» »

EU od Microsofta terja več brskalnikov

darkolord ::

Ampak to tipkovnico bi lahko naredu nevidno. *poof* pa bi zginla (čeprav je še tam)

noraguta ::

nekikr> Jype recimo predpostavlja v vsakem postu

Mhm, to pa res.

nekikr> Seveda tudi vsi uporabniki, tudi mercatorjeva prodajalka za šaltarjem obvlada spletno programiranje in protokole sejne plasti po ISO/OSI modelu.

Sem lih šu po sendvič v merkator in sta se prodajalki na sosednjih blagajnah drli ena na drugo na temo Gnome vs KDE.

Point vse debate je, da če bi lahko kupil samo osebni računalnik od Intela in bi vedno poleg dobil tudi na motherboard zalotano tipkovnico bi, čeprav lahko dobiš tudi Logitech tipkovnico, marsikdo težil, da _NOČE_ intelove tipkovnice.

ja ter da prilagajo internet k računalniku , ko vendar hočem uporabljati na windowsih zgolj minitel.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jype ::

darkolord> Ampak to tipkovnico bi lahko naredu nevidno. *poof* pa bi zginla (čeprav je še tam)

Še vedno bi se vsake toliko časa vanjo spotaknil. Pa plačal zanjo. Pa ker je Intel podjetje s prevladujočim tržnim deležem, bi tudi to bilo protizakonito.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

antonija ::

Ni nevidna... in vsake toliko kar sama skoci ven in ti utruja z nekimi random zadevami.

Predvsem je pa ze cas da se nehate prepricevat da je tukaj IE kamen spotike. Bistvo spora je monopol windows in MSjevo izkoriscanje tega monopola za vsiljevanje drugih izdelkov, kar je krsitev protimonopolne zakonodaje.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Poldi112 ::

>Zeh. Tako Mobitel kot Microsoft te ne silita v uporabo njunih "telefonov". Izbira je uporabnikova.

Ampak Mobitel ti ne posili zraven svojega telefona, če ga ne želiš. Pri MS ga pa niti odstranit ne moreš.

>Moti me še izjava nekaterih o brezplačnosti IE v Win...če popolnoma dober in funkcionalen izdelek priložijo brezplačno, je to lahko samo pohvale vredno? Ko kupim mobitel se ne pritožujem nad podarjeno torbico zanj. Ja, res je, obstajajo boljše in lepše, a Mobitel mi ne preprečuje kupiti nove torbice. Enostavno lahko kadarkoli neham uporabljati ali zamenjam torbico, ki so mi jo podarili zraven mobilca. V čem je problem? Ker je dobra stvar zastonj?

Ti res misliš da tega ne plačaš?

>To je res. vprašaj povprečnega uporabnika kaj mu je boljše: OS z osnovnimi stvarmi naloženimi ali OS, pri katerem mora ob prvi inštalaciji narediti znanstveni elaborat o tem kateri mail client je boljši, kateri brskalnik je boljši... Veš, vsi ne poznajo FF, Opere, Crome...no, takih je večina. In ti uporabniki so nadvse srečni z IE in Outlookom.

Sploh ni važno, kaj neuk uporabnik misli. Dejstvo je da če mu pustimo da je posiljen z browserjem, pa tudi če ga hoče, bo dolgoročno tudi sam trpel. Zraven njega pa še vsi ostali. A ni zanimivo, kako intenzivno se je IE razvijal, ko je imel Netscape za konkurenco. In kako leta ni bilo nič, dokler ni Firefox začel pridobivati pomemben delež. In nato spet intenziven razvoj. Kaj misliš da bi bilo, brez konkurence?

>. Preden omeniš monopol...armaturna plošča prihaja od proizvajalca, ki je med največjimi v svojem poslu.

Monopol. Pa če odmislim povsem zgrešeno primerjavo - kaj ima veze tržni delež proizvajalca armatur z bundlanjem proizvajalca avtomobilov.

>A-a. Microsoftovo torbica je pospravljena v omari, uporabljaš pa drugo torbico. Nihče te ne sili v uporabo prve. Izbira je popolnoma tvoja.

