» »

Windows 7 22. oktobra

Windows 7 22. oktobra

CNet - Po več mesecih ugibanj, špekulacij in raznih tako ali drugače pricurljanih informacij je Microsoft uradno potrdil datum izida prihajajoče verzije svojega operacijskega sistema. Windows 7 bo na prodajne polici v škatlah prišel 22. oktobra, tako da bodo razvoj povsem zaključili še pred iztekom julija. Microsoft je povedal, da so bili z odzivi na kandidata za izid zelo zadovoljni, poleg tega pa so ves čas nameravali Windows ponuditi še pred začetkom božične nakupovalne sezone, ki se začne po zahvalnem dnevu (ki je letos v ZDA 26. novembra). Da ne bi prodaja računalnikov s prednaloženim operacijskim sistemov z bližanjem izida Windows 7 preveč upadla, je Microsoft ponovil, da bodo kupci sistemov z Visto Home Premium ali boljšo (odpade torej Vista Basic) dobili brezplačne ali zelo ugodne verzije Windows 7 takoj po izidu.

93 komentarjev

«
1
2

filip007 ::

Še cene?

Cene naj bi zategovali navzgor, ker so kao najbolj "spedenan" sistem do zdaj.

Problem z driverji morajo že enkrat zrihtat, OEM so stari od pol leta naprej, Windows Update naj bi bili dobri, direkt od firme proizvajalca pa ni nujno da delajo z vašo opremo kot je prenosnik, Linux pa daš gor pa vse sam zrihta.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

zee ::

Problem z driverji morajo že enkrat zrihtat, OEM so stari od pol leta naprej, Windows Update naj bi bili dobri, direkt od firme proizvajalca pa ni nujno da delajo z vašo opremo kot je prenosnik, Linux pa daš gor pa vse sam zrihta.


Lahko pojasnis, kaj si hotel s tem povedati?

on-topic:
Me prav zanima, kaksno bo to cudo od Windows 7. Se bolj bi me pa zanimalo, ce lahko zamenjam mojo licenco od Viste za licenco od W7.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Good Guy ::

Problem z driverji morajo že enkrat zrihtat, OEM so stari od pol leta naprej, Windows Update naj bi bili dobri, direkt od firme proizvajalca pa ni nujno da delajo z vašo opremo kot je prenosnik, Linux pa daš gor pa vse sam zrihta.


Lahko pojasnis, kaj si hotel s tem povedati?

on-topic:
Me prav zanima, kaksno bo to cudo od Windows 7. Se bolj bi me pa zanimalo, ce lahko zamenjam mojo licenco od Viste za licenco od W7.


visto menjat z win 7 se splača. že bete in RC od win 7 so ble zelo dobre.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

filip007 ::

Točno to kar sem napisal, če imaš recimo prenosnik in hočeš dat gor W7 so lahko problemi...

Vista na WIndows 7 licenca bo samo en mesec pa še to v US verjetno tako odpade, če si kupil OEM mašino pred pol leta.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Tr0n ::

Kaj ima pomanjkanje gonilnikov za nek X prenosnik veze s sistemom?

W7 ze tako ali tako ponuja ogromno stevilo gonilnikov za tone hardware-a. Za ves hardware na svetu pa ravno ne mora. :)

nekikr ::

W7 sem naložil na svoj netbook in bil prijetno presenečen. Vsi driverji so bili naloženi, sistem (RC build 7100) je bil bistveno hitrejši celo od prej naloženih Xp, baterija pa je pridobila še dodatno uro avtonomije (6-cell, ki je prej zdržala 5ur, sedaj zdrži 6 ur).

O kakšnih problemih z driverji govoriš Bismark? In "naj bi" ni ravno prepričljiv argument. Ker jaz sem slišal, da naj bi bil ti z marsa...

Vanadium ::

Jaz sem beto namestil stricu in ni našlo wireless gonilnik. Grem gledat po netu z laptopom na belkin nič pametnega in skoraj obupam. Potem pa za foro potegnem 30m kabla in priklopim preko kabla in je win update takoj našel gonilnik. Jaz sem več kot zadovoljen že z RC.

filip007 ::

Eni so pač z marsa drugi spet z lune jaz bi rad imel kompletno delujoč prenosnik preko Windows Update, če jih bom kupil.

