» »

Topla malica

Topla malica

1
2
3

Berserker ::

Se niso slabe te malce kr vreji skuhajo, sam skoda je da ni vec glavnih odmorov. Sicer pa mamo kr urejene prostore za te malice, kr vlko placa je, gužve ni, pa še vreji se nažrem, nem rabo več hodit v pajzel na železniški postaji jest! =)

Pyr0Beast ::

Glih u tem je problem. Nazres se ko svinja ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Utk ::

Ja in kaj je s tem narobe? Lačen si, greš jest, nekaj plačaš, in si sit. Če hočeš vrhunske kulturne uzitke, greš pa lahko kam drugam. Recimo tam, kjer stane večerja 50 ali 100 evrov.

Berserker ::

Ja pol bi pa sel rat spat, pa lepo nadaljujem z poukom do sedmih zvecer....

strictom ::

Pa ja niste jasni, do 7h zvečer. Če je pouk po tretji uri popoldan je pač tejk več neopravičenih.

Edino kar je problem pri teh malicah zaj, da so ob 11-12ih. Prej pa 12 let žrl ob pol devetih. Bo treba en cajt da se človek navadi.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Pyr0Beast ::

Prides u lokal ... guzva. Cakas 1h, da dobis plac, do takrat ti 'frej' ura mine, in ravno po nakljucju nimajo edinega menija, katerega bi si zelel.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

tisti ko se prepirate okoli ranega zajtrka: to je samo stvar navade. in da se na to zadevo privadit. preverjeno.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pouh ::

drugič.
To malico bi jaz takoj ukinil. Kar dobiš zastonj, za to nimaš spoštovanja (vsaj večina ne). Zadnjič sem se pošteno skregal s sošolcem, so bolj revni doma, na mesec dobi 200€ republiške in je prasica stran zlil vodo, ki smo jo dobil pri malici. OK, bla je mercatorjeva z okusom, ampak če jo js lahko pijem, pa mamo verjetno mesečni prihodek 4-5x večji kot v sošolcevi familiji, je nima on nč stran zlivat.

Če pa mislte, da vas bo šola redila, ha-ha. Če maš pač 120 kg, pa si pojdite še kj sami kupt, da boste ostali na teži. Če ti kj ne paše, ne it jest. Če ti ne paše ker maš eno uro dalšji pouk, ne it. Ti kdo brani? Itak ni obvezno.

mtosev ::

jazbi mel bone za McDonald's. 8-)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

rdecaluc ::

hehe... mcd. No ja.. mene pa bolj raspizdijo osebe, ki vzamejo malico pa DEJANSKO NE MARAJO hrane katero strežejo tisti dan. In potem vidiš da polne porcije stran mečejo.. Odnosa do hrane srednja zdravstvena v Lj nima (ironično ? ).

Lp
Est modus in rebus. ,typos

kranjec123 ::

moje mišljenej je zjutraj ko dijaki študenti osnovnošolci ustanejo naj si doma ripravijo topel obrok,
v šoli za malico je popolnoma vseeno če je malica hladn, kosila pa bi morala biti topla. potem imaš še eno
malico katera je tudi popolnoma vseenmo če je mrzla, za večerjo pa si priipraviš zopet topel obrok.
to je tudi splošno znano in tudi zdravstveno priporočljivo,
tudi ko se šolarji pretužujejo kako majhna je malica...
dejstvo je da cil malice ni da se nažreš vendar da tvoj trebuh ne melje v prazno, s tem si delaš rano na želodcu na dvanajstniku...
pol pa še tematika kaka je zdrava pa kaka je nezdrava hrana.., da se o tem ne pogovarjamao, šole res ne znajo pripraviti vsaj pol tolk zdrave malce kot bi jo moral vsak človek uživati..
to je le moje mnenje.

Utk ::

Kaj bi kdo moral, je čisto druga stvar kot kaj je. 90% šolarjev (niti zaposlenih) si pač ne bo rihtalo toplega zajtrka, pa če se na glavo postavimo.
Po moje je čisto vredu, da je tam nekaj toplega zastonj. Komu ne paše, pa naj ne zgublja časa tam in si naj gre iskat kamor želi kaj želi.

