» »

nakup računalnika

nakup računalnika

aaads ::

Lep pozdrav, kaj mi priporočate? Kupil bi računalnik (škatlo) za kratek čas (2 leti ali 3) za čas študija. (Seveda iščem najbolj poceni varianto - rabljen računalnik). Posebnih zahtev nimam, fajn je pa da bi mi delali filmi in me zanima kaj mora imet računalnik (kaj bolj vpliva)? Grafika ali pa megaherci?

__Devil__ ::

Končno spet en z tako temo, take mamo radi :)).

Iger ne boš igral? SPLOH nič iger?

aaads ::

igre me ne zanimajo, le da delajo filmi (tudi novejši).

__Devil__ ::

potem pa dobiš računalnik že za cca. 250 EUR, nov seveda. No upam, da ti bo kdo predlagal kakšno poceni, tvojim potrebam primerno konfiguracijo. Drugače pa, če še ne veš se lahko malo igraš na www.agt.si in si sestavljaš računalnik. Klikneš "sestavi si". ;)

aaads ::

kaj pa bolj rabiš? grafiko ali megaherce?

BALAST ::

Zopet eden, ki ne ve kaj išče. Evo kle je link do BOLHE, ti pa notri samo vpiši do katere cene si lahko privoščiš in pošlješ ponudbo prek obrazca kontatiraj prodajalca. Notri imaš sedaj vpisano številko do 200€ ti pa poljubno spremeni.

Česa se izogibati?
Prvo glej na nepravilno rabo slovenščine, ker je lahko prevara, napake ko je prevedeno iz angleščine.
Če gledaš po procesorju naj bo vsaj AMD 3200+ ali Intel Pentium 4, ki sta še za pisarniško rabo dokaj uporabna.
Če gledaš po spominu naj ima vsaj 1Gb DDR2, DVD bralnik in 40Gb diska. Miško pa tipkovnico pri rabljenih dobiš ponavadi že zraven vendar prej povprašaj.

za 200€ bi ti priporočal kaj takega, ker so res zanesljive komponente in ohišje je lepo na pogled. KLIK
Monitor LCD pa raje kupi novega, ker pri več let starih modelih je gledanje filmov prav grdo razbarvano in se slika trga.
22" colski so že za 120€ KLIK

Blinder ::

Ma na bolhi te bojo hitro nategnili. Pa cene so tam večinoma pretirane.
Tole mogoče ni tako napačno http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dzinks63 ::

Npr: nekaj rabljenih PC-jev. Če je lahko 200€+, lahko razmišljaš tudi o novem PC-ju, kateri bo imel tudi polno garancijo.

aaads ::

"Lep pozdrav, kaj mi priporočate? Kupil bi računalnik (škatlo) za kratek čas (2 leti ali 3) za čas študija. (Seveda iščem najbolj poceni varianto - rabljen računalnik). Posebnih zahtev nimam, fajn je pa da bi mi delali filmi in me zanima kaj mora imet računalnik (kaj bolj vpliva)? Grafika ali pa megaherci?"

Prvi post sem prilepil še enkrat, ker očitno nekateri ne berejo samo pišejo po svoje. Brez zamere, samo ne napamet nekaj pisat, da nekdo ne ve kaj išče, če drugi sploh ne prebere tega kar je on napisal. Jaz že vem kaj iščem, samo se ne spoznam toliko na računalnike, da bi vedel kake karakteristike mora imet za "mojo zahtevo" zato sem to vprašal na forumu, ki je za to narejen, da se lahko sprašuje take stvari.

Mimogrede dosti je bilo povedanega, le tisto kar sem vprašal ne. Še vedno me zanima KAJ RABIM ZA GLEDANJE FILMOV? BOLJŠO GRAFIČNO ALI VEČ MEGAHERCOV?

CleanPower ::

kaj pa bolj rabiš? grafiko ali megaherce?

haha to je tako kot bi vprašal kaj pa bolj rabiš? avto ali gumo?

bluefish ::

Pod MHz verjetno misli na procesor- in to je tisto, na kar se obesi predvajanje filmov. Itak pa vsak današnji procesor brez problema poganja HD video - še Atomu 720p ne povzroča nobenih težav.

