» »

Asrock 939 dual

Asrock 939 dual

««
4 / 15
»»

IČA ::

Eno bedasto vprašanje, tile bugi o katerih se poroča, se načeloma pojavijo pri navijanju ali se motim???
Čez vikend namreč nameravam zmontirati to plato in nov procesor, navijati pa ne mislim, vsaj zaenkrat.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

SavoS ::

Jam točno tako!!
To se pojavlja šele ob navijanju... če pa imaš vse defaul pa ni znanih nobenih bugov!!!

Hmmm saj boš prej al slej začel navijat >:D
Torej brez bugov deluje nekje do 280FSB-ja in ram na 166
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

IČA ::

Hvala,
verjetno pa bom res tudi kaj poskušal naviti, ampak zaenkrat še ne.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

tiborrr ::

Sam sem probal tako modre kakor crne slote in BIOSe official 1.2, 1.4 in 1.5 pa tudi OCWB1 in -2. Nikakor jih nisem mogel pripraviti do tega, da bi mojih 2x 512MB Apacer PC4000 delali na 300MHz 3-4-4-8 2T (tako so delali prej na nForce3 Ultra plosci EpoX EP-9NDA3j). Probal sem tudi rabljene Corsair XMS 3200, tudi TCCD cipi, in ne gredo vec kot 280MHz 2.5-4-3-6 2T (drugace sprobano na DFI NF4 gredo 295 2.5-4-4-8 1T)... Slaba BIOS podpora ramom pac. Zato sem sedaj kupil DFI NF4 Ultra-D v sosednji Avstriji za ~ 31kSIT.+

Tako da se prodaja ena dobra navijalka ASRock S939 Dual SATA2, z ze narejenim 1.55v modom, lahko prodam tudi z northbridge vodnim blokom (cena 11.000 SIT ali 15.000 SIT z blokom). Mail me: tiborrr@gmail.com // 041/684-666 (Niko)

Prodajam jo zato, ker pac hocem kar najbolje izkoristiti svoj RAM, saj mi bandwidth veliko pomeni. Ta plosca mi pac tega ne omogoca... We'll see u soon again, ASRock >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

x45 ::

Zdravo
zanima me kje si mkupil a acstriji plato DFI, je kr ugodna ?
Pa še to o kod si za asrocka če bi ga vzel.

lp J

a4@butn.net

JIM22 ::

Tale plata ima tolko napak, da ni vredna niti 15k. Delilniki jo tud jebejo(166 ne bota). Dela na 133mhz, sam kaj mi bo 133 pa tud če dam fsb 280. Če je fsb visok se pa pojavi takoj cold bug. Zdej mal testiram na 1T, bom ša še sprobal kako bo kej na 2T.

A ve mogoče kok je voltaža na ramu če je na normal in kok je na high?.

Če bi prej vedel kakšne probleme ima bi uzel dfi infinity, pa bi najbrž bil bol zadovoln.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

mile ::

eh, revcki :)

JIM22 ::

mile: dej če maš tole plato, mal napiš nastavitve, katere imaš nastavlene. Pa kater cpu maš gor in kater ram imaš(timingi,...). Deli malo info z drugimi.:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

mile ::



tole so moji BH5, ram divider je na 166 ;)

http://www.rhcf.com/sisubb/ultimatebb.php/topic/30/38.html

DominusSLO ::

JIM22:
Meni 166 delilnik dela normalno, le rami ne gredo nad 230 :8), zato jih furam na 199mhz(fsb mam 310, delilnik 133).

Dr Evil ::

Kaj se toliko pritožujete?Ta plata je value in nudi edina agp8x ter pcie za smešnih 16k.Če hočete navijat,mate druge na voljo.A ne pozabite.Druge so večinoma glasne zaradi malega kričača na čipsetu in ni nujno da so hitrejše.Dfi ja,za druge pa je treba že na model gledat.

