» »

Lačni študentje pred parlamentom

Lačni študentje pred parlamentom

Goldee ::

Vem, da je naslov malce dramatičen, pa vendar.
Ravno gledam proti parlamentu in vidim kar lepo skupinico lačnih študentov, ki bi se radi poceni okrepčali v poslanski menzi, kjer je obrok, če se ne motim, po 3,5€.

Domiselna akcija. Jo podpiram. Pa vi?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

___ ::

:):):)

znajdli so se.vsekakor podpiram. če lahko poslanci s plačo 1000 eur ali več jejo za 3.5 eur, zakaj bi moral študent dati za malico 4 eur???

kixs ::

Tech_man: pokazi mi poslanca s placo 1.000€ (vem, da si napisal "ali vec", vendar, po moje, ne obstaja niti en poslanec s placo 1.000€)

Goldee ::

:):):)

znajdli so se.vsekakor podpiram. če lahko poslanci s plačo 1000 eur ali več jejo za 3.5 eur, zakaj bi moral študent dati za malico 4 eur???


Kater poslanc pa ma 1000€? :-)
Drugače pa se je zdej skupina malce razkropila, mislim, da jih spuščajo noter po 5 naenkrat. Hja, tudi poslanska menza ima omejeno kapaciteto. Me zanima, kaj je bilo danes na meniju. Če je kdo od tukaj, ki se je te akcije udeležil, naj pove kako je bilo.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

kixs ::

Goldee ::

No, torej kosilo ni 3,5€, temveč celo 3,3€...
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

bond007 ::

lol kake cene pijače majo:
* pivo (0,33 l) .... 0,95 evra
* sivi pinot (0,1 l) .... 1,15 evra
* gosti sok (0,2 l) .... 1,2 evra
* coca-cola (0,25 l) .... 0,85 evra
* kava z mlekom .... 0,45 evra

... jst za 2 deci coca-cole dam v Mbju 1,7€. :\ ŠE sreča, da je zaenkrat voda še zastonj:\

Drugače, ko gledam kolege brez faksa večkrat pomislim, če se mi res splača vlagat čas v študiranje... Eni s srednjo šolo že 5 let delajo in dobivajo dokaj solidno plačo, dejansko si lahko kaj privoščijo,5 let prej bodo lahko šli v penzijo, kot študent pa večinoma životariš (dobro da se delat preko študenta, ampak potem tut študij trpi). Ubistvo je študij kot služba, samo plačano ne dobiš:D

ŠE dobro, da so bonitete, kot so ti "poceni boni", ki so dražji od poslanskih kosil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

A. Smith ::

Domiselna akcija. Jo podpiram. Pa vi?


Ne vem, kaj hočejo s tem doseči. Če se hočejo poceni najesti, jim povsem privoščim.

Ne podpiram pa pritiska na državo, naj zvišajo subvencije, da bodo gostinci več zaslužili. Tako reševanje problema se ne bo dobro končalo, ker bodo imeli gostinci potuho, da navijajo cene v nedogled. Poleg tega je nesmisel v tem, da so študentska kosila slabše kakovosti ali manjša od tistih za ostale stranke, čeprav dobi lokal na študentsko kosilo v končni fazi enako ali celo več denarja!

Edina zahteva od države, ki bi jo podprl, je izgradnja nekaj velikih in kvalitetnih študentskih menz, podobnih tisti v Rožni Dolini. Imam to srečo, da je v bližini fakultete, ki jo obiskujem, dovolj menz. Če pa jih ne bi imel v bližini, bi se v zameno za menze z veseljem odpovedal pravicam do bonov za razne picerije, mehiške, kitajske in ostale drage in wannabe prestižne restavracije, ki ne delajo drugega, kot podpirajo snobizem. V Ljubljano ne hodim zato, da bi se valjal po restavracijah, temveč zato, da študiram! Potrebujem topel obrok, ki ga ne čakam in je pripravljen kolikor toliko kvalitetno. Menze so dovolj kvalitetne za delavce v tovarnah, inženirje v podjetjih, naš parlament in hudičevo jasno je, da so tudi dovolj dobre za študente.

Zato upam, da se bodo študenti pametno odločili in z obiskovanjem cenejših ponudnikov hrane pohlepnežem poslali sporočilo, da nimajo toliko denarja, da bi ga razmetavali za izkoriščevalce. Tistim, ki pa med 15-minutnimi pavzami nimajo druge izbire, kot da plačujejo drage bone za na žalost najbližjega "zlatarja", pa privoščim eno kvalitetno in poceni menzo, pa četudi v državni lasti. Tako.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Hardstyle ::

Kava z mlekom 0,45€ ??? Pa tja se splača že na kafe zjutraj hodit =)

Goldee ::

Domiselna akcija. Jo podpiram. Pa vi?


Ne vem, kaj hočejo s tem doseči. Če se hočejo poceni najesti, jim povsem privoščim.

