» »

Avto na plin- podatki, izkušnje...

Avto na plin- podatki, izkušnje...

Temo vidijo: vsi
««
45 / 56
»»

matobeli ::

Lahko bi znižal samo še ceno "flashluba". Ker se lahko vzame praktično katerkoli "valve saver fluid" samo nastavit je potrebno ustrezen pretok.

Mogoče imaš celo malo visoko porabo maziva, ampak to je itak odvisno od avta.

zobnik ::

Na svojem nimam nobenga dodatnega mazanja ventilov. Točim plin, bencin pa ko težko vžge pa še to če je toplo vžgem direkt na plin 5sekund vergla (pozim se ne da), vžge pol pa držim mal gasa in speljem in to je to. Sem razmišljal, da si bom prosti tek dvignil, ker mam en vijak za nastavljat
Ogret mi avtomatsko zalanfa na plin. Imam avtomatski preklop nastavljen na 20°, ampak zakaj bi če se da tud takoj štartat
Zadnjič sem imel porabo na regionalni 6-7l....se prav 4 evre/100km, ker sem prevozil 350km....s polnim tankom tako bi šlo nekje 550km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

G3orgH4nson ::

Zdravo!

Zanimive debate :)

Res lepo bi prosil, če mi lahko nekdo naredi nek karetek pregled ponudnikov, ki naj bi bili zaupanja vredni.
Zanimajo me cene od - do in pa prednosti slabosti. Prebral sem veliko, tako da je precej nasprotujočih mnanj in informacij.
Generalno naj bi bila Plinkes in Prins nekakšna sinonima za kakovost...

Odločam se med nakupom dizla in Audi A6 V6 bencinarja.

Kar sem sam pregledal, so cene za V6 vgradnjo relativno drage, sam sem upal na strošek okrog 1k, glede na to da so cene vgradnje nekoliko padle v zadnjem času.

Veliko raje bi ostal na bencinarju, ampak moram cenovno vse možnosti pretehtat.

Hvala!

matobeli ::

Sigas. Ko sem sam iskal so ga priporočali ljudje ker so dobri in imajo izkušnje z znamko vozila (Mazda). Sistem imam Zenit pro. Še neki popusti so bili v igri. Distikrat se da dobit popuste če si član kluba tvoje avtomobilske znamke.

Je pa fino če se prej pogleda kje je tudi najbližji serviser (ali pooblaščenec) za izbrani sistem.

G3orgH4nson ::

Hvala!
Gledam in imajo 4 različne lokacije, kar je ok.

Koliko si pa ti plačal za omenjeni sistem? Servis predvidevam da imajo na vse svoje sisteme, ki jih vgradijo?

matobeli ::

Glede servisev preveri za svojega najbližjega kakšen je. Ker to niso njihovi servisi ampak standardni avtoplin mehankarji ki so v neki navezi z njimi.
Jaz vozim k avtoconi. Majster se kar potrudi.

Moja predelava je bila cca 1100eur-1200eur, 4 valje, 160KM, mehansko mazanje ventilov.(Uparjalniki so različni za različne moči). Zdej je cca 100kkm nardila in imam prvo okvaro.

Ni pa nek hud kunšt servisirat samo napravo, če dela avto OK. Jaz si bom kar kabel nabavil ker bi rad spreminjal par parametrov, pa filter (ki je edini del rednega servisa) je tudi stvar dveh objemk.
Rezervni deli za plinske naprave so poceni ker pri vgradnji vsaj pol, če ne več, zneska odpade na delo. Nekaj delov je pa takih ki se pač sploh ne pokvarijo (recimo plinska jeklenka).

Ne da bi bil servis drag (20€), ampak je cca 40km daleč in se mi ne da furat tja.

RED_line ::

v novem sadu je en mož ki obvlada glede sistemov za vgradnjo. pa pol cenejši je od naših

matobeli ::

A imaš kakšen kontakt? Za srbijo oziroma celo jugo sem tud jaz slišal da nardijo precej ceneje, sam da je zaradi velikega povpraševanja tud precej šalabajzerjev vmes.

Je pa v sloveniji zanimiva opcija "avtonaplin.com", sem bil pri njemu enkrat za zamenjavo filtra, zgledal je kar pripraven za delo. Okvirni predračun za moj avto bi bil cca 800eur. Nisem se pa resno ukvarjal z ponudbo in s tem kakšen sistem montira in tudi nimam pojma če naredi dobro.

Opcija pa je.