JIM22 ::

Smešno se mi zdi, da dela vse ok do 243fsb(ram stabiln, timingi 2,5-3-3-7 in 2T), kar pa nastavim več se pa sploh ne boota. Ram in cpu sta 1:1. Proc brez problem gre tud več in tud ram je najbrž sposoben več.

Z 1T pridem do nekje 230fsb potem se pojavijo napake v memetestu (8 test, 5 dela brez napak).

A je kje še kakšna fora da bi recimo ram spravo vsaj do 250 ali več. Mogoče timingi ne pašejo plati? Enako se obnašajo modri in črni sloti, tak da tle ni razlike.

cpu-nb je na 800 (16bit)
nb-sb je na 800 (16bit)
htt-pci je sub...
dram V. na high
gate na D
pci-e na fastest

Nej kdo napiše kakšne ima nastavitve z tccd rami in fsb nad 250.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

DominusSLO ::

jim22:
Probaj
cpu-nb: 600(obvezno)
nb-sb: 600(obvezno)
htttopci:auto
pcie turbo: normal

btw nimam tccd ramov

JIM22 ::

Vse te nastavitve so ble že sprobane. Na 600 tud ne dela. Moram pa še te dve sprobat(mislim da so ble tud že nastavlene pa ni šlo).

htttopci:auto
pcie turbo: normal
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

SavoS ::

Kateribios uporabljaš??

Najboljši je OCWB1, ta nima zaklepa FSB-ja nad 250MHZ....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

JIM22 ::

Glih tale bios uporablam. Sem nastavo tiste stvari ki jih je predlagal DominusSLO in zdej dela na 245. Mogoče je mal burnanje pomagal.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

AndrewSmith ::

Mah.Meni se zdi da mores pri teh platah met malo srece tako kot pri procih,itd.
Ene letijo,druge pa nikamor.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

XS!D3 ::

Glede drugih plat, kaj je bolš uez DFI LanParty Ultra-D al Asus A8N-SLI Deluxe, drugače je pa Ultra-D pri elektronika.si okol 32k sit.

AndrewSmith ::

DFI
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Jan987 ::

a je tale elektronika.si slučajno bivši dinodej k mi podobno s cenam deluje pa tud naslov je nek tm

Marc` ::

da

XS!D3 ::

Mensezdi da je baje neki tazga ja, a je to kul, da tm nabavm, garncija in vse je to tko k more bit???

Marc` ::

Jaz mam skoraj celi komp od njega, pa ni problemov sploh. Garancija je, zamenja vse, meni je ok.

Type-R ::

Lp!
imam en problem in sicer kupil sem to plato pa je bil gor bios 1.50, in mi je slo vse do 270fsb dalje pa ne vec. nalozil sem biose OCWB1. prvo dam load defoul pa pride v windowse, pol pa nastavim na 270fsb tako kot je blo prej pa mi sploh ne bota komp, samo resetira se skozi, pa vcasih se pojavi na ekranu aut of range. kako bi resil to tezavo.

venice 3000+ E6
dual-sata2
fx5900
corsai XMS rami

SavoS ::

Hay
Najprej daj rame na 133
Napestost na rame high
pol dvigni voltažo na procu na maximalno
NB to SB link - spusti HTT na 3=600
prav tako drugo postavko pod htt spusti na 3=600
Množitelj na procu daj prvo na 8
PCI to AGP daj na ASINhrono!!

no to so osnovne nastavitve.....
aja pa nastavi za ram 3, 3, 3, 8........ zato, da vidiš prvo do kam gre procesor.......
Ko se zbota pa preveri če je stabilen prvo...... pol pa daj množitelj 9 in fsb na 250, pa počasi vziguj dokler več nebo šlo........ milsim, pa da boš rabil kakšen volt mod za kaj več od 2500MHz, mogoče že to nebo šlo z 1,45volta...
Verjetno pa imaš problem z coldbotom.. to je en bug.....
Rešitve ni..... je pa alternativa... računalnik najprej izklopi z gumpom in po 5 sekundah vklopi, pa se bo zagnal.....