Ziga Dolhar ::

In kaj je narobe s tem sedi, zmeči vase, wc in adijo? Če greš v gostilno jest, greš jest. Če hočeš, da se ti med večerjo še 10 ljudi klanja in blondinka nekaj pod mizo dela, greš lahko tam, kjer to delajo in boš to fino plačal. Res ne vem kaj je narobe, ko se pa lahko povsod v Sloveniji za max 6 evrov v gostilni nažreš kot svinja, z dobro hrano. Lep hudič, če bo krožnik imel 3 stopinje preveč ali premalo. Če hočeš kaj več, pa plačaj več.


Koliko misliš, da gostinec dobi manj keša od študenta, kot od alacarte gosta?
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

Sicer pa - primerjimo samo razliko med dvema mehiškima restavracijama, v kateri zahajam (skupaj) nekje 3-krat tedensko.

Kantina - etitjud polovice kelnarjev za bruhat. Neprijazni, zadnjič so me "ošteli", ker sem načo (plačano posebej) naročil posebej in ne že "ob naročilu". Kolegici niso želeli dat še ene vilice - "en študentski bon, en pribor". (Ni blo važno, da sem jest zraven jedu a la carte, vsi pa smo naročili še posebej pijače.) (Čestitke strežnemu soimenjaku.)

Džopenjas - vau. Tam se še kot študent počutim direktorja.
https://dolhar.si/

šernk ::

mi lahko pove kaj imajo nekateri od te tople malice če jo imajo komaj 8 šolsko uro?? še eno uro počakajo in lahko jejo doma 10x boljše kosilo (vsaj večina)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Utk ::

Ziga, za študente je pač vse dobro, glih tako kot za tistega, ki sam plača tistih 4-5 evrov. Tam ne moreš kaj dost drugega pričakovat, kot da se boš najedel. Če ti to uspe, si zmagal. Zame je to dovolj. Če kdo hoče več, bo moral več plačat. Jaz nočem, da se mi tam 5 ljudi klanja, 7 vrst vin ponuja na poskus, in da ti nekdo zraven violino špila. Ker mi je jasno kdo bo to plačal in tega (ponavadi) ne rabim. Če so natakarji nesramni, so pa nesramni, tu noben denar ne pomaga.

Pyr0Beast ::

A za studenta je use dobro praws ? Plesniva postla .. ah za studenta bo dobro, itq nerab vec ..
Brez elektrike .. itq se mora podnev ucit
Brez tople vode .. sej se bo doma kopal
Brez stedilnika .. sej bo uzun jedu
Brez parkirplaca .. sej ma noge
Brez pameti ?

Na k$#"! mi ze gre, da so studenti tretirani kot neke 'zivali' in se bolj mi gre na k, kako so te zivali sploh tretirane.

Pa je ker student praseval za 2^8 vrst vina, cipkaste prticke, srebrne noze in kozarce iz kristala ?
Ce si ne zelimo nekaj (pre)vec se ne pomeni, da lahko ravnate z nami kot s najmanj vredno golaznijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zeberdee ::

Dolhar: Gostinec dobi od študenta na osebo približno 40% manj. Gre za filanje variabilnih stroškov. Profit pa je, pazi, ne govorim o menzah, pri a la carte gostih višji vsaj za 80%.
Glede na probleme, ki jih jaz vidim pri študentski prehrani je to, da je roba predvsem pri tipizirani hrani slabša. Govorim o raznih jedeh, kitajska, mehiška recimo, kjer se za študentske menije namesto filejev uporablja recimo medaljone ali celo čudne mešanice mesa. Nočem posploševati, toda to se mi je dvakrat zgodilo. CrniE: Denar pomaga. Če se preselijo vsi drugam, bo gostilna propadla.
Pyr0Beast: Študenti smo tretirani slabše, ker imamo ugodnosti. Podarjenemu konju se ne gleda v zobe. Zato mi gre na kurac, ker nekateri živijo v študentskih domovih. Jaz ne morem. Na kurac mi gre, ker imajo zastonj net. Jaz ga nimam. Na kurac mi gre, ker imajo subvencioniran prevoz. Jaz ga ne morem imet. Ubistvu ga imam lahko, ampak subvencionirana cena je višja od tiste, ki jo jaz plačam za bencin in namišljeno letno amortizacijo avta. Na kurac mi gre, ker imajo študentje parkirna mesta. Jaz ga plačujem. Preprosto ni fer, da ima nekdo, ki se je na (ne)srečo rodil 75 kilometrov iz Ljubljane ima študentski dom za 150 €, doma privatno firmo, toda je, ker je napisan na enega starša, socialni problem in faše še socialno štipendijo. Ob tem, da jaz v državno blagajno samo z davki od dohodkov (delo, delnice, od sedaj še finančni inštrumenti) prispevam več, kakor povprečni slovenec.

