» »

Asrock 939 dual

Asrock 939 dual

««
13 / 15
»»

snip22 ::

aha, nisem ok naredu vmoda, v cpuz mi kaže 1.1v ko nastavim na tolko, moralo pa bi 1.5 če je vmod dober ane?

sčim ste povezovali, s spajkalniki?

DominusSLO ::

Nastavi na 1.150V, če si naredu Vmod za 1.55V.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

snip22 ::

a samo za 1.55 to velja?

Bom mogo bolšo hlajenje nabavit

DominusSLO ::

uff ne tudi od 1,475-1,55V bi moralo delat... Verjetno si res kaj zajebal..
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

snip22 ::

Če mam spajkalnik za nič, moram bolšo maso narest..

V biosu mi sicer kaže vcore pol 1.5+- ko dam na 1.15, v cpuzju pa kao 1.15

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: snip22 ()

GrimReaper ::

Snip22, če nastaviš 1.1V, imaš 1.5V, novejši CPU-Z pa pač narobe kaže, mislim da 1.35 še pravilno.
Ne, ne velja samo za 1.55V, tukaj si poglej tabelo, samo pri štirih je sprememba: klik.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

snip22 ::

zakaj pa pol ni nobene razlike in še je vedno vse instabilno pri 2.6? pri 2.5 pa vse dela ok.

napajalnik?

Ker dvomim da bi kaj narobe naredil, če enbi dobro zalotal nebi blo 1.5v, in bi blo 1.1v, in pri 1.1v nebi delal rač. na 2.6 sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: snip22 ()

GrimReaper ::

Procesor? Sej meni tut ne gre kaj več kot 2.5GHz, že na 2.5GHz mi Prime takoj error vn fukne.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

snip22 ::

Ja, samo mam 2.5 pa rame na 180, jaz pa bi rad imel optimalno rame in cpu!!

in to je pr meni 310x8, kaj pa je 2.5 pa nedela dobro, že 2.4 nedela z fsbjem tak visko.

Sem dal gor bios 1.8 pa se niti ne zaženejo winsi pri fsbjih okoli 300.

Mirč ::

na 2 t nastavi rame
lp

Grimlord ::

Bios v VSTA različici te plate je dokaj podoben tistemu na SATA2.

Nikakor pa ne morem oz. ne znam nastavit večje frekvence ramov.

Zdaj mam cpu na 300*8, pa ram mam nastavljeno na 200(DDR400). Cpu to NB in pa Cpu to SB pa na 600. Tudi če dam na 800 ni razlike. Ram je še vedno na 200MHz v CPU-Z. Za 1000 pa je nedko napisal da ne bi preživel. Kaj točno je s tem mislil nevem. Nisem probal.

Se komu sanja kako spravit rame na večjo frekvenco?
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

snip22 ::

tisti 300 daj na več...kolko več boš dal fsb (300) tolko več bojo tudi rami delali. Moraš pa gledat da maš divider oz. delilnik dober izbran, 200ddr je 1:1, 166ddr je 5:4, 133ddr je 3:2 100ddr pa je 1:1 napram fsbju.

Grimlord ::

Nič več mi ni jasno :(

Spreminjanje tega "delilnika" oz. ramov, ne naredi nič. Na 100, 133, 166, 200 je fsb in frekvenca rama enaka.

Sem pa opazil nekaj drugega.

Primer:

Ram je nastavljen na 200 (DDR400). FSB na 270 mutipler na 9 in je frekvenca rama 173MHz. Nastavim FSB na 280, je frekvenca ramov 180Mhz. Pri recimo 300x8 je 200MHz, pri 315x8 pa 210.

Mam občutek da ti delilniki ne delajo al nekaj...
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

snip22 ::

zračunaj si kolko je 312*2/3

delilnik maš nastavljen na 133, to je 3:2, zaj pa zračunaj ono zgoraj pa dobiš 210 vun. To je frekvenca ramov. To že dela dobro. Če bi mel na 166 bi pa dobo 250, 315*4/5(5:4).

Mene svadi samo da mi nedela pri 310x8 in 200mhz ramih stabilno. mislim da zdaj bo ker sem malo zvišal voltažo

Grimlord ::

OK, to mi je jasno.

