» »

Sporadično kreširanje

Sporadično kreširanje

atasmrk ::

Precej moteč problem imam.

Računalnik se mi precej pogosto resetira in sicer na način: program je naletel na težavo in se bo ugasnil, ko stisnem OK pa se zgodi trdi reset. Sam sem nekaj krivcev že izločil. V ramu ni problema. Mem test je prišel skozi brez težav. Matična je poflešana in nameščeni so najnovejši driverji za WinXP64. Večji problem je napajanje. Trenutno se diski napajajo iz enega vira in ostale računalniške komponente iz drugega vira. Ampak v redu, kreširanje se je dogajalo tudi, ko so bile vse komponente priklopljene na en vir. Opazil pa sem, da je delovanje precej zanesljivo zjutraj (ko ni nikogar doma) in ponoči (ko vsi spijo). Zato imam zelo na sumu lokalno električno napeljavo.

Vprašanje. Kaj še lahko naredim, da malo izločim vzroke za to nenehno resetiranje?

DxDiag da od sebe kar veliko informacij, pa ne vem točno, kaj je najbolj pametnoobjaviti, ampak za pokušino:

Operating System: Windows XP Professional x64 Edition (5.2, Build 3790) Service Pack 2 (3790.srv03_sp2_gdr.080813-1204)
Procesor: Intel E8400@3GHz
Card name: ATI Radeon HD 3800 Series
Description: Realtek HD Audio output

bluefish ::

glede na tisto @ pri procesorju domnevam, da je verjetno navit. Malo ga odvij.
Sicer nekako čudno, da se to dogaja le podnevi, vendar so lahko vzrok malo višje temperature, večja obremenjenost,...

Meizu ::

Za E8400 je 3ghz privzeta frekvenca.

bluefish ::

aha, no potem pa atasmrk ignoriraj moj prejšnji post.

Meizu ::

Pejdi v bios, pa nam povej kero voltažo imaš nastavljeno. Vsaj pri meni je bil to problem.

atasmrk ::

Bil sem v biosu in zabelezil sem naslednje:

Vcore: 1.2V
3.3V: 3.42V
5V: 5.14V
12V: 12.12V

To je to. pojma nimam, ali je to v redu ali ne. Vi povejte. Nisem pa nikjer v bios-u zasledil moznosti za nastavljanje napetosti

Meizu ::

To že, sprašujem te pa po DRAM frequency.

atasmrk ::

Ok, rahlo si me zmedel. Misliš frekvenco DRAM-a ali napetost? Napetost sem preveril in nastavljana je na Auto. Ostale možnosti so low, normal in high. Ne ravno informativno.

Meizu ::

Ah, jebemu. Sori, jst sm se zmešal. Oprosti. voltažo sm mislu. Se spomnem, sm mel 2x isti primer. Zdej na Nehalem sistemu in še prej na Abit IP35-E. Plata ima auto nastavitve za ram recimo na 2.0v, ram pa potrebuje za normalno delovanje deklarirano 2.2v npr. In potem stvar zmrzuje ker nima dosti napetosti. Poglej če ni mogoče to to.

atasmrk ::

No zdejle sem nastavil na normal. Bom videl kako bo. Bom poročal.

Meizu ::

Ne, nastavi si ročno na takšno voltažo kot je deklarirana za točno tvoj ram. Bo najbolj točno.

atasmrk ::

Saj bi, ampak plata omogoča samo low normal high. Na internetu pa ne najdem, kiliko bi to točno bilo.

Meizu ::

Kaj pa maš za eno plato?

atasmrk ::

4CoreDual-SATA2. Od asrock-a.

Meizu ::

Aja. Hmm, ja Asrock niso glih nevem kake plate, sam da ti pa ne prikaže voltaže rama... Nisem še slišal. Sam pri Asrock je pa itak vse možno...

Se bom kej pozanimal, pa ti sporočim.

atasmrk ::

No, voltažo na DRAM-ih lahko izključimo. Zadeva se sesuva na vseh nastavitvah. Kar sem vedel latenc sem tudi ročno nastavil, ampak nič bolje. Sicer sem lahko igral približno 1,5 ure ampak se je stvar potem spet usula.

Meizu ::

Če je na določenih voltažah zadeva boljša, si lahko prepričan, da je trik ravno tam. Neki nimaš prou naštimano, težko pa povem na daljavo kaj. Fajn bi blo da bi parkrat slikal bios, da vidimo te nastavitve.

atasmrk ::

No, v zadnjih dveh postih na tejle strani (klik), zadnja dva posta, ima človek precej podoben setup in precej podobne težave. Bom videl če bo od tega kakšen feedback, kako se stvar obnese, potem pa bom mogoče še to poizkusil.

Meizu ::

No ja, v vsakem primeru poročaj, da vidimo v čem je problem.

ncc2000 ::

Imam isto matično.

Če se prav spomnim, plata podpira max. 1066FSB, E8400 pa mensezdi hoče delat na 1333FSB.
A si pogledal, kako se ti postavi FSB? Ali plata sploh podpira E8400?

