlin, se naj zadeva obdavči kot čiki/alkohol in ceno regulira država. Prodaja na črno je seveda prepovedana, tako kot prodaja bilo česa drugega na črno.

dope1337 ::

Gladi je izjavil:

Sej pozitivne lastnosti trave, nezasvoljivost etc. so tud govorice džankijev. Torej zagovorniki legalizacije na dan s študijami, ki dokazujejo stvari, katere omenjate.


Študija, ki jo je leta 1974 naročil Ronald Reagan o učinku marijuane na možganske celice, katero je izvedel dr. Heath.

Preberte in se smejte (v angl. drugače). Res je, da v tem članku niso predloženi dejanski izsledki raziskav in kontradikcije le-teh, vendar z malo google searcha (če vas že res tako zanima) se tudi to najde.

Yugos je izjavil:

dope1337 je izjavil:


Oprosti Yugos ... ampak ... ti se prav trudiš naredit norca iz sebe, ali kaj?

Jz sm te lepo vprašal, za objektivno razlago tvojih trditev (2. člen pravilnika portala), a ti začneš neki trollat tukaj ...

P.S. Stavek, ki se začne z "poznam ljudi ..." ali "moj prijatelj ..." so v 90% nabijanje brez podlage... Tvoj nivo komuniciranja se je za moje pojme spustil na nivo 24ur ...


model tvoj nick je dope, mislim da s tabo ne rabim neke intelektualne podlage.
In seveda je realno življenje dokaz, kako naj vem da tisti ki dela poročilo o žbe in hoče legalizacijo ni pristranski?

Ker poznam ljudi ki so dosti kadili in potem nehali so rekli kako je vplivalo na njihovo življenje. To so bili strastni kadilci trave, ne občasni. Seveda dolker so bili na faxu živeli lajf pri starcih je blo cool, pol pa froci obveze do delodajalca in so morali nehat.

Delaj kar hočeš, samo tudi jaz rad pijem pivo, pa spijem zdaj enega na 3 tedne, vem kako je blo ko sem sebi govoril da lahko vsak dan sej ni nč tazga...


Izvoli pomene besede DOPE. Izberi si kateregakoli pač misliš, da mi najbolj pristaja. Čeprav se mi zdi, da ti bo 3. pomen še najbolj všečn.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Gladi ::

Stran v stilu dvedesetih s bannerjem za džank trgovino.:)):)):))

dope1337 ::

Gladi je izjavil:

Stran v stilu dvedesetih s bannerjem za džank trgovino.:)):)):))


Jbg :)) Tisti, k so proti, ziher ne bodo pisali takšnih člankov :)) So pa dejanski podatki objavljeni na netu. Ampak ... se mi reees ne da iskat zdle. Tukaj so samo omenjene raziskave, katere izsledke je treba poiskat na netu. Imate pa to dotično raziskavo omenjeno tudi v dokumentarcu "The Union: Business behind getting high". Tam jo popljuvajo vsi znanstveniki (tako tisti, ki so proti, kot tisti, ki so za legalizacijo marijuane).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

dope1337 ::

Mogoče pride še tole v upoštev. Nevem no ... naj vsak presodi ... Za moje pojme, je pa zloraba katerekoli substance lahko škodljiva ... tako, da je tudi marijuana lahko dvorezen meč.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

St235 ::

Vsaka zloraba je škodliva. Zato pa se reče ZLOraba. Ni pa vsaka raba hkrati tudi zloraba. In sem 100%, da je pretirano kajenje škodljivo, kot je škodljivo pretirano pitje, pretirano ukvarjanje s športom itd.

Nikakor pa ni mogoče trditi, da je kajenja marihuane apriori ne glede na vse okoliščine škodljivo. Kakor tudi ne, da bi z legalizacijo marihuane prišlo do masovne zlorabe le tega.

Matija82 ::

Gladi je izjavil:

Sej pozitivne lastnosti trave, nezasvoljivost etc. so tud govorice džankijev. Torej zagovorniki legalizacije na dan s študijami, ki dokazujejo stvari, katere omenjate.


Glede vožnje pod vplivom (ki pa je ne zagovarjam v nobenem primeru)

https://www.sciencemag.org/content/164/...
http://norml.org/library/item/marijuana...
Effects of cannabis @ Wikipedia

https://www.sciencedirect.com/science/a... (tegale se lahko potrudim dobit, če te res zanima)

O zombie nizozemskih zadetkih pa tole (http://www.swov.nl/rapport/R-2005-09.pd...

Out of the 3,799 stopped and tested drivers:
- 4.5% were positive for cannabis; 3.9% for cannabis only and 0.6% for cannabis in combination with other drugs and/or alcohol;
- 2.1% were positive for benzodiazepines; 2.0% for benzodiazepines only and 0.1% for benzodiazepines in combination with other drugs and/or alcohol;
- 2.1% were positive for alcohol (BAC  0.2 g/l); 1.8% for alcohol only and 0.3% for alcohol in combination with other psychoactive substances. Drugs of abuse were strongly concentrated in male drivers aged 18-24. No less than 17.5% were positive for illegal drugs. Psychoactive prescription
drugs were strongly concentrated in female drivers aged 50 and older: 11.3% were positive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Bananovec ::

c00L3r je izjavil:

Yugos je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Yugos je izjavil:

gendale je izjavil:



dokler z zadevanjem škoduješ kvečjemu sebi, se država nima kaj mešat v to


ne vem če je mama ki ima otroka in zadeta zapohana cel dan pa recimo še pije in samo sebi škoduje primer brez omembe.