RED_line ::

ne žav ne vem več. malo pobrskaj pa boš našel. ni veliko ponudnikov tega v novem sadu. vem samo, da naredi en avto na dan. montira, in ga pol sprobava ter nastavlja da dela tako kot mora. vsi namreč mislijo da ko sem namontira je to skoraj to. še zdaleč ne. nastavitve so ključnega pomena.

kingsix ::

Jaz imam nek star G1 sistem.. Nanj narejenih 240k km.. Zaenkrat sem imel 100€ izrednega stroška.. Menjal se je nek ventil in preventivno še nekaj. Drugače pa delam redne servise na 40kkm.

zobnik ::

Si več ne predstavljam da bi se sploh še vozil na bencin kaj šele na pogoltnega dizla s vrtoglavimi stroški vzdrževanja.
Moj ima po 1 letu vožnje na plin porabo povprečno 8l brez varčevanja.
Na bencin bi blo 7l.
Poraba bencina za hladne zagone nekje 5 evrov/1000km poleti in pozimi nekje 8 evrov/1000km. Odvisno od dolžine poti.

Moj izračun: 5.3 evra/100km na plin
Na bencin 9.2 evra/100km.

Razlika 4 evre/100km. Če grem na 300km dolgo vožnjo je to 12 evrov, ni malo.

Ga pa izven regionalni teram 100-110km/h, po naselju 55-58

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

RED_line ::

važno da ti "teraš" 100 po regionalki :)

zobnik ::

Po Sloveniji redkokdo vozi 100 na regionalni, to je realno 90, večina se d*ka 70-80

hojnikb ::

po kerih regionalkah se pa ti voziš :)
#brezpodpisa

karafeka ::

zobnik je izjavil:

Moj ima po 1 letu vožnje na plin porabo povprečno 8l brez varčevanja.


Kateri avto imaš? Model, letnik, motor?

Iščem novejši (raje kar nov) avto na plin (najraje tovarniško predelan) za okrog 20k km na leto, C razred. Katerega bi priporočali, da nima težav s plinom oz. ni problemov s predelavo?

D3m ::

hojnikb je izjavil:

po kerih regionalkah se pa ti voziš :)


Taki po kateri se vozi večina penzionistov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

zobnik ::

karafeka je izjavil:

zobnik je izjavil:

Moj ima po 1 letu vožnje na plin porabo povprečno 8l brez varčevanja.


Kateri avto imaš? Model, letnik, motor?

Iščem novejši (raje kar nov) avto na plin (najraje tovarniško predelan) za okrog 20k km na leto, C razred. Katerega bi priporočali, da nima težav s plinom oz. ni problemov s predelavo?


clio 2002 1.4 8v
oljnega mazanja nimam
Kater avto kupt, nimam pojma, ker je plinski stemov veliko in vsak sistem se drugače lahko obnaša do drugačnih motorjev.
Vzami tovarniškega, če to ne pa predelaj svojga obstoječga za 1000 evrov.
Ali pa kupi rabljenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

escream ::

Prodajam Peugeot 308 Sportium, letnik 2012. Lani predelan na plin pri 66.000km. V tem času naredil dobrih 50.000km. Je pravi šparovček. Kupujem večje vozilo.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Uksh ::

Ali gdo vozi na CNG. Jaz imam tourana 2014 ecofuel pa me zanima če ima kdo kaj podobnega. Zanima me kako je kaj s porabo pri mestni vožnji.

Malajlo ::

Cenovno je CNG pol bencina.
Kaj je namen vprašanja? Imaš vozilo na CNG in sprašuješ za porabo svojega(!) vozila?

matobeli ::

Pomoje sprašuje kakšne imajo porabe drugi pri mestnem režimu.

zobnik ::

Kakšne imaš stroške na 100km na CNG. Problem so točilan mesta, Ljubljana in Jesenice.
Plin je cenej nekje 55-60% od bencina.
Plin 60 centov, bencin 1.35
Eni vžigajo direkt na plin, drugi majo pri hladnem zagonu na bencin in samodejni preklop na plin. Mam naštiman na 20° tako da mi preklop po 500m al pa ko je vroče vžgem direkt na plin z držanjem LPG tipke.

-valvoline- ::

CNG v slo je zal zaenkrat le eksotika, nimas kje tankat pa tudi tam k je cene na kg so precej zasoljene. Realna cena bi mogla bit med 50-70c za kg metana, kar pa v bistvu pomen vec kot pol cenejso voznjo napram lpg in dizlu. Ce avto pije 10l plina bo taisti predelan na cng kuril 5kg metana. Ce se ne motim cena cngja za domaco uporabo (mestni plin) sem enkrat racunal se giblje okrog 55c na kg (gen-i), pri namenskih polnilnicah za vozila pa stane cez 1e za kg, torej nabijajo skor 100% marzo za filanje. Zaenkrat porazno.