Ne podpiram pa pritiska na državo, naj zvišajo subvencije, da bodo gostinci več zaslužili. Tako reševanje problema se ne bo dobro končalo, ker bodo imeli gostinci potuho, da navijajo cene v nedogled. Poleg tega je nesmisel v tem, da so študentska kosila slabše kakovosti ali manjša od tistih za ostale stranke, čeprav dobi lokal na študentsko kosilo v končni fazi enako ali celo več denarja!

Edina zahteva od države, ki bi jo podprl, je izgradnja nekaj velikih in kvalitetnih študentskih menz, podobnih tisti v Rožni Dolini. Imam to srečo, da je v bližini fakultete, ki jo obiskujem, dovolj menz. Če pa jih ne bi imel v bližini, bi se v zameno za menze z veseljem odpovedal pravicam do bonov za razne picerije, mehiške, kitajske in ostale drage in wannabe prestižne restavracije, ki ne delajo drugega, kot podpirajo snobizem. V Ljubljano ne hodim zato, da bi se valjal po restavracijah, temveč zato, da študiram! Potrebujem topel obrok, ki ga ne čakam in je pripravljen kolikor toliko kvalitetno. Menze so dovolj kvalitetne za delavce v tovarnah, inženirje v podjetjih, naš parlament in hudičevo jasno je, da so tudi dovolj dobre za študente.

Zato upam, da se bodo študenti pametno odločili in z obiskovanjem cenejših ponudnikov hrane pohlepnežem poslali sporočilo, da nimajo toliko denarja, da bi ga razmetavali za izkoriščevalce. Tistim, ki pa med 15-minutnimi pavzami nimajo druge izbire, kot da plačujejo drage bone za na žalost najbližjega "zlatarja", pa privoščim eno kvalitetno in poceni menzo, pa četudi v državni lasti. Tako.


No tole si dobro napisal. Se strinjam. Saj tale akcija danes je zgolj simbolične narave - to mi je všeč.
Pohlepne gostince bi morali malce po prstih, sploh pa res ne vem zakaj obstajajo boni za recimo Da budo, Joe Penas, Cantina Mexicana in podobne. Saj ne da (nam) ne privoščim malce drugačne hrane, kot je pasulj in pašta, ampak to je res malce preseravanje. Za moje pojme bi morala država vse gostince, ki so zvišali cene za več kot 10%, preprosto "skenslati" s seznama restavracij, ki omogočajo prehranjevanje na bone. (se mi zdi, da je presneto preprosto dobiti koncesijo za to, sodeč po nekaterih restavracijah). Marsikateri gostinec bi se ob tem zamislil, saj veliko gostiln živi prav na račun študentov. (študentov, s katerimi potem ravnajo kot z drugorazdernimi gosti!).
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

mtosev ::

to je samo za elito. studenti bojo rabli it drugam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Icematxyz ::

Pametna poteza. Pokaže na razvrat in svinjarijo ki je postala samoumevna za našo družbo.

Študentje si naj plačajo draga kosila sami poslancem pa se zdi smešno in res mislijo da se ljudje posmehujejo ideji da si znižajo vsaj kakšen plačni razred svoj dohodek. Celo smešno mislijo, da se nam prebivalcem zdi in da zasmehujemo idejo, da bi oni varčevali pri stroških reprezentance kaj šele kakšno kavo plačali sami.

slawc ::

Človek lahko samo upa, da študenje "protestirajo" za pravo stvar. Mislim, da spet delajo samo zgago. Protestirajo naj pri gostincih.
LP, Slawc

Hardstyle ::

In kaj bo dosegel pri gostincu? Nič, lačen bo! Država je omogočila gostincem, da dvignejo cene zato je krivda na strani države. Se pa gostinci niso nori, da bi zamudili tako priložnost zaslužka.

Pyr0Beast ::

Hmm, studentski boni za tole menzo bi bili res dobri. 1-2 EUR hmmm :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kixs ::

Enkrat je bilo po TV receno zakaj je poslanska menza tako poceni, ker ne delajo za profit. Ampak imajo take cene, da samo pokrijejo stroske.

lp

Pyr0Beast ::

In zakaj ne morejo tudi drugi ponudniki bonov pokrivati stroske ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

celada ::

In zakaj ne morejo tudi drugi ponudniki bonov pokrivati stroske ?


Ker niso dobrodelna ustanova?

whatever ::

parlament je pa dobrodelna ustanova?
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

reeves ::

Drugače pa se je zdej skupina malce razkropila, mislim, da jih spuščajo noter po 5 naenkrat.


A pol lohk dejansko tud navadni smrtniki hodijo noter jest pa pit, al je bil to samo izreden primer?

Goldee ::

In zakaj ne morejo tudi drugi ponudniki bonov pokrivati stroske ?


Ker niso dobrodelna ustanova?


Ja kot da s polno ceno (se pravi s tistim denarjem, ki jim ga država nakaže, ko dejansko vnovčijo bon) pa životarijo? Glede na kvaliteto kosil že ne.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Smurf ::

Drugače ni dovoljeno za navadne "smrtnike".

