» »

twingo vs clio

twingo vs clio

samsung113 ::

Torej kateri avto bi bil boljši?
Pravzaprav iščem avto do nekje 2000€ z vso možno opremo in sem naletel na ta dva modela.
Sicer za kliota nekaj vem,ker ga imamo za twingota pa niti ne.
Zanimajo me predvsem iskušnje za twingota.

jype ::

Če želiš pameten odgovor moraš najprej povedat, kaj bi od avtomobila rad.

samsung113 ::

Karakteristike so takšne:
- minimal 98 letnik
- maximal 120 000km
- max 75km
- servo volan
- airbag
- abs
- električni pomik stekel
- centralno zaklepanje
- max cena 2000€

No katero od karakteristik lahko odpišem če je avto vredu ohranjen.

IceIceBaby ::

Twingo je v notranjosti ogromen. Če podreš sedeže spraviš not res veliko. Zadnji sedeži so pomični, tako se se udobno peljejo tudi 4 odrasli.

Sicer pa izdelava ni najboljša, ampak avto je enostaven za popravljat, deli se dobijo povsod in niso dragi. Pa tudi sicer avto nima kakšnih hujših hib, je dokaj preizkušena tehnologija not.

Problem bo verjetno oprema. Jaz sem vozil 2002 letnik, pa je imel serijsko samo šipe na štrom in 2 airbaga. Servo, centralno, ABS ni imel. Starejši letniki so še bolj skopi z opremo.

Sicer je bil meni ful všeč. Čisto dovolj močn za normalno vožnjo (je precej lahek), prostoren...

samsung113 ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=284... tegale sm gledu in ma ogromn opreme pa tut starost je nekak vredu.

T0RN4D0 ::

Moje osebno mnenje je twingo. Stvar je noro prostorna glede na to kak jajček je. (clio po drugi strani je pa noro brez prostora :\ ). Zadeva prenese precej zlorabe, za po mestu je super za parkiranje in take zadeve, če podreš zadnje zice lahko notr kr europaleto naložiš haha =) Edino kar nočeš je to, da se zaletiš kam z njim, ker maš noge kakih 10 centi od prvega dela avtomobila >:D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

IceIceBaby ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=284... tegale sm gledu in ma ogromn opreme pa tut starost je nekak vredu.


Če zgleda OK (servisna knjiga, ni bil zaleten, ni uničen...) potem je samo za kupit.

samsung113 ::

Ok hvala vam pobje,ste mi zlo pomagal :D.

Blinder ::

Max 75 km? a ni obratno, min 75 km? Kak se vam da se dolgočasit med vožnjo
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jype ::

Blinder> Kak se vam da se dolgočasit med vožnjo

Na cesti ni nikoli dolgčas, ker je povsod polno idiotov, ki ne znajo upoštevat prometnih predpisov.

samsung113 ::

Max 75 km? a ni obratno, min 75 km? Kak se vam da se dolgočasit med vožnjo

Mi boš ti pametnjakovič plačal bencin in registracijo?

jype ::

samsung113> Mi boš ti pametnjakovič plačal bencin in registracijo?

Sej ti bo povedal, da njegov twin turbo 12L 8V pije manj kot od fotra katrca, pa da mu grejo na jetra tisti k prehitevajo tovornake pa se ne umaknejo, ko jim blenda.

blackbfm ::

Notranojost twinga izgleda kot nek pol izdelek:) Drugače je pa ok avto, čeprov jaz bi pomoje vzel cliota.

Invictus ::

Mogoče bi pogledal tudi fiat punto.

Moj ima že 230000, pa noče crknit (letnik 1999).

LP I.

gzibret ::

Twingo je ful u kurcu glede crash testov. Ne priporočam.
Vse je za neki dobr!

bleh ::

pa da mu grejo na jetra tisti k prehitevajo tovornake pa se ne umaknejo, ko jim blenda.


WAT WAT, pa kaj maš za blendat ko prehiteva tovornjak? Pa kam naj se umakne, pod tovornjak? Kretenizem. Počakaj da prehiti in je to to. Omejitev ne pomeni da moraš vozit točno po omejitvi ampak do te hitrosti se lahko. Nimaš pa nobene pravice blendat nekomu če se pelje manj kot omejitev.

Dost offa. Twingo je super zadevca, sem ga imel dokler mi ni zakuhal ampak to so bolj problemi v vzdrževanju. Dobil sem ga od brata, ta pa je skrbel za avto tko tko. Je superca letel, edino kar me je motilo je to da je imel digitalni zaslon. Tukaj me je motilo predvsem to da opozorila da mi bo avto zakuhal nisem dobil. Samo kar naenkrat se je lučka prižgala in potem sem zapeljal na odstavni pas in gledal paro izpod havbe. Na srečo je bila zima in jebenih -20 zunaj tako da mi je ratalo odšepat domov brez da bi mašina zaribala. Vzrok je bil v tem da mi je vodna pumpa počila. Potem smo menjali to in jermen, ampak je mehanik pozabil glavo zravnat in mi je čez dobrih 40km spet zakuhalo ampak tokrat zato ker je popustila glava in dihtunga, rezultat tega je bil da je hladilna užgala vsepovsod. Potem pa smo avto prodali mehaniku ki ga je zrihtal pa naprej prodal. Ni bilo veliko škode, ampak dost da se nam ni dal ukvarjat več z njim.

