» »

Downgrade Vista na XP

Downgrade Vista na XP

msimerl ::

Če ste se naveličali Viste in bi se radi vrnili k dobrim starim XP, utegnete naleteti na naslednji problem. Windows ima prikladno orodje za prenos nastavitev in datotek z imenim Migwiz.exe. V Visti tako naredi datoteko xy.mig, ki pa jo potem XP ne znajo odpreti. Ko sem poklical na tehnično pomoč v slovensko podružnico Microsofta, so zapisali problem in me nato popoldne obvestili, da se to pač ne da, naj naložim nazaj Visto in exportiram pošto in ostalo, kar sem že sam nameraval v najslabšem primeru. Vendar sem nato na forumih našel podatek, da ima Microsoft interno orodje, ki extrahira *.mig datoteke. Kliče se Migrestore in zanj obstaja torrent. Takoj sem ga pobral in zlahka rešil situacijo.

bluefish ::

Tisto migracijsko orodje itak ni namenjeno prenosu podatkov iz Viste na XP. Bolj se gre za uporabo ob svežem nameščanju sistema ali pa recimo sedaj ob prehodu na 7.
Je pa fino, da si našel rešitev oz. workaround.

damjan11 ::

Da ne odpiram nove teme...
Prijatelj mi je prinesu 1 leto star comp ker bi se rad znebil viste in bi rad imel XP.
Šel v bios in nastavil BOOT iz cd... vstavim ORIGINAL XP je in mi bota iz cd-ja ampak se takoj po celem ekranu pojavijo klicaji????
Ali naj kliknem naprej za formatiram particijo ali kaj?

Evo še slike:

Mipe ::

Se vidi, da je tuj jezik... najbrž bo to. Jezikovna nastavitev, tipkovnica itd., nekaj kar ima drugačen nabor znakov.

mtosev ::

to mas neko super duper pirat verzijo. zgoraj je v anglescini, spodaj pa v nekem drugem jeziku.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

damjan11 ::

ja vista je slovenska windowsi pa angleški
Ali lahko formatiram?

damjan11 ::

to mas neko super duper pirat verzijo. zgoraj je v anglescini, spodaj pa v nekem drugem jeziku.



Kaj ti je super duper????? Na vseh kompih delujejo windowsi BP

OmegaBlue ::

Tole bolj zgleda kot pokvarjen ram ali inštalacijski medij, in ne kot drug jezik. Daj najprej vzami memtest in spusti čez, drugače boš imel kasneje probleme.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

damjan11 ::

Ma naj si najde drugega "mojstra".... no medij ni, ker sem poizkusil še travniške in je isto.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 je tu! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
262102442 (81225) MrStein
»

Program za avto download podnapisov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21729827 (16334) KontraCepec
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264669 (64261) Seljak
»

Windows 7 z namestitvenimi USB ključi? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12614012 (10385) MrStein
»

Brezplačna nadgradnja v Windows Vista za božične kupce (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9910367 (7320) para!

Več podobnih tem