Sicer pa uporabi iskanje in boš našel še vsaj dve temi o tej plošči na tem forumu......

Poročaj kako in kaj


Čao
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

Type-R ::

SavoS:
hvala za odgovor. sem porihtal da se je zbotal komp. bom upošteval tvoje nastavitve.
samo nekaj mi ni jasno, z biosem 1.50 sem mev nastavleno vse avto, rami so bli na 166 2.5,3,3,8 voltaza na ramih normal, pol sem imel se samo nastavljeno asynhrono 270 def. V in je bil occt stabilen. sedaj pa sem nalozo OCWB1 pa sem uporabil iste nastavitve kot pri 1.50 samo da tukaj ze pri 265fsb zacne jebat, vedno ko loda windowse preglejuje disk in najde neke napake pa se resetira. v kerih slotih delajo bolse rami pri OCWB1

Lp!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Type-R ()

SavoS ::

Meni boljše delajo v črnih slotih...... nekaterim pa v modrih........ mah sem malo testiralin so rami pri meni bolj stabilni na črnih slotih.....
Glede biosa...... če ti bojše dela z 1.5 biosem pol daj tega gor nazaj...... samo moraš vedet, da ima ta omejitev mislm, da celo ne gre čez 250 FSB-ja.......prejšnje verzije so imele omejitev na 274FSB, zadnje pa celo 250 fsb..... aja kako pa imaš nastavljeno na 1T ali 2T??
Pri biosu 1,5 z rami na 166- 2,5 3 3 8..... pa da ti imel po možnosti na timing za 1T na auto je čisto normalno, da seti ni več komp vzigno..... to je zaradi ramov!! nastavi na 2T timinge pa prvo na 3,3,3,8, napetost daj na high!

Drugače je pa tu eno samo probavanje in nastavljanje raznih nastavitev........
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Fury ::

1.6 ma se vedno 274 :)

Type-R ::

sem zaj dal gor bios 1.60 , dela vredu samo ma spet lock na 274. zdaj mam na 274fsb def.V pa rame na 2.5,3,3,8 1T pa delajo bp na 224mhz z napetost avto, occt stabilno. kaj misslijo kdaj pri asrocku naret da nebo HTT locka.
kaj pomeni AGP P2P Deep Fifo?

SavoS ::

Heh glede AGP deep fifo.... se mi sanja ne kaj bi to blo.......
Glede omejitev FSB.... to je zaradi tega, da se nebi preveč navijalo, ker z poceni ploščo dobiš isti učinek kot pa z 100% ali 200% dražjo ploščo.......pač neke vrste marketing.....sploh zdaj ko je NVidia kupila tovarno, ki izdeluje ULI/ALi čipovja.......

No super.... sicer pa tale venice revizije E6 bi naj šel vsaj tja do 2700MHz.ja..... seveda z Volt modom in pravim bios-om.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Type-R ::

kolko pa so normalne temp NB pa cpu.
pri men je nortbridge mlacni na dotik soutbridge pa se kr precej greje od NB. CPU pa je 35° na min obrate (zalman cnps7700cu). so temperature normalne?

SavoS ::

jaja to je čisto OK....... tud jaz mam NB mlačnega, SB pa se malo bolj ogreje, a ni nobene panike glede temperatur.........
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

IČA ::

Ja, ko smo že ravno pri temeraturah. Meni npr. Speedfan ali pa Everest kaže nižjo temperaturo CPU-ja, kot pa je vidno v BIOS-u za cca. 4-5 stopinj. Ima še kdo podobne izkušnje in čemu verjeti???
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

SavoS ::

Ja Iztok... tud meni se dogaja isto, da mi bios kaže višje temperature, a se ne sekiram kaj preveč, glavno, da vse dela tako kot more.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

IČA ::

