» »

Vic stoletja :)

Vic stoletja :)

«
1
2

ModriN96 ::

za koliko bi odkupil?

PC:

Procesor: AMD Phenom X2 555 3,2 GHz (odklene se ga lahko na virtualnih 4 jedra)
RAM: 4 GB
Disk: 1 TB
Grafična: Ati Radeon HD 5570 1GB
Zvočna: integrirana 8 kanalna

Monitor: NEC 24˝ z vgrajenimi zvočniki, full hd, 60000:1

Zvočniki: Genius (leseno ohišje) 5.1
ModriN96 :: 28. okt 2011, 13:20:08
citiraj

#

monitorjev in zvočnikov ne odkupujem, procesor ni nč več vreden če se ga da odklenit...na škatli še vedno piše X2, NE X4!

za komp ponudim cca 90€

kako je zdej s tem?

Zgodovina sprememb…

spremenil: ModriN96 (danes ob 15:56:04)
ustvaril: ModriN96 (28. okt 2011 ob 13:20:08)

Bananajoe :: danes, 17:16:03
citiraj

#

za 90 € ga raje samo gledam kot pa uporabljam. 650 vse skupaj


650€ :) :) :) :) :) :) :) :)

mihec87 ::

Verjetno preprodajalec in pač rabi še sam kaj zaslužit..

Blinder ::

On hoče 650€, kar je preveč. Ti ponujaš 90€ za kišto, kar je premalo. Sm prav razumel?

En na forumu prodaja 1TB green disk za 120€ :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Lonsarg ::

Dobro, po tanovem je že sam trdi disk vreden več kot 100€:) Tak da sta oba falila ceno. Tam 200 ali malo več je realna cena. Če si ti ponudil 90€, je to enako smeško, kot če en zahteva 650€. Če se delaš norca z 90€, valda ti je odpisal, da hoče 650€, jaz bi tut tko odpisal:)

SmeskoSnezak ::

Že samo procesor je vreden 80e, grafična tam okol 50e. Dodaj še okoli 20e za rame, 80eur za disk , pa enih 50e za ohisje + napajalnik in si pri 300 eurovih po tamalem

monitor je ziher vreden okol 180e, genius zvocniki so 100e in si ze skoraj pri 600e.

kaj tebe moti?!?

mogoce je vic to, da bi ga ti odkupil za 90?:DD
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

modicr ::

Najprej sem mislil, da je vic v tem , da nekdo ponuja za tak komp 90 EUR ...
(c) nisem patentiran

McLuzo ::

a to se gre za onega uporabnika, ki med malimi oglasi odkupuje stacionarne kompjutre?

Bananajoe ::

komplet prodajam jaz, in ja, tudi men je bil vic ko mi je ponujal 90€. mogoče bo koga nategnil s takimi ponudbami, mene ne. nisem ta uporabnik ki odkupuje stac. pc-je.

pa lp

Riff ::

ja 90E je pa res mal huda ponudba za tole kišto :D

Blinder ::

prodam računalnik za SIMBOLIČNO ceno 80€
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mihco ::

cena okoli 100EUR + mogoce nekaj drobiza, ce je kaksna stvar se v garanciji je kar realna. Sicer pa tudi 650EUR ni drago v kolikor je NEC-ov monitor kak SpectraView model. :)

Meizu ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Že samo procesor je vreden 80e, grafična tam okol 50e. Dodaj še okoli 20e za rame, 80eur za disk , pa enih 50e za ohisje + napajalnik in si pri 300 eurovih po tamalem

monitor je ziher vreden okol 180e, genius zvocniki so 100e in si ze skoraj pri 600e.

kaj tebe moti?!?

mogoce je vic to, da bi ga ti odkupil za 90?:DD


Japajade je tisti procesor vreden 80€. 80€ my ass.

galu ::

150€ je vreden brez tistih extrajev.
Tako to gre.