Zašel sem čisto.

Utk ::

ah dej dej, kako pa ljudje doma živijo? Si dam ne vem kaj odrezat, če ni kar nekaj takih študentov, za katere je študentski dom luksuz proti svojemu domu. Kje pa je študent brez elektrike, vode in ne vem česa? Se zavedaš kolk bi moral zasluzit, da bi živel tako kot zivi en študent? Kje so tretirani kot zivali?
Sem bil v enki in še marsikje, in povsod je blo za preživet. Če pri 20 letih ne moreš malo "potrpet" in se malo znajt, potem pa boljše da te ni. Oziroma, da greš delat in boš imel vse kar si boš zaželel. V sanjah.

jype ::

Pyr0Beast> Brez parkirplaca .. sej ma noge

Mrš, banda! 20 let nazaj je študent kupu ponija pa dobu v najem poceni pojstlo u študentu, zdej bi pa kr parkplace. Čez 10 minut pa še privez za jahto v centru Ljubljane, ane.

BigWhale ::

Precejkrat, precejkrat sem ze opazil precej nesramen in zajedljiv odnos do vsakogar, ki zgleda kot student, ko pride v restavracijo/picerijo/beznico.

Al Capone v mariborskem Europarku je precej dober primer. Sram naj jih bo.

jype ::

BigWhale> Al Capone v mariborskem Europarku je precej dober primer. Sram naj jih bo.

Jaz (verjetno sem deležen takega odnosa ker zgledam kot študent) se ponavadi ne vrnem v tako restavracijo.

To jih še najbolj izuči, IMHO.

Karaya 52 ::

Zeberdee; povabim te v študentski dom Akademski kolegij. Nam boš hitro odpustil bivanje v takšni luknji. Brez kuhinje, trije tuši na 50 oseb... no, vsaj internet smo dobili prejšni mesec. Za pohištvo in ostalo pa si lahko misliš v kakšnem stanju je. Lani sem živel v podobni podrtiji, danes sem srečen da nisem fasal kakšne legionele, čudež pravzaprav.

jype ::

Karaya 52> Zeberdee; povabim te v študentski dom Akademski kolegij. Nam boš hitro odpustil bivanje v takšni luknji. Brez kuhinje, trije tuši na 50 oseb... no, vsaj internet smo dobili prejšni mesec. Za pohištvo in ostalo pa si lahko misliš v kakšnem stanju je. Lani sem živel v podobni podrtiji, danes sem srečen da nisem fasal kakšne legionele, čudež pravzaprav.

Trg poskrbi za vse.

bi0s ::

Pa meni je ta malca krnekaj ... namesto da bi popoldne prišel ob 2h na avtobus in biti ob pol 3h doma, zdaj končam ob 3h in dobim avtobus ob pol 4h ... hrana tud ni kaj posebnega, napol pečene pleskavice, pa nesoljen krompir. V petek sem raje šel na hamburger, kot pa da bi raje tvegal salmonelo.

Zeberdee ::

Karaya: Če imate hladilnik in mrzlo pivo, pridem :).

Utk ::

Hladilnik ima tist, ki si ga sam privleče.

Zeberdee ::

Lastništvo ni važno, pivo lahko prinesem sam.

Pyr0Beast ::

Preprosto ni fer, da ima nekdo, ki se je na (ne)srečo rodil 75 kilometrov iz Ljubljane ima študentski dom za 150 €, doma privatno firmo, toda je, ker je napisan na enega starša, socialni problem in faše še socialno štipendijo.
Se strinjam.

