» »

Mnenje: Kolikšna je cena prehoda iz Microsoft Office na OpenOffice.org

1
...
3 4
5
»

darkolord ::

Kje so tle kakšne patrije?

Utk ::

Kje so tle kakšne patrije?

Tam lahko vstaviš patrie, avtoceste, mesarske mize, falcona, ma karkoli se spomneš, in nazadnje tudi MS office. Povsod je enak sistem. Dej razmišljaj malo s to tvojo glavo, in vsaj probaj razumet tisto kar prebereš, če že ne razumeš tistega, kar bi vsak pameten razumel. Da ni vse čist pošteno.

cryptozaver ::

Jaz bi najprej vsem uturil OpenOffice.org. Z linuxom bi se pocakal.


Zakaj? Saj user ponavadi s samim OS-om dela bolj malo. Odpre raziskovalca, klika po ikonah... tu je precej malo razlik.

trnvpeti ::

ti bo dark razlozil drugace

darkolord ::

kar bi vsak pameten razumel. Da ni vse čist pošteno.

Vsak pameten bi razumel tudi, da ni vse skorumpirano, kar ni njemu povšeči.

Kar jaz vidim, je rezultat naročene študije "Ali se nam splača podaljšati obstoječo pogodbo za obdobje treh let?". Izvajalec študije je izračunal (vse številke so tam), da bi v tem obdobju s podaljšanjem te pogodbe najverjetneje najugodneje prišli skozi. To je vse.

Zdej zakaj niso naročili ločene dolgoročne študije o izbiri najugodnejšega pisarniškega paketa, je drugo vprašanje, ampak s samo to študijo in naročilom le-te nima veze.

Torej vse natolcevanje temelji na zavajujočem in netočnem sklepu (iz novice), da obstoječa študija preučuje smiselnost prehoda na OpenOffice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

BigWhale ::

Torej vse natolcevanje temelji na zavajujočem in netočnem sklepu (iz novice), da obstoječa študija preučuje smiselnost prehoda na OpenOffice.


Saj ne. Kar je toliko huje. Studija za obdobje treh let preucuje smiselnost MS EA. Morala bi ga preuciti za obdobje sestih let. :)

trnvpeti ::

zdaj po novem bo tudi studija za 6let sla skozi

MacQ ::

Torej vse natolcevanje temelji na zavajujočem in netočnem sklepu (iz novice), da obstoječa študija preučuje smiselnost prehoda na OpenOffice.

Ta sklep je čisto točen. Če preučujejo smiselnost podaljšanja licenc MSO, potem tudi preučujejo smiselnost prehoda na OOo. In po mojem tu sploh ni dileme. Že sama zdrava logika ti pove, da ni smiselno vsaka tri leta plačevati nekaj, kar lahko dobiš zastonj. Vse ostalo pa je manj ali več enako oziroma se lahko zrihta, da bo. Ampak - samo če se hoče. Če se hoče, se lahko namreč napravi karkoli. In v temu je ponavadi največji problem.

janezek67 ::

Prehod iz MS Offica 2003 na open office 3.1 je verjetno manj boleč kot na office 2007. Problem so verjetno edino kakšni makroji v Excelu, kar pa je idealna prilika, da se porihta ostali informacijski sistem. Vse preveč se Excel izkorišča za zadeve, ki bi jih moral imeti poslovni IS.

Po mojem bi prehod na odprtno kodne rešitve moral potekati nekako takole:
1. namesto Explorerja se prične uporabljati Firefox
2. namesto Offica se prične uporabljati Opren Ofiice ali v državni upravi alternativno Lotus Symphony
3. ko se ljudje na to navadijo, se postopno windowsi zamenjajo z Ubuntujem, Redhetom ali Novelovim Suse Linuxom.

Če bi jaz imel večje podjetje ali možnost upravljanja v državni upravi, bi to naredil takoj.

jlpktnst ::

Samo nimaš možnosti ravnateljevanja v Upravi.

In tudi če jo boš kdaj imel, bodo pravi ljudje poskrbeli, da boš pravilno podmazan in ne boš imel takšnih misli. Navsezadnje pa so tudi kakšne grožnje dobre, vsakemu se nekaj najde :)

gruntfürmich ::

Jaz bi najprej vsem uturil OpenOffice.org. Z linuxom bi se pocakal.


Zakaj? Saj user ponavadi s samim OS-om dela bolj malo. Odpre raziskovalca, klika po ikonah... tu je precej malo razlik.


jst tut isto mislim: zakaj ne!?
lepo poveš: tukaj imaš ikonce, sem klikneš. tukaj je plac za shranjevanje, sem shranjuješ.
mislim da bi tudi z linuxom uredu šlo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

janezek67 ::

Jaz bi najprej vsem uturil OpenOffice.org. Z linuxom bi se pocakal.


