» »

Mnenje: Kolikšna je cena prehoda iz Microsoft Office na OpenOffice.org

1 2
3
4 5

Okapi ::

Če bi zadevo vsaj eno ministrstvo uvedlo kot zahtevo.

A sodišče je pa kaj, krneki? Zakaj ga ne uporabijo za zgled?

O.

darkolord ::

P. S. Projekt uvedbe OOo je posledica želje po zmanjšanju sodnih zaostankov...
Ampak očitno ne gre najbolje, če zaradi tega prihaja do takih stvari (ups, nekdo ne zna uporabljat urejevalnika besedil)

linuxdady ::

Jaz sem svojima staršema podturil OO namesto MS Office in še vedno ne vesta, da je drug program.


Jaz poskušam svojemu očetu, samo se ne da... uporablja piratsko verzijo 2000 :|


Ti imaš vzgojne težave s starši, jaz pa z otroki!

Icematxyz ::

P. S. Projekt uvedbe OOo je posledica želje po zmanjšanju sodnih zaostankov...
Ampak očitno ne gre najbolje, če zaradi tega prihaja do takih stvari (ups, nekdo ne zna uporabljat urejevalnika besedil)



Lahko malo bolj na konkretnem primeru mi razložiš bistvo oz smisel kaj si hotel povedati?

trnvpeti ::

da ce bi imeli ms office, se to ne bi zgodilo

gruntfürmich ::

Jaz sem svojima staršema podturil OO namesto MS Office in še vedno ne vesta, da je drug program.

haha, sj po moje bi bilo isto z več kot 50% zaposelnih na javni upravi!:|
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

driver_x ::

OOo še zdaleč ni primeren za državne uprave in tudi nikoli ne bo, saj mu manjka ena zelo pomembna funkcija: provizija.

Icematxyz ::

da ce bi imeli ms office, se to ne bi zgodilo


Malo krepka.

v vdor v spis pa naj bi bil vpleten nekdo znotraj sodišča.


Nekdo je torej dobro zaščiten računalnik "hekal" z raznimi programskimi orodji in v njega vdrl in spremenil spis?

Ali je pa morda vedel geslo se vpisal in spremenil vsebino?

krneki0001 ::

OO je predrag za državno upravo tepcev kakršno imamo mi v sloveniji. Sej nabavna cena je res poceni, zastonj. Vendar je potrebno imeti izobraževanja za vse ki bodo to uporabljali. Vse template na novo narest in potrebno je imeti firmo, ki bo to vzdrževala.

In ta izobraževanja, vzdrževanje in nova izdelava templatov je dražja od nakupa ms licenc (tam so zadeve že narejene in delajo).

rejven ::

ne me smejat s komentarji kot so npr. , da je prehod iz officev 2003 na oo drag zaradi neukih uporabnikov, ki so se naucili tistih nekaj gumbov, ki so v oo malo na drugačnem mestu. Kaj pa prehod med MO2003 in office 2007, kjer je popolnoma spremenjen grafični vmesnik? Tisti, ki se je naučil par gumbov pritisnit v Mo2003 se bo v 2007 znašel kot riba na suhem in je OO s tega stališči bolj primeren. Zdaj je najboljša prilika, da ljudje migrirajo na oo zaradi spremenjenega vmesnika v o2007.

darkolord ::

Ali je pa morda vedel geslo se vpisal in spremenil vsebino?
Ali je pa morda naredil to ponesreči zaradi neznanja in poskušal krivdo zvaliti na nekoga tretjega (wasn't me). No sej ni važn to...

Zdaj je najboljša prilika, da ljudje migrirajo na oo zaradi spremenjenega vmesnika v o2007.
Torej, ZDAJ je ta idealna prilika, da se gre na slabši produkt zaradi bolj naprednega vmesnika v drugem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Blisk ::

OO je predrag za državno upravo tepcev kakršno imamo mi v sloveniji. Sej nabavna cena je res poceni, zastonj. Vendar je potrebno imeti izobraževanja za vse ki bodo to uporabljali. Vse template na novo narest in potrebno je imeti firmo, ki bo to vzdrževala.

In ta izobraževanja, vzdrževanje in nova izdelava templatov je dražja od nakupa ms licenc (tam so zadeve že narejene in delajo).

Kako pa je to potrebno vzdrževati?

Problem je edino, da ni avtomatskega updejtanja, kot pri office.
Drugače pa nimaš vzdrževanja.
Poznam kar nekaj firm, ki uporabljajo OO verzijo 2 že nekaj časa in noben ne joka, da kaj manjka.
Samo tam je denar pomemben v državni upravi pa ne.

