» »

Nove cene študentskih bonov

Nove cene študentskih bonov

BluPhenix ::

Pač pa kupijo svoje bone, in jih pri sebi "unovčijo": kar pomeni, dobijo nazaj del tistega, kar so plačale za nakup bona, + tista dobra dva evra od države.

Močno dvomim, da si s tem delajo izgubo :).


Mnja na to pa nisem pomislil. Zrelo za kakšno inšpekcijo.

Kar se tice Spara, pa se mi zdi, da tam se nisi jedel. Na bon dobis cisto vse menije, ki jih ponujajo - torej, recimo vsaj 7 razlicnih jedi vsak dan.


Uh v šparih sem že večkar jedel, na bone že takrat verjetno, ko si bil ti še fazan. Hrana tam mi ne paše, saj mi je nekako vse istega nemogočega okusa, industrijsko pač, veliko boljše mi je vedno bilo v rožni, ampak okusi pač. Ampak ne zdej vlečt v debato kaj vse dobiš za bone. Ti si nekaj računal in v svojem izračunu si rekel, da v šparu za 4,7€ dobiš celotno kosilo, kar pa nekako ni res. ŠE vedno ko sem jedel tam in sem deln sam izbral meni je prišlo krepko čez 5€. Vem, da na bone lahko vzameš vse, ampak vse ne dobiš za 4,7, kapiš zdej?

Zato, ker je študentska prehrana SUBVENCIONIRANA. Ni fora v kvaliteti. Fora je to, da dokler se študentski status lahko izrablja za to, SUBVENCIONIRANJE privatnikov ni moralno. V bistvu nikoli ni.


Privatnikov? Kaj pa ti bluziš? JAz sem tudi marsikdaj odtaval v penasa, dokler sme bil še študent. Pač dobro kosilo, za katerega sem bil pripravljen odšteti nekaj več. To seveda ne more biti prepovedano, jaz sem samo izpostavil, da je čedalje več takih restavracij, ki svoje usluge nudijo po višji ceni, ampak očitno veliko študentv tja zahaja, tako da je jokanje o dragih bonih nekako izničeno. In glej, država subvencionira vse bone enako, njej je vseeno kje ješ, sam se odločiš al boš dal nekaj več alpa ne.

Subvencija je namenjena tebi, izrablja jo pa firma. Ne javna ustanova. Zdravo bi verjetno bilo, da bi bilo za fante in punce s statusi na voljo menza na vsaki fakulteti. To bi bilo potem financiranje samega sebe. Ne pa lastnika Joe Penasa ali Jovota.


Ne kvasi neumnosti. Subnevcija je namenjena študentom in študenjte jo uporabljajo. Zlorabe se pač ne morejo šteti v normalno porabo. Če pa bi bile res subvencije namenjene lastnikom lokalov, bi potem ti plačal kosilo polno ceno, nakar bi država gostincu primaknila nekaj € za vsakega študenta, ki je pri njih jedel. LAstnike lokalov financirajo študentje, ki se odločijo iti jesti k njim. Študentom država omogoči, da pri vseh teh lastnikih plačajo 2.5€ manj za obrok. LAstnik dobi enkrat mesečno plačan račun, ki ga izstavi državi na podlagi pokasiranih bonov. Očitno ti niso preveč jasne zadeve, zato se prosim vzdrži tega, kar pišeš.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zeberdee ::

Subvencija je namenjena študentom. Pa je študentje pač ne uporabljajo. Motiv privatnika je profit. Profit dosega z plačilom za bon + subvencijo. A boš rekel, da sta 2 topla hoda + solata / sladica vrednih tam okoli sedem evrov?
Ni. Če pa je, pa to ne paše v študentsko prehrano. Ampak paše nekam drugam.

Dejstvo je, da je prednost menz v tem, da se da delati na količini in tako prišpara na ceni. Večja kot je količina, nižja je cena (do zmogljivosti), zato je lahko višja kvaliteta, če bi se delalo pravilno.

Ampak v restavracijah se ne dela pravilno. Fora pa je, da človeku, ki že kar nekaj časa živi v turizmu (prej v gostinstvu), ki ve, kako zadeve potekajo, ki ve, koliko stane obrok in postrežba in koliko gre v gostilni za najem najbolj luksuznih lokacij, praviš (pa nisi edini), da nima pojma.

