» »

Nove cene študentskih bonov

Nove cene študentskih bonov

««
6 / 6
»
»»

Ziga Dolhar ::

Uf, danes sem bil v JoePenasu. Po novem [imel sem sicer še star bon] imajo 4 hode - čips in juha nista več alternativno, pač pa kumulativno. Torej - čips, juha, glavna jed, sladica.

Če po novem ne bom hodil več v penjasa ... to ne bo zarad bonov, ampak ker je preveč hrane :).
https://dolhar.si/

V-i-p ::

balkanec: ni mišljeno za vse, je dosti tudi pridnih študentov. Dejstvo pa je, kot je nekdo že zgoraj povedal, pomoč študentu v času študija od države zame pomeni, da dobi poceni normalen obrok, ne da bo jamral kako bi v Penjasu, po možnosti v zgornjem štuku sam, jedel kraljevsko za 2 evra :) Izbirčni in razvajeni so ratal, to je dejstvo.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

A. Smith ::

David Božič, študentski minister za socialo in zdravstvo ŠOU v Ljubljani: »S podpisom peticije lahko študentje izrazijo svoje nezadovoljstvo nad zvišanjem cen študentske prehrane in od države zahtevajo, da z dvigom subvencije študentom omogoči prehranjevanje po sprejemljivih cenah.«


Saj niso resni.
To se spomnijo sredi recesije, ko država omejuje svoje izdatke?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

darkolord ::

To se spomnijo sredi recesije, ko država omejuje svoje izdatke?

Ja, kdaj pa?

R33D3M33R ::

David Božič, študentski minister za socialo in zdravstvo ŠOU v Ljubljani: »S podpisom peticije lahko študentje izrazijo svoje nezadovoljstvo nad zvišanjem cen študentske prehrane in od države zahtevajo, da z dvigom subvencije študentom omogoči prehranjevanje po sprejemljivih cenah.«


Saj niso resni.
To se spomnijo sredi recesije, ko država omejuje svoje izdatke?


S tem bodo dali potuho tistim, ki so izdatno povišali cene. Bistra poteza, res ;((
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

zee ::

SOU ni bil nikoli posebej bister. :P
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zeberdee ::

O pa je. Sploh njegovi člani in predsedniki fakultet, ki potem najamejo za vsako sranje "povezano" podjetje sp.

l0g1t3ch ::

Jest sm bone zmer kupoval za kulinarja, volto ali interšpar vič. Pač nekaj kar je bilo pocen blizu in si biu hitro postrežen. So se mi pa po pravic rečeno boni za neke bolj fensi gostilne zmeri zdeli navadno preseravanje.

koyotee ::

Sej pri plači dobiš dodatek za malico, ki pa je nekoliko nižja od tega, kar daš potem realno navadno


Kjer sem bil prej zaposlen, sem za malico dobil 5.2€, cena malice je