Razen izbire da je ne kupiš, in da zaradi tega propada konkurenca kvalitetnih torbic. In da se del torbice še vedno drži mobitela, ne glede na vse. Ampak se ne vidi, tako da te nima kaj motiti.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

darkolord ::

Še vedno bi se vsake toliko časa vanjo spotaknil.
V bistvu ne, bi jo pa lahko uporabil za zadeve, pri katerih tvoja nova shiny USB tipkovnica ne deluje...

Pa plačal zanjo.
Al pa ne. Enkrat so že mogli ukinit miško, ki so jo prilagali zraven, pa se je izkazalo, da se cena ni spremenila in si jo dejansko dobil brezplačno.

noraguta ::

darkolord> Ampak to tipkovnico bi lahko naredu nevidno. *poof* pa bi zginla (čeprav je še tam)

Še vedno bi se vsake toliko časa vanjo spotaknil. Pa plačal zanjo. Pa ker je Intel podjetje s prevladujočim tržnim deležem, bi tudi to bilo protizakonito.

pa kupiš amd jevo plato, al pa od vie, al pa od sisa.

ti šment nobeden ne podpira moje ibm M tipkovnice :~(, ali sem dikriminiran od standardizatorjev?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

jype ::

noraguta> pa kupiš amd jevo plato, al pa od vie, al pa od sisa.

Ne moreš, ker se na njih ne da poganjat AutoCAD.

BigWhale ::

Dajmo enkrat vsi skupaj v zboru:

Za Microsoft veljajo posebna pravila, ker so posebni in imajo prevladujoc polozaj na trziscu. Kakrsna koli primerjava s katerokoli drugo industrijo je neumestna. Taksnega primera v industriji pac se ni bilo. Get over it.

Sploh budalastine z armaturkami v avtomobilih in TCP stackom. TCP stack JE essential del operacijskega sistema, browser pac ni. Tako kot notepad.exe in calc.exe nista.

A je to tako tezko razumeti al se je bolj fajn delat cepca?

Mavrik ::

TCP stack JE essential del operacijskega sistema, browser pac ni.


Vidiš v tem je problem. Browser JE essential del operacijskega sistema. V zadnjem času je postal kritična komponenta in prisiliti Microsoft, da ga odstrani bi dalo prednost konkurenčnim OSem, katere si ne zaslužijo.

"Popravilo" browser trga bi vneslo nepravično podiranje ravnotežja na trg OSev, saj bi bilo Microsoftu prepovedano izdelati enako dober OS kot ga lahko naredijo konkurenti. Glede na to da konkurenca na trgu browserja pridobiva, to ni vredno.
The truth is rarely pure and never simple.

thramos ::


Za Microsoft veljajo posebna pravila, ker so posebni in imajo prevladujoc polozaj na trziscu. Kakrsna koli primerjava s katerokoli drugo industrijo je neumestna. Taksnega primera v industriji pac se ni bilo. Get over it.


S tem se strinjam. Lahko pa povem, da je siljenje kogarkoli v distribucijo konkurenčnih produktov, po mojem mnenju, totalna bedarija, ok?

antonija ::

Browser sploh ni poanta v tej zgodbi. Browser je samo pogruntavscina EUja kot odgovor na MSjeve vragolije. Le-te (vragolije namrec) so poanta te zgodbe.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BigWhale ::

Mah, browser ni essential. Postal je essential zato, ker ga je MS naredil essential in jim vse crkne, ce ga ven vzamejo.

Microsoft ima omejitve kar se OSa tice. Zal, doletele so ga, ko je postal zlobni monopolist. Mora igrati po drugacih pravilih. Ce bi bil MS odprt in bolj fleksibilen, se ne bi nihce bunil, tudi ce bi imeli 100% trzisca. Tako pa ni in ljudje z MSjem ne morejo sodelovati. Zato se pa pritozujejo. V tem je cela finta.

Rezultat tega je, da bo MS v Evropi moral najti neko resitev, da se bo odkupil EC.

Se pa strinjam, da popravljanje situacije zdaj zgleda precej smesno in ce bodo res morali dati moznost instalacije drugih bowserjev, bo stvar resnicno hecna. :)

noraguta ::



Sploh budalastine z armaturkami v avtomobilih in TCP stackom. TCP stack JE essential del operacijskega sistema, browser pac ni. Tako kot notepad.exe in calc.exe nista.



zakaj bi le bil tcp , bistveni del????? ker je tebi všeč? pojma nimaš! ni bistveni del in obstajajo in so obstajali osi brez njega. ne brbljaj neumnosti.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

darkolord ::

Browser JE essential. Če misliš da ni essential, prosim pobriši browser(je) iz vseh računalnikov, na katerih delaš.