Mrš, banda! 20 let nazaj je študent kupu ponija pa dobu v najem poceni pojstlo u študentu, zdej bi pa kr parkplace. Čez 10 minut pa še privez za jahto v centru Ljubljane, ane.
Ah, kje, ponija tut ne rabs, sej mas noge. Pac, a student ne sme met svojga avta ? je to z zakonom prepovedano ? Nekaterim gre preprosto na k:ac, da vlak za 70km potrebuje 2h, do stanovanja pa se prakticno eno uro z busom, s tem da dajes 300€ mesec za po4#" nicvreden plac, stojis ure u popolnoma nabitem vlaku, noter 40°C nekateri se pa bojijo okna odpret, ker 'piha'. Ceneje pa prides cez ce se ze z enim peljes.

Gostilnicar dobi od studentskega bona popolnoma enak kes kot od navadnega denarja. Drzava 'subvencionira' 350SIT za en obrok na dan in to je to. EN obrok, ne 4, EN.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zeberdee ::

Gostilnicar dobi. Napisal sem že, da se s hrano profita ne da delati, ker so cene tako za material kot delo visoke.
Če eno uro delaš samo na dunajcu in pomfriju, je razlika približno 1 - 1,5/2. Pri pijači je to razmerje 1-4/5.

Puran te pride približno 30% ceneje, kakor v mercatorju razen da ga moraš še raztrančirati. Krompir te pride približno enako (minus vstopni DDV).

Pyr0Beast ::

Da se ga ne da delat ? A pol je najbrz najboljs stvar zaprt, če zaposlenih ze leta niso placali.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zeberdee ::

Nočeš štekat.

Pyr0Beast ::

Ce se v lokalu vsako uro izmenja 50 folka, odprt je pa 8 ur na dan, 20 dni v mesecu, in od vsakega 'obiskovalca' poberejo le 1€ to znese 8k€ cistega dobicka mesecno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zeberdee ::

Potem pa hitro odpri lokal.

Utk ::

V našem kraju je priblizno 40 gostiln, od tega jih ima recimo 5 tudi hrano, v zadnjih 30 letih jih je pa propadlo morda 5, pa še to so lastniki praktično sami prosili. Enostavno moraš bit bedak, da ti gostilna v Sloveniji propade. Če nimaš primernega prostora itd, se pa itak ne spuščaš v to.

hamax ::

Ziga > Džopenjas - vau. Tam se še kot študent počutim direktorja.

Panjas je super, ce imas cel dan cas za kosilo :D Kelnarji so sicer prijazni, ampak delajo pa v leru...

Ziga Dolhar ::

hamax: glede tega imam mešane izkušnje. Tja sem začel hodit pred slabim letom; spočetka je bilo kosilo res projekt za uro-in-pol-do-dve-uri, zadnje (poletne) mesece pa se je že zgodilo, da sem ob 12:15 izbral mizo, ob 13:15 pa že užival v vožnji z busom proti Tržiču :).

Kako bo, ko se spet prične študijsko leto, ne upam predvidevat. Se mi pa zdi, da sem na začetku za konzumacijo glavne jedi porabil precej več časa.
https://dolhar.si/

jype ::

Pyr0Beast> Pac, a student ne sme met svojga avta ? je to z zakonom prepovedano ?

Če si lahko privošči avto, potem si lahko tudi parkplac. Če si avto lahko, parkplaca pa ne, potem si avta očitno ne more privoščit. Avto ni samo stopedeset ojro za petko (ki ni beemve, se razume).

Pyr0Beast> Ceneje pa prides cez ce se ze z enim peljes.

Ja, fino, torej očitno lahko našparaš tudi za parkplac plačat, ali pa mogoče tudi ne.

Vse, o čemer govoriš, je seveda luksuz, ki se ga plača. Tudi subvencioniran en (1) obrok je luksuz. Če bi jaz bil država, bi vsem vse dal zastonj, pa bi spet eni jamral!

Pyr0Beast ::

Če si lahko privošči avto, potem si lahko tudi parkplac. Če si avto lahko, parkplaca pa ne, potem si avta očitno ne more privoščit. Avto ni samo stopedeset ojro za petko (ki ni beemve, se razume).
Povej to 90% prebivalstva, osebam, katere parkirajo na/po plocnikih, travnikih, ravnicah, kjerkoli je plac.
Ja, sej ma BMWja, zanjga zakoni itq ne veljajo.