Če se letos ne zapravi budget, ga drugo leto ne bo, torej, se denar meče dobesedno v kanto, ker je potrebno zapravt tisto vsoto.

Namesto, da bi se naredil sklad. Oceni se koliko kdo potrebuje, se denar razdeli in kar ostane gre v sklad, za tist resor, kjer ga manjka. Seveda drugo leto, tist, ki ni porabil, dobi enako vsoto.

šernk ::


Zdaj je najboljša prilika, da ljudje migrirajo na oo zaradi spremenjenega vmesnika v o2007.

Torej, ZDAJ je ta idealna prilika, da se gre na slabši produkt zaradi bolj naprednega vmesnika v drugem?


ne sedaj je najboljša prilika da mi nehamo plačevati microsoftu in prišparamo. slabši produkt? kaj pa rabi tajnica??
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

darkolord ::

in kar ostane
Ostane? :)):))

in prišparamo
S čim že?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

PaX_MaN ::

Problem je edino, da ni avtomatskega updejtanja, kot pri office.

Seveda je. Je pa mal b0rked. Meni še vedno teži z nekim francoskim vtičnikom. :))

Icematxyz ::

Država dela pač z denarjem kot svinja z mehom. Vse ostalo pa je sprenevedanje. To tudi jasno pokaže študija.

Že sama študija pokaže da po 3 letih Open Office postane cenejši. Torej sprenevedanje na kvadrat. Študija pa tudi zatrdi da sta oba programska paketa zmoglivejša od potreb javnih oslužbencev. Torej sprenevedanje na kubik.

Zgodovina sprememb…

oldguy ::

Zdaj je najboljša prilika, da ljudje migrirajo na oo zaradi spremenjenega vmesnika v o2007.

Torej, ZDAJ je ta idealna prilika, da se gre na slabši produkt zaradi bolj naprednega vmesnika v drugem?


Heh, od kje tebi tak zaključek? Slabši produkt? Beri študijo, za zahteve državne uprave sta oba dovolj funkcionalna. Poleg tega je napisal spremenjen vmesnik, ne bolj napreden. Tvoja trditev "bolj napreden" je bolj na trhlih nogah. Meni se npr. zdi novi vmesnik povsem neuporaben v primerjavi s starim, pa še ne trobim okoli, kako je pa OO bolj napreden od Office07.

linuxdady ::

OO je predrag za državno upravo tepcev kakršno imamo mi v sloveniji. Sej nabavna cena je res poceni, zastonj. Vendar je potrebno imeti izobraževanja za vse ki bodo to uporabljali. Vse template na novo narest in potrebno je imeti firmo, ki bo to vzdrževala.

In ta izobraževanja, vzdrževanje in nova izdelava templatov je dražja od nakupa ms licenc (tam so zadeve že narejene in delajo).

Vse template? najbrž imaš v mislih predloge?
Ja, za nas tepce iz državne uprave je to res preveč zahtevno opravilo. Predlogo, sestavljeno z MS Wordom je namreč potrebno odpreti v OOo. To zahteva dvoklik, kar pa zagotovo nam tepcem predstavlja preglobok miselni napor, da bi ga izvedli. Nadaljni znansveni postopki, ki bi bili potrebni, pa sploh presegajo naše miselne zmožnosti. Potrebno bi bilo namreč klikniti na "Datoteka", izbrati "Shrani kot" in naprej "Predloga dokumenta z besedilom ODF (.ott)"
Nekega dne sem vendarle imel preblisk izjemne genialnosti in izvedel opisane postopke.
Glej ga zlomka, nekaj sem moral napraviti hudo narobe, saj so moje odločbe videti natanko enake, kot tiste, ki jih spišejo kolegi v MS Wordu.

darkolord ::

Beri študijo, za zahteve državne uprave sta oba dovolj funkcionalna.
Recimo da sta, ja... Ampak sprememba vmesnika ni noben pameten razlog za migracijo na drug produkt.

Tvoja trditev "bolj napreden" je bolj na trhlih nogah. Meni se npr. zdi novi vmesnik povsem neuporaben v primerjavi s starim, pa še ne trobim okoli, kako je pa OO bolj napreden od Office07.
Kakšno leto, dve nazaj sem tukaj na s-tju naredil eno primerjavo vmesnikov OOo in O2007 (predvsem hitrost izvedbe določenih osnovnih operacij, intuitivnost in kvaliteto rezultatov)... OOo je tko, ene 5-10 let zadaj...