Poleg tega trava upočasni reakcijski čas refleksov, nasprotno od cigaretov, tako da je poleg pijače še en konzument ki ni zaželjen v vožnji.


Prosil bi dokaz za to trditev. Namreč sam sem trdno prepričan, da tvoja trditev ne drži. Za moj dokaz si oglej slovenski dokumentarni film na temo marijuane "Poročilo Žbe", kjer se (zadeti) voditelj oddaje odpravi v center za varnost v prometu, na test reakcijskega časa v prometu ... Seveda znanstvenik ne ve, da je testni subjekt zadet ... Voditelj opravi test reakcijskega časa v mejah normale oz. se znanstvenik celo pošali, da bi lahko šel za "rally voznika".

Toliko o upočasnjenem reakcijskem času ...


zadet?
Kaj to pomeni? 1 pivo? ja seveda tudi jaz lahko z enim pirom grem narest hitrostni test.
Poznam par ljudi ki redno pohajo in se vidi kakšne oči imajo, pozna se jim ko hodijo in ko govorijo.
Eno je en đoint skadit drugo je pohat enako kot eni cigarete kadijo, ker če bi zakon bil sprejet bi cene dramatično padle in bi stalo enako kot cigareti in potem bi vidu kaj pomeni zapohan folk ki vozi po cestah!


Tak si ga mimo vsekal, da bolj ne bi mogel. Kdo ga hoče pohat in vozit, počne to že zdaj. Kdo hoče pit in vozit, počne to že zdaj. Fora je v samokontroli, da ko imaš off time, kakega skadiš ali kakega spiješ. Kdor nima samokontrole, pa ga bo pil ali kadil cele dneve. To so potem zadetkoti ali pa alkoholiki.

Legalizacija bi prostila policijo, tožilce in sodišča, da bi se lahko ukvarjala s pravim kriminalom.

Namesto da se naš davkoplačevalski denar zapravlja za preganjanje rastlin, se naj zadeva obdavči kot čiki/alkohol in ceno regulira država. Prodaja na črno je seveda prepovedana, tako kot prodaja bilo česa drugega na črno.

To velja le za idealne razmere.

btw, kaj pa sploh je pravi kriminal? Razsvetli nas, prosim!
Preprodaja drog, prostitucija, gansta šit, tajkunizem itd. so v veliki meri povezani s kriminalom. In vsaj nekaj od naštetega je povezanega z drogami. Ampak droge niso pravi kriminila, kot sam praviš, in zato so prepovedane ...
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

jype ::

Bananovec> Preprodaja drog

Problem je, da je prodaja prepovedana. Če je prepovedana, se z njo sme ukvarjati zgolj kriminalno podzemlje. Če ni prepovedana, se kriminalcem prodaja praktično ne izplača, ker jo lahko uporabniki legalno kupijo na način, ki jim zagotavlja več varnosti. Da so droge dejansko nevarne in terjajo žrtve je v veliki meri kriva ravno prepoved prodaje drog.

Matija82 ::

Povezano je z drogami zaradi denarja, ki ga prinašajo. Legalizacija to spremeni, ker zadeva ni več tako profitabilna in ker policija lahko čas, ki ga je namenila preganjanju prekrškarjev uporabi drugje.

Bananovec ::

Samo zato, ker bi obstajali legalni dostopi do droge še ne pomeni, da bi tisti nelegalni kar na 1x prenehal obstojati. To lahko vidiš pri skoraj vsem na tem svetu. Poglej orožje, lahko ga povsem legalno dobiš, a še vedno na čase naletiš na psihiče, ki po gostilnah strašijo s pištolami ali bombami, ki so jih dobili po nelegalni poti.

Samo zato, ker zakon prepoveduje nekemu najstniku, da se drogira in zaradi njega trpi še okolica ne pomeni, da bi ob legalni prodaji ta najstnik bil kar na 1x manj zadet ali da bi prenehal delati škodo ljudem okrog sebe. Nasprotno, dobil bi dovoljenje, da dela kar hoče. Dovoljenje, ki bi jim ga dali VI. Pa tudi če ta najstnik ne bo dobil ekstra močnega skanka ali horsa po legalni poti verjetno ne bo šel tja prosit, naj mu gre dajo 5x bolj močno robo. Ne, zavil bo na tretji ulici levo v peti kafič k možakarju, ki mo bo prodal to robo. In od te robe država ne bo imela nič.

Sicer pa škifarija za zdaj še ne prioritizira stvari povezanih z drogo v taki meri, da bi jih treba dovoliti. Če bi jih, potem ne bi videli takih primerov, kjer nasproti bolnice čez cesto par retardirancev spušča horsač v potokih v svoje žile.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Mehmed ::

Ti sploh locis hors od trave?
Folk na travi naceloma ne dozivlja take krize, da z iglami ropa trgovine.
Res je, se vedno se bo nasel kdo, ki jo bo gojil pa prodajal doma pod ceno. Lih tako kot se bo domace zganje vedno delalo pa prodajalo. Samo tuki kot prvo krsis zakon pa da bi konkuriral kvalitetni in dostopni zadevi moras se cene bistveno spustiti. Res sanjski biznis.

O dovoljenju pa ne bi izgubljal besed. Alkohol ga ima, pa ocitno ni problema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Legalizacija marihuane 2016 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
904143252 (56075) gushto
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
64752104 (30777) MrGTO
»

THC in vožnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8529500 (16629) CoolBits
»

Dekriminalizacija marihuane za rekreativno uporabo v USA(col, was) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13425262 (21971) jype
»

Določitev količine prepovedanih drog za osebno uporabo [workthread] (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8818316 (16398) Matija82

Več podobnih tem