Ampak potem bi se mogla frekvenca rama spremenit, če grem v bios, pa spremenim ram clock? Meni se pa ne...
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Grimlord ::

Mislim da sem ugotovil v čem je bil trik. Če izklopim Flexibility pri ramih.... se pa ti delilniki poznajo. Ampak potem pa se nikakor ne zbudi če ma ram frekvenco nad 215MHz. Vem pa da rami 100% delajo na vsaj 220MHz (Vsaj na NF7-S so mi delali tako)...
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

snip22 ::

meni nekaj ni jasno..


ko mam na 2.4 (delilnik 9 pa fsb tam okoli 266-270) mi gre vse brez težav.

ko dam na 2.4 (delilnik 8 pa fsb 300) pa je vse v p****

why??????????

snip22 ::

aja pa še nekaj, kaj naredi dejansko flexibility option?

A se da pol kaj stabilneje met comp navit?

Grimlord ::

Kolko se meni zdi, ignorira vse nastavitve z rami (delilnik). Če mam vklopljeno se zbudi tudi pri 310*8, če pa mam flexibility vklopljen pa še na zelo manj ne.....
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

snip22 ::

kak zaj kaj imaš vklopljeno kdaj ?

Grimlord ::

Flexibility mam trenutno vklopljen.

Pa trenutno dela na 290x9, kar znese 2600MHz. Ampak ni stabiln. Ram pa je ob nastavitvi na 200(DDR400) v biosu zdaj na 186MHz...
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grimlord ()

snip22 ::

ja rame maš underclockane, saj isto kot sem jaz mel, daj na 300fsb pa bojo 200 samo ti nebo dobro delalo vse

Grimlord ::

Se ne zbudi...

Zdaj sem te končno pogruntal te delilnike. Sem rabil en cajt, hehe :) .

Aja, pa prej sem se malo zmotil, sem dvakrat napisal vklopljen.
Če je flexibility vklopljen, se zbudi pri visokem fsb (vsaj meni se je) in mi deluje tako, kot da ne upošteva delilnika.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

fras ::

Snip, možno da imaš previsoko naštimane množilnike na chipsetu. Naštimi si oboje na 600 in 16 bit. To znižanje ne vpliva na hitrost računalnika.

snip22 ::

fras kak maš ti fsb? 300x9? kak pa maš kaj rame nastavljene?

snip22 ::

sem vklopo flexibility pa je zaj 310x8 pa rami 206
Sam nevem če je to zaj stabilno, gleda da ta flexibility sploh nič neanardi

Type-R ::

mene nič ne j*** delilniki!

fras ::

Js sem imel 300x9, vendar sem ta procesor že zamenjal za x2

Type-R ::

fras: potem pa spremeni podpis, hehe

fras ::

sevada ga bom,a šele čez en mesec, ko dobim novo opremo:D

bbobst ::

Sem nabavil tolle ASROCK plato,na proc pa še čakam,nabavil pa bom tudi SATA 2 disk.Rami bodo zaradi keš pomankanja nekaj časa PC 2700.
Zanima me kako je z inštalacijo Windowsow XP na SATA 2 disk,ali je treba inštalirati tister driverje za SATA 2.

Grimlord ::

Ko se začnejo nalagati windowsi in ti ponudijo da če želiš namestiti third party driverje, stisneš F6 in kasneje vstaviš disketo. Driverjev na disketi ni zraven, zato si pripravi eno prazno sformatirano disketo, in bootaj comp s tem cdjem ko si ga dobo zraven. Tukaj boš imel možnost narediti disketo z sata driverji.