Sem dal gor Nokia Suite in noče delati s CIR (kao IR) na prenosniku.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

nekikr ::

Daj program v compatibility mode. Najbrž ta Nokia Suite nima oznake: works on W7?

CWIZO ::

Počakaj da pride finalna verzija, potem pa jamraj nad pomankanjem gonilnikov. Je pa vedno tako da sistem na zacetku ni 100% podprt od vseh proizvajalcev, vendar se stanje kmalu po izidu izboljša in ti vse dela.

btw: XPji so pa 21. oktobra izšli ne? zgleda ma microsoft rad oktober :)
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

vorantz ::

Jaz sem beto namestil stricu in ni našlo wireless gonilnik. Grem gledat po netu z laptopom na belkin nič pametnega in skoraj obupam. Potem pa za foro potegnem 30m kabla in priklopim preko kabla in je win update takoj našel gonilnik. Jaz sem več kot zadovoljen že z RC.


podobno se je meni zgodilo z onboard mrežno..na srečo sm mel pri roki še eno in je potem takoj windows update našel še ta zadnji driver :)

bluefish ::

Hm, zanimivo. Meni pa ravno Belkinovo zazna že ob namestitvi in deluje out-of-the-box. Nekaj, kar celo opeavni XP ni znal nikoli.

Bellzmet ::

Mah...zgleda, da bo treba jeseni nov comp skupaj spravit:D

MacQ ::

Vgrajeni gonilniki še ne pomenijo dobrega sistema.
The sound of the ocean is dead, it's just the echo of the blood in your head.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MacQ ()

r0ker ::

vgrajeno podvozje še ne pomeni dobrega dirkalnika.

Tr0n ::

Gonilniki niso podvozje sistema. Tisto bi bilo bolj jedro. :)

ALT ::

a nebi bilo jedro bolj masina? ;)

roberto1 ::

jaz sem poizkusil z W7rc1 in sem imel na novi mašini s corei7 sistemom težave z mrežno in zvočno, tako da sem si nazadnje namestil Visto 64bit in dela zelo dobro, posebej po update-u z sp2. Sicer pa bomo lahko sodili W7 šele potem ko bo zunaj finalna verzija, vista se zagotovo ne bo obdržala tako dolgo kot xp-ji:)
Someday never comes!

opeter ::

Vista bo letos dopolnila starost 3 let ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

normalen razvojni cikel do XP.

Dragi ::

Vista bo šla papa čim pridejo Win7 uradno ven. Xpji so bli hitri in nepožrešni, dejavniki za katere vista tud slišala ni. Win7 se pa dost približa temu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

BoLhCa ::

Sej po en stran sem prav vesel, da bodo čimprej izšli, da se končno po forumih pozgubijo pogovori o Visti.. Predvsem so glasni ljudje, ki jo niso uporabljali 20min.. kot je recimo en pred menoj sedaj~

Testman42 ::

A pol vi k ste W7 RC dol potegnil for free vam bo zdej zablokiral al kako vam bodo ob izidu končne sedmice preprečili uporabo RC-ja?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

bluefish ::

Niti ne. Po 1. marcu 2010 se bo na vsaki dve uri ugasnil, po 1. juniju 2010 pa ne bo več deloval. Do takrat bo pa že vsak poskrbel za ustrezno nadomestitev.

ozbolt ::

En teden pred Ubuntu 9.10 . To bodo testi :D

c00L3r ::

En teden pred Ubuntu 9.10 . To bodo testi :D
Windows 7 bo že pred končno izdajo presegel tržni delež vseh Linux distribucij skupaj. Trenutno ima že malo čez 0,5%.
vir

Testi in primerjave z Ubuntu-jem gor ali dol, za uspeh tega sistema so irelevantni.

driver_x ::

Mislim da se za gonilnike za Windows 7 ni potrebno pretirano sekirati, ker bodo zelo hitro na voljo, če kateri še niso.

Dragi ::

Bolhca dej ne bluzi. Visto sem imel oem nameščeno na prenosniku skoraj eno leto. Piece of shit da večjega ni. Grafični gonilnik se mi je nenehno sesuval, autonomija baterije pogubna, odzivnost sistema neobstoječa.
Ja, vklopljen sem mel aero in vse druge bombončke. Mar je blo tisto krivo da je sistem tok počasen? BS! Če na win7 dosti več bombončkov dela popolnoma transparentno na Visti pa ne, potem je "fuken obvious" da je za slow performance kriv OS in ne hardware.

