» »

Avto na plin- podatki, izkušnje...

Avto na plin- podatki, izkušnje...

Temo vidijo: vsi
««
56 / 56
»
»»

zobnik ::

Sedaj sem 1 tank skuril, poraba plina 6.7l/100km, se pozna da odduškova cev in cev za zrak zamenjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

iskra ::

matobeli je izjavil:

Kaj pa vem, ventili so lih samo to, EM ventili, uparjalnik je mehanski, filtri in plinska inštalacija so mehanski.

menjaš ECU in elekrično napeljavo, senzorje (pa še to imajo ponavad ECUji nastavljivo).

Če sploh je okvara na ECU, glede na narejene kilometre je vsaj za menjat ventile ter obnovit uparjalnik.

Ena spletna trgovina kjer se prodaja dele da se dobi realni občutek koliko kaj stane: https://lpg.auto.pl/en/



Danes sem bil (končno) pri Žunu v Ljubljani - prej je on servisiral ta voz. Crknil je ECU. Žal je to ta nov ECU od G1 in mojster pravi, da se tega ne da popraviti. Če bi bil ta star, bi šlo. Noter so vgradili drugi uparjalnik (okrogla zadeva) in poskusili usposobiti, vendar se ni izšlo. Naprej pa noče več tikati. Upam, da bo moj mehanik našel kako pot. Kot si omenil, so ECUji lepo nastavljivi in morda ne bo treba celega sistema ven vleči. Vprašanje je samo, če bo majstr pri volji za igračkanje.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

zobnik ::

Tud men je na bivšem Ecu crknil, pač pustiš in voziš naprej na bencin. Če zdej daš na ecu 200 evrov te pa še kak uparjalnik pride 200 z montažo.....Če te moti jeklenka zadaj jo pač odstrani pa daš rezervno not, tako sem sam naredu, potrgal ven kukr se je dalo pa vrgu na kup z železom.....Tale sedanji še kr dela na plin in to odlično, nekje pri 120.000km so ga predelal pri plineksu, sedaj je že 160.000km samo na plin, kater sistem je not pa ne vem....od tega je blo par elt nazaj menjaj injektorji stanejo 100 evrov. Da bi avto kaj cukal al pa ga moril nisem opazil. Ga pa ko je konec naselja vedno steram do blokade da pridem na 110,

zobnik ::

Se je kdo tole leto odločil in dal predelat bencinarja, kako ste zadovoljni, dela al nagaja....
men še vedno dela brezhibno kljub teranju in kilometrini, plineks predelava leta 2013 ...sam na plin je že 165.000km, skupaj 285000km.
2 leti nazaj taki čas plin 60 centov/bencin 1.2, 1 leto nazaj 70 centov/bencin 1.3, zdej 1 evrov in bencin 1.6.
O porabi pa tako +15% več kot na bencin, 6 bencina, 7l plina nič drugače....lahko so pa tud posebne nastavitve a ni optimalno za dolgo delovanje avta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

matobeli ::

hrvaška, 6.3HRK ;)

zobnik ::

Ne veš a bi bencin točil po 1.24 evra al plin po neverjetni dragi ceni 94 centa. Če se upošteva se 15 % več si praktično na istem.

hojnikb ::

Shocking, just shocking... Hitro metat granitne kocke v parlament za to grozoto :))
#brezpodpisa

zobnik ::

Zgleda da bom moral vsak mesec menjat filter k je not nekaj zlata, cepvi zaruni požrešni

eriCartman ::

Ali prav vidim da je na Logotu v Šk Loki po 0,77 plin?? Je šel kdo od 8.4.20223 mimo?

matobeli ::

Vidiš prav, sam zih ni po toliko.

eriCartman ::

Evo sem bil včeraj tam - je po 0,77€

matobeli ::

A jim je en pozabil dat kartelno pogodbo za podpisat? 8-O

starfotr ::

Nedavno sem želel naročit plin z dostavo pri butanu. 6 eur so bili dražji, kot v lokalni kmetijski zadrugi. Kaki oderuhi. Govorim za isti dan nakupa in ne 3 let razlike.

eriCartman ::

ima kdo informacijo koliko stane L LPG na MOL pumpah?

broken/link ::

maš info na goriva.si

eriCartman ::

Uf se je meni zdelo da je bil ugoden račun za tankanje v soboto... res je L po 0,729€
Pa sem že razmišljal o prodaji enega izmed dveh plinašev (bolj potratnega) zadnje mesece in ga menjati za kakšnega "ugodnejšega" električarja...mislim da bom še malo počakal :)

zobnik ::

V Škofji Loki avtoplin 75 centov, kar je več kot 55% cenej od bencina.
Kakšno presenečenje, ponavadi je le max. 40% razlike.
Je plin stal 1 evrov, dizel pa 1.4 evra
Škoda edino da imam sedaj dizel....doma pa tud plinaša še brez tablic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()
««
56 / 56
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj nočete imet avta na plin? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35338143 (25535) KAVINSKY
»

predelava na plin (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
1068761 (5568) hojnikb
»

Poraba avtoplina vs bencina (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6911388 (4762) zobnik
»

Predelava na plin (Megane II 1.6 16v)

Oddelek: Na cesti
124176 (947) zobnik
»

Izbira ponudnika predelave na plin

Oddelek: Na cesti
216543 (5995) Buggy

Več podobnih tem