Dokler bo s(r/t)anje taksno, kakor je, se bodo ljudje se naprej vozili z lastnimi in ne javnimi prevoznimi sredstvi. Ne recem, pecikl je za ljubljano bog in batina, prides prej prakticno, kot z busom.
Ce bi se stvari porihtale, ne recem, se grem takoj z vlakom pelat v Lj. Kje so kaksne hitre linije Nm-Lj ?

Jah, luksuz .. niti ne. Se tist 'subvencioniran' obrok bos se vedno posteno placal, ce ne direktno pa preko davka. Socialno stanje je v nasi ljubi dezelici porazno. Vsak bi si najraje nagrabil cimvec denarja, pa ni vazno preko kaksnih zrtev ...
Cene nepremicnin umetno ustvarjene, pravtako hrane ipd. stvari. Trgovanje z nepremicninami dobesedno cveti, le zakaj ?
Studentska stanovanja so v k.cu, poleg tistih, kateri dobijo stanovanje, jih je se vsaj polovica takih, kateri ga ne. Pac narod je taksen, da raje stvari 'pozre' kot kaj rece. Owcke. In nekateri to s pridom izkoriscajo.

Solanje, prehrana, sekundarno studentsko prebivalisce, za vse to bi morala drzava lepo poskrbeti. Navsezadnje smo mi tisti, kateri bomo čez par let furali ekonomijo. Potem se pa cudijo, kako gre folk raje delat v tujino ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Pyr0Beast> Solanje, prehrana, sekundarno studentsko prebivalisce, za vse to bi morala drzava lepo poskrbeti.

Zakaj pa ne bi za to poskrbeli študentje?

Pyr0Beast> Potem se pa cudijo, kako gre folk raje delat v tujino ..

Ja, naj se čudijo še naprej. Če ti država ni všeč, je tvoja dolžnost, da ji to pokažeš. Tako, da jo zapustiš, je najbolje, ker jo to direkt vdari po denarnici.

Pyr0Beast> Povej to 90% prebivalstva, osebam, katere parkirajo na/po plocnikih, travnikih, ravnicah, kjerkoli je plac.

Ja, saj jim povem. Eni poslušajo, drugi ne. Parkirišče pač tolk stane, da lahko za ta denar dobiš že stanovanje v najem. Tistih enkrat na par tednov ali na mesec boš pa že lahko potrpel na vlaku. Jaz bi tudi raje boljši kot slabši javni prevoz. Preseli se na Dansko, tam je to zrihtano v nulo.

Mr_Globus ::

Joj me jezijo te "fansy ritke". Porko dio, zdaj bi pa radi hotele namesto študentov? Dvoposteljna soba z dvema mizama in omarama, skupne kopalnice in wcji. TO je študent. Ne pa to kar se zdaj gradi - na istem placu bi lahko bilo 1x več sob. Bi rad več? Plačaj - študentski dom je pač študenstki dom. Akademski kolegij? Bil tam, malo slabše kot na Gerbičevi ampak preživet se da. Edina slaba stvar je bil net, kar so rešli.

Isto boni.. pa ne morejo se prodajat boni za 6 in več eurov?? Sam zanje porabim redko več kot 2 eura - in jem dobro (Spar, menza v Rožni in občasno pice). Ne šmensi arhitetki že ne bojo jedli v menzah kot psi. Vredu pa se ne igrat sociale na bone.

Ontopic: topla hrana v srednji je taka neumnost, da se ven ne vidiš. malica je za sendvič in druženje. Ne pa posamično spuščanje razredov in podaljševanje urnika. Celo OŠ in srednjo sem "preživel" z normalno (po novem se očitno reče mrzlo =/) malico in mi ni nič manjkalo. Topel obrok pa je ipaq zajtrk in zatem kosilo.

drvo ::

Sicer nisem prebiral debate, bom pa podal svoje mnenje na to kar sem v zadnjih dneh zasledil v medijih. Se opravičujem ker bom dolg.