Pri Win7 imam lahko komot odprtih 10+ programov naenkrat skupaj z okoli 40-50 zavihki v 3 različnih Opera oknih. Razlika bojda komaj opazna. Visto je to ubilo. Alt tab je rabil vsaj 4s v povprečju. Win7 preklopi pod sekundo.

Povrh tega so bili na WIn7 VSI gonilniki nameščeni out of the box pri sveži namestitvi. Velik +. Vista tega ne pozna.

V GUI se pa sploh ne bom spuščal, se jasno vidi da je bilo ogromno narejenega napram Visti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

driver_x ::

c00ler: v nekaterih okoljih ima linux 75% delež.

AmokRun ::

Saj vsi vemo o katerih "okoljih" se govori. Ali ne?

bluefish ::

c00ler: v nekaterih okoljih ima linux 75% delež.
In to je s primerjavo Windows 7, ki je primarno namenjen domačim računalnikom, povezano kako?

Icematxyz ::

Saj vseeno zdaj linux - windows spet debatirati. Mene osebno zanima kako se bo W7 prijel napram XP. In koliko časa bo rabil da ga vrže s prestola.

1 dan, 1 mesec, 1 leto...

Je pa seveda smiselno lansirati nov OS pred božično novoletnimi nakupi. Vsaj sodeč po tem kaj lahko v kakšnem big bangu vidiš vsako leto v tem času.

Zgodovina sprememb…

Bellzmet ::

Koliko pa naj bi zadeva stala?

BoLhCa ::

Zaradi sesuvanja grafičnega gonilnika ni Vista kriva 1%, ampak gonilniki grafičnih, kar so priznali oboji... Glede baterije imaš ogromno nastavitev in ni hudič, da najdeš optimalne, da ti ne skuri baterije v dveh urah, odzivnost sistema neobstojoče ? Edini komentar, ki ga najdem je -> :=))
Da so bili gonilniki out-of-the-box, pa je za pričakovat, neki napredek pa ja morjo Win7 pokazat.
Visto si uporabljal vanillo al SP1 ? SP2 ziher ne, ker je prišla pred kratkim, ko si ziher mel že win7 gor :P

@Icematxyz Da vrže XP s prestola ? XP-ji pa že dolgo niso na prestolu^^

Dragi ::

Edini komentar ki ga najdeš je o gonilnikih?

Rofl, brez veze dopovedovat neki folku ki je preveč trmast in verjame v svoje neglede na kaj.

Meni govoriš da sem Visto uporabljal 20minut, sam pa prezreš polovico posta (hint: ODZIVNOST!) ki sem ga napisal.

*Clap clap*

Icematxyz ::

@Icematxyz Da vrže XP s prestola ? XP-ji pa že dolgo niso na prestolu^^


Marsikdo na slo-techu vrjamem da bi to rad vrjel ja. Ampak realnost...

Usage share of operating systems @ Wikipedia

Če se linux na podlagi statistike za desktop OS zlahka "popljuva" potem XP lahko svojo debelo mlajšo sestro tudi zbada da je boljši.

Saj pravim. Zanima me koliko časa bo trajalo da bo s prestola W7 vrgel XP...

Še slikica za tiste ki ne klikajo:

...

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

BoLhCa ::

Seveda sm komentiral odzivnost. Komentar je bil :=))
No lej sicer pa tako, res se mi ne da več o tem debatirat, ker sem že PREVEČKRAT in mam vrh glave že tega.

@Icematxyz normalno, da je več uporabnikov XP-jev kot Viste, je tudi več uporabnikov IE5 napram Firefoxu, pa zato še ne pomeni, da je IE5 boljša :rolleyes:

In polovica teh userjev, če jih vprašaš minus Viste, ti bo odgovorila, da pokuri preveč pomnilnika. Big-time LOL~

Personanonim ::

Koliko pa naj bi zadeva stala?


..to je poglavitno vprašanje:P...uporabljam drugače win 7 RC (7100) poleg XP-jev kot dual-boot ...moram reči da se precej več zadržujem v win 7:D

c00L3r ::

Angel478 ti si imel neko zjebano inštalacije Viste. Ali pa so to tvoje izkušnje pred izidom SP1. Kajti popolnoma se strinjam da je Vista pred SP1 bila "težavna" za uporabo :D
c00ler: v nekaterih okoljih ima linux 75% delež.
To drži, ampak ne na namiznih PC-ih. Strežniki so druga stvar.

