» »

Siol zamenjava tv.komunikatorja Amino v Sagem (cross, straight?)

Siol zamenjava tv.komunikatorja Amino v Sagem (cross, straight?)

molat ::

Pozdrav!

Ker nas je siol primoral k menjavi aminota za sagem imam eno vprašanje. Pustimo sedaj, da imamo več ponudnikov ipd. - je kar je...

Naj razložim: Amino sem odklopil, Sagem vklopil. Nič... Črna slika. Na Aminotu je vse delovalo ok, sicer je na mrežnem kabelu ki gre od modema do aminota uporabljeno samo 4 žičke (iz gleve: 1,2,3,6 - se mi zdi) ne vem pa več kako sem vezal: ali cross, ali direkt. No, v glavnem zadeva je delovala. Sagem pa nič.

Potem sem dal za test 20m mrežni kabel (ziher ni crossover) na modem in na drugi strani na Sagem tv komunikator in zadeva dela. Preden se lotim napeljave (ni ravno 2m stran): A je pri teh novih komunikatorjih pomembno ali je crossover ali direkt?? A je možno, da uporablja vseh 8 žičk? Torej 4x po 2, tudi tiste "prazne": 4,5,7,8? Slednje sicer dvomim, ampak vseeno... Ali je morda kodiranje toliko bolj očutljivo, da potrebujem shielded SFTP kabel (sedaj je "samo" FTP) ?

Kot pravim na Aminotu je zadeva funkcionirala brez problema, če pa priklopim Sagem tv komunikator ne začne na modemu niti utripat zelena lučka - če dam "testni" kabel pa dela. Dela in utripa tudi pri 4 žilnem kablu če je na drugi strani Amino - samo kaj ko Amino ne podpira novo mpeg kodiranje in nariše kockice :)) - to je tudi edini razlog za menjavo.

Pomoč dobrodošla, preden jutri "razkopljem" kablovje (lahko da je samo stvar v cross in straight, ker se res ne spomnim kako sem vezal [precej komplicirano: signal za amino je šel po istem kablu kot je prišel do modema - glede na to da sem imel še 4 žice proste, sem jih pač izkoristil, ker je TV tam kjer je "tel.zaključek" - nekaj takega - adsl modem je pa drugje])

Hvala in lp!

ps
aja: ja, s testnim kablom sem opravil registracijo komunikatorja, tj. vnesel geslo itn... in tudi brez težav gledal tv - samo ne da se mi še enkrat napeljevat kablovja.
  • spremenil: molat ()

molat ::

Aminu je blo (se mi tako dozdeva) vseeno ali je dobil signal prek cross ali straight kabla.
A je pri Sagem "stb"-ju isto, ali je bolj petičen?

Pa še: ja, iskal sem po netu ampak ni nikjer nič pametnega o tem (še najmanj na Sagem.com strani :P)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: molat ()

PaJo ::

Do sedaj kar sem vezal Sageme na mrežo je delalo z straight kablu komot, zvezano po standardni shemi B(bo,o,bz,m,bm,z,br,r), torej če imaš na voljo 4 žičke rabiš povezat samo bo,o,bz,nic,nic,bz,nic,nic in bi moralo delat. ZA 100Mbit mrežo je to več kakor dovolj. Kabel pa mora bit isto zvezan na obeh straneh.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

molat ::

Hvala za odgovor.

Ja, saj mislim da bo to to - mislim, da sem pri Aminu zvezal crossover (kot pravim ne vem več natančno - nekak imam v glavi da je tako bolje delovalo, pojma nimam zakaj).

Ker so žičke nekajkrat prevezane mi barve na žalost ne pomagajo kaj dosti, še posebej ker so siol monterji (vse pohvale - bili so res korektni) uporabili pine 1,2,3,4 ko so vlekli kabel od omrežnega zaključka do modema.... gre pa nekak takole, ne (?): pin 1 na 3, 2 na 6 in potem analogno naprej 3 na 1, 6 na 2... ok torej moram nekje odfeclat in ponovno zvezat - bom probal na direkt pa bomo videli kaj bo :) Ja - saj za 1Gbit kabel bi itak rabil vse 4 parice, ne? --> tako ali tako pa je 100 mega vrh glave za 1 TV stream...

Me pa malo skrbi dolžina - čeprav mi je kolega iz siola, ki je montiral rekel, da ni težav če je modem 100m od omrežnega zaključka in tudi dolžina povezave modem-stb je lahko 30-50m brez problema. (sicer pa imamo to doma v praksi in je delovalo - razen če niso na siolu kaj prčkali).

Če komu pomaga: težave enkrat nikakor odpravit - no way... niti z 1m kabla od modema do stb :) celo net ni deloval -> rešitev je bila na siolu kjer nameščajo hitrost: ko jo je možakar na centrali fiksiral na (mislim da je bilo takrat cca. 13mega (net+2xTV streama), je šlo gladko - prej je pa stalno kockala slikam, ipd.: ker je na njihovi centrali (?ne vem natančno kje) stalno preskakovalo iz 13, na 16,...... (takole iz glave če komu kaj pomaga: omenite naj fiksirajo hitrost povezave: očitno včasih pomaga, ko vse drugo odpove).

cinkaCR7 ::

Hvala za odgovor.