BALAST ::

Kaj boš pa študiral? Če PEF, potem rabiš prvo kakšno učno uro iz računaništva.
Če pa kaj bolj usmerjenega potem ti pa povem da ti za filme gledat je vsak TV dober.

aaads ::

Torej grafična kartica ne igra velike vloge pri predvajanju filmov, le procesor je pomemben?

Blinder ::

Za tvojo uporabo je dovolj že najbolj švoh grafična. Torej še najceneje, da dobiš integrirano.
Bi pa dobro, da dobiš bolj sodobno stvar, ker ima boljši price/performance ratio.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Steinkauz ::

aaads ::

"Za tvojo uporabo je dovolj že najbolj švoh grafična. Torej še najceneje, da dobiš integrirano.
Bi pa dobro, da dobiš bolj sodobno stvar, ker ima boljši price/performance ratio. "

Koliko je to najbolj švoh? Ker zdaj mam star računalnik, ki ima 366 Mhz (celeron), 192RAM, grafika ATI rage II (mislim da ima spomin 16 mb) in mi filmi zelo štekajo.

Steinkauz : hvala za ponudbo samo toliko ne mislim dat za računalnik. Rabim nekaj "povprečnega" da mi bojo delali filmi, pa za šolo tolko da kaj napišeš v wordu in to je to. Za drugo pa računalnika niti ne rabim.

Blinder ::

Neko reč, da podpira ddr2 rame, ki so 3x cenejši kot ddr1. Če amd, pol rabiš socket am2, če intel pa 775. Sam nimajo vsi 775 ddr2 rame.
250€ ti je preveč za računalnik? Če bi kupil neki novega, kot tisti na linku, ki sem ga priepil sem..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

keba ::

ja pol pa povej kolk denarja misliš dat za računalnik.

aaads ::

Ja 250 evrov mi je preveč, zato ker računalnik rabim samo za prosti čas in za obdobje 2 leti, mogoče tudi manj. In ne rabim novega, v bistvu sploh ne kupujem novega računalnika, zato mi je to preveč. Zaradi mene je lahko računalnik star 5 let ali več samo da bi mi delalo to kar hočem.

Kolko denarja? Čim manj, na bolhi sem gledal ene ki so bili tudi samo 25 evrov, pa so bili tam 1,5 Ghz, 256 Rama, grafika 64mb in tako...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aaads ()

dzinks63 ::

Zgoraj sem ti dal link do kar nekaj rabljenih računalnikov. Za predvajanje dvd in divx in tudi za ostala tvoja opravila je dovolj, npr: DELL GX280 2,53Ghz*1,5G DDR2*ATI X300/256MB za 115€.

aaads ::

Ok hvala za odgovore, se bom odločil za nekaj.

st0jko ::

Tudi tisti taprvi za 45€ je povsem dovolj za filme tudi to 720p
keks?

__Devil__ ::

Na kak ekran pa boš gledal filme ?

RuskiSnajper ::

ok , ampak AGT ni za resne uporabnike , niso mi dali polovico kablov zraun , nekaj mutijo , pa HDD so mi dali v neorginalni škatli brez kakrsnih koli prirocnikov kablov ali CDja, ... nikoli vec tam, za sestavlen PC ja , ampak custom pa ne.

RuskiSnajper ::

lol 250 je najmanj kar sploh gre , ce ti hoces filme gleat pošteno , ni to tak mal zahtevno kot mislis, normaln media PC je cca 500Eurov, .... tu ni debate, delalo bo al pa nebo, nekaj zmes ni prakticno dovol.