Zakaj? Saj user ponavadi s samim OS-om dela bolj malo. Odpre raziskovalca, klika po ikonah... tu je precej malo razlik.


jst tut isto mislim: zakaj ne!?
lepo poveš: tukaj imaš ikonce, sem klikneš. tukaj je plac za shranjevanje, sem shranjuješ.
mislim da bi tudi z linuxom uredu šlo.


Problem Linux-a so včasih tudi tudi poslovni programi, ki tečejo pod njim. No v državni upravi mislim da bi Lotus Notes dobro tekel pod Linuxi, kakšen SAP tudi, za ostalo pa ne vem.

Kar se tiče podkupnin - hja što se ne može rešiti novcem, može se rešiti još sa više novca.

jlpktnst ::

Ravno tu je problem kapitalizma. Ni država nujno slab gospodar.

Slabi gospodarji so ljudje, ker so pohlepni. Potem pa nastane situacija v kateri profitira človek z odgovornostjo do države in firma ki ga podkupi. Seveda vsi ostali pa izgubijo - samo podkupljeni ponavadi o tem ne razmišlja.

Potreben je močan interni nadzor nad ljudmi, ki odločajo kam teče denar.

Daedalus ::

Potreben je močan interni nadzor nad ljudmi, ki odločajo kam teče denar.


V primeru države kr transparentnost in javni nadzor.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

orbter ::

Ne morem verjet, da nekdo pride do takih rezultatov. Pri nas med migracijo nismo imeli popolnoma nobenih stroškov, če odštejem eno popoldne, da sem uporabnikom po mailu poslal kratka navodila kaj je drugače. Razlika, ker nismo kupili MS Office pa je bila zelo velika. OpenOffice uporabljamo na 70 postajah že 5 leto.

Utk ::

Potreben je močan interni nadzor nad ljudmi, ki odločajo kam teče denar.


V primeru države kr transparentnost in javni nadzor.

Ja no, sej imamo študijo, zato je jasno, zakaj so se tak odločli kot so se. Tisti, ki mislijo, da je študija napačna, pa itak nič ne morejo.

trnvpeti ::

orbter, ti ne ves veliko, sigurno si nekje izgubil veliko dela, denarja
vprasaj drzavo, ona ze ve, kaj se splaca :)

šernk ::

orbter, ti ne ves veliko, sigurno si nekje izgubil veliko dela, denarja
vprasaj drzavo, ona ze ve, kaj se splaca :)


državljane obirat na vsakem koraku se vsekakor splača
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

opeter ::

državljane obirat na vsakem koraku se vsekakor splača


Jep. Ker so najmanj zaščiteni.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

cryptozaver ::

Ne morem verjet, da nekdo pride do takih rezultatov. Pri nas med migracijo nismo imeli popolnoma nobenih stroškov, če odštejem eno popoldne, da sem uporabnikom po mailu poslal kratka navodila kaj je drugače. Razlika, ker nismo kupili MS Office pa je bila zelo velika. OpenOffice uporabljamo na 70 postajah že 5 leto.


Me veseli da berem tole. Čisto konkretni podatki brez ugibanja...

Kako ste se spopadli (če sploh) s kompatibilnostjo dokumentov od prej (izviren MS format) in s kompatibilnostjo izmenjanih dokumentov (firme ki delajo na MS Office)?

jlpktnst ::

Kaka kompatibilnost? Se pač ohrani 5% licenc MS Office če slučajno kaj ne deluje. Za arhiv pač.

Sicer pa če bi lahko študijo izpodbil, bi lahko dokazal koruptivnost teh, ki so jo pisali. In izpodbit se jo da - s praktičnimi izkušnjami marsikje.

Pa glede Patrij - tudi ni neka grozna skrivnost, da je bilo vse na horuk. Zakaj že? :D To je tako očitno, da bi 5-letniku bilo jasno. Komaj čakam rezultate preiskave. Ne bi jih samo v zapore vrgel, pobral bi jim vse premoženje.

Icematxyz ::

Vsilit linux in open office. Gremo na referendumu pa da vidimo kaki bav bav je to. :)

Če ne druga vsaj očitat si ne bomo mogli da nismo poskusili z ZASTOJN programsko opremo. Pa še tistih 7 Procentov se lahko povišajo plače IT "vzdrževalcev" ki bojda ne znajo delati z ničem drugim kot windows + microsoft office.

Če bi nekdo ponujal zastojn lekadol mi bi pa še naprej kupovali in žrli aspirin to je just plain stupid. Po ameriško rečeno.

darkolord ::

Sicer pa če bi lahko študijo izpodbil, bi lahko dokazal koruptivnost teh, ki so jo pisali
Kaj če bi tole mal razložu?