Če je redno servisian pa ni problemov. Ne gledat tolk na kilometrino avta, ker pri veliki večini teh prodajalcev so kilometri prvrteni. Če hočeš vidt kolk kilometrov je zares avto naredil boš videl ko se boš vsedel na zic, pogledaš zic koliko je obrabljen, šaltkebel pogledaš pa če vidš da je znucan v nulo in ima avto kvazi 100000km....Najbolj smuljiv bodi če vidiš spucano mašino. Ponavadi se tako skrije puščanje raznih pomembnih tekočin, itd.

Tukaj maš pa par vodičev ki ti lahko prov pridejo:
http://www.avtomobilizem.com/forum/view...
http://www.avtomobilizem.com/forum/view...
http://rabljen_avto.tripod.com/RabljenA...
http://www.ge39.com/rabljeni-gerchy.htm

amigo_no1 ::

Glede na to da kupuješ majhen avto bi ti predlagal Citroen AX l.98 (oz. čim novejši), motor 1.1i (60 KM) z allure opremo ali pa kako C Xsaro.

C Ax z zgoraj omenjeno opremo in motorjem trenutno na avtonetu ni.

npr kaj takega za Xsaro:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=278...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Klemenn ::

Karakteristike so takšne:
- minimal 98 letnik
- maximal 120 000km
- max 75km
- servo volan
- airbag
- abs
- električni pomik stekel
- centralno zaklepanje
- max cena 2000€


to vse skupaj daj v www.avto.net, pa obkljukaj še klimatsko napravo, pa dobiš avto

za ta dnar itaq ne dobiš glih nwem kaj.. :/

Tomay ::

Glas za clio. Imamo letnik 99, 1,4 75KM. Ima vse našteto razen ABS. 150.000. Motor je b.p. in razen rednega servisiranja ni bilo večjih potrebnih popravil. Nazadnje je začel puščati semering na menjalniku.
Voodoo 4Ever

blackbfm ::

Glej kar se tiče pokvarljivosti ne moreš posploševat zadeve, je čisto odvisno na kakšen avto naletiš. Primer: Smo kupili novega fiat punto, že prvo leto je šla sklopka, kasneje pa glavni jermen (pri 55000km), podvolansko stikalo + še kar nekaj manjših stvari..sosed pa se je fural s svojim kolikor tok brez problemov.

samsung113 ::

No bom še vidu,če mi bo ustrazal twingo od znotraj.

T-Majo ::

Twingo je notri pust, vendar prostoren. Po vratah spoh ni tapet. Je bolj kot ne vse plastično.

Motor je enak kot v Clio. Clio je za vozit dosti boljši. Problem je, da ima malo kater Twingo servo volan.

Če ga boš kupoval z klimo, vzami 16V - 75km.

Za Clia priporočam 1.4 8V 75km. Res je, da so večina 1.2 60km, vendar 1.4 imajo boljšo opremo ponavadi, sedeži so mehkejši, ima servo, meglenke, daljinsko centralno, el. šipe.

Se ti izplača dati 200-300EUR več. Ni ti potrebno kupovati novejši model - facelift.

Steinkauz ::

Am ja, 1.5 leta stara tema, verjetno je že nabavu do zdej

T-Majo ::

Aja. Nisem niti pogledal. Ahaha. =)

guest #44 ::

Če pustimo porodne popadke mojega twingota, so tej avti zakon. V twingotu 4 ljudje sedijo bolj komot kot v cliotu ali podobnem avtu.

Osebno če bi kupoval nov avto, bi skorajda gledal novega twingota.

koyotee ::

ja, če delaš dnevno < 20km
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

guest #44 ::

koyotee je izjavil:

ja, če delaš dnevno < 20km


Jp

ivanuscha ::

Ni primerjave kolk je Twingo bolj utesnjen od recimo Grande Puntota.

Pyr0Beast ::

Za manj kot 20km je bicikel dovolj dober
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

huelz ::

Kje si zdej dobu Grande Puntota? Govora je o 2k eur vrednem avtu. Sicer pa ja smo mal off od prvotnega (starega) posta, tko da whateva.

Še en glas za Twingota, tud 1.2 motor z 50KM je dovolj, ker je lahek, gre komot 160km/h. Clioti z istim motorjem so počasne debele krave.
Nov twingo je pa za moj okus pregrd (sej ne da je tastar kej lepši), ful bolj napihnjen, nepregleden in po občutku manj odziven. Sicer je pa twingo za kratke relacije super.