Če hkrati želimo pomagati študentom k kvalitetni (in poceni) prehrani in hočemo štipendije, ne vem kakšno sranje in denar - 5 milijonov € gre letno za ŠOU. To je 4000 letnih štipendij. Koliko denarja gre za bone? Koliko denarja gre za subvencioniran prevoz? Koliko denarja gre za subvencionirane domove?

Ziga Dolhar ::

Koliko je "vredno", je irelevantno. Dejstvo je, da študent plača 2 evra manj, kot bi sicer, če ne bi imel bona. Torej so dejansko subvencionirani študentje, in ne izvajalci storite; študentu je storitev bolj dosegljiva [za dva evra in pol], kot sicer.

Nasprotno pa bi bilo, če bi študent za bon plačal toliko, kolikor bi plačal za [identično] kosilo brez bona. Tako pa izvajalec dejansko od postreženega obroka dobi enak prihodek od študenta in ne-študenta [ki naročita enak meni]. To se pa recimo dogaja pri raznih "subvencijah" za stanovanja ipd., kjer je neposredni učinek zvišanje cen stanovanj zaradi toge ponudbe.
https://dolhar.si/

LeQuack ::

Spar obvestilo

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

T0RN4D0 ::

No ja, do neke mere. Bi se ti zdelo prav, da bi bili boni tudi za Šestico? Bi bon pač stal 17.5€, in bi dobil kosilo.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Gandalfar ::

Ubistvu dost grdo do studentov, da ni bonov za Sestico.

root987 ::

Katera restavracija je pa šestica?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

darkolord ::

Ena "šestica" je na slovenski cesti in tam sem zagotovo jedu že na bone.

kixs ::


Kar se tice Spara, pa se mi zdi, da tam se nisi jedel. Na bon dobis cisto vse menije, ki jih ponujajo - torej, recimo vsaj 7 razlicnih jedi vsak dan.


Uh v šparih sem že večkar jedel, na bone že takrat verjetno, ko si bil ti še fazan. Hrana tam mi ne paše, saj mi je nekako vse istega nemogočega okusa, industrijsko pač, veliko boljše mi je vedno bilo v rožni, ampak okusi pač. Ampak ne zdej vlečt v debato kaj vse dobiš za bone. Ti si nekaj računal in v svojem izračunu si rekel, da v šparu za 4,7€ dobiš celotno kosilo, kar pa nekako ni res. ŠE vedno ko sem jedel tam in sem deln sam izbral meni je prišlo krepko čez 5€. Vem, da na bone lahko vzameš vse, ampak vse ne dobiš za 4,7, kapiš zdej?


Sej ze od zacetka pravim, da NE VES kaj govoris!
;((

Pa cist tko BTW, bruc sem bil leta 1995. Verjetno precej let pred tabo! (fazan velja za novopecene dijake)

Situacijo v Sparih pa poznam, ker delam v blizini in jem tam skoraj vsak dan - na cash. Mlajsi brat pa na bone!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Karaya 52 ::

Bone sem smatral kot obliko socialne pomoči študentom. Malo čudno da so v tej ponudbi boljše restavracije. Če imate dovolj denarja za razne penjase potem to ni več nobena pomoč države. Enastavno, tega privilegija ne potrebuejte! V to skupino pa sodijo predvsem tisti ki jih starši finančno podpirajo, teh pa podražitve tako ne bodo prizadele. Še naprej bodo frajarili in se zmrdovali nad tistimi ki jemo v menzah. Drugače se pa po dolgem času strinjam z Deadalusom.

BluPhenix ::

Pa cist tko BTW, bruc sem bil leta 1995. Verjetno precej let pred tabo! (fazan velja za novopecene dijake)


Wow, no ok, se opravičujem bruc si bil cele dve leti pred mano. I bow before you.
Situacijo v Sparih pa poznam, ker delam v blizini in jem tam skoraj vsak dan - na cash. Mlajsi brat pa na bone!


Jaz tudi situacijo v šparih poznam, ne se bat, pa ne jem tam, če se le da.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Ziga Dolhar ::

Karaya:

Predlagam, da argumentiraš tvoj sklep, da tisti, ki gremo kdaj v penjasa, (1) smo komuterji, (2) nas finančno podpirajo starši, in (3) se zmrdujemo nad menzami.

Hvala.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Pa cist tko BTW, bruc sem bil leta 1995. Verjetno precej let pred tabo! (fazan velja za novopecene dijake)


Wow, no ok, se opravičujem bruc si bil cele dve leti pred mano. I bow before you.