PaX_MaN ::

ŽNJ, že BW povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Mavrik ::

Mah, browser ni essential. Postal je essential zato, ker ga je MS naredil essential in jim vse crkne, ce ga ven vzamejo.


Lej, spet ne razumeš. Ni mišljen essential kot "je kritični del sistema, ker drugač vse crkne". Ne vem na kaki idiotski podlagi bi sploh lahko zahteval da oni odstranijo HTML rendering engine.

Kot essential je mišljen kot komponenta, ki jo vsak uporabnik tega sistema pričakuje kot nameščeno. Browser je nekaj kar pač mora imeti vsak namizni operacijski sistem, ki se zdaj prodaja, ker to uporabniki pričakujejo od njega.
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

darkolord:
Kdo pa misliš da ima prevladujoči tržni delež pri "mp3" predvajalnikih? Xuangzhei Electronics?

70% je monopol?
Torej lahko pričakujem, da v prihodnje (vsaj ti) ne boš zanikal MS monopola (90%) ?

nekikr:
Preden omeniš monopol...armaturna plošča prihaja od proizvajalca, ki je med največjimi v svojem poslu.

A ilegalno izkorišča svoj prevladujoči položaj na trgu ?

repeat...

Ampak to tipkovnico bi lahko naredu nevidno. *poof* pa bi zginla (čeprav je še tam)

Zaprem oči in problemi izginejo. Škoda le, da take finte v EU ne palijo, kajne ?

A je to tako tezko razumeti al se je bolj fajn delat cepca?

Vprašanje je, ali se delajo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

antonija ::

In kaj preprecuje sestavljalcem racunalnikov da gor prednalozijo alternativni (oz. pazi foro) vec browserjev tako da ima kupec izbiro?

Roke gor ce kdo ne pozna odgovora na zastavljeno vprasanje!>:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

BigWhale ::

Kot essential je mišljen kot komponenta, ki jo vsak uporabnik tega sistema pričakuje kot nameščeno. Browser je nekaj kar pač mora imeti vsak namizni operacijski sistem, ki se zdaj prodaja, ker to uporabniki pričakujejo od njega.


Ja, tudi to je MS sam ustvaril. Saj so oni zaceli prilagati browser k sistemu in ga naredili essential tudi s te strani.

Kaj se bo zgodilo, ko zacnejo prilagati se MS Office in pa MS Photostore? Takrat bo tudi to postalo essential?

Mavrik ::

A po tvoji logiki je to, da maš nameščen file manager, desktop environment ter editor za tekstovne datoteke tudi Microsoft kriv?

Če ja, potem HVALABOGU. Res. Drugače bi še vedno bili na ravni tega, da ti probajo prodat kernel potem pa se znajdi kakor se moreš.
The truth is rarely pure and never simple.

BigWhale ::

Browser JE essential. Če misliš da ni essential, prosim pobriši browser(je) iz vseh računalnikov, na katerih delaš.


Ja, komot. Bodo se vedno vsi delali. Saj sem ze mavriku napisal. Uporabniku se zdi samoumevno, da je gor, ker so se tako navadili, kaj pa, ko jih MS navadi, da je essential tudi Autocad?

BigWhale ::

A po tvoji logiki je to, da maš nameščen file manager, desktop environment ter editor za tekstovne datoteke tudi Microsoft kriv?

Če ja, potem HVALABOGU. Res. Drugače bi še vedno bili na ravni tega, da ti probajo prodat kernel potem pa se znajdi kakor se moreš.


Hm, ne. :) Naj ti prodajo delujoc racunalnik, ki omogoca delo s sistemom. Mailer, browser in office paket je nekaj kar ni essential, kar lahko vsak sam nalozi.

vorantz ::

...

