» »

Nakup avtomobila

Nakup avtomobila

pecavar34 ::

Pozdravljeni

Imam vprašanje ki se nanaša na moj nakup avtomobila do 4000e. Zanimajo me predvsem vaša mnenja o 2eh avtomobilih katerih se odločam. Želel bi če bi mi lahko posredovali kakšne koli vaše izkušnje oz. stvari ki ste jih slišali o njih. Avto bi bil predvsem namenjen manjši relacijski vožnji (Škofja Loka - Pivovarna Union) ter občasnim skokom na morje oz. smučanje. Močnejša mašina je pa zato da ga ne rabim non-stop terat pod obrati.

Namreč odločujem se med slednjima avtomobiloma:

Hyundai coupe l. 2000/01, 2.0l becinskim motorjem Nekaj podobnega

in

Ford Mondeo l.2000/01, 1,8l/2.0 becinski motor/dizelski motor Nekaj podobnega

Že v naprej se vam zahvaljujem za vašo pomoč.

LP

Matjaž
Asus ROG G751JY

D3m ::

Na tvojem mestu bi vzel Ford Mondeo.
Registracijo in zavarovanje boš plačal manj, kot pa pri Hyundai Coupe. Tam cca. 170€ razlike.
Pa še velik servis je bil pri Fordu narejen, kar pa pri drugemu ne vidim.
|HP EliteBook|R5 6650U|

T0RN4D0 ::

Hm, če verjameš v število prevoženih, itak da ne vidiš če ma pa hjundaj 100k manj prevoženih. In bo mel prvi velik servis takrat ko bo mondeo mel že drugega =)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

pecavar34 ::

Ta dva avtomobila sem dal samo kot primerjavo med katerima se odločujem (model, letnik...) ni pa dejansko rečeno da zbiram točno med tem dvema avtomobiloma.

Namreč za nakup se bom odločal avgusta-septembra, samo hočem prej slišati kaj o teh dveh modelih.

Hvala vsem za odgovore

LP

M
Asus ROG G751JY

krneki0001 ::

moj glas gre hyundaiu. Je kvaliteten avto, dobro izdelan in z zelo malo napakmi in skoraj brez izrednih servisov. Deli so poceni, dobiš jih tudi povsod in tudi servisi so poceni. Ford pa je ravno nasprotje. Avto se dost kvari (največ crkujejo senzorji odmične gredi), servisi so dost dragi in deli tudi. Pa še dobrih serviserjev je malo za forde.

Seveda se najde tudi biser med fordi, pa lahko dobiš takega, ki bo brez napak še dolgo delal, ampak na takega nebi računal - take namreč ljudje zadržijo doma, prodajajo se pa ponavadi taki, ki jim je treba kr dosti zamenjat.

TOP ::

Ne moreš primerjat Hyundai coupe proti mondeo.Hyundaia ma sosed že ene 10 let sam se vozi sam občasno,ker ma dva avtomobila.Kot prvo ma zelo malo prostora od zadaj,če si mal večje rasti ne boš sedel.Kar se tiče udobja je pač bolj športno trši ni nekega udobje,spet za tak avto nepričakuj.Sosed je mel tud kar nekaj težav,drugač dela dober razen ,kar se tiče porabe ni kaj preveč varčen.Plastiko pa ma še slabšo od Fiat Bravota in vse škripa,ko greš čez kako luknjo.Moj sosed ga ma od novega sam pa je mel tud kar nekaj težav.Jaz recimo sem istega leta kupu Fiat Bravota pa sem mel dosti manj težav od njega.Moraš pa vedit da tak star avto če kaj razbiješ so problemi rezervni deli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hyundai Coupe

Oddelek: Loža
192902 (2475) -valvoline-
»

Kakšne avtomobile vozite in kako ste z njimi zadovolni? Kritika, kakšna popravila in (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10828241 (17534) MrBrdo
»

Kateri avto kupiti (čist na kratko)? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
254131915 (123457) Valvoline
»

Kak avto imate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17884311 (79138) |KoRn|
»

Kako je z vozili Hyundai (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8517481 (15330) Azrael

Več podobnih tem