Mat'r si otrocji, ker s tem si zacel ti!

Situacijo v Sparih pa poznam, ker delam v blizini in jem tam skoraj vsak dan - na cash. Mlajsi brat pa na bone!


Jaz tudi situacijo v šparih poznam, ne se bat, pa ne jem tam, če se le da.


Ce bi jo poznal, ne bi pisal bedarij!

jrtjtejtt ::

No ja, grdo so dvignil cene. Mene v Parmi več ne vidijo, ker tista mini pica ni vredna 3€. Raj grem v Hollyfood - za 1.07€ dobim dva kosa pice, ki sta za dve pici v parmi, plus jabolko. Pa še takoj dobiš stvar in lepo v škatlici za sabo.

Karaya 52 ::

Ziga Dolhar; nisem govoril o tistih ki občasno tja zaidejo. Je del študentov, ki se preseravajo z vsem. Z boni, avti, najemninami you name it. Najprej moramo pred svojim pragom pomest, da ne bodo ljudje upravičeno govorili: "dokler so jih polni kafiči ne rabijo državne pomoči naj pogledajo malo vozni park študentov pa na podlagi tega določijo bone".

barakus ::

V Mirju sem poleg običajnega sadja + pice tokrat dobil pico + sadje + solato (na star bon sicer ampak baje to ne vpliva) kaj povezano s podražitvijo?

Drugače pa lahko bi povedali kam se po novem še _splača_ hoditi in kjer niso cene preveč nategunske...
Volta in Mirje sta postala precej draga, FE menza pa ponuja samo cvrtje pa neke čudne menije, ki so mi samo občasno všeč...

LP

R33D3M33R ::

No ja, grdo so dvignil cene. Mene v Parmi več ne vidijo, ker tista mini pica ni vredna 3€. Raj grem v Hollyfood - za 1.07€ dobim dva kosa pice, ki sta za dve pici v parmi, plus jabolko. Pa še takoj dobiš stvar in lepo v škatlici za sabo.


Boš presenečen. Baje lahko dobiš po novem v tistem meniju dve margariti, poleg tega brez jabolka.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

balkanec ::

Imam odgovore na vsa vasa vprasanja, kako in kaj.. kdo koga je..

Ce kdo ve, kako potekajo stvari, potem sem to jest, vecni student :)

Na kratko.. bom relativen. Studiram (pre)dolgo casa. Krivda je moja in nasemu studentskemu sistemu. Studiram na resnem faksu in hkrati opravljam RESNO in REDNO studentsko delo. Biti student ni lahko, kot si nekateri predstavljajo. Sistem je gnil. Razmisljanje "ce so vsi budale, bom se jest" mi ni vsec. Vendar drugace se ne da preziveti, kot da igras njihovo igro.

O sistemu. Primerjati SLovenijo z drugimi drzavami preprosto ne gre. Spanci se cudijo kako imamo lepe ugodnosti, a hkrati se zgrazajo nad nizko uro studentskega dela. Slovaki so veseli bonov, a najraje tudi delajo na crno. Primerov je malo morje.
Drzava nam primakne subvencijo. Kdo pa ima kej od tega, pa ve vsak, ki bon nabavi. Naj bo to student, ki resnicno komaj hodi cez mesec ali pa tisti, ki to zlorabljajo. Kaj je sploh zloraba? Da ti cimer nabavi bone, ki mu ostajajo? Ali pa da prides nabavt bone deset do sedmih zadnji dan v mesecu in ti recejo, da ta mesec si nabavil ze vse bone - ceprav ves, da tega nisi naredil? Zanimiv je odgovor na vprasanje, katere bone sem pa nabavil ta mesec :) Jaoo, potem zves marsikaj.
Razni Spari, kebabi in podobne kafane... Vesel sem, da bo Spar prisel nazaj. Res, da je hrana gnila - ampak vseeno boljsa, kot v bliznji piceriji. Se spomnite zgodbe studenta iz MB, ki je delal v eni izmed takih kafan. Sefica mu je narocila, naj zmelje staro meso, da bodo naredili "cufte" za studentsko kosilo.