Če bi kdaj vrgel uč na kakšno knjigo ekonomije, bi videl tudi, da ima vsako podjetje dobavitelje, take ali drugačne.


sami ste si krivi , če izgubljate miljarde , ker se ne poslužujete uslug odprtih sistemov , kjer konkurenca nastavlja bistveno bolj ugodne cene ter neizmerno bolj napredne funkcionalnosti. očitno je , da vas je MS vezal nase ter ne poznate nič boljšega kot se udinjat kolhoznemu konglomeratu kateri vas izkorišča. še več zaradi zastrtega pogleda boste odšli v pekel. nepoučenost vas ne odvezuje odgovornosti podpiranja monopolista! zadnji čas je ,da eu začne preganjati uporabnike monopolnih rešitev!

predlagam poseben davek na MS. recimo cca 2000€ na leto , kjer gre 50% za lačnev afriki , 12% suse distribuciji, 5 % mozili , 20 % operi , ostalo pa državnim upravam za uvajanje odprtokodnih projektov.


you have issues :|

sicer pa vsi, ki tako vneto govorite da je ta stvar zacementirana v OS nehte to ponavlat kr ni več res

 ie8

ie8

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

nekikr ::

In vse to naj bo za take kot si ti BigWhale plačljivo in to konkretno. Za namestitev brskalnika bi moral doplačati 200€, potem bi najbrž drugače razmišljal.

Stari modreci pravijo: "podarjenemu konju se ne gleda v zobe". Vrli slovencelji in naši bistri poslanci pa seveda rečejo NE! zastonj programu, NE!, ne bomo več imeli povsem funkcionalne stvari!. Pred prvo uporabo sistema HOČEMO!, pa kaj hočemo, ZAHTEVAMO! da naredimo znanstveno nalogo iz primerjalne analize brskalnikov, kajti to je tisto, zaradi česar obstajamo in tisto, zaradi česar zjutraj vstanemo.

Pa ne mi prosim o tem da IE ni zastonj. Če ga ne bi bilo, bi bila cena Win 5 centov manjša...

jype ::

Popolnoma vseeno je, koliko dejansko plača za IE uporabnik.

Pomembno je, da je IE vgrajen v Windows odkar je Microsoft z Netscape tekmoval na trgu brskalnikov.

BigWhale ::

Stari modreci pravijo: "podarjenemu konju se ne gleda v zobe". Vrli slovencelji in naši bistri poslanci pa seveda rečejo NE! zastonj programu, NE!, ne bomo več imeli povsem funkcionalne stvari!. Pred prvo uporabo sistema HOČEMO!, pa kaj hočemo, ZAHTEVAMO! da naredimo znanstveno nalogo iz primerjalne analize brskalnikov, kajti to je tisto, zaradi česar obstajamo in tisto, zaradi česar zjutraj vstanemo.

Pa ne mi prosim o tem da IE ni zastonj. Če ga ne bi bilo, bi bila cena Win 5 centov manjša...


Potem pa izvoli, preidi na prosto (hint: zastonj!) programje in mu ne glej v zobe?

A prav? Pa, da se ne bi se kdaj oglasil v kaki temi o linuxu in podobnih stvareh. Zmenjen?

MrStein ::

Vrli slovencelji in naši bistri poslanci pa seveda rečejo NE!

Kolko vem je to rekla kvečjemu EC, ne pa slovenčki. Ampak hej, jaz že imam svoje mnenje, kaj mi bodo dejstva ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nekikr ::

MrStein, ker smo v Evropi so "naši" poslanci tudi evro poslanci (oz. se že sama beseda "naši" navezuje na evropo, katere del smo). Kot del Evrope, smo tudi Slovenclji rekli isto, kot pravi EU sodišče, poslanci. Get it?

BigWhale: odprtokodnih programov povečini ne uporabljam, ker OpenOffice recimo ne zadostuje mojim potrebam (Calc je v redu za občasno rabo, za poslovno pa pač ne), prav tako na Linux rešitvah 3/4 programov, ki jih uporabljam, ne dela in bi jih bilo potrebno napisati na novo. Kljub temu pa ne pravim, da bi morali nehati razvijati Odprto kodo, naj se trudijo, mogoče, mogoče pa kdaj naredijo soliden izdelek in ne samo miljon polizdelkov. In s tem sem demantiral tudi tvojo naslednjo izjavo o konju in zobeh. Odprta koda je že super, samo zame pač ni uporabna in pri tem naj ostane. Ker pa zame ni uporabna grem pač na alternativo, ki mi povsem ustreza. In ista situacija je s tem IE. MS ti ga da, zastonj ti ga pokloni in še inštalira, da boš ja lahko brskal po internetu takoj ko prvič zaženeš računalnik, pa četudi nisi nek računalniški genij. V kolikor pa ti, kot meni OO, ne zadostuje, ti nikakor ne preprečuje namestitve, tebi, boljše alternative.