Zgodovina sprememb…

Uksh ::

Glede mestne porabe sprašujem ker ugotavljam da imam pri mestni vožnji še enkrat višjo porabo kot na avtocesti. Na relacijah naredim samo na plin 400km pri mestni vožnji pa samo do kakih 200km ali še manj. Poraba na relaciji je okoli 4- 4.5 kg plina pri mestni vožnji pa že med 8 in 10kg. Drugače me cel tank pride 16e (18kg cng) torej je vožnja res poceni. Pumpe pa so v Ljubljani 2, v Mariboru in na Jesenicah, naj bi jih pa do konca 2020 zgradili še 14, upam da res :)
Ali je tako visoka poraba pri mestni vožnji normalna ali imam mogoče kako okvaro, zato sprašujem.
Touran 2014 1.4 150km tovarniško vgrajen Cng
Upam da sem bil sedaj bolj razumljiv

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uksh ()

-valvoline- ::

Uksh je izjavil:

Glede mestne porabe sprašujem ker ugotavljam da imam pri mestni vožnji še enkrat višjo porabo kot na avtocesti. Na relacijah naredim samo na plin 400km pri mestni vožnji pa samo do kakih 200km ali še manj. Poraba na relaciji je okoli 4- 4.5 kg plina pri mestni vožnji pa že med 8 in 10kg. Drugače me cel tank pride 16e (18kg cng) torej je vožnja res poceni. Pumpe pa so v Ljubljani 2, v Mariboru in na Jesenicah, naj bi jih pa do konca 2020 zgradili še 14, upam da res :)
Ali je tako visoka poraba pri mestni vožnji normalna ali imam mogoče kako okvaro, zato sprašujem.
Touran 2014 1.4 150km.
Upam da sem bil sedaj bolj razumljiv

Avtomatik? Precej razlike, vendar pa spet nic nenavadnega sploh ce je huda mestna vznja z precej gnece,semaforji in zastoji. Ce je avtomatik mogoce potrebno zamenjat olje pa bo boljs (ugibam).
A zjutraj in pozimi starta direkt na metan, al na benz pa potem prestavi ob doloceni temp?

Zgodovina sprememb…

Uksh ::

Ni avtomatik. Ja tako vožnjo z veliko ustavljanja in speljevanja mislim.
Sem ga priklopil na vag obd pa ni nobenih napak. Olje pa ke menjano ravnokar.

Štarta direkt na metan ker je primarno Cng + 11l bencina za rezervo. Preklop je avtomatski in se ga ne zazna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uksh ()

-valvoline- ::

Uksh je izjavil:

Ni avtomatik. Ja tako vožnjo z veliko ustavljanja in speljevanja mislim.
Sem ga priklopil na vag obd pa ni nobenih napak. Olje pa ke menjano ravnokar.

Štarta direkt na metan ker je primarno Cng + 11l bencina za rezervo. Preklop je avtomatski in se ga ne zazna.

Tovarniski cng? Lahko probas zamenjat zracni filter za motor, lpg in cng predelane masince so ponavadi obcutljive na to zadevo, jaz sem si na lanosa zmontiral sportni filter pa se mi zdi da se je od takrat poraba lpgja mal znizala pa malo pridobil na moc pr nizjih vrtljajih. Minus = tuli :)

Zgodovina sprememb…

Uksh ::

Hvala za odgovor. Bom poskusil zamenjat filter. Poznaš kak dober servis za CNGje ?
Aja model je touran 1.4 ecofuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uksh ()

zobnik ::

...

Uksh je izjavil:

Drugače me cel tank pride 16e (18kg cng) torej je vožnja res poceni. Pumpe pa so v Ljubljani 2, v Mariboru in na Jesenicah


V mojem primeru 400km in 20 evrov brez varčevanja, avto teram LPG

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

pegasus ::

Uksh je izjavil:

1.4 ecofuel
Kako se obnese ta 1.4 TFSI na metan? Je nekaj potencialno zanimivih vozil v ponudbi z njim. Za passata je verjetno prešvoh? Za octavio je verjetno ok?