Drugo možnost pa je ta, da nastaviš sata2 disk kot ide, in ne rabiš nobenih driverjev. Potem samo ko si že w winsih, namestiš sata in sata2 driverje, resetiraš, greš v bios in spremeniš nazaj na sata in voila.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Veron ::

men ni blo potrebno nobenih sata gonilnikov za diske inštalerat, sm pa opazu čim sm disk sata2 uklopu v sata2 kličjuček je vse počasneje delalo :\

Mirč ::

sata2 drivere nalozit

neres ::

Mislim da SATA2 driverji ne pomagajo. Jaz sem imel vse driverje na tej plati in mi je vseeno na SATA delalo bolj hitro kot na SATA2.

neres ::

Aja, še to: Mislim da je treba pri enih diskih celo vklopit dodatne funkcije (npr. sata2) s softwarom od diska. Pri Hitachi je to Feature Tool se mi zdi.

snip22 ::

Komu še 166 delilnik zajebava? Jaz nemoram na 210 niti rame spravit pri totem delilniku, fsb ostane pri 250. Pri 1:1 so pa šli do 220+

Pyr0Beast ::

Torej, če še kdo nuca AM2 kartico ... :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Še nekaj; kakšen trimer bi bil za Vcore mod. 1k se mi zdi dosti premalo.
kakšnih 10/15k
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bbobst ::

Dones bom sprobal nov system z Asrock 939 Dual in AMD Dual 3800+.
Moja dosedanja konf. je Abit plošča in AMD Athlon XP 2400+.
Ali bi zadotovalo ,če iz C diska odištaliram driverje za star chipset VIA in driverje za zvočno in mrežno ki ju ne bo v novi kišti.
Ali se bo system ma Asrocku zagnal in bi nato naložil še driverje za novo plato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

Grimlord ::

Nekako tako sem jaz naredil pa je delalo.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

KandazaR ::

@bbobst: Boš moral kar ponovno ponovno instalirati winse.

Klemzz ::

jst sm meu prej nForce čipovje pa ni šlo, nism sploh u winse pršu, tko da je preostau fromat :|

mile ::

5.6 K + 10K trimer

Pyr0Beast ::

Ok.
Bom jst dal kr 6.9k pa 4.7k trim.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bbobst ::

Včeraj sem zalaufal snov system Z Asrock 939 Dual SATA 2 in AMD 3800+ Dual.
Najprej sem bil presenečen,ker sem vstavil 2 256 MB DDR palčki različnih proizvajalcev, ki pa ravno tako delujeta v Dual Chanel načinu ,vsaj tako piše na tistem prvem ekranu ko se začne bootat - ali se to še kje drugje lahko preveri ?

Problem z gorečo lučko miške sem rešil takoj s tistim jumperjem.

Glavni problem pa je naslednji:
Če inštaliram AGP Uli driverje ,se nato ob inštalaciji Nvidia driverjev pokaže črn zaslon - zašteka.Če pa AGP Uli driverjev ne naložim ,pa se Forcewareji lepo naložijo in vse lepo dela. Ali se je komu podobno dogajalo?Kje je fora?

Ali so K8 CPU poimenovani driverji,ki so na CD-ju zraven motherborda Cool n Quiet driverji.Ali je to eno in isto ,samo drugo ime?

S katerim programom odčitevate temperaturo CPU-ja in systema?

Kje vidim različico biosa ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

Klemzz ::

evo evo, še en k je meu isti problem. u biosu morš enejblat eno nastavitev za nvidie....najd agp p2p al neki u tem stilu pa enejbli in pol ti bo bp delal :D

bbobst ::

Iz problema v problem:
Z nastavitvijo v biosu sem sedaj inštaliral ALI AGP inForceware driverje .

Sedaj pa je spet problem.
Testiram z 3Mark 2006 in vse skupaj ne del oz. dela čudno .Pri prvih dveh testik je tema ,pri ostalih je slika vendar ni spodaj pravokotnika o času in FPS-jih ,rezultat pa je porazen.

Klemzz ::

:( kaj pa če probaš dat na disable??? upam da ti bo usaj zbotal, kr jst nism nč probavu...

bbobst ::

Če dam na disable se ne zbota.
««
13 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Opterona 939 (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Navijanje
50430589 (14759) GUFY
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75842384 (18061) sirotka
»

AMD 3700+ pomoč naviti

Oddelek: Navijanje
432320 (1588) m0LN4r
»

AGP onemogočen - asrock dual939 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
784377 (3448) Veron
»

asrock 939dual-sata2

Oddelek: Kaj kupiti
432153 (1288) Jan987

Več podobnih tem