Bi pa izpostavil par stvari, ki jih je pri nakupu fajn prevert pri twingotu
- pumpa za bencin zna piskat (isto pri cliotih), ce dela ok, bo tud se naprej, je pa motece
- mislim da nosilec filtra, majo serijsko napako, da ne drzi dobro in ropota vse skupaj ko laufa motor (menjava nosilca je se en dodaten strosek)
- obvezno poglej celjusti in diske, sploh ce so se prvi, original gor (med brenzanjem se ti trese volan, ker so slabi, krivi, obrabljeni)

Ostalo so malenkosti, sicer pa pri 10 let starem avtu tako ne mores pricakovat, da bo vse brezhibno.

Blinder ::

twingo 1.2 je imel 60 konjev. Razlika v teži med twingotom in cliotom je okoli 100 kg - v vožnji se 100 kg pozna, ni pa to ogromno več.
twingo je letnik 1993, clio pa 1998-9.
Twingo je bolj avto za ženske.
Če se voziš večinoma sam ali pa če nisi visok ti prostornost v twingotu ne pomeni nič.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

marvin42 ::

Blinder je izjavil:


Twingo je bolj avto za ženske.


vir?
medtem ko je clio moški avto, ne?
Mostly Harmless

Blinder ::

marvin42 je izjavil:

Blinder je izjavil:


Twingo je bolj avto za ženske.


vir?
medtem ko je clio moški avto, ne?


Ma clio je manj ženski avto ko twingo. Twingo ima tiste sprednje luči in odbijač oblikovani tako, da zgledajo kot nek otrok -> avto namenjen za ženske. Nekateri ljudje si na luči od twingota dajo tiste "trepalnice" celo.

Včeraj sem naprimer videl eno punco ki je šla v twingota :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

T-Majo ::

Moj prvi avto je bil tud Renault.

Renault Megane Coupe '96 90 konjev in seveda rumen. To je bilo 3 leta nazaj. Sem bil čisto zaljubljen v njega. Potem sem pa kupil 110 konjskega facelift 99, ta je že mel pa dosti več opreme in klimo.

guest #44 ::

huelz je izjavil:

Kje si zdej dobu Grande Puntota? Govora je o 2k eur vrednem avtu. Sicer pa ja smo mal off od prvotnega (starega) posta, tko da whateva.

Še en glas za Twingota, tud 1.2 motor z 50KM je dovolj, ker je lahek, gre komot 160km/h. Clioti z istim motorjem so počasne debele krave.
Nov twingo je pa za moj okus pregrd (sej ne da je tastar kej lepši), ful bolj napihnjen, nepregleden in po občutku manj odziven. Sicer je pa twingo za kratke relacije super.

Bi pa izpostavil par stvari, ki jih je pri nakupu fajn prevert pri twingotu
- pumpa za bencin zna piskat (isto pri cliotih), ce dela ok, bo tud se naprej, je pa motece
- mislim da nosilec filtra, majo serijsko napako, da ne drzi dobro in ropota vse skupaj ko laufa motor (menjava nosilca je se en dodaten strosek)
- obvezno poglej celjusti in diske, sploh ce so se prvi, original gor (med brenzanjem se ti trese volan, ker so slabi, krivi, obrabljeni)

Ostalo so malenkosti, sicer pa pri 10 let starem avtu tako ne mores pricakovat, da bo vse brezhibno.


Za pumpo lahk potrdim. Ko sem kupu letnik 1997, je pumpa cvilila ko prasica, tolko da ti je še 1 uro kasneje doma cvililo v ušesih. Je pa bla pumpa fuč in sem jo menjal. Nova je sicer precej tišja, ampak še vedno glasnejša od vseh ostalih avtov, ki jih poznam. IMO ima stari twingo ful odprt rezervar in zvok pumpe pronica skozi.

Za nosilec filtra pa ne morem komentirat, nisem opazu nekega blaznega ropota tam. Bom čekiral jutri če je kej odluftano. Čeljusti in diski. Diske sem menjal, ploščice tudi. Bremza brez težav.


Blinder je izjavil:

twingo 1.2 je imel 60 konjev. Razlika v teži med twingotom in cliotom je okoli 100 kg - v vožnji se 100 kg pozna, ni pa to ogromno več.
twingo je letnik 1993, clio pa 1998-9.
Twingo je bolj avto za ženske.
Če se voziš večinoma sam ali pa če nisi visok ti prostornost v twingotu ne pomeni nič.


Bah, neumni predsodki. Ker če maš M3-ja maš sigurno velikega? Razmerje je ponavadi ravno obratno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Renault Modus (ali ekvivalent) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
535449 (4179) Unknown_001
»

Renault Twingo 1.2 - problemi s težavami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11418630 (16288) ;-)
»

Nowi twingo? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25339641 (23400) Siddh
»

študentski avto, kateri modeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6913607 (11269) spirit
»

trenutno najcenejši mali avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10820585 (17717) Zvezdica27

Več podobnih tem