Sestica je imela bone nekaj let nazaj. Enkrat sem sel s punco. Za tisto ceno, kar sem dobil, me ni bilo vec nazaj. Pa se prijateljica (cistilka v Sestici) mi je zaupala, da se najde kaksna zival tam kjer ne bi smela biti. Podobne zgodbe so bile tudi iz Emonske Kleti, Pub Legende, Mirje,... da ne bom komu pobral apetita :)
Cena bona se uravnava vsake dve leti. In odgovor prijatelja (ki ima picerijo tudi na bone), koliko bos podrazil bon je bil, da za toliko, kolikor misli, da se mu bo splacalo naslednje dve leti. Kaj pomeni tukaj beseda splacalo. Lahko mi verjamete, da ne gre se samo za pokrivanje stroskov in provizije z nekaj deset procentov. Poznam kuharja iz ene fancy restavracije (tudi na bone). Dela na crno za 8 evrov na uro. Sefica ga noce zaposliti in ji je tezko izplacati placo cloveku, ki si jo/je zasluzi/l. Raje si nabavi skornje za 1500 E in plasc za 13k E. Pravica pa taka :)

Zakaj si Ljubljancan lahko privosci vec? Jeb*ga, tak je sistem. Dokler bos placeval nekomu mastno najemnino za bedno luknjo, pil pivo v njegovi ostariji in jedel v piceriji njegove zene, potem nimas se kej razburjat. Da je pa slika se lepsa - potem vidis, kako tak Ljubljancan kupuje hiso tvoje stare mame na Tolminskem (da bo imel vikend). Torej, dokler jih bos sponzoriral, bo tako.

Ne locis med Sparovim cevapi, Tusevimi vampi,.. in domace pridelanimi klobasami? Pojdi na kuline na Kras. Bos vidu kaj pomeni domac teran pa klobasa.

Pa se nekaj o avtih. Spomnim se dogodka, ko so nekateri metali ogorke na avto vrednosti cca 6k evrov. SEm vprasu zakaj pocnejo to? In mi eden odgovori, da ni prav, da nekdo, ki ima tak avto tudi prebiva v domu. Ob vprasanju "kako pa ves, da ni to njihov edini druzinski avto" je utihnil in prenehal s svojim pocetjem. Kajti zavedal se je, da imajo oni doma TRI avtomobile in tudi on prebiva v studentu. Tudi sam imam avto, ki ni vreden skoraj nic. Ga pac potrebujem in ga moram imeti - kljub temu, da mi povzroca velike stroske. Pa ne zarad avta samega, ampak zaradi objestnezev, ki mislijo, da je javni parking privatna lastnina.

Pa se ena studentska ugodnost. Ker mi je poteklo osnovno zdravstveno zavarovanje kot studentu nad 26 let (do sedaj mi ga je 3 mesece placala obcina), sem hotel tega urediti na osnovi novega zakona, ki velja po 1.1.2009. Sej verjetno ga poznate - socialno ogrozenim (cca 45000 takih) naj bi pomagali placevati osnovno in dodatno zavarovanje. Tega nisem uspel urediti, ker se mi samo zaradi papirologije ni dalo vec s tem ukvarjat in verjetno bi tudi glih_za_glih presegel cenzus ter mi ne bi odobrili. Isti dan se pogovarjam s studentom pavzerjem, ki je isto zadevo urejal isti dan na drugi obcini. Prilagam pogovor:
*me*: ma sej ne vem kaj ti rect, vem kako je, dons sem se je*al na obcini za zdravstveno, potem sem pa popizdil in sem reku da si ga bom kr sam placeval
*on*: ma ne, jas sem tudi danes to uredil, samo na zavarovaklnico nesi uno odlocbo da prejemas socialno aja, samo ti nimas socialne
On, ki prejema socialno pomoc, mu bodo zdej placevali se osnovno in zdravstveno zavarovanje. Zivi doma, torej nima najemnine in ne placuje za hrano. Dela sem pa tam, zasluzi cca 300 E/mesec. Moja zgodba. Zasluzim cca 550 E (ostalo pobere davek), placam zavarovanje 40, bivanje 100E in hrana recmo (ob bonih) cca 7 E/dan. Ni treba biti ne matematik ne filozof, da spoznas, da je danes bolje biti KLOSAR in BARABA, kot pa posten drzavljan (ki je celo student).

Ob vsem tem se vprasas - koji K.... mi sploh boni? Ampak vseeno hvala nasi drzavi, ki mi to omogoci.
Ti si ziher pozigalec !!!