Kar se tiče bonov, ne vem zakaj bi imel kdorkoli pravico omejit gostincem ceno, nenazadnje v naši državi vlada svobodno gospodarstvo. Če vam je cena prevelika, pač ne hodit tja.

Se pa strinjam, da bi država morala omogočiti poceni menze v bližini faksov.

CaqKa ::

ko bereš da jih je šlo samo 6 noter, in da so jih sprejeli trije SDjevi poslanci in prebereš še nekaj komentarjev se ti res vse skupaj zdi, kot ena promocija teh treh poslancev, ne pa zavzemanje 'socialnega položaja študenta' :>

besedna zveza 'socialni položaj študentov' se v vsem skupaj celo večkrat omeni kot pa 'cena št. bonov'

http://www.studentarija.net/portal/novi...
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/...
http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod...

in za tiste ki imate fb:
http://www.facebook.com/home.php?ref=lo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Utk ::


Kar se tiče bonov, ne vem zakaj bi imel kdorkoli pravico omejit gostincem ceno, nenazadnje v naši državi vlada svobodno gospodarstvo. Če vam je cena prevelika, pač ne hodit tja..

Boni so že poseg v svobodno gospodarstvo. Boni so omejeni na študente, in samo tiste brez službe, zakaj ne bi bli še omejeni nekje navzgor po ceni? No, saj tudi so, mislim, da na 7 evrov za polno ceno. Boni imajo nek svoj namen, in ta namen bi bolje dosegali, če bi jih uporabljali v menzah. Pa zato ne bi bil nihče lačen, razen snobov.

metalc ::

A pol lohk dejansko tud navadni smrtniki hodijo noter jest pa pit, al je bil to samo izreden primer?


Tudi navadni smrtniki naj bi se lahko prehranjevali v parlamentarni menzi. Klik. Skratka, kot davkoplačevalec imaš že ustavno pravico spremljati sejanja (razen, ko se gre za kake "vojne tajne") in ko si enkrat noter, greš lahko komot tudi v menzo.

Ne vem točno, zakaj so jih danes spustili noter samo 6, najbrž je to bil kakšen izreden primer.

balkanec ::

Ne vem točno, zakaj so jih danes spustili noter samo 6, najbrž je to bil kakšen izreden primer.


Ja kje bo pa potem Jelincic sedel?
Ti si ziher pozigalec !!!

Matek ::

Hej, jaz sem bil tam, tako da lahko povem iz prve roke. Noter so jih spustili samo 6, ker naj kapacitete menze ne bi dovoljevale, da se zbaše noter vseh 50-100, kolikor jih je bilo tam. Point protesta naj bi bil enostavno pokazati, da so nesubvencionirane cene hrane v DZ nižje od cene bonov za študente, kar je absurdno. Glede na to, da država skrbi za subvencioniranje prehrane, se mi ne zdi smiselno, da bi protestirali pri gostincih.

Se pa popolnoma strinjam s tem, da ni smiselno v nedogled dvigovati subvencij. Nihče noče, da bi država še več denarja dala za bone, da bi potem lahko jedli v še dražjih restavracijah - ravno nasprotno. Po mojem mnenju je rešitev v izgradnji menz - ta v državnem zboru je recimo zastavljena tako, da si zgolj pokriva stroške delovanja, na koncu pa cene izpadejo primerljive s povprečnimi cenami bonov. Država bi lahko postavila nekaj takih menz za študente, kar bi bilo dolgoročno najbrž dobro, saj ob takih cenah potem ne bi bilo treba več deliti subvencij.

Druga opcija (ki jo je kolega Daedalus mislim da že omenjal na forumu) je omogočenje študentu, da lahko subvencijo uveljavlja brez bonov, bolj svobodno - v vseh gostilnah in trgovinah. To bi vsekakor bolje uravnalo trg od trenutne situacije.

Rešitev je gotovo še mnogo, upam, da pride do premikov.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

mtosev ::

Minister al nekdo iz vlade je reko da rabijo tudi studenti zategnit pas zaradi krize. lp

Ivan Svetlik je to reko.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Goldee ::

Tudi jaz sem za menze. Kar naj se pod nosom obrišejo ti izkoriščevalski gostinci, ki nam ponujajo zrezke z ščurki.

In še nekaj me zanima - če je recimo subvencionirana cena bona 3,5€, koliko potem dejansko dobi gostinec od države? Ker, marsikateri lokal v LJ ponuja kosila za okrog 5€ (kar je gotovo manj kot 3,5€ + subvencija države).

Koliko pristavi država k ceni bona v procentih?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

hamax ::

2.53€


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentska prehrana

Oddelek: Loža
232923 (255) acookook
»

Študentske menze

Oddelek: Šola
395525 (4685) žana
»

Nov način kupovanja študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24744332 (36511) šernk
»

Nove cene študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29022267 (13807) nobodyelse
»

Topla malica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1209829 (7169) Pyr0Beast

Več podobnih tem