BigWhale ::

P. S. Projekt uvedbe OOo je posledica želje po zmanjšanju sodnih zaostankov...
Ampak očitno ne gre najbolje, če zaradi tega prihaja do takih stvari (ups, nekdo ne zna uporabljat urejevalnika besedil)


Ja sej, in related news: Španski transseksualec noseč z dvojčkoma

BigWhale ::

Beri študijo, za zahteve državne uprave sta oba dovolj funkcionalna.
Recimo da sta, ja... Ampak sprememba vmesnika ni noben pameten razlog za migracijo na drug produkt.


Razlog je to, da bo treh letih ni treba vec EA podpisat. :>

oldguy ::

Beri študijo, za zahteve državne uprave sta oba dovolj funkcionalna.

Recimo da sta, ja... Ampak sprememba vmesnika ni noben pameten razlog za migracijo na drug produkt.


Kakor za koga. Dokaj trivialno, a poznam dva človeka (manjše podjetje), ki sta začela uporabljati OO predvsem zaradi spremenjenega vmesnika v Office07. Pač jima ni potegnil, tako da je prevladala alternativa. Cena je igrala obrobno vlogo glede na to, da si licenco za office 2007 že lastita.

Tvoja trditev "bolj napreden" je bolj na trhlih nogah. Meni se npr. zdi novi vmesnik povsem neuporaben v primerjavi s starim, pa še ne trobim okoli, kako je pa OO bolj napreden od Office07.

Kakšno leto, dve nazaj sem tukaj na s-tju naredil eno primerjavo vmesnikov OOo in O2007 (predvsem hitrost izvedbe določenih osnovnih operacij, intuitivnost in kvaliteto rezultatov)... OOo je tko, ene 5-10 let zadaj...


Objektivno? Subjektivno? Bom vprašal onadva zgoraj omenjena, kaj pravita o tem, da uporabljata produkte, ki so 10 let za "mainstreamom".

Pa vse to najino prerekanje okoli vmesnika sploh ni relevantno. Vmesnik je zadnja stvar, ki jo tu gledamo. Relevanten je le naš denar. MSju ga kar takole, po eni takile kvazi-študiji že ne dam kar tako...

Matako ::

Jaz pa vedno mislim, da je vskakršnokoli privarčevanje na področju info. teh. v državni upravi zgolj prijetna a naivna misel.

V praksi se bo *vedno* uturila kaka pijavka, najverjetneje s pomočjo protekcije, ki bo *nekako* zagonila denar davkoplačevalcev, *neglede* na dejanske stroške. Recimo, v primeru sicer zastonj programske opreme so bo našla kar neka firma, ki bo izvedla "migracijo" in pobrala nore denarje.

S takim odnosom, kot ga ima naša država, je vse skupaj brezupno ...
/\/\.K.

uio ::

da ce bi imeli ms office, se to ne bi zgodilo

Ja zakaj. A doc je kriptiran al kaj misliš povedat tako pametno. MSO pa vdor nima nobe veze. Kvečemu bi lahko zamenal Win sistem in do tega nebi prišlo.

pukyplay ::

Ne vem al sem jaz al so to ti strokovnjaki,vendar so zapisali:
"A:) TRENUTNO STANJE
Openoffice.org zagotavlja..........,ker le-ti izhajajo iz microsoftovega produkta VIRTUAL BASIC."


Virtual BASIC? a so mislili Visual Basic

darkolord ::

S takim odnosom, kot ga ima naša država, je vse skupaj brezupno ...
Seveda, nekateri mislijo, da denar kar ostane in gre potem za dobro človeštva or something.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Matevžk ::

@Matako: vseeno raje vidim, da Zidar ustanovi računalniško podjetje in se kot pijavka še malo prisesa na državo, kot pa da denar pošljemo v Ameriko ...
lp, Matevžk

Gavran ::

Jaz sem svojima staršema podturil OO namesto MS Office in še vedno ne vesta, da je drug program.


Jaz poskušam svojemu očetu, samo se ne da... uporablja piratsko verzijo 2000 :|


Podtakni mu dokument, napisan z novejšo verzijo M$ Officea.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

darkolord ::

A da ga prisili, da si naloži add-in za odpiranje docx dokumentov?

oldguy ::

S takim odnosom, kot ga ima naša država, je vse skupaj brezupno ...

Seveda, nekateri mislijo, da denar kar ostane in gre potem za dobro človeštva or something.