1) malica je prostovoljna, komur takšna malica ne paše še vedno lahko gre jest drugam.
2) Veliko ljudi razlga kako je država požrešna, kako visoke davke nabira, ko pa država da mladim nekaj nazaj pa je zopet vse narobe. Moja teza je, da so proti temu lahko le: dežurni nergači, ki so tako ali tako proti, ker je cool, ali pa tisti, ki jim ta vlada ni povšeči. Ali oboje skupaj.
3) Veliko jih govori o rekordni inflaciji in o vseobsegajoči revščini. No, povprečen dijak porabi dnevno za malico med 2-3(cca. 2,5 evra) evri. Če ima družina 2 otroka, ki hodita istočasno v srednjo šolo lahko družina mesečno zaradi subvencionirane dijaške prehrane prihrani(20 šolskih dni* 2,5 evra=50 evrov mesečno na enega otroka). Če ima torej v srednji šoli dva otroka prihrani na mesec cca. 100 evrov. Kar znaša letno(9 mesecev približno traja šolsko leto) 9*100 evrov, če se šolata dva in 450 evrov če se šola eden. Ni zanemarljivo ne? Torej, 900 evrov če predpostavimo, da so se življenski izdatki za hrano zaradi inflacije zvišali za cca. 20 procentov(verjetno je to zgornja meja) in da je povprečen izdatek 4 članske družine za hrano mesečno približno med 300 in 400 evri(povprečje 350) in dvajset procentno zvišanje pomeni da so se mesečni stroški za hrano zvišali za maksimalno 70 evrov. Če ima torej družina 2 šolajoča dijaka je ta na stroških malice prihranila več, kot pa so se zvišali stroški za hrano in torej prihrani na mesec dodatnih 30 evrov(100-70)kar znaša v devetih mesecih šole 270 evrov. Dober razlog, da se spodbuja prehranjevanje mladih v šolski menzi(kjer verjetno jejo bolj zdravo kot bi drugače- več v naslednji točki)
4) Ravno včeraj sem se v času malice peljal mimo šolskega centra Ptuj(tudi sam sem včasih hodil tja) in iz lastnih izkušenj in iz včeraj videnega lahko trdim, da se srednješolci prehranjujejo slabo. Pred prodajalcem hamburgerjev je bila nepopisna gneča tistih, ki so čakali ali že STOJE jedli svoj fast food. Drugi na ptuju hodijo veliko v bližnjo samopostrežno trgovino, kjer si nazaj grede zraven vlečejo ogromen sendvič in veliko coca colo(tisti ki pomalicajo kakšno sadje so v manjšini). seveda vse jejo na poti nazaj v šolo in imajo zaradi gužve v trgovini ponavadi cca. 5 min. časa da pridejo iz trgovine nazaj v šolo. Ker marsikomu ne uspe prebaviti malice do začetka naslednje ure le to jejo med šolsko uro. Zdravo ne? Torej srednješolcem se do sedaj glede prehrane posvetilo premalo časa. Spodbujanje neke prehranjevalne kulture, ko ni treba hiteti in ko pri jedi sediš ni bilo.
5) marsikdo pravi da je malica prehitro. Da ob pol desetih ali celo ob 11 ne morejo pojesti take malice ker je "preteška" in da je premalo časa. A masten hamburger za dobro jutro pa ni pretežek. Neumnost.
6) se navezuje na 5 točko. Prehranjevalne navade se da spremeniti. Kako lahko podobno malico v 30 minutah pospravi delavec, kjer morajo v menzah prav tako ponekod pripraviti hrano za veliko ljudi. In ta delavec ima na vlojo za malico manj časa kot dijak in mora potem takoj nazaj na delo. Temu jaz pravim razvajanje.
7) zadnji argument- pol ure dlje v šoli. Uboščki, kakšna krivica se vam godi. PO mojih izkušnjah(imam nekaj prijateljev, ki končujejo in so končali srednjo šolo pred kratkim) jih pol tako ali tako ne dočaka zadnje ure, ker jo spricajo. V primerjavi z nami se je špricanje tako razpaslo, da nekaterih dijakov včasih sploh ni v šolo. Zdaj pa je cel križ zarado pol urnega podaljšanja(raje naj poskrbiljo za prisotnost).

PS- tisti ravnatelji, ki do sedaj niso bili sposobni urediti menze in prehrane si ne zaslužijo ostati na svojem delovnem mestu. Imeli so približno pol leta časa da zagotovijo primerne razmere in se organizirajo.
Res da so ponekod težave, kar je normalno, saj izpeljati tako velik projekt ni mačji kašelj. Vendar se bodo težave slej kot prej odpravile. In dogoročno, je tako organizirana prehrana nedvomno boljša kot je bila do sedaj, ko so bili otroci prepuščen lastni iznajdljivosti in denarnici svojih strašev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

Zeberdee ::

Odgovarjam samo na PS. Nisi resen. V dveh mesecih zrihtat na zaključeni enoti prostor za tretjino ali polovico dijakov ter zgraditi kuhinjo - no way. Lohka seveda outsurcaš hrano in postrežbo.