SmeskoSnezak ::

Pa dobro no, te pa 50e. Samo še vedno vse skup okol 500e. Poglejte si cene s trgovin! :P
@ Pusti soncu v srce... @

mihco ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Že samo procesor je vreden 80e, grafična tam okol 50e. Dodaj še okoli 20e za rame, 80eur za disk , pa enih 50e za ohisje + napajalnik in si pri 300 eurovih po tamalem

monitor je ziher vreden okol 180e, genius zvocniki so 100e in si ze skoraj pri 600e.

kaj tebe moti?!?

mogoce je vic to, da bi ga ti odkupil za 90?:DD


se pravi procesor je vreden vec kot pride nov, za ostale stvari pa cirka 10% manj kot novo? Ni cudno da je trg rabljenih racunalniskih komponent v slo za k...
Tudi sam bi mu ponudil okoli 100 in bi se mogoce nasla pri 120. Ekvivalent takemu sistemu dobis nov za okoli 250EUR.

jest10 ::

n

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Lonsarg ::

Evo ti sestavljen ekvivalent za 360€
7678 Matična plošča ASRock 760GM-GS3 AM3(Osnovne plošče) 46.58€
6469 Procesor AMD Athlon II X2 255 BOX AM3(Procesorji) 61.48€
5234 DDR3-RAM KIT 4 GB, 1333 MHz, CL9, CORSAIR ValueSelect(Pomnilnik) 24.09€
7828 Grafična kartica Sapphire HD 6670 1GB GDDR5 Ultimate(Grafične kartice) 86.07€
8717 Trdi disk Samsung HD103SM 1 TB (SATA 3, Spinpoint F3)(Trdi diski) 70.00€
8719 DVD-+R/-+RW SATA LITEON iHAS122, bulk, črn(Optične enote) 18.10€
7119 Ohišje LC ATX MIDI PRO932B LC600H-12(PC Ohišja) 49.69€

Torej rabljen minimalno 200EUR, kot sem rekel že od oka na začetku. To je, če bi se mi mudilo z prodajo, bolj prava cena bi bla 250EUR. Z malo trgovskih sposobnosti zakaj pa ne prodat za 300 ali 400EUR Saj tut BIG BANG proda NOV primerljiv računalnik za 700EUR, ko nabije ceno.

Se pa absolutno strinjam z tem, da je trg rabljenih komponent v k.... Zaboga, hočem upgradat komplet CPU+RAM+PLATA. In NE NAJDEM na bolhi ali dilerju ničesar, ki bi blo sploh cenejše, kot če to nabavim novo!

Naj mi kdo ponudi karkoli v rangu AMD X3,2GB DDR3 kje poceni rabljeno. Pa kaka AM3 plata rabljena ne dam več kot 20EUR, če so nove po 40.

In nikjer ni tega... A folk dejansko tok dražje kupuje, ali pa folk raje vozi te stvari na smetišče, kot da bi odprodal, ne vem res....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

šernk ::

jah...če pogledaš iz strani prodajalca... za 10€ se ti sploh ne splača prodajat, cene enojedrnikov od 20-40€, pa ko pomislim, mojega pod 15€ ne bi dal in si v začaranem krogu.

gledam mal rame, ker morm dokupit 2GB DDR2...rabljeno? 20€+... novo 25€+ in itak grem raje do prve trgovine nove kupit, kot pa čez pol slovenije po rabljene, in pol če je treba še ne delajo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Blinder ::

ma 1155 ali am3 plate in procesorja ne boš dobil rabljenga. Malo ljudi kupi te reči za pol leta in pol proda. In ko se odločijo prodat sveže komponente, ki imajo še garancijo, je kr normlano da dobijo za rabljeno reč 50€ medtem ko je nova od 60€ dalje.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gendale ::

itak da je vredno več od 100e, že samo 1tb disk stane nov 130 ali več e
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Matev ::

zakaj se tak komp sploh prodaja

kaj a word ne dela dosti hitro?

a igrice ne lavfajo na lcd-ju z 120 fps ???

