» »

Kako priklopiti računalnik na tv

Kako priklopiti računalnik na tv

budddha ::

Zanima me kako naj priklopim računalnik na TV. Probal sem že preko kabla za ekran ali nekaj takega pa je bilo vse črno. Probal sem tudi iz monitorja v TV pa tudi ni delalo. Sedaj pa imam kabel S-video in bi prosil če mi kdo pove postopek kako naj to naredim da bo vse delalo. Hvala!

Opkow ::

Povej kaj imas za en model TV-ja in racunalnika. Rabimo malo vec informacij...

Probal sem tudi iz monitorja v TV pa tudi ni delalo.
Kako to mislis?

KoMar- ::

Bistvo je, da v nastavitvah grafične kartice vklopiš sekundarni monitor. Do takrat bo črna slika, pa če si priklopil prav ali ne. Lahko bi nam zaupal tip TVja in model grafične kartice... zakaj moramo vedno iz vas vleči ven podatke?

JOKER ::

Kako priklopit ? Simpl, preko HDMI priključka.
Jaz imam na svojem notesniku HDMI izhod, TV imam 108cm Full HD in zadeva deluje.
Brskanje po računalniku in spletu na takšnem ekranu je BOMBA !

Kot je nekdo omenil .... prvič je zadeva takšna, da je TV črn, nato se pa kar naenkrat pokaže slika in naslednjič ko zadevo priklopiš se slika pokaže takoj, ker je računalnik že skonfiguriran na prikaz.

Če pa imaš HDMI izhod na tv-ju, potem pa kupi kabel; HDMI --> DVI in zadevo priklopi. Na grafični imaš dva vhoda!
________________________________________________________
Ka te češ ....

budddha ::

Ja TV je panasonic plasma...grafična pa Radeon 9800 SE AGP (0x4148)...kje pa naj vklopim sekundarni monitor?

budddha ::

V nastavitvah sem vklopil tudi tv, ki je bil tam narisan...bo sedaj delalo če priklopim na S-video???

KoMar- ::

Najprej priklopi, nato vklopi v nastavitvah.

budddha ::

Probal sem priklopiti preko kabla S-video, kjer je na obeh straneh kabla enako pa gre not samo na TV-ju na računalniku pa ne.Kaj naj naredim? Hvala!

RuskiSnajper ::

To sem jas sam delal pred 5 leti pa sem nareo bres problema
To je za navadni katodni TV.

Nekje v bajti je ležal S-video - Scart kabl , obične grafične majo samo OUT , in vklopo sem Svideo v okrogl konektor na grafični , onega pa enako kot konzole v tisti debeli priklop , potem sem dal AV1 AV2 ali TV-SHV(al nekaj takega se imenuje,ta AV program nima svojga slota, sam deluje nekak z rekorderji in podobno) Fora je da je bla slika črnobela, včasih če maš na AV2 priklopleo konzolo , se vidi slika na TV-SHV tudi ampak v črno belem..

Sej se bo opazlo kje bo barva , na katerem AVju , ampak moreš pa nastavit stvari v ATI Catalystu , resolucijo , nastavitve , in nekaj še da kaže barvo ...

energetik ::

Mislim, da rabiš poleg tvojega kabla še tole:


Ali pa tole:



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564191 (3520) anjica
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523273 (14577) al3n
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458304 (7699) opeter
»

brezžičen prenos A/V

Oddelek: Zvok in slika
121305 (1101) davorkat
»

Zakaj mi na GeforceFX5700 ne dela TVOUT :( ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
513804 (3311) KTr1sk

Več podobnih tem