RuskiSnajper ::

nevem zakaj sploh rabis komp v casu studija , kaj pol ga bos bek vrgo al kaj? , zrihtaj si pošten komp pa boš mel 4+ leta mir

bluefish ::

lol 250 je najmanj kar sploh gre , ce ti hoces filme gleat pošteno , ni to tak mal zahtevno kot mislis, normaln media PC je cca 500Eurov, .... tu ni debate, delalo bo al pa nebo, nekaj zmes ni prakticno dovol.
Ne nabijaj. Že za 1080p je dovolj praktično vsak dvojedrnik, ostanek konfiguracije pa je lahko minimalen. Sploh pa glede na napisano avtor teme gleda divxe in podobno, čemur pa je kos že eno jedro.

RuskiSnajper ::

, pa AMD namest intel ker je AMD cenejsi seveda, ATIjeve pa tudi, pa asus tut lahk ma:P , ceprav so gigabytove tut poceni.

eni ste vedno neki pametni , kaki asus daj no , to je mainstream . Asus je isto ko nvidia , samo marketing pa v skoro vse sestavlene kompe ga devajo, nekdo je zadnjic reko da je gigabyte nek low lol.
Ne ne no dobro bomo pa zaceli now thread, pa podajte svoje ideje in praktične razlage o obema.

Kdo bo te z 250E kompom , daj ne no prosim , rajš nekaj poštenga si naj zrihta ne pa neko dobesedno škatlo ki se ugasne pa freezne zarat filmov, ... daj no. naj bo pošteno al pa nič, osnovo sem že predlagal , specifiko pa ni treba ker je jasno da on nerabi vec kot navadn AMD 500E media PC. Kaj ni jasno?

sem dal skozi 4 leta hudičevega kompa tak da vem kaj pomeni če maš neke drekave komponente, še v google earthu mi je freezno takrat u pm.

RuskiSnajper ::

Ja pa saj , vseeno je kolk core , napajalnik pa bo dobu za 15 E notri in pol bo sranje!

Fora je da je tisto vprasanje res cudno ker rabis oboje, filmi enako rabijo grafo kot tudi mhz , in seveda stabilne rame,

Ni praktičnega PCja za 200E za 2 leti za filme. 0_0

bluefish ::

Ja pa saj , vseeno je kolk core , napajalnik pa bo dobu za 15 E notri in pol bo sranje!
Če ne bo navijal je en isti klina če uporabi enega za 100€.

Ni praktičnega PCja za 200E za 2 leti za filme. 0_0
Še moj prejšnji računalnik bi sedaj brez velikih težav poganjal razne divxe, z uporabo CoreAVC pa tudi 720p.

Skratka, za namen, ki ga omenja avtor teme, res ni potrebna ena kišta za 500 in več €. 300 je povsem dovolj - en osnovni dvojedrnik, 2GB RAMa, neka poceni grafična in plata, diskovje po želji, napajalnik za tak sistem zadošča 300W.

energetik ::

Ja, ampak človek hoče dat za kišto 25€. Za toliko komaj rabljenega P4@3GHz, samo proc. In če bo hotel gledat 1080p filme, mu na enem Celeronu ne bo delalo. Meni Celeron@2,4GHz predvaja samo 720p filme, pa še to glih za glih.

Kolko denarja? Čim manj, na bolhi sem gledal ene ki so bili tudi samo 25 evrov, pa so bili tam 1,5 Ghz, 256 Rama, grafika 64mb in tako...

Če hočeš novejše filme gledat išči vsaj P4 2,8GHz. Pa ne se hecat z 256 RAM, za Win XP išči vsaj 512MB, 1GB ne bi škodil.
Najbolje bo še vedno, da zbereš malo čez 200€ in vzameš enega Athlona X2, 2GB RAM in integrirano grafiko (če ne dobiš dobrega rabljenega P4).
Tole poglej:
Microsoft recommends:

Minimum Configuration (to play 720p video)

Windows XP
Windows Media Player 9 Series
2.4 GHz processor or equivalent
384 MB of RAM
64 MB video card
DVD drive
1024 x 768 screen resolution
16-bit sound card
Speakers

Optimum Configuration (to play 1080p video with 5.1 surround sound)