Ja, saj mislim da bo to to - mislim, da sem pri Aminu zvezal crossover (kot pravim ne vem več natančno - nekak imam v glavi da je tako bolje delovalo, pojma nimam zakaj).

Ker so žičke nekajkrat prevezane mi barve na žalost ne pomagajo kaj dosti, še posebej ker so siol monterji (vse pohvale - bili so res korektni) uporabili pine 1,2,3,4 ko so vlekli kabel od omrežnega zaključka do modema.... gre pa nekak takole, ne (?): pin 1 na 3, 2 na 6 in potem analogno naprej 3 na 1, 6 na 2... ok torej moram nekje odfeclat in ponovno zvezat - bom probal na direkt pa bomo videli kaj bo :) Ja - saj za 1Gbit kabel bi itak rabil vse 4 parice, ne? --> tako ali tako pa je 100 mega vrh glave za 1 TV stream...

Me pa malo skrbi dolžina - čeprav mi je kolega iz siola, ki je montiral rekel, da ni težav če je modem 100m od omrežnega zaključka in tudi dolžina povezave modem-stb je lahko 30-50m brez problema. (sicer pa imamo to doma v praksi in je delovalo - razen če niso na siolu kaj prčkali).

Če komu pomaga: težave enkrat nikakor odpravit - no way... niti z 1m kabla od modema do stb :) celo net ni deloval -> rešitev je bila na siolu kjer nameščajo hitrost: ko jo je možakar na centrali fiksiral na (mislim da je bilo takrat cca. 13mega (net+2xTV streama), je šlo gladko - prej je pa stalno kockala slikam, ipd.: ker je na njihovi centrali (?ne vem natančno kje) stalno preskakovalo iz 13, na 16,...... (takole iz glave če komu kaj pomaga: omenite naj fiksirajo hitrost povezave: očitno včasih pomaga, ko vse drugo odpove).


Res raje naredi direktno povezavo od modema do komunikatorja, ker štrikanje, preveževanje sam signal gibi, na obeh strani isto zveži(barve niso važne, če boš uporabljal en kabel) in mora komot to delovati na 100m saj ne da bi jih dejansko uporabljal, ampak eni operaterji pač govorijo ker boljšega nevejo da ja max:15m ..what ever 8-)

molat ::

Hvala za pomoč.

No... izkazalo se je da je kabel straight in da deluje ok (saj zakaj ne bi, z aminotom je delal ok) - samo na teh. pomoč moraš poklicat, da porihtajo kar pač prej niso... :( (magično je začelo po klicu čez 2,3h deluovati)

tjah...

@cinkaCR7: ja... se strinjam: samo na helpdesku so pač "študentje", ki jim dajo (vem za siol) preštudirat en debel špeh - potem pa kolikor imajo še znanja... utp/ftp/stp kablovje pa _mora_ delat na razdalje - še posebej ker hitrosti niso velike (no... niti blizu 100mega) - če ne je nekaj zelo narobe (s kablom :))

PaJo ::

Utp kabel ti mora po standardu delat komot do 100m ena veja, tako da bluzenje o samo 15m je nategovanje folka, sem namenoma 1x testiral celi 100m kolut, lastno pritrjen konektor in delalo vse bp. Drugače pa lepo da ti deluje tako kakor je treba.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Tilen ::

Problem je v slabši mrežni opremi v Sagemu, ne v kablu. Lahko imaš 50m kabla in ti bosta 2 Sagema delala, 8 pa jih ne bo delalo. Na 10m pa bo delalo vseh 10.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

molat ::

Hvala vsem, še enkrat.

@PaJo:
>>Utp kabel ti mora po standardu delat komot do 100m ena veja, tako da bluzenje o samo 15m je nategovanje folka...
Verjamem... Razen če ne gre res mimo kakšnega Teslinega visokofrekvenčnega strojčka :) mah... nekej morajo rečt, da si kupijo čas.


@Tilen: morda je nekaj na tem - ko so admini (na centrali, ne helpdesk siola) uredili zadeve (hitrost ipd...) je začelo delovat - ampak občasno (ne vem ker gledam cca. 1h /dan) se slika še vedno "skocka" (zelo malo, ampak vseeno) - morda zato ker je to zvečer in sta aktivna dva dl streama (2xTV) in so cca. 2-3 na netu. Čeprav to naj ne bi bil razlog - pasovna širina, ki je na voljo naj bi bila ločena (tv, tv, net)...
res hecna reč: drug sagem ki ima isto približno dolg (cca. 30m) kabel dela popolnoma brezhibno.

Pa še to se mi je 1x zgodilo: "Napaka... (blue screen ;)) blah... če 60sekund ne bo nič...". Komunikator je šel v nek pomožni način delovanja (??) - nisem se preveč sekiral ker je vse delovalo, tako da sem tekmo vseeno gledal :D in je potem spet začelo normalno delat, ampak... wtf :) kakšen pomožni način? (ne spomnim se, tako nekako: pomožni, zasilni,...)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol TV STB - software

Oddelek: Omrežja in internet
4510437 (3209) Klemen Košir
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483126800 (51000) Looooooka
»

"Kockanje" na siol TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5310337 (8632) rezator
»

Siol TV

Oddelek: Pomoč in nasveti
164472 (3983) AaBoy
»

Siolov IPTV preko Wlana

Oddelek: Omrežja in internet
63773 (3431) Zm3-D3n

Več podobnih tem