Ne, iti bi moral za dobro mojega žepa, nazaj v moj žep v obliki manjših davkov. Pri nas je to res utopija, vsak ku*** na vsakem ministrstvu dobro ve, da če ne bo zabil vsega kar dobi in naredil še malo pufov, naslednje leto prašiček ne bo dal več toliko. Pa pridemo do stanja, kakršno je, da podjetja gledajo, kako minimizirat porabo, državna uprava pa, kako jo zmaksimizirat. Narobe svet, če bi nas bilo kaj v hlačah, bi morale že glave padati za to. OO je tu le kapljica v ocean...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

Utk ::

@Matako: vseeno raje vidim, da Zidar ustanovi računalniško podjetje in se kot pijavka še malo prisesa na državo, kot pa da denar pošljemo v Ameriko ...

Jaz pa ne kar avtomatsko. Razen če bi blo njegovo podjetje boljše kot ameriško. Ne vem zakaj bi meni trgali več od plače, da bojo fotrali nekoga brez veze, pa tudi če so to Slovenci. Naj se potrudijo in naredijo kaj dobrega, pa bojo zaslužli.
Tista študija je pa lep dokaz kakšne so slovenske študije. In potem imamo študije o slovenskih avtocestah, ki so najcenejše na svetu, o zgaranih sodnikih, brezmadežnih dohtarjih, pa o polno zaposlenih fdv-jevcih...ah brez veze govorit. Najbolj žalostno pa je, da nekateri verjamejo samo tistim, za katere bi radi videli, da so resnične, drugim pa ne. V vse je treba dvomit. No, pri tej kaj dost za dvomit niti ni:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Gavran ::

@ darkolord: ne, govorim o dokumentu v .doc formatu novejšega letnika - starejši Office ne odpre dokumenta pravilno, če je izdelan in shranjen kot .doc novejšega Officea... kolikor vem, tudi za Word 2003 obstoja vtičnik za odpiranje .doc dokumentov iz Worda 2007
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Pesimist ::

Meni nej placajo tri miljone evrov na leto pa jim v treh letih celo slovenijo na OO spravim sam. :D

krneki0001 ::


Vse template? najbrž imaš v mislih predloge?
Ja, za nas tepce iz državne uprave je to res preveč zahtevno opravilo. Predlogo, sestavljeno z MS Wordom je namreč potrebno odpreti v OOo. To zahteva dvoklik, kar pa zagotovo nam tepcem predstavlja preglobok miselni napor, da bi ga izvedli. Nadaljni znansveni postopki, ki bi bili potrebni, pa sploh presegajo naše miselne zmožnosti. Potrebno bi bilo namreč klikniti na "Datoteka", izbrati "Shrani kot" in naprej "Predloga dokumenta z besedilom ODF (.ott)"
Nekega dne sem vendarle imel preblisk izjemne genialnosti in izvedel opisane postopke.
Glej ga zlomka, nekaj sem moral napraviti hudo narobe, saj so moje odločbe videti natanko enake, kot tiste, ki jih spišejo kolegi v MS Wordu.



Ti se vsakodnevno ukvarjaš z računalnikom, nekateri se ne in so kot vlakarski konji s plašnicami. Znajo samo tiste 3 ikonce kliknit, ki jim jih pokažeš in to je vse. Ko mu jih prestaviš, je njegovo delo onemogočeno, ker ikonce niso več na istem mestu.
Lep primer je človek, ki je delal 10 let za računalnikom in ko so se njegovem sinu doma sesuli windowsi je prinesel monitor v službo, češ, če mu lahko poštimam windowse. Sej na monitorju jih gleda, ni vedu, da je u bistu vse naloženo v škatlo pod mizo - to je bil njegov izgovor. In takih je v državnih firmah veliko, tako da je zaradi takih prehod skoraj onemogočen in je ceneje imeti še naprej MS-ove produkte, kot pa vse te ljudi poslati na izobraževanje.
Tudi pri nas na banki sprašujem kdaj bomo šaltali na linux in openoffice - vsaj razvojniki, če že tisti za šalterji ne. Pa je vedno enak izgovor, vzdrževanje in izobraževanje sta dražja kot obnova licenc pri microsoftu.

reader ::

