» »

težava z DVB-T na Terratec Cinergy HTC USB XS HD

težava z DVB-T na Terratec Cinergy HTC USB XS HD

andrejp ::

Po priporočilih sem si nabavil v naslovu omenjeno hibridno TV kartico (DVB-T, DVB-C, Analog TV+Ra). Po skeniranju programov z original softwareom so normalno najdeni vsi DVB-C programi, vsi analogni radijski in pa analogni TV programi (zadnji sicer v slabi kvaliteti). Na noben način pa v Kranju ne najde ničesar na CH 37 kjer naj bi bil DVB-T (MPEG-4).
Zanima me ali im kdo izkušnje s to kartico in ali je mogoče kakšna posebna nastavitev za DVB-T? Ali pa je sprejem te katice res tako slab?

Alexius Heristalski ::

Če si uporabil priloženo antenico, je najverjetnejše to vzrok. Poskusi s sobno ali zunanjo anteno.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

andrejp ::

Ja uporabil priloženo anteno in še eno za spoznanje boljšo, ampak očitno je res tukaj problem. Ali obstaja kakšna majhna antena (za zraven prenosnika) ki pa bi vseeno imela toliko dobitka, da bi bila primerljiva s kakšno sobno anteno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrejp ()

Alexius Heristalski ::

Uf, težka bo. Lahko pa eksperimentiraš z olupljenim koaksialnim kablom.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Okapi ::

Ali obstaja kakšna majhna antena (za zraven prenosnika) ki pa bi vseeno imela toliko dobitka, da bi bila primerljiva s kakšno sobno anteno?
Jaz sem imel še s sobnimi antenami težave. Je bilo treba neko metrsko železje uporabit, če sem hotel imeti spodoben sprejem. Pa nisem ravno v nekih rovtah - v Lj. z balkona vidim Krvavec.

O.

Alexius Heristalski ::

DVB-T signal s Krvavca bodo baje oktobra okrepili, ali bo to malo ali kaj bolj drastičnega, lahko samo ugibamo. Zdaj naj bi bil še daleč od največje dovoljene moči.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sobna antena za TV

Oddelek: Zvok in slika
3316073 (1507) Daniel
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564754 (22462) k4vz0024
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956520 (33232) Alexius Heristalski
»

Lidl in vračilo blaga

Oddelek: Loža
242547 (1860) Sims
»

Digitalni signal za TV v Sloveniji

Oddelek: Loža
166550 (5726) SkIDiver

Več podobnih tem