Karaya 52 ::

Skrajni čas za plačljiv študij. Po takšnem postu drugega ne morem napisat.

zee ::

Se povsem strinjam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

T0RN4D0 ::

Ne, skrajni čas da se zadeve malo pregledajo, da se preprečjo zlorabe... ne pa da se onemogoči študij vsem ki nimajo veliko denarja. Že tako imajo socialno šibkejši probleme financirati stroške bivanja, hrane, prevoza, nekateri si niti tega ne morejo privoščiti. In glede na to kako nas odirajo povsod, kolk denarja se stran zmeče za težke bedarije, do takrat naj brezplačni študij kar ostane. Vendar z eno brezplačno možnostjo ponavljanja/prepisa, ne da se enkrat prepišeš, enkrat padeš, greš na VS in ne vem kaj še vse.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

kixs ::

Se ni za bat. Slovenija je socialna drzava. Tako pise v ustavi.

c00L3r ::

Plačljiv študij NE!!! Potem si jaz in še marsikdo niti približno ne bi mogel privoščiti študija.
Boljši predlog je vračanje šolnine, če ne narediš letnika. Tako bi bili vpisani v sistem tisti in samo tisti, ki redno študirajo oz. naredijo letnik. Kdo pa misli zasedat plac v študentu in živet na račun države, pa naj ta denar z obrestmi lepo vrača drugo šolsko leto.

Ta poskok bonov pa je absolutno pretiran. 7€ je najvišja meja? Morala bi bit 4 - 5€. Sistem kupovanja bonov pa je tako ali tako potreben prenove. Stanje tam v vrsti, da so potem še tečni ko nimaš drobiža. Ne moreš pa plačat z bančno kartico. Halo??? Zakaj ne? Mogoče živimo v 18. stoletju in še ne poznamo drugega kot kovancev, al kaj?

Imamo pa te super high-tech študentske izkaznice z magnetnim zapisom (ki pa še ga nikoli nisem potreboval). Dobro porabljen denar bi rekel :)

Na HR imajo npr. na študentski izkaznici naložen znesek in se jim ta odbija, ko hodijo jest v šolske menze. In koliko sem slišal imajo tam kar dobro hrano in zelo ugodno (sploh napram današnjim cenam v SLO).

T-h-o-r ::

čeprav so se v MB podražili skoraj vsi za okoli 30c, ni panike, še vedno je zelo ugodno :)

pa tudi ponudba je dobra, nimam pripomb zaenkrat
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

sakkra ::

Balkanc zelo dober pogled na študentske probleme maš. Študij je postal velik biznis. Delo preko študenta je podpiranje oderuštva firmarjev, ki niso prpravljeni plačat delavca. Država pa to še stimulira. Tudi ostali bonusi so majhna in draga pomoč države študentom in velika priložnost za "gospodarstvenike". Pa deli se bolj po kriteriju da vsi dobijo čisto malo (tud taki študenti k se z merđotom vozjo).
Skrajni čas za plačljiv študij.

To je za velik del študentov že sedaj. Zgleda da se zelo dela na tem da je študentov zelo veliko, ker se na njih dobro zasluži. Država pa sofinancira to kvantiteto študija čeprav se tega v večini primerov ne bo rabilo.

BluPhenix ::

Ce bi jo poznal, ne bi pisal bedarij!


BEdarij? To da v šparu, v kolikor hočeš nekaj normalnega pojesti plačaš več kot 4,7€ ni nobena bedarija, samo moja izkušnja. Sej sem napisal, okusi pač, meni šparova hrana ne paše, mojemu želodcu pa še manj. Tam hrana že zgleda lepo, kaj več kot to pa ne. Njoki z gorgonzolo ... gorgonzolo vedno pozabijo v hladilniku; karkoli cvrtega se kopa v olju, razne smetanove omake brez okusa in veliko gostila, sestavljene solate so kr neki in sploh ne vredne svojega denarja, sploh kakšna francoska, kremne juhe imajo praktično vse isti okus ipd. Za tak denar se da marsikje bolje jesti, žal.

Mat'r si otrocji, ker s tem si zacel ti!


Lol, ja sej sem se ti opravičil.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

kixs ::

Ej, nic ne recem glede kvalitete.

Sam, da pa cel cas trobis neki kar ni res, je pa mal tumach! Morda je kdaj veljalo to kar pravis, a zdej prav gotovo ne.

Klikni sem in poglej si studentsko ponudbo. Vse kar je v tem PDF-u, je za bon brez doplacila. Edino, ce vzames vec solate kot 150g (doplacas visek). Obsega pa prakticno vse kar sploh Spar ponuja.

