» »

Asrock 939 dual

Asrock 939 dual

««
15 / 15
»
»»

xabre ::

No sem nekaj preletel tole temo in mi je tale plata postala všeč.

Narediti je treba vmod za proc pa rame. A je menjava kondenzatorjev tudi obvezna in pa kakšne imate kaj 5v linije?

Pa če kdo rabljeno prodaja za ugodno ceno, naj se javi:D

xabre ::

Vcore mislim tega naredit, vdimm pa tegale , spodnjega s trimerjem.

Ima že kdo na tak način narejeno?

Grimlord ::

Če morda zanima koga (mene bi to vsekakor), sem opazil še eno razliko med SATA2 in VSTA verzijo te plate. Namreč na sami plošči, koliko sem videl po slikah, ima SATA2 verzija kar dva headerja za externe USB2.0 priključke, VSTA pa samo enega.

Načeloma me to ne moti, ampak pred kratkim sem nabavil novo ohišje, pa ne morem priklopit sprednjih USBjev :( Sicer jih trenutno ne rabim, ampak glede na to koliko naprav je na USB, bom to v prihodnosti zagotovo potreboval. Škoda da so ga odvzeli...:|
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Konlov ::

Pa še tule, ker imam to plato:
Imam slušalko z mikrofonom (od spletne kamere) in mi mikrofon ne dela (viola činč).Sem sprobal mikrofon na drugem računalniku in deluje.Pregledal vse nastavitve za zvok in nastavil na microphone.Tudi pri testu strojne opreme se na govor ne odziva.(Sicer jso 2-3 zelene črtice, ki pa na govor ne reagirajo).Zamenjal sem driverje od plate z Realtekovimi pa tudi nič.Slušalka pa sicer deluje (moder činč).
Mogoče še kakšna ideja?

xabre ::

Nastavi zvok na stereo, pol pa vtikaj mikrofon v vsako luknjo posebaj, nekje bo že delalo.

Za začetek ga pa vtakni v desni spodnji vtikač, če gledaš plato z usb porti na levi, ali pa desni zgornji.

Pyr0Beast ::

Nekaj sem ugotovil. Vse tiste, ki jih muči -zmrzal- naj probajo povezati luknje za privijačenje na ohišje na spodnji strani plate. Zdaj mi sistem začudoma deluje tudi ob večjih sunkih (kar prej niti približno ni bilo)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

igor0203 ::

Da malce obudim staro temo. A je možno, da plata zafrkava, ker npr. ko obremenim procesor oz. začnem igrati kako igro, se komp kar sam od sebe resetira?
Rami niso problem, sem pustil MemTest skoz. Plata ni nič modana, stara je pa približžno leto in pol.

xabre ::

zalaufaj prime95 pa voltaže na procu pa +12v glej.

igor0203 ::

Zdej sem prah posesal, bom videl če bo kaj bolje. Če ne bo, bom jutri voltaže pomeril.

jest10 ::

Vidim da je torej RAID polomija na tej plati. Kako se pa kaj obnaša en sam disk na SATA1 priključku? Je tudi visoka CPU poraba, ali je to le v RAID konfiguraciji?

igor0203 ::

Voltaže sem pomeril in napajalnik ni problem. Idle ima 12.11V, load pa 12.08V. Sem pa opazil, ko dam stranico od ohišja stran, da se mi računalnik ni resetiral. Mogoče ve kdo zakaj je temu tako?

DominusSLO ::

jest10
Kaj pa vem... imam raid0 že odkar imam to plato-na njem sistem. +še druga 2 diska
cpu poraba pa mi ne dela preglavic. Prej ni blo problemov z enojedrnim procom, zdej z x2-jem tudi ne.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

plavi85 ::

Mogoče zrd tega k se ti bl hladi ?:\in ne pride do pregrevanja oz do temp. katera procesorju ne paše...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plavi85 ()

igor0203 ::

Temp. niso problem, ker se mi CPU ne segreje več kot 50C, grafična pa gre do 65C. :\

Pyr0Beast ::

Poizkusi zmanjšati frekvenco NB in SB, oboje lahko daš na 200.
Možno je, da te tudi rami matrajo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

igor0203 ::

Frekvence so vse na default, bom pogledal kok so NB in SB frekvence. Za rame dvomim, da so problem, ker je MemTest šel skos... Prej so to ni dogajalo, začelo se je ene 2-3 tedne nazaj.

Pyr0Beast ::

BTW ... 2-3 tedne nazaj se je začelo tudi poletje xD

.. no, predpostavljam, da imaš NB in SB frekvence na 1000, zna se stvar kar precej gret, če jih znižaš na 200 ne zgubiš niti % preformans vendar se ti T zmanjša na kakšnih normalnih 30°C :)


Za začetek bi lahko procu znižal napetost (med glavnimi viri gretja v kišti) :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jest10 ::

Ima potem kdo kaj izkušenj z enim samim diskom na SATA1 priklopu?

Klemzz ::

Ko sem si še lastil DualSata je deloval disk na Sata1 brez težav.

jest10 ::

Je bila kaj višja obremenitev CPUja? Ali je enako kot na IDE in SATA2?

xabre ::

Naprodaj je Dual VSTA, novejša in še nekoliko boljša plošča kot dual sata2. :)

Klemzz ::

@jest10 men je delovalo brez problema, cpu poraba mi ni nič narasla, usaj jst nisem upazil.

Pyr0Beast ::

Baje naj bi potrošnja CPU ciklov narasla samo v Raidu
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

GrimReaper ::

Ma ja RAID ni delal, sem mel tak lag v Counter Strike da je bilo joj.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Veron ::

A je možno, da plata zafrkava, ker npr. ko obremenim procesor oz. začnem igrati kako igro, se komp kar sam od sebe resetira?
to je tud men stalno delal, ponavad tud na stock frekvecnah, čim je blo še malo OCjan pa use bol pogosto

igor0203 ::

In kako si odpravil napako? Ker proc je na stock frekvencah.

Pyr0Beast ::

Pa imaš dobro ozemljeno kišto?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

igor0203 ::

Ja? Fora je samo v tem, da mi je prej BP delalo, zdej pred enimi 3 tedni se je pa kar začel restartat ob obremenitvi.
Sedaj sem kable malce lepše uredil in defragmentiral disk in zadeva čudežno deluje. 8-O Bomo videli, če bo tamau še kaj jamru, da mu ne dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Pyr0Beast ::

Aha, ja možno je, da te je j.. kakšen zrahljan kabel. Maš sličajno S-ata diskič ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

igor0203 ::

Nope, IDE.
««
15 / 15
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Opterona 939 (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Navijanje
50430619 (14789) GUFY
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75842447 (18124) sirotka
»

AMD 3700+ pomoč naviti

Oddelek: Navijanje
432326 (1594) m0LN4r
»

AGP onemogočen - asrock dual939 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
784388 (3459) Veron
»

asrock 939dual-sata2

Oddelek: Kaj kupiti
432161 (1296) Jan987

Več podobnih tem