M-XXXX ::

Odgovarjam samo na PS. Nisi resen. V dveh mesecih zrihtat na zaključeni enoti prostor za tretjino ali polovico dijakov ter zgraditi kuhinjo - no way. Lohka seveda outsurcaš hrano in postrežbo.

POzabljaš da ima večina šol kuhinjo/jedilnico od prej...

Še eno vprašanje: Ta malica naj bi bila vredna okoli 2.5€ kolikor vem? Če sešteješ ceno sirovke, jogurta ter 2dc soka si mogoče na dobrem €, 1.5€ max. Kam gre pa ostal denar?

Zeberdee ::

Srednjih šol ne.
Lahko ti povem za kranj:
Nova Ekonomska šola, zgrajena 2 leti nazaj ima menzo premajhno in verjetno nesposobno skuhati količino hrane. Sodexho.
Stara ekonomska šola (kokrški most): nima menze
Kranjska: Nima menze, baje so ven vrgli "omarice"
Trgovska: Nima menze.
Iskra: Nisem šur, ampak ima 100% menzo v povezavi z dijaškim domom.

Kriza je, da smo 3 leta nazaj gradili novo šolo, ultra moderno, potem pa je postala zaradi zakona menza čisto premajhna, kuhinja pa (še vedno trdim, res pa da nisem notri bil že nekaj časa) nesposobna skuhati toliko obrokov. 400, 500 obrokov ni mačji kašelj. Ne za skuhat, ne za postrečt in ne za spucat.

edit:
Saj denar ne sme iti samo za material. Mora biti namenjen tudi delu, stroškom prevoza, elektrike, čiščenju in amortizaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeberdee ()

drvo ::

Odgovarjam samo na PS. Nisi resen. V dveh mesecih zrihtat na zaključeni enoti prostor za tretjino ali polovico dijakov ter zgraditi kuhinjo - no way. Lohka seveda outsurcaš hrano in postrežbo.


Pravzaprav so imeli časa približno pet mesecev. Od konca aprila približno.

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod...

dejanslo ::

Kako in kje pride študent do zastonj parkiranja?

Zeberdee, a te tvoje številke si podal kar tako na pamet, ali imaš toliko vpogleda v obračanje denarja pri gostincih? Potemtakem bi te prosil, da podrobneje razložiš, kako točno poteka subvencioniranje študentske prehrane (najbolje na primeru) in zakaj se študenta (ponekod) "upravičeno" obravnava kot 2nd class gosta (ker se mi resnično ne ljubi preverjati, se na tem mestu opravičujem, če ti nisi trdil tega, in bi te prosil, da poveš, zakaj ne bi smelo biti tako).
Tudi moje izkušnje so v različnih restavracijah različne (npr že prej omenjeni Al Capone in pa preko stene Tacos), ampak očitno že ni tako velik strošek vlagati v bonton natakarjev, če se nekaterim splača in to še kar naprej počnejo. Nekaterim je očitno vseeno, da se s tem dviguje tudi splošna kultiviranost ljudi, glavno je le, da se za čim manjši denar nažrejo kot svinje. Bravo, najbrž ste ponosni nase.

Kot je že omenil gr...mich, je "volja" do zajtrka stvar navade; je pa bolj zdravo, če ga imaš. Na težave s prebavo glede na podane podatke nikakor ne moremo sklepati.