Blinder ::

Ljudje drugače niti ne vejo iskat po netu najugodnejše cene. 2gb novi najcenejša ponudba 25€, drugod 30€, bigbang 60€, pol pa kupijo to ljudje rabljeno za 20
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Bananajoe ::

v mojem primeru se prodaja zaradi potrebe po prenosniku...sicer sem tako ceno postavil, na koncu se še vedno lahko mal "gliha" ali pa tudi ne (odvisno od kupca).

mihco ::

Sicer si zelo skop s podatki o komponentah ampak nekaj takega je povsem primerljiv nov sistem:

ASUS P8H61-M LX B3 Revision 45,60 €
Intel Core i3 2125 / 3,3 GHz 127,60 €
Inter-Tech JY-236 Polecat - Tower - ATX - Stromversorgung 500 Watt - Silber, Hochglanz Schwarz - USB/Audio (88881101) 28,60 €
Transcend JetRAM - Memory - 4GB - DIMM 240-PIN - DDR3 - 1333 MHz / PC3-10600 - CL9 (JM1333KLN-4G) 17,60 €

=219,40 € + postnina + rabljen 1tb hdd http://www.bolha.com/sata-trdi-diski/sa...
=skupaj 250EUR

Kdorkoli ti bo dal vec kot 150 bo peljal sebe scat.

SmeskoSnezak ::

ce odstejete od moje cene monitor in zvocnike, pristanes na 200e... mislim, ej... bralno nesposobni:))
@ Pusti soncu v srce... @

Lonsarg ::

Ma SmeskoSnezak prav ja.

mihco je odštel še grafiko:D Sam da je do nižje cifre prišel, ki pa nima veze z ponudbo iz začetnika teme.

SmeskoSnezak ::

Sicer pa ja, se strinjam, da mogoce se cene prevec gor drzi za prazn nic. Samo ce bi cene bolj dolj spustli bi kmalu mel vso to ropotarijo za v keson odnest al pa šenkat knjižnicam, šolam, ki nimajo ama ništa.
@ Pusti soncu v srce... @

drzni86 ::

ModriN96... vic stoletja si ti ker tipu ponujaš za komp 90€ pol ga boš pa oglaševal za 200+€.... in še to verjetno brez monitorja....

mihco ::

Lonsarg je izjavil:

Ma SmeskoSnezak prav ja.

mihco je odštel še grafiko:D Sam da je do nižje cifre prišel, ki pa nima veze z ponudbo iz začetnika teme.


Tako Intelova HD 3000 kot tudi Radeon 5570 sta neprimerni za igre. Za vse ostalo pa HD 3000 zadostuje.

connel ::

5570 neprimerna za igre? BF3 čisto spodobno poganja na med-high, da o ostalih igrah sploh ne govorim.

Go-ahead ::

Ali sploh še kdo kupuje rabljene računalnike? Če že zakaj? Zato da bo disk in še kaj crknilo po enem letu? In potem nazaj kupiš rabljnega?

hojnikb ::

connel je izjavil:

5570 neprimerna za igre? BF3 čisto spodobno poganja na med-high, da o ostalih igrah sploh ne govorim.

:))
Na 800x600 pr 20fpsjih si pozabo dodat...
#brezpodpisa

Blinder ::

Go-ahead je izjavil:

Ali sploh še kdo kupuje rabljene računalnike? Če že zakaj? Zato da bo disk in še kaj crknilo po enem letu? In potem nazaj kupiš rabljnega?


Zato ker je ceneje. Če ima stvar garancijo sploh ni problema. Če pa je nima, pol mora kupec računat tudi na riziko, da ga bo prodajalec nategnil.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Nwanko ::

hojnikb je izjavil:

connel je izjavil:

5570 neprimerna za igre? BF3 čisto spodobno poganja na med-high, da o ostalih igrah sploh ne govorim.