Kar se pa tiče gonilnikov, pa delajo na W7 gonilniki od Viste. Razen, če gre za kako čudno inštalacijo, ki se noče namestit na W7, same datoteke dll, sys ipd... pa nekje "skriva" in ni možno ročno namestit gonilnikov.

Jaz bi tak najraje zahteval od vseh proizvajalcev strojne opreme, da dajo možnost namestitve samo gonilnika, ne pa da ti vsaki mali kos strojne opreme namesti neko stvar, ki žre RAM in podaljšuje zagonski čas. Saj ti programi so dostikrat uporabni, ampak naj bodo opcijski.

bluefish ::

podrobnejše informacije o ceni so pričakovane proti koncu meseca.

BoLhCa ::

Vista brez SP1 oz. vsaj brez 2-3 nujnih updejtov je res bila bolj kot ne katastrofa, sam če se dobro spomnite so bili tudi XP-ji big-time katastrofa brez. U bistvu so XP-ji dokaj kulturni ratali šele z SP2.

techfreak :) ::

Windows 7 je super ... vsaj RC1. Imam dual boot, ampak verjetno ne bom veliko hodil tja. Vsaj dokler mi licenca za tole ne poteče, ampak marec je še daleč.

Mipe ::

Sem namestil Windows 7 RC1, imam dual boot, vendar kljub temu še vedno uporabljam dobre stare XP-je. Le zakaj? :|

Najbrž zato, ker večina programov in iger, ki jih redno zaganjam, ne deluje najbolje v W7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

BoLhCa ::

Pa smo spet tam, ahhaha. To že ni več smešno^^

bluefish ::

Primer?

vorantz ::

Sem namestil Windows 7 RC1, imam dual boot, vendar kljub temu še vedno uporabljam dobre stare XP-je. Le zakaj? :|

Najbrž zato, ker večina programov in iger, ki jih redno zaganjam, ne deluje najbolje v W7.



ja...bo treba preit iz dos programov veš?

do zdej mi še noben od programov ni delal prevelikih problemov(razn tisti ki pogledajo kere windowse maš in nimajo windows 7 v if stavku - pa še to večino odpraviš s compatibility mode)

Dragi ::

Cooler sprva sem imel Visto, ko je prišel SP1 ven sem namestil še to. Še zmeraj se mi zdi da Win7>>Vista.

Bolhca, mene ne zanima če so problemi v gonilnikih. Latest drivers na visti -> screen se sesuva. Latest drivers na Win7 -> Niti enga sesutja še v dveh mescih pa uporabljam Pre RC candidate (7048 build). Vsak na koncu gleda kako sistem deluje in če vse deluje kakor je potrebno potem OS zmaga.

Mipe, uporabi compatibility mode. Meni delujejo vsi ki jih uporabljam.

Mipe ::

No, dobro, vzemi Dwarf Fortress za primer. Teče, teče, samo na Windows 7 pa začuda ne teče preveč dobro, vsaj ne tako kot na XP. Pa MSN, v XP ima vsako pogovorno okno svoj tab na vrstici, ampak na W7 pa je preklapljanje med pogovornimi okni prava mora. Enako velja za Firefox. Tečno je to, tečno. Pa Construct, v katerem razvijam igre, je povsem drugačnega videza, kar zadeva GUI; večji, debelejši fonti itd., vse je malce 'off'.

Sej bo vse to boljše, ko se programi prilagodijo na nove OS, ampak zaenkrat pa mi je bolj do udobja kot 'cool' faktorja, zato ostajam na XP. Zaenkrat.

bluefish ::

Pa MSN, v XP ima vsako pogovorno okno svoj tab na vrstici, ampak na W7 pa je preklapljanje med pogovornimi okni prava mora.
Zagnati moraš v Comaptibility Mode in potem je obnašanje po starem.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaradi slabe prodaje telefonov razmah Windows 10 nekoliko za pričakovanji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12031282 (27527) klinker
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270017 (62267) dr.Akula
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916304 (13698) jest10
»

Novice o Windows 7 in XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5410776 (7945) Tr0n
»

Neutrudni Windows XP (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
39730525 (16259) oldguy

Več podobnih tem