Te tople šolske malice pa so, kot že marsikaj prej, nepremišljena in nekaj_na_hitro_samo_da_je poteza, ki v mojih očeh trenutno ni vredna nobene hvale. Ideja ni tako mimo, je pa realizacija, za katero pa po mojem mnenju niso krive samo šole. Nekaterim pa je tudi ta izmed ostalih nekaj_na_hitro_samo_da_je potez všeč, ker jih očitno ne zanima, kako stvar vpliva na kvaliteto življenja ljudi, ki se jih ta poteza neposredno dotika. Če jih bi, ne bi tak ignorantsko prezrli sporočil, ki se nad uvedbo tega pritožujejo predvsem zaradi močno podaljšanega časa, ki ga preživijo v šoli.
There`s More Than One Way To Do It

Utk ::

Do mene z boni niso bli še nikjer sistematično nesramni. Kakšen kelnar se ze najde, pa drugič ne greš tam, če te tolk moti. Meni je glavno, da se za čim manjši denar najem, ja, priznam. Če zelim kaj boljšega za jest, dodam še pol evra. In enako bo, ko bom imel 3 milijone na računu. In kdo ima pravico rečt, da je kaj narobe s tem? Imam jaz pravico težit kelnarju kako se obnaša? Sej mu nisem foter. Če mi kaj ni prav, grem lahko drugič drugam.

Zeberdee ::

Kako in kje pride študent do zastonj parkiranja?

Zeberdee, a te tvoje številke si podal kar tako na pamet, ali imaš toliko vpogleda v obračanje denarja pri gostincih? Potemtakem bi te prosil, da podrobneje razložiš, kako točno poteka subvencioniranje študentske prehrane (najbolje na primeru) in zakaj se študenta (ponekod) "upravičeno" obravnava kot 2nd class gosta (ker se mi resnično ne ljubi preverjati, se na tem mestu opravičujem, če ti nisi trdil tega, in bi te prosil, da poveš, zakaj ne bi smelo biti tako). .

Nisem dal na pamet. Govorim o hotelskih restavracijah, kjer sem bil letos zaposlen, govorim o študiji, ki se dela za potrebe propadlega dogovora HIT & Harrahs. Te cifre sem postavil tako, da sem jih malo zmanjšal, ker je v hotelu to razmerje še višje. Imam pa tudi nekaj izkušenj iz dela v restavracijah, vendar kot "low" end dijak - pomožna dela. V tistih parih mesecih sem se dosti naučil, kako delo v restavraciji poteka in ker sem bil "nabavnik" in sem podpisoval razne račune sem videl, kakšne cene so približno v picerijah, kjer pripravljajo tudi drugo hrano. Drugje v nabavi nisem delal. Študentske prehrane ne poznam, razen iz koriščenja bonov in načina, kako se ta hrana pripravlja. To vem iz "foh" pogovorov.
Upravičena slabša postrežba seveda ni. Če sem to napisal, sem napisal v smislu razlaganja problema. Dejstvo je, da je gonilo restavracije dobiček. Dobiček se veča skozi tiste cifre. Študentje smo v večini uporabniki, ki pridemo zmečemo in gremo. Študentje pridemo v grupah naredimo "ogromno" prometa, pustimo pa zelo malo. Zaposleni, ki so plačani po 4 € na uro so seveda nezadovoljni, ker je s študentom ravno toliko dela, kot z navadnim uporabnikom, napitnine pa seveda ni nobene. To ni opravičilo restavracijam. Sami so se v gonji za dobičkom spustili v bone. To kar delajo v LJ je res čudno. Hud ambient, kitajska al indijska restavracija, cenik tak, da glava peče, zraven pa študentski meniji. Potem pa greš na wc in tam srečaš Gantarja, ki je tja pripeljal svoje poslovne partnerje. Malo o našem narobe svetu sem pisal že v temi o zastonjskih plažah.
To ne paše skupaj. Tako kot bi morala, če seveda imamo subvencionirano prehrano, le ta biti omejena na menze. Boni so le mašilo stroškom, ki jih restavracije imajo zaradi svoje dejavnosti oz. obstoja. Tisti, ki služijo samo na bonih, to je druga zadeva. To bi bilo tudi dovoljeno.

Utk ::

Ja no, to je njihov problem, če bi radi nekaj fensi, pa ne morejo brez študentov. Je pa res, da ne bi smel bit noben bon drazji kot 2 evra, morda 2,5. Potem pa naj ostane, kdor lahko.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

malica v službi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13022888 (4676) PacificBlue
»

Nov način kupovanja študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24744901 (37080) šernk
»

Nove cene študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29022432 (13972) nobodyelse
»

Kolikokrat dnevno jeste topel obrok? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
675378 (3953) reptilia
»

Lačni študentje pred parlamentom

Oddelek: Loža
292906 (1849) hamax

Več podobnih tem