In Jype, še vedno čakam tvoj reply, da mi pojasniš kaj točno te boli, ker ob brisanju IE ostane nekaj DLLjev...resnično me zanima, ne zaradi podjebavanja.

darkolord ::

Uporabniku se zdi samoumevno, da je gor, ker so se tako navadili, kaj pa, ko jih MS navadi, da je essential tudi Autocad?
Fino, bomo imeli več inženirjev.

jype ::

nekikr> In Jype, še vedno čakam tvoj reply, da mi pojasniš kaj točno te boli, ker ob brisanju IE ostane nekaj DLLjev...resnično me zanima, ne zaradi podjebavanja.

Mene nič ne boli, ker Windows sploh ne uporabljam in nimam - je pa seveda prilaganje (enega samega) brskalnika k operacijskemu sistemu smatrano kot zloraba prevladujočega tržnega položaja.

Testman42 ::

Davek na MS... sliši se vredu... :D

Drugače sem pa ravno danes "posilil" cel oddlek s Firefoxom ker sem imel 15 minut preveč časa.
Uganite kakšen je sledilo? Nič slabega. Nihče se ni nič pritoževal, nihče se ni počutil posiljenega, ene dvema je bilo všeč da sta celo lahko odprla več strani naenkrat v zavihkih. In bilo je veselje.


In kaj preprecuje sestavljalcem racunalnikov da gor prednalozijo alternativni (oz. pazi foro) vec browserjev tako da ima kupec izbiro?


Ravno to je možna rešitev, da stroka, ki je posrednik med zlobnim monopolistom in končnimi uporabniki vzame stvar v svoje roke.
Če se že posiljuje končnega uporabnika nej se ga vsaj z dobrim namenom :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

techfreak :) ::

... ene dvema je bilo všeč da sta celo lahko odprla več strani naenkrat v zavihkih.

Ja, ljudje so precej veseli ko gredo iz 8 let starega brskalnika na nekaj, kar zna pravilno prikazovati strani in celo podpira zavihtke. Če bi jim namestil IE7, bi bili enako veseli.

noraguta ::

A po tvoji logiki je to, da maš nameščen file manager, desktop environment ter editor za tekstovne datoteke tudi Microsoft kriv?

Če ja, potem HVALABOGU. Res. Drugače bi še vedno bili na ravni tega, da ti probajo prodat kernel potem pa se znajdi kakor se moreš.


Hm, ne. :) Naj ti prodajo delujoc racunalnik, ki omogoca delo s sistemom. Mailer, browser in office paket je nekaj kar ni essential, kar lahko vsak sam nalozi.


in od kje si ti strokovnjak , da boš tupil kaj je bistven del operacijskega sistema? wmi ti prikazuje reporte pač v "html" obliki.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

c0dehunter ::

Ni mi jasno, kako bi bili Windowsi, ki bi poleg IE vsebovali še Firefoxa in Opero pohabljeni?


Dobro, taka verzija ne bi bila nič slabša. Kaj boš rekel pa ostalim 1001 browserjem, ki obstajajo, čeprav niso ravno poznani? Ali boš vključil vse zraven?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

ahac ::

Zakaj Mobitel ni prisiljen v trženje Simobilovih paketov? In Tuševih? Če je to tako dober način boja proti zlorabljanju položaja?

Je pa prisiljen v cene in pogoje medomrežnega povezovanja, ki jih določi država. Prav tako je prisiljen v to, da omogoča prenos številk.


Narobe. Mobitelov paket (Windows) *lahko* vzames brez telefona (IE). Vidis podrobnosti?


Zeh. Tako Mobitel kot Microsoft te ne silita v uporabo njunih "telefonov". Izbira je uporabnikova.