Ti se vsakodnevno ukvarjaš z računalnikom, nekateri se ne in so kot vlakarski konji s plašnicami. Znajo samo tiste 3 ikonce kliknit, ki jim jih pokažeš in to je vse. Ko mu jih prestaviš, je njegovo delo onemogočeno, ker ikonce niso več na istem mestu.
Lep primer je človek, ki je delal 10 let za računalnikom in ko so se njegovem sinu doma sesuli windowsi je prinesel monitor v službo, češ, če mu lahko poštimam windowse. Sej na monitorju jih gleda, ni vedu, da je u bistu vse naloženo v škatlo pod mizo - to je bil njegov izgovor. In takih je v državnih firmah veliko, tako da je zaradi takih prehod skoraj onemogočen in je ceneje imeti še naprej MS-ove produkte, kot pa vse te ljudi poslati na izobraževanje.
Tudi pri nas na banki sprašujem kdaj bomo šaltali na linux in openoffice - vsaj razvojniki, če že tisti za šalterji ne. Pa je vedno enak izgovor, vzdrževanje in izobraževanje sta dražja kot obnova licenc pri microsoftu.


Kaj bo z vami, ko bo treba na office 2007?

Zheegec ::

Če ne znajo tistih par ikonc najdit, ali pa se tako ne spoznajo na računalnik - pa očitno tudi sedaj, ko so gor samo MS programi niso imeli nobenega izobraževanja. Torej so tudi stroški izobraževanja OO nekje na ravni 0€. Če pa so bili tudi tam, bo pa že našel ikono ali se znašel v OO, kjer so osnovne funkcije enake. Ali pa naj si najde drugo službo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Okapi ::

Ali pa naj si najde drugo službo.

Ali pa naj si kupi MS Office iz lastnega denarja.:P

O.

Zheegec ::

Točno tako. Tudi jaz imam v službi tikovnico, ki smo si jo sami kupili (ki smo na tistem kompu), ker nam bolj ustreza, pa čeprav je prejšnja (ki jo je kupila firma) čisto OK delovala.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Poldi112 ::

>Seveda, nekateri mislijo, da denar kar ostane in gre potem za dobro človeštva or something.

Kaj sploh hočeš povedati? Da nima smisla varčevati, ker se bo pa kje drugje denar stran vrglo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

driver_x ::


Ti se vsakodnevno ukvarjaš z računalnikom, nekateri se ne in so kot vlakarski konji s plašnicami. Znajo samo tiste 3 ikonce kliknit, ki jim jih pokažeš in to je vse. Ko mu jih prestaviš, je njegovo delo onemogočeno, ker ikonce niso več na istem mestu.


Taki niso za delo z računalnikom, pa naj bo gor bilokateri office! Ljudje večinoma nasprotujejo vsaki spremembi, četudi je ta na boljše. Moje izkušnje z OOo so take, da manj vešči uporabniki sploh niso opazili spremembe. Slišal sem celo pripombe, da je novi "word" preglednejši.

Gaby ::

Ko sem nastopila sluzbo, sem dobila notebooka in Lotus notes, program, za katerega sem vedela le da obstaja. Pa sem kljub precej drugacni zadevi kar hitro osvojila osnovne stvari. Tako kot vsi ostali v nasem podjetju.

Mislim, da bi cisto komot namontirali OO-je tudi za tetice v upravi. Marsikatera sploh ugotovila ne bi, da so ji kaj menjali.
Nature lover.

FitnessBoy ::

Ko že govorimo o sodišču vidimo kako so učinkoviti, ker uporabljajo OO. Heh.

BigWhale ::

Povezovanje teh dveh stvari je precej bebavo. A ne?

zerrc ::

MSjevi docx datoteki spremenite končnico v zip in datoteko odzipajte... eeeeem WTF? ISO? C'mon ne si delat sramote z debilnimi izjavami v podporo MSju
n.n.

Mr.B ::

Da ne bomo debatirrali opet o isti fuck Off temah. Iamamo politike, imamo slo Managerje imamo debile takih in drugačnih kalibrov, ki za k. kurac gledajo kako konec leta pobrati nagrado za uspešnost, čez štiri leta pa itak ne bom v upravnem odboru, pa ko vas jebe samo da imam po slovenmski verziji kapitalizma naših pametnih dokorjev ekonomije znanosti na faksih takih in drugačnih slovenskega rodila.
Dokler bo denar se bo delalo tako kot se dela.
Enako je z našimi ti. Tajkuni. Zadevo so zajebali država je dala denarno pomoč tajkunom. Zato pa noben ne spušča cen neprimičnin, saj še vedno sanjajo v 40% doprinosu, saj so se že v kalkulirali za bodočimi naložbami. PA bodimo realni kdo pa bi hotel kupiti tako podstandardna stanovanja. V glavnem berite med vrsticami…