Torej če prodajalca zaprosim o mnenju o najugodnejši televiziji, lahko s tem, ko izpodbijem njegovo mnenje, dokažem njegovo koruptivnost?

Icematxyz ::

Kakšnega prodajalca? Študija nima nič kaj dosti opraviti s prodajalci. Kupec je tukaj sestavil "mnenje". Torej država. In ocenila da zaradi stroškov migracije ne bo zamenjala programskega paketa.

Korupcija pa se ne sprenevedati kaj je. Že samo z afer o patriji in operacijskih mizah in podobnih kjer se gre za javna naročila bi ti lahko bilo jasno kaj je korupcija. Takšna naročila se izvajajo v skladu z zakonom, načeli dobrega gospodarjenja, prek orazpisov in nevem kaj še vse. Naj ti kak pravnik razloži kaj je korupcija v javni upravi in pri javnih naročilih in kakšne metode vse zajema.

darkolord ::

Študije seveda ni izdelal kupec, temveč zunanja svetovalna firma (ki recimo uporablja Lotus Domino).

Utk ::

Študije seveda ni izdelal kupec, temveč zunanja svetovalna firma (ki recimo uporablja Lotus Domino).

Aha, oprosti, potem je pa vse v redu.

Icematxyz ::

Študije seveda ni izdelal kupec, temveč zunanja svetovalna firma (ki recimo uporablja Lotus Domino).


Prosim ne slepomišit in leporečit:

Študija:
 Vlada

Vlada



Kasnejša revizija:

 Vlada

Vlada



Kdorkoli je izdelal študijo jo je izdelal v imenu vlade. Torej v imenu kupca. Neglede na to če je te dokumente pripravil zunanji ali notranji "strokovnjak" oziroma svetovalec vlade. Gre za stališče ki ga zastopa vlada to je stališče kupca. To je da zaradi stroškov migracije prehod na open office paket ni smiseln...

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Neglede na to če je te dokumente pripravil zunanji ali notranji "strokovnjak" oziroma svetovalec vlade. Gre za stališče ki ga zastopa vlada to je stališče kupca.
Ampak to je čist druga zadeva. Seveda je stališče vlade takšno, kot je tam zapisano. Ampak trdit, da z nekaknim izpodbijanjem mnenja zunanjih strokovnjakov kar avtomatsko dokažeš korupcijo, je pa milo rečeno patetično.

Icematxyz ::

Ne sploh ne trdim tega. Trdim že v osnovi da dokument jasno dokaže da je uporaba open office programskega paketa že 3 leto uporabe občutno cenejša rešitev. IN TO TRDIM DA JE ŽE KORUPCIJA ker se to ni upoštevalo in se je izbralo dražjo alternativo.

O patetičnosti pa res ne bi začela? Ali pač?

darkolord ::

Ne sploh ne trdim tega.

No, ampak jaz sem odgovoril tistemu, ki je to trdil (ti pa potem meni):

Sicer pa če bi lahko študijo izpodbil, bi lahko dokazal koruptivnost teh, ki so jo pisali.

gruntfürmich ::

Kdorkoli je izdelal študijo jo je izdelal v imenu vlade. Torej v imenu kupca. Neglede na to če je te dokumente pripravil zunanji ali notranji "strokovnjak" oziroma svetovalec vlade. Gre za stališče ki ga zastopa vlada to je stališče kupca. To je da zaradi stroškov migracije prehod na open office paket ni smiseln...

a ne vidiš poante celo v svojih trditvah? vlada je povzela stališče nekega svetovalca (verjetno zuannjega), ki pa ni znano kdo to je! ker je zelo očitno da je v tem primeru to zelo pomembno! če bi to analizo naredilo podjetje blizu MS ali FERI.ja ki je razvilo feri.linux!?
in ni recimo kritičnega stališča do te odločitve iz druge strani, torej društva odprtokodnih. je samo stališče zunanjega svetovalca (ki ne vemo za kaj mu je mar) ki se mu slo vlada očitno 100% podredi!

zato jaz mislim da tu nekaj zelo zelo smrdi! pa ne švic, ki bi ga bili pripravljeni zaposeleni pretočit, da bi se naučili odprte kode:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

ki pa ni znano kdo to je!
Seveda je znano. Z imeni in priimki.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Danska izbrala format ODF (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5015251 (13736) noraguta
»

Mnenje: Kolikšna je cena prehoda iz Microsoft Office na OpenOffice.org (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
23127525 (17902) darkolord
»

Hrvaška sprejela odprtokodno direktivo

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
495504 (3252) Stepni Volk
»

Je OpenOffice.org za slovensko državno upravo predrag? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
42139931 (31394) jype
»

Odprta koda tudi na zasedanje vlade

Oddelek: Loža
342195 (1696) BigWhale

Več podobnih tem