Zdej, ce ti se vedno ni jasno, pa pojdi malo na obisk v Spar restavracijo in vprasaj :))

T0RN4D0 ::

Tud maksi ni podražil bona, pa ima tud ponudbo kjer dobiš več kot je vrednost bona. (te sedanej so tako da plačaš polno ceno več ali manj). Za 2€ dobiš juho, meso, priloge kolkr jo stlačiš na krožnik, solato (kolikor jo stlačiš v posodico) in sladico ali sok, poleg si lahko vzameš tudi kruh. Hrana ni ne vem kaj, jst sem se običajno držal kar tistih stvari za katere sem vedel da so dobre.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

neres ::

Nekoliko offtopic, ampak ko smo že pri hrani: Špar se mi zdi na precej nizki ravni, kar se kvalitete hrane tiče. Enako tudi Šangaj in podobne kitajske restavracije. Sicer lepo za videt, ampak deluje polno nekih kemikalij. Če je komu mar za zdravo prehrano mu te ponudnike odsvetujem.
Nekih znanstvenih argumentov nimam, zgolj občutek. Razen za Šangaj, kjer vem da stavijo noter MSG. Sem občutil simptome sam in tudi ena kolegica jih je.

shark_nm ::

še zmeri je najjača kitajska. za 1,5 oziroma sedaj pomoje okoli 2 eura juha, glavna,sladica,solata...pa še okusno in dovolj.

LeQuack ::

Zdej veste, zakaj američani skoz jejo v McDonaldsih in podobnem. Ker so najcenejši. In tudi v Sloveniji bodo kmalu.
Quack !

balkanec ::

Nekaj hudih izjav glede bonov:

Danasnji zurnal24:
gostinci: "razlogi - visje cene dela, moka, najemnine in energije"
Edino za energijo bi se lahko delno strinjal. Sicer pa samo nabijanje.

La Storia Trattoria : "Na podlagi ponudbe, dostopnosti za invalide in podobnega ministerstvo doloci ceno bona"
Ministrstvo doloci min in max cene. Kaka je pa ponudba in koliko je dostopna je pa stvar gostinca.

Foculus: "Nikoli ne ves, kako bo naprej. V Parmi, nasi podruznici, s staro ceno bona nismo vec prisli skozi. Ce ne bi bilo razpisa in podrazitve, bi morda celo ukinili bone"
Sej imajo moznost vsak trenutek ukiniti bone. Nihce jih ne sili. In mislim, da ce jim gre res tolk hudo slabo, potem bi jih ukinili ze prej. Zanima me, kako potem shajajo drugje, kjer imajo boljse in VECJE pice za cenejsi bon. Spet nabijanje.

24ur.com
"Študenti so zaradi januarskega povišanja cen bonov – povprečna se je z 2 dvignila na 2,8 evra – na nogah."
Studenti so "na nogah" vsako drugo leto, ko se podrazijo boni.

"Na eni od njih za jutri pozivajo k enourni protestni prekinitvi predavanj."
E to bi res rad vidu :)

"V Klubu mladih Zares aktivni se ob nedavni podražitvi študenskih bonov sprašujejo, kako bo to vplivalo na materialni položaj študentov ravno v obdobju finančne krize in gospodarske recesije."
Jest se to sprasujem vsak dan.

"Začudeni smo nad funkcionarji ŠOU v Ljubljani, ki trdijo, da na zvišanje cen bonov nimajo vpliva in da se te cene bonov ne bodo spremenile vse do leta 2010. Prejšnja leta smo bili priča, kako se je ŠOU v Ljubljani ob vsaki polemiki glede kakovosti življenja študentov hitro odzval in celo soorganiziral študentske proteste. Zato je taka razlaga ministra za socialo in zdravstvo ŠOU v Ljubljani predvsem prelaganje odgovornosti in kaže na nezainteresiranost in nesposobnost ŠOU Ljubljana,'' menijo v MSi."
Kdaj je pa SOU naredu kej dobrega za studente? Cene se pac ne bodo spreminjale do novega razpisa - bravo. Potem pa spet vsi "na noge". Protesti? Nazadnje, kolikor se jest spomnim, je bil koncert in ne protest. Kako pa deluje SOU v LJ je (upam da ze) vsem jasno.