Drugače pa sem tudi sam imel probleme s štekanjem in sesuvanjem, štos je bil nastavitvah hitrosti ramov.
Imam namreč rame DDR2 800Mhz, plata pa podpira le 677Mhz DDR2 (in 400Mhz DDR1) in nikakor se niso postavli stabilno.
Vse možne kombinacije sem sprobal, ročno vpisoval timinge...ni šlo.
Rešitev je bila v tem, da sem jih ročno nastavil na 533Mhz, pol se ja pa zadeva stabilizirala (vse ostalo glede ramov na avto).
Sicer je pomagal tudi vklop Flexibility option-a (bios-advanced-cipset..), ampak ta funkcija tako sprosti rame,
da se PC res mučos upočasni, no vsaj zame to ni bila opcija.

Tudi sam sem se igral z nastavitvami napetosti (hi, low, pa avto) za Rame, agp, PCI in ne vem će še kaj. Bolj malo efekta,
le ko sem zadevo navil, se je mogoče poznalo za 1% višjo stabilno frekvenco.

Ker predvidevam, da tvoj proc hoče delat na fsb1333, ki ga pa ta plata ne razume, lahko le še povem, da sem sam dosegel plafon te plate pri 290Mhz oz. 1160FSB. Sicer je šlo tudi do 310Mhz, ampak vse je nestabilno. Napake v Primu95 se pojavljajo na mem stress opciji, ne pa pri opciji obremenitve proca.

Drugače pa imam gor E5200@1,36V 290x12,5 3,63Ghz, pri tem, da sem moral sam predelat plato za zviševanje napetosti proca, ker sama plata tega ne omogoča.

Malo preveri Processor support list, Pa pokukaj kak maš FSB, znižaj hitrost ramov, probaj z Flexibility option, da vidiš, če bo kaj bolje. Sicer bo šlo bolj počasi, ampak če se ne bo več sesuvalo, pol se splača mal trudit okoli ramov.

Ali ti Prime95 nobene napake ne pokaže, če stressneš tisto opcijo z mem test? Pust ga par ur..

No toliko, če bo kaj v pomoč..

atasmrk ::

Ja, moj proc hoče delat na 1333 (333 fsb, če pravrazumem). ampak ga plata omeji na 266. Tako intelov programčič za identifikacijo procesorjev pokaže ,da hoče proc delat na 3 GHz pa mi plata pusti samo na 2.4 (9 x 266).

Čisto možno da je bil naku tega procesorja brca v temo.

opeter ::

kaj pomeni "sporadično"? Vzporedno? "Sporadično" naj bi bilo srbo-harvaško? Še nikoli slišal... Hmm.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ncc2000 ::

Tudi sam sem opazil nestabilnosti sistema v primeru underclockanja na tej plati. Zakaj, ne me vprašat. Narejen imam bsel, tako da se procesor obnaša kot FSB1066 proc. In ko sem kasneje skušal narediti par testov na ročno nastavljenih defoult nastavitvah (200x12,5), se je tud meni sistem občasno obešal in nikakr ni šlo gladko. Pač, tale plata ni ravno mercedes, je kompromis, ki omogoča uporabo AGP in PCI grafe ter ddr1 in ddr2.

Probaj ročno povišat fsb, na 290 bo ziher delalo, s tvojim procem pa lahko tudi več.
Max nastavitev fsb v biosu je 340Mhz, torej teoretično....je dosegljiv tudi default fsb tvojega proca. Ročno seveda.
Pri tem pa moraš v biosu fiksirati Agp in Pci speed, za testiranje pa ti priporočam, da pri ramih vključiš
Flexibility option.

In pa ja, na proc suport listi ni nobenega proca z FSB več kot 1066.

atasmrk ::

No, še nekaj lahko povem glede tega usuvanja računalnika. Včeraj recimo sem ga uporabljal (igral) kot že rečeno uro in pol, nakar se je zgodil kreš. Takoj nazaj zalavzam igro, pa sem prišel le malo dlje od osnovnega menija. Ga pustim pri miru pol ure in potem spet pol ure igram, pa se je pset resetiral. Nekako kar po pravilu po enem resetu takoj ne dela normalno. Poganjal sem 3dmark, pa se je grafična segrela na 80°C. Bom poizkusil še z Rivatuner-jem malo pohitriti ventilatorje. No ja, malo bo še dela.

Opter: Definicija za sporadičen

ncc2000 ::

Pri 3dmark06 se meni grafa (HD3850AGP) segreje na 88oC ko je navita, pa nič ne šteka.

atasmrk ::

No, procesor je šel na menjavo. Trgovina ne zaupa na lepe oči, pa so ga poslali na testiranje in so rekli, da naj bi nekako do petka vedeli, kakšno je stanje. Se bom še oglasil, kako in kaj.

Pyr0Beast ::

Kaj pa če bi preveril kable od diskovja. S-ata so ponavadi še posebno težavni.
Uporabo 2h napajalcev MOČNO odsvetujem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

e8400 ne gre nad 3.6ghz

Oddelek: Navijanje
252981 (2352) nUUb
»

Navijanje rama

Oddelek: Navijanje
172617 (1969) Engineer_SLO
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940497 (22039) Dr_M
»

Nasvet za upgrade Motherboard in Procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
516353 (4798) ncc2000
»

Asrock 939 dual (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
72938595 (19154) igor0203

Več podobnih tem