:))
Na 800x600 pr 20fpsjih si pozabo dodat...

+1

mihco ::

connel je izjavil:

5570 neprimerna za igre? BF3 čisto spodobno poganja na med-high, da o ostalih igrah sploh ne govorim.


saljivec...

Meizu ::

Da nisi ti zamenjal model za HD5750? Sej ne, da je nevem kaj, ampak za do 20' ekrane je čisto dovolj.

hojnikb ::

Meizu je izjavil:

Da nisi ti zamenjal model za HD5750? Sej ne, da je nevem kaj, ampak za do 20' ekrane je čisto dovolj.

Sej tud 5750 bi mela probleme na high, sploh pri velkih resolucijah..
#brezpodpisa

Meizu ::

HD5750? Sej ne, da je nevem kaj, ampak za do 20' ekrane je čisto dovolj.

Matev ::

jaz imam radeon hd5770 1gb pcie

in tudi v rage deluje 1920x1200 na max
svilnato gladko

gruntfürmich ::

folk ma res bolane cifre na tej bolhi za stare kompe. tut jst sem pošiljal ponudbe za smešno nizke cene z upanjem, da bo kdor ima namen prodat komp že povedal na koliko ga ceni. potem pa vidim da enim dejansko uspe prodati jajca, ki bi jih jst vrgel v smetnjak ali šenkal komu, za 100€ in več...:(
jst osebno bi dal za rabljen računalnik, ki komponent nima več v garanciji, max 50% cene novih primerljivih komponent
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

connel ::

hojnikb je izjavil:

connel je izjavil:

5570 neprimerna za igre? BF3 čisto spodobno poganja na med-high, da o ostalih igrah sploh ne govorim.

:))
Na 800x600 pr 20fpsjih si pozabo dodat...


Lej, živi v svojem mehurčku če hočeš, povedal sem iz prakse, ne kar malo tako iz glave.

s51as ::

Seveda je problem v razvrednotenju rabljene robe. Folk si predstavlja, da takoj, ko je nekaj rabljeno mora bit 50% cenej kot je novo. Za kaj takega seveda ni nobene realne osnove, razen te, da s časom tehnologija napreduje in da za isto ceno kot si pred 2 leti kupil izdelek danes dobiš tehnično boljšo stvar, tehnično enakovredno pa verjetno najmanj 20% ceneje.
In iz tega pride do vseh teh razhajanj pri vrednotenju rabljene robe.

Doma imam naprimer 9 let star računalnik P4 2.4GHz, 1 Gb ram, GF 4 Ti... ki je vreden popolnoma nič, ampak če mi crkne me stane jurja, kolikor bi dal za novega.

Kar hočem povedat, stvari se NE splača prodajat dokler delajo kar imajo za delat. Zgont je treba do konca in pol spet kupit neki takega, kar bo dolgo opravljalo svojo funkcijo.
It's just me myself and I

69charger ::

Ja preprosto je to rečt,sam ko te pa zasrbi kakšna fajn ponudba,recimo trenutno ekstremno poceni RAM... Za večino "gamerjev" to ne gre tako,ker ko izidejo novi špili se vrednost in uporabnost kompa takoj zmanjša in je pač treba upgradat na zadnjo tehnologijo da se bo BP dalo poganjat prihajajoči špil. Za internet in browsanje pa niti pomislil nebi da bi kaj menjal,razen če kakšna komponenta pride pod roke in je možnost nadgradnje.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

gruntfürmich ::

s51as je izjavil:

Seveda je problem v razvrednotenju rabljene robe. Folk si predstavlja, da takoj, ko je nekaj rabljeno mora bit 50% cenej kot je novo. Za kaj takega seveda ni nobene realne osnove, razen te, da s časom tehnologija napreduje in da za isto ceno kot si pred 2 leti kupil izdelek danes dobiš tehnično boljšo stvar, tehnično enakovredno pa verjetno najmanj 20% ceneje.
In iz tega pride do vseh teh razhajanj pri vrednotenju rabljene robe.