Hvala Savo,
samo pač razmišljam za naprej, če/ko bom procesor malo navil in bo mogoče potrebno bolj natančno opazovati dvig temperature, saj je max. temperatura po AMD-jevih tehničnih opisih od 49-65°C. To pa lahko kar hitro dosežem, npr. zdaj imam pri neobremenitvi cca.32, pri obremenitvi pa 40-41 in če upoštevam, še kakih +5°, ki mi jih BIOS več prikazuje, sem pa že skoraj v tem območju.
Najprej pa moram seveda zmontirati še dva "propelerja", da preluftam ohišje in s tem malo znižam temeraturo.
Drugače pa sem malo poskušal dvigniti FSB (na 220 = +10%), z original BIOS-om 1.20 in 1.60. Sledeče težave - speedfan se ni hotel zagnati, ponovni zagon ne deluje (je potreben izklop na napajalniku). Malo sem ga matral tudi z OCCT in pa Prime95, pa se mi ni dalo predolgo čakati, v tistem času je bilo OK, razen tega kar sem prej povedal.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

SavoS ::

Hja lahko si imel probleme, ker pač nisi imel v biosu pravilno nastavljeno FSB/PCI AGP. Biti mora na ASYNHRONO, to je kar v nastavitvah nad frekvenco FSB....no pa pri navijanju je potrebno malo tudi pregledat timinge od ramov in seveda deljitelj........
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

IČA ::

FSB/PCI AGP sem seveda imel nastavljeno asinhrono in vrednost 100 (66/33). To vem, da višanje fsb za PCI/AGP povzroča probleme.
Kar pa se RAM-a tiče, sem vse ostalo razen frekvence, ki sem jo naštelal na 200, pustil na privzetih nastavitvah. RAM-e imam bolj švoh (1xTranscend , 1xCeon).
Preden sem dvignil fsb na CPU-ju, sem znižal RAM na 166. To je pa tudi vse.
Drugače sem v BIOS-u naštelal samo še nastavitve za grafiko, drugo pa je vse na default.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

SavoS ::

Aha.. no pol te je pa začel omejevat HTT, namreč le ta je privzeto na 5=1000, in FSB=200 x 5(HTT) = 1000......čez to mejo nastajajo problemi. no ne na vsaki plati..... tako, da ti predlagam, da spustiš HTT na 4 (to boš našel v istem razdelku kjer je tudi NB to SB LINK, tam spremeni na 4 in seveda na 16Bit) pa spremeni vse 4 opcije- 2x daš na 16bit in 2x daš na 4 =800... seveda će boš navijal.......
No to so moje nastavitve v BIOS-u

CPU CONFIGURATIONS
overcloc CPU PCIE - ASYNC
CPU FRE. 278
PCI-E 100
BOOT F. - E. - TO POMENI ENABLE!!!!!
SPREAD - D. - TO POMENI DISABLE!!!!!
COOL N - D.



PROC MULTI.....X9.. odvisno od procesorja....
PROC VOLTAGE.. PAČ KOLKO IMAŠ

MEMORY - 166
FLEXIBILITY - D.
BURST - 8
CAS -3
TRCD - 3
TRAS - 8
TRP - 3
MA TIME - 1T
DRAM IDLE - E.



CHIPSET SETTINGS

ONBOARD LAN... E.
ONB. AC97 - E.
AGP - 128MB
AGP - 8X
AGP - E.
PRIMARY - AGP-- ČE IMAŠ PCI-E GRAFIKO PAČ NASTAVI NA PCI-E

CPU - NB SPEED - 3X=600
CPU - NB LINK - 16BIT
NB - SB SPEED - 3X=600
BN - SB LINK - 16 BIT
ATT - PCI - SUBSTRACTIVE
DRAM VOLTAGE - HIGH
GATED CLOCK - D.
PCI-E - FASTER
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

IČA ::

Hvala, bom pogledal ko pridem domov.
Zaenkrat bi ga rad dvignil samo za 10% (na 3500+), tako, da ne rabim odkrivati plafona CPU-ja, pa da tudi rame preveč ne matram.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