Realno pa je to, da so vsi politiki matere komunizma in komunističnega razmišljanja, in reagirajo vsi na prvo, to jim je v krvi.
Primer dragega Pahorja ki je reagiral na prvo, na izjavo Janše da je potrbno vse kar je povezano s Titom preimenovati v karkoli, Kaj je izjavil Pahor in Kučanov podmladek ? Pahor če bi si vzel časa, in malo hmm, rekel sledeče ni problema bomo to naredili ampak to bo davkoplačevalce stalo toliko in toliko na hišno številko, pa v času krize to nebi bil pameten ukrep varčevalnih ukrepov, kaj pa narod misli, ko nima za kruh.

Enako je z odprto kodo, ko si vzameš 5 minut časa za vsako izjavo, pa če bi imel znanje in ne razmišljanje Kranjca, bi lepo v skladu z ekonomskimi varčevalnimi ukrepi uspel narediti prehod, in znotraj prehoda plačati učne ure lokalnih adminov, kako se odprte OOo dokument, ter se ga tudi shrani… Na način razmišljanja glejte prišparali smo v treh letih 6 miljonov €, dobili bomo pa te in te nagrade, in bonuse, ne bo uspelo, ker se čez štiri leta ne bo noben spotikal v te odločitve in posledice, torej ni niti želja delati če nujno ni treba, denar pa prihaja...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

darkolord ::

MSjevi docx datoteki spremenite končnico v zip in datoteko odzipajte... eeeeem WTF? ISO? C'mon ne si delat sramote z debilnimi izjavami v podporo MSju
Kaj si s tem hotu povedat? Da si odkril ZIP?

jlpktnst ::

Drugače obstaja "open program with"...

Vse ostalo je pa navadna korupcija. V državni upravi. Masovna. Povsod.

Potrebno bi bilo kak zgled naredit...

Tem fake diplomantom, ki delajo raziskave podkupljene z denarjem pobrat diplome.

Politike, ki se pustijo podkupovat in ki kradejo pa prisilno za tekoči trak/pobirat smeti.

Kaj kmalu bodo 10x premislili predno bodo zganjali sranje.

nekikr ::

Oh, veš kaj vse bi bilo treba še pred tem...pojdi raje na svež zrak, če razmišljaš o tem te bo začela boleti glava, efekta pa itaq ne bo dokler bo stara garnitura na oblasti (nove pa nimamo).

opeter ::

@nekikr: Vedno bo tako. NI šans, da bi se kaj spremenilo. To je v človeški naravi.

Kar bi morda efektivno spremenilo mišljenje ali pa še bolj zajezilo (to ni povezano z OO, ampak na splošno, predvsem mislim na "vsak vleče na svojo stran"), je kakšna huda naravna katastrofa večjih/širših razsežnosti z ogromnimi več deset ali sto milijonskimi žrtvami.

Ampak tudi v EU-ju samo govorijo. Bi me resnično zanimalo, kaj bi v tem primeru ukrenili (seveda, če bi ostalo kaj folka).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Blisk ::

Kakšno rajo zaposlujejo v državnih firmah o tem ne bi govoril.
Nekateri nimajo osnovnega pojma o računalniku. Najde se celo kakšen/a, ki niti ne zna prižgati računalnika.

Če ni ikonce na namizju potem programa ni gor naloženga. Da ne razlagam o tem, kako ne znajo nekateri še podčrtat tekst v wordu, kaj šele sešteti kako cifro v excelu.

Ja take se zaposluje, sploh ni važnmo drugo, kot to, da imajo narejen doktorat, ali magisterij.
Pa čeprav so delali te doktorate in magisterije še pred letom dni na pisalni stroj.
Ja v letu 2007 na pisalni stroj. :)

In potem se čudite, zakaj je recesija, zakaj vlada špara na nas in zakaj je cela država v k....
Ampak to je že druga tema!
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Danska izbrala format ODF (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5015282 (13767) noraguta
»

Mnenje: Kolikšna je cena prehoda iz Microsoft Office na OpenOffice.org (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
23127572 (17949) darkolord
»

Hrvaška sprejela odprtokodno direktivo

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
495514 (3262) Stepni Volk
»

Je OpenOffice.org za slovensko državno upravo predrag? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
42139988 (31451) jype
»

Odprta koda tudi na zasedanje vlade

Oddelek: Loža
342200 (1701) BigWhale

Več podobnih tem