"Slovenske demokratske mladine, podmladka največje opozicijske stranke SDS. Opozarjajo namreč, da so boni za številne študente glavni, za nekatere pa celo edini način prehranjevanja. "Študentke in študenti so namreč finančno zelo odvisni od pomoči države in svojih družin, ki pa so ravno te dni še posebej prizadete zaradi gospodarske krize. Številne družine ravno v teh dneh izgubljajo vire preživljanja zaradi izgube zaposlitev, nezadostni vladni ukrepi za reševanje gospodarske krize pa jim pri tem žal niso v veliko pomoč," so zapisali v sporočilu za javnost."
Ja lepo so to povedali. Ko pa so njihovi hoteli ukiniti studentsko delo, smo pa sli na "protest".


In nasi dragi SOU LJ:
Kaj je možno narediti?
* Možno je dvigniti subvencijo na študentski obrok.
* Možno je bojkotirati tiste ponudnike, ki so neupravičeno dvignili cene bonov.

Po toci zvoniti je prepozno. Ustanovitev studentskega "sindikata" bi bila dobrodosla. Ampak jest se vedno mislil, da so to prav oni.

Pred nami je idealna priložnost, da tekom spreminjanja zakonodaje na področju bonov skupaj dosežemo zvišanje subvencije in s tem cenejše bone.
Vic leta.
Ti si ziher pozigalec !!!

T0RN4D0 ::

Ja nič, nehamo jest tam kjer je predrago. Sej ni tle nobene znanosti. Če ne nehamo, očitno ni predrago. Subvencije so dovolj visoke.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

imagodei ::

> "gostinci: "razlogi - visje cene dela, moka, najemnine in energije""

Se opravičujem za offtopic, ampak bi prosil, če lahko nekdo na kratko pove, zakaj za vraga naj bi se najemnine poviševale? Če cene stanovanj in poslovnih prostorov padajo...?
- Hoc est qui sumus -

kixs ::

Ce koga zanima, Interspar bon je po novem 2.17€ (ko pride v prodajo).

lp

Pyr0Beast ::

Zakaj so se najemnine povisale ?

Zato da imajo kaj za povedat ..

Pogodbe se tako ali drugace sklepajo za nekaj let v naprej in se ne dolocajo iz meseca v mesec.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T_F_7 ::

mah... če bi živeli v utopični državi in bi bili vsi študentje enotni, bi za kak teden ali pa še več bojkotirali vse restavracije in si kuhali doma ali nekako tako pritisnili na restavracije in znižanje cen bonov, če...
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

Daedalus ::

Skrajni čas za plačljiv študij. Po takšnem postu drugega ne morem napisat.


Nah, sam pogoje bi blo treba pofixat. Recimo, tri opravljanja izpitov zastonj, ostalo se drago plača. Samo določeno število let študija zastonj, ostalo se spet drago plača. Pa bi se ljudje hitro bolj trudili, al pa plačevali. Pa seveda, za tapridne omogočit, da se komu kaj pokažejo, ne pa da folk konča faks s samimi desetkami in brez ene same znanstvene objave, ki bi malo pokazala, da so ocene resno indikator neke sposobnosti.

Študentsko delo pa... marsikomu omogoča nabiranje nekih izkušenj in znanj, ki jih drugače ne bi dobil. Marsikomu omogoča študij (recimo meni). Po drugi strani ga pa marsikje marsikdo izrablja za to, da poceni dela. Popravit, zategnit. Odpravljanje pa zna biti brezveze, sploh pri taki "fleksibilnosti" trga dela, kot vlada pri nas. Mantra o tem, da naj študent samo študira pa ne drži, nikjer več. Razen seveda, če bi radi meli manj, kot več izobraženih ljudi. Kar je pa spet anti-trend in ne preveč pametno početje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

bond007 ::

Nah, sam pogoje bi blo treba pofixat. Recimo, tri opravljanja izpitov zastonj, ostalo se drago plača.

A ni že zdej tak? Vsaj za feri vem, da je tako. No ni glih drago ... 26€ se mi zdi. Za študenta kr dost :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

hruske ::

Prva stvar, ki bi jo morali naredit, je pofixat tisto luknjo z višješolskim sistemom in visokošolskim/univerzitetnim sistemom, ki omogoča, da imajo status ljudje, ki si ga ne zaslužijo.

Druga stvar je davčna. Narest anketo med študenti, da se vidi katere lokale obiskujejo, pobrat statistiko prodanih bonov in akcija.
Rad imam tole državico. <3

T_F_7 ::

mislim da so študentska leta najlepša leta. edino lepo stvar kar imamo od te države je študentsko življenje. naj traja čim dlje, ne da ga nam krajšajo in zategujejo.
Jebemti državo, dej še 2 pive!;)
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

Tody ::

Hruske to statistiko že zdej maš saj se čist lepo vid katerih bonov se največ proda.