JIM22 ::

Fantje: kako vam kej niha Vcore? Men se zdi da kar mal preveč niha.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

SavoS ::

ma ja vcore tud men niha... mogoče res malo preveč, merjeno z EVEREST-om ni kaj preveč obetavno za pogledat ko skače od 1,56v do 1,60 v 8-O ...... seveda koliko pa je to mirodajno pa tud nevem.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

DominusSLO ::

Vcore niha za popizdit... kr žal mi je, da nisem vzel dfi, kot vsi navadni navijalci... SLIKA-click me!

mile ::

vzrok je v senzorjih in ne v napajalnem delu...

Ne vem kaj jokate, če zadeva stabilno dela

JIM22 ::

Men dela ok, sam problem je najbrž v nihanju Vcore.





Komaj čakam da dobim nazaj DFI plato in dam na proc vodo.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

mile ::

Dokler ne vzameš en kulturen multimeter v roke nič ne veš...

No boš sporočil kok Mhz boš pridobil na DFI plati :D

DominusSLO ::

jim22
Ja Vcore je problem, occt pa itak kaže čisto drugače, kot mbm. Sploh ne prikaže pravega nihanja. Primerjava: OCCT nihanje-click me!

mile:
Jaz jokam predvsem zato, ker plata nad 285fsb ni zanesljiva. To pomeni, da imam lahko enkrat uptime neskončno brez problemov na 310fsb, drugič pa se kr pojavljajo random bsod. Da ne govorim o tem, da nad 285 fsb plata resetira določene nastavitve v biosu, če pc ugasnem. Če ga samo resetiram pa dela bp.
100% sem, da bi bil z dfi plato zelo blizu 3gh ;) To pomeni, da se 20k več sicer za sam performance boost(niti 10%) niti ne splača, za moje živce pa vsekakor ja... Če pa nebi navijal ali imel multiplikator proca 10, bi pa po vsej verjetnosti bila ta plata razen Vcore nihanja čisto ok.

Aja pozabu sem povedat, da me ta plata omejuje tudi pri navijanju x850xt grafe na pci-e. Sicer je res, da že sama po defaultu nekoliko navije grafo, ampak več kot toliko pa ne dopušča.

mile ::

mam ze 3 mesece 10x297 stabilno

Mogoce sreča mogočče znanje :)

alioni ::

Povedati moram, da sem tudi sam nabavil to plato in jo takorekoč pravkar montiram v nov računalnik. Nabavil pa sem jo posledično zaradi najprej dobrih ocen na forumu, dobra plošča za toliko denarja, zdaj pa ste jo nekako skritizirali, da sem bil že v skrbeh, dokler me ni pomiril "mile". Rad bi te vprašal katere rame mi priporočaš za na to plato, ali so TeamGroup Xtreem 1GB PC3200 DDR400 BH5 CAS 2,5 DualChannel KIT (2*512) v redu?

Hvala in lep pozdrav.

mile ::

Točno te imam tudi sam, samo jim družbo dela OCZ DDR Booster

DominusSLO ::

Mile
Znanje? lol ta plata ima tako malo nastavitev, da sem po moje dal skozi že vse možne kombinacije :) Lahko pa mi poveš še tvoje, da jih s svojimi primerjam. V glavnem so bili komentarji že takrat, ko sem plato kupoval taki, da se dosežki s to plato zelo razlikujejo med sabo.

alioni
Ah ne skrbi, plata dela do nekje 280htt brez problemov, naprej pa je od sreče odvisno ;)
««
4 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Opterona 939 (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Navijanje
50430425 (14595) GUFY
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75842202 (17879) sirotka
»

AMD 3700+ pomoč naviti

Oddelek: Navijanje
432317 (1585) m0LN4r
»

AGP onemogočen - asrock dual939 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
784354 (3425) Veron
»

asrock 939dual-sata2

Oddelek: Kaj kupiti
432147 (1282) Jan987

Več podobnih tem