stvar za razverdnotenje je potek garancije ter s tem vsaj 2 leti stara stvar! to pa pomeni da dobiš za pol cene enako zmogljivo stvar! zato JE realno razvrednotenje stare opreme na 50% in več.
bilokateri komp boš gledal na bolhi kateri nima komponent več v garanciji ali pa so malo pred iztekom, za enak denar boš sestavil novega in v veliko primerih BOLJŠEGA!
zato mora priti do razvrednotenja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

s51as ::

@gruntfürmich - maš prov. Tehnika je naravnana tako da crkne okoli garancijske dobe. Če dela dlje potem je za pričakovat da bo delalo neko normalno življensko dobo.

torej se rabljeno splača kupit v garanciji ali pa vsaj nekaj mesecev čez garancijo :D

Ampak resno, pri tej računalniški tehniki je razvrednotenje totalno, 20% zaradi starosti, 20% zaradi garancije, 50% zaradi napredka v tehniki... zato pa pravim prodajat se ne splača, zgonte do konca dokler gre.
It's just me myself and I

hojnikb ::

connel je izjavil:

hojnikb je izjavil:

connel je izjavil:

5570 neprimerna za igre? BF3 čisto spodobno poganja na med-high, da o ostalih igrah sploh ne govorim.

:))
Na 800x600 pr 20fpsjih si pozabo dodat...


Lej, živi v svojem mehurčku če hočeš, povedal sem iz prakse, ne kar malo tako iz glave.


ta grafa še za minimum (glede na to da jo še 8800gt poseka, pa pade glih za minimum) ni, ne pa za high-medium.
Keep on dreamin' ..
#brezpodpisa

mihco ::

s51as je izjavil:


Doma imam naprimer 9 let star računalnik P4 2.4GHz, 1 Gb ram, GF 4 Ti... ki je vreden popolnoma nič, ampak če mi crkne me stane jurja, kolikor bi dal za novega.

Kar hočem povedat, stvari se NE splača prodajat dokler delajo kar imajo za delat. Zgont je treba do konca in pol spet kupit neki takega, kar bo dolgo opravljalo svojo funkcijo.

JURJA?? Ocitno ne beres pozorno...za 250eur dobis nov sistem , ki je v vseh pogledih sposoben zamenjati tvoj 9let star racunalnik.

s51as ::

@mihco absolutno, ampak jaz hočem takega, ki bo čez 9 let še vedno delal vse kar delam-dokler ne igram novih špilov. Za igrce je 9 let cela večnost za ostalo pa.. niti ne.. win xp, office 2003, internet, filmi, glasba, avtocad, mathematica, vse to so programi ki BP delajo na računalniku, ki je bil 9 let nazaj ZELO dober. Tudi igre, sims 2, woflenstein, need for speed... vse gre... tako da to niti ni nerealno, samo nekaj več stane :D
It's just me myself and I

tony1 ::

Še eenkrat: na novi kišti za 250 komadov ti bo vse to delalo precej bolje kot na tvoji.

Zvezdica27 ::

lp,

stvar je vredna točno toliko kot je nekdo pripravljen zanjo dati. Če je samo en kupec, je vredna 90e in pika. Če ne pa naj mu doma leži in jo bo čez 3 let aprodal za 5 e.

b
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero od teh treh kartic kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
242397 (1923) Dr_M
»

Koliko bi dali za sledeči PC??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
13123441 (17632) Sergio4
»

Boljši FPS (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
635381 (4539) Sssaga
»

Nova grafična ... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12013957 (12617) 54j0
»

Težave z grafično kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
473141 (2538) Aleš pt

Več podobnih tem