Kar se pa tiče 4 eur za bon pa skos samo neki jokate. Kdo je pa reku da morate hodit v Joe Penas vsak dan? Mate tud bone za 2,5 eur pa ne mi rečt da je to dost. Tok so fuking sendviči na petrolu, ne pa cel kosil.

T_F_7 ::

@Tody: kaj tebi ni jasno? Kaj 2,5€ bom dau za neko beznico, menzo al kaj že je? Hrana pa od kurca, na krožniku dobim strup, vse ima isti okus in ta ne daja po nobenmu, večinoma cvrto in kar ni cvrto ni niti podobno hrani. Ni čudno da si folk rad privošči razne bolj kulturne restavracije, vsaj dobiš okusno hrano, ali pa bolj zdravo.
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

Utk ::

Ne za 2,5, za 2,2 imaš menzo v rožni in še kaj podobnega. Vse drugo je preseravanje in bi treba počasi ukinit.
Zdaj bomo še vsakega posebej spraševali, če mu je dost dobro nekaj...sej ti ne rabi bit. Boni so zato, da ješ cenejše, ne pa ne vem kako dobro. Če ti ni dost dobro, si pa plačuj polno ceno.

mavec ::

Nah, sam pogoje bi blo treba pofixat. Recimo, tri opravljanja izpitov zastonj, ostalo se drago plača.

A ni že zdej tak? Vsaj za feri vem, da je tako. No ni glih drago ... 26€ se mi zdi. Za študenta kr dost :D


Na VŠZ je 4. in nadaljne opravljanje izpita 40€, če se prav spomnim.

Tody ::

TF7 v restavraciji BONO v podhodu bežigrajskih dvorov, je bon 2,5 in se je normlano. Dobiš solato (sladico), juho in glavno jed. Zdej če si nek gurman pa komot lahko greš v restavracijo in plačaš za isto 10 eur. Odločitev je seveda tvoja :) Joe Penas ima dobro hrano ampak tam je večina neke zelenjave and stuff in več ali manj plačaš bolj znamko kot pa hrano.

R33D3M33R ::

Hruske to statistiko že zdej maš saj se čist lepo vid katerih bonov se največ proda.


Lahko daš kak link? Hvala!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Tody ::

Ne da se mi brskat če so v kakem dokumentu to objavil ampak upravljalci imajo sigurno tako statistiko že. ČE ne drugega imajo podatke v bazi.

BluPhenix ::

@Tody: kaj tebi ni jasno? Kaj 2,5€ bom dau za neko beznico, menzo al kaj že je? Hrana pa od kurca, na krožniku dobim strup, vse ima isti okus in ta ne daja po nobenmu, večinoma cvrto in kar ni cvrto ni niti podobno hrani.


Veliko "študentskih menz" v ljubljani je zelo spodobnih, kjer se je dobro, zdravo hrano in za normalno ceno. ČE take pišeš, pomeni, da še nikoli nisi poskusil menze v rožni, ker to kar si napisal so same bedarije. Če pa hočeš fancy jesti potem pa plačaj, sej ni problema. Ni pa nujno, da za višjo ceno dobiš kvalitetnejšo hrano, tako da ne se tolažit s tem.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

sakkra ::

In nasi dragi SOU LJ:
Kaj je možno narediti?
* Možno je dvigniti subvencijo na študentski obrok.
* Možno je bojkotirati tiste ponudnike, ki so neupravičeno dvignili cene bonov.
Po toci zvoniti je prepozno. Ustanovitev studentskega "sindikata" bi bila dobrodosla. Ampak jest se vedno mislil, da so to prav oni.

Tipično od ŠOU da se grebe za dodatni državni denar. Več bi naredili da bi postavili ostrejše pogoje in zavrnili tiste k dražijo. Sedaj se tudi nadstandard subvencjonira.
Za sindikat pa če misliš da so to oni se zelo motš. A to bi moralo biti njihovo poslanstvo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentska prehrana

Oddelek: Loža
232923 (255) acookook
»

studentska prehrana - sistem fail (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013135 (11076) fosil
»

Študentske menze

Oddelek: Šola
395526 (4686) žana
»

Nov način kupovanja študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24744333 (36512) šernk
»

Lačni študentje pred parlamentom

Oddelek: Loža
292894 (1837) hamax

Več podobnih tem