Uksh ::

@zobnik - govoriš o mestni vožnji ?
@pegasus - ne vem kako je s pasatom ampak touran ima 1.6 tone pa potegne zelo fajn - 9.8 do 100. Mogoče pomaga da ima 2 turbini

zobnik ::

poraba plina imam 7-9l ja tud mestno že stesiral. 1.4 motor
Ne morem podajat zanesljive porabe, ker sem v hribih doma in se mi pri vsakem avtu dvigne za dober litr...pa še šparat ne znam, se na plinu to ne splača.

Uksh ::

Mam jaz tudi ta problem da ga malo preveč pritisnem :)
Pa še velik avto je in imam občutek pri 80 kakor da grem 50
Čeprav je še vedno ceneje me najbol moti mestna poraba

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uksh ()

hojnikb ::

Uksh je izjavil:

@zobnik - govoriš o mestni vožnji ?
@pegasus - ne vem kako je s pasatom ampak touran ima 1.6 tone pa potegne zelo fajn - 9.8 do 100. Mogoče pomaga da ima 2 turbini

1.4tsi nima 2 turbin, ampak turbino in kompresor.
#brezpodpisa

Uksh ::

Res je - turbina in kompresor.

zobnik ::

avtoplin v Škofji Loki na Logu je po novem 65 centov, kot zgleda se bo drug teden povsod podražil, bomo vidli.

Malajlo ::

Pri meni je mestna poraba kakih 50% višja.
Ampak če vzamem ekstreme gor in dol, potem pa tudi jaz pridem na 10kg mestne.

Uksh ::

Ok potem se mi zgleda ni treba sekirat glede porabe :) taka pač je ...

Ijus ::

šit je k nimaš tolk črpalk za točt. šit je k ma mal manj moči - ko greš v klanec.
drgač je pa fajn ker je cenej. za cca. 50%. druzga pa nimam kaj povedat.
šit kot šit. sam drugačne oblike.

magnetni pogoni is the way for future.

hojnikb ::

zato pa kupiš močnejši avto ane :)
#brezpodpisa

Ijus ::

Hehe

zobnik ::

zato pa je PLIn zakon zadeva, točiš ga lahko kadarkoli recimo Ljubljana Vič,

Malajlo ::

CNG bi lahko filal tudi doma. Bi bilo še ceneje kot je.

Uksh ::

Na cngeurope.com berem da obstajata 2 vrsti cng-ja:

Which kind of CNG are you using with your Caddy? In several countries (Benelux, Western Germany...) there is Low CNG which is low in methane and price and high in consumption and High CNG which is high in methane and price and low in consumption. The number of kilometres given by manufacturers is usually given using High CNG gas.

In


I've been using several CNG cars in Estonia and all the factory given numbers have been correct.
VW Golf TGI average consumption 3,4-3,6 kg/100km combined.


http://cngeurope.com/natural-gas-vehicl...

matobeli ::

A ni CNG zaenkrat dražja alternativa LPGju? Če ne drugega je veliko več LPG pump po sloveniji.

TESKAn ::

CNG je 0,92€/l, 3,6/100 km je 3,3 €/100 km. LPG je poraba ~8/100, pri ceni 0,6 € na liter je to 4,8 €/100 km.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

zobnik ::

Navajaš porabo CNG na regionalni cesti in navajaš porabo plina v kombinaciji z mestno vožnjo.

TESKAn ::

Za CNG je podatek zgoraj (nisem preverjal, piše "combined"), za LPG pa iz lastnih izkušenj. Je tolk razlike, da bi morala bit številka pri CNG ~40% večja, da bi cena na 100 km prišla na ceno LPG.
Če pa pogledaš recimo novo astro K (sam imam J LPG), naj bi pokurila 4,3/100 km. 3,9 €/100 km, za mojo je LPG 4,8 €/100 km, CNG še vedno cenejši.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

zobnik ::

Malo ceneje je na CNG, ampak težava je v točilnih mestih, če se nahajaš v Kopru ali v Novi Gorici pa moraš točt, kam bo šel.
3 postaje za filat ahahaha

TESKAn ::

Jebiga, CNG ni za vsakega.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.
««
45 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj nočete imet avta na plin? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35337955 (25347) KAVINSKY
»

predelava na plin (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1068711 (5518) hojnikb
»

Poraba avtoplina vs bencina (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6911370 (4744) zobnik
»

Predelava na plin (Megane II 1.6 16v)

Oddelek: Na cesti
124166 (937) zobnik
»

Izbira ponudnika predelave na plin

Oddelek: Na cesti
216537 (5989) Buggy

Več podobnih tem