Če bi Mobitel v paketih prodajal telefone samo enega proizvajalca, bi Urad za varstvo konkurence verjetno tudi ukrepal.

In kaj preprecuje sestavljalcem racunalnikov da gor prednalozijo alternativni (oz. pazi foro) vec browserjev tako da ima kupec izbiro?

Microsoft.
Saj ne verjameš resno, da bi taka firma od MSa dobila enake pogoje licenciranja Winsow kot konkurenca, ki forsira IE?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

driver_x ::

odprtokodnih programov povečini ne uporabljam, ker OpenOffice recimo ne zadostuje mojim potrebam (Calc je v redu za občasno rabo, za poslovno pa pač ne),


kakšna pa je poslovna raba Worda in Excela? A si tajnica?

driver_x ::

Dajmo enkrat vsi skupaj v zboru:

Za Microsoft veljajo posebna pravila, ker so posebni in imajo prevladujoc polozaj na trziscu. Kakrsna koli primerjava s katerokoli drugo industrijo je neumestna. Taksnega primera v industriji pac se ni bilo. Get over it.


Hm.. Ne gre. Kot kaže je za nekatere to prevelik intelektualni zalogaj.

BigWhale ::

in od kje si ti strokovnjak


Dolgoletne izkusnje na obeh Nix/Win podrocjih, tako v razvoju in vzdrzevanju, kot v uporabi. Nekaj kar en povprecen troll tukajle nima.

, da boš tupil kaj je bistven del operacijskega sistema? wmi ti prikazuje reporte pač v "html" obliki.


A jim je kdo rekel naj HTML rendering engine spulijo? Browser naj ven spulijo. Ce ne znajo odstraniti browserja tako, da jim bo potem tudi help delal, potem pa naj raje zaprejo stacuno.

nekikr ::

sammy73 : ko boš enkrat imel službo, se boš slej ko prej soočil z recimo vrtilnimi tabelami (ali pa kakšna druga oblika poročil, pregledov...). Takrat boš videl, da kar nekaj stvari v Oo pač ne moreš narediti. Za povprečnega uporabnika pa je, kot sem napisal, Oo čisto spodobna zadeva...

driver_x ::

nekkir: jaz sem pa vedno mislil, da se za napredne analize uporabljajo napredna orodja. Bom vprašal mamo in ata, ko prideta iz službe.

nekikr ::

Ko boš delal v realnem sektorju boš vedel o čem govorim. Tačas pa mamo in ata sprašuj ;)

antonija ::

Sej ni reku analize, reku je porocila. Za napredne uporabnike, povprecnezi nimajo kej zdraven iskat.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

driver_x ::

Aja, in za poročila v realnem sektorju je Excel alfa in omega?

nekikr ::

Ni, seveda ne. Kje sem to napisal? Se pa zelo zelo pogosto uporablja, kar bi vedel, če bi kdaj kaj delal...

antonija ::

Vse tko kaze... morm najdet job v realnem sektorju.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jype ::

sammy73> Aja, in za poročila v realnem sektorju je Excel alfa in omega?

Excel je zelo močno orodje. Trenutno mu ni para v smislu širine funkcionalnosti in integracije z urejevalnikom besedil.

Kar je pa povsem nerelevantno za primer, o katerem teče tema.

driver_x ::

jype: ni čisto nerelevantno! Če je Excel tako pomembna zadeva, zakaj potem ni del OS-a?

jype ::

sammy73> Če je Excel tako pomembna zadeva, zakaj potem ni del OS-a?

Ker je tako pomembna le za razmeroma ozko skupino ljudi, ki to funkcionalnost potrebujejo (in sploh znajo uporabljati).

driver_x ::

Že res, toda obstajajo različice OS-a home in professional. Če je IE sestavni del obeh, bi pričakoval da bo Excel sestavni del vsaj različic professional.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoftu v EU grozi šest milijard evrov globe (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7820176 (17300) MrStein
»

Evropska komisija hoče več brskalnikov v Windows (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
16315435 (11507) BigWhale
»

Evropska komisija želi Windows brez IE (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15613502 (10361) ender
»

Bo Microsoft ponovno kaznovan zaradi kršitve monopolnih prepovedi? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
12014302 (10834) krho

Več podobnih tem