Windows XP
Windows Media Player 9 Series
3.0 GHz processor or equivalent
512 MB of RAM
128 MB video card
1920 x 1440 screen resolution
DirectX 9.0
DVD drive
24-bit 96 kHz multichannel sound card
5.1 surround sound speaker system

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Blinder ::

To bi lahko kupil, mislim, da je vredno svojega denarja.
intel pentium4 2800 mhz, 1gb rama, 120 gb diska, grafika geforce 128 mg, dvd cd rw, mrežna zvočna na plati, naložen win xp+programi
80€

http://www.bolha.com/oglas383044856/asu...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Blinder ::

Pa čuvaj se nategov, kot je tale
Prodam starejši računalnik v zelo dobrem stanju, primeren za začetnike.

-Intel celeron 1.1Ghz
-Ram SDRAM 384 MB
-Trdi disk 6, 6 GB
-DVD-RAM pogon
-Zvočna kartica AC 97
-Windows XP SP 2
-Ohišje je zelo dobro ohranjeno

Tudi za 80€:D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

RuskiSnajper ::

Nima veze če ti računalnika ne rabiš za nič druga kot filme in word, če hočeš ti gleat take filme pošteno , maš pač računalnik ki to zmore , in če zmore poštene filme , še zmeraj zmore razne druge programe ali igre , ne moreš naret kompa ki bi sam filme poganjo. to bi blo seveda butasto in nebi se niti splačalo , še najmanj pa praktično.

Najbol praktično je da pozabiš na 3 leta , na študij , na neke bzv komplikacije , pa kupiš pošten(500) komp za 5 let pa maš mir , pa če ga tiste 2 leti neoš tak rabo se tut nebo svet podr, mej 3 leta z normalnim kompom, slabši komp , več sranja , več popravil , nič ne bo delalo kot bi moglo , po kakih 3 mecsih se ti bo zacel izklaplat, ce bo ram pokvarjen bo seveda komp nonstop zmrzoval, še in še , in seveda for beginners so problemi POTROJENI.

Če smo izkreni je tukaj 500e pošteno , ampak 500e je skoro najmanj kar sploh deluje dovol praktično. Za mainstream da , ampak tole ni mainstream , to je super-low-stream.

NPR če bi to hoto resno fizično naret , pol bi mogo vzet najbolši komp , naložit neke kaj te jas vem stvare gor , da ti navidezno poslabša vse ostalo razn filmov , lol. in pol bi bil to komp za FILME. (vze živo si zmislijo za nateg, tega pa še ne haha , zgleda da slej ko prej bojo tut Movie PC Deluxe, sluzli bojo ko pesi , sistem pa bo izrablen do 25%)

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::


Če smo izkreni je tukaj 500e pošteno , ampak 500e je skoro najmanj kar sploh deluje dovol praktično.


Povej kaj tebi ni jasno? Za 250e dobiš dovolj zmogljiv za vse osnovne stvari in filme.

Jaz bom tko reku, če kupuješ rabljeno kupi od nekoga, ki mu je komp v napoto in ga prodaja za "simbolično" ceno, še najbolje je da najdeš kakšnega znanca...ker na bolhi imaš res samo sumljive ali pa precenjene oglase.

hojnikb ::

Nabavi si kak nettop,pomožnosti rablen.Boš pršparu na kompu in na elektriki.
#brezpodpisa

TehDucky ::

Frend si je nabavu čist solidno zadevo za 300-350€. E5200, ATI 4670, 320GB placa, P5QL, 2GB rama, navadno ohišje z integriranim 550W napajalnikom. Zadeva mu čisto lepo poganja zdajšne igre na 19' LCD ekranu pri nekih srednjih nastavitvah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC za očeta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10013208 (10904) togo
»

Rabljen računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
242102 (1430) stiper7
»

Vic stoletja :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
528621 (6755) Utk
»

HTPC sestava in programska oprema (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
41760048 (22114) umexteacher
»

Najboljša socket A matična (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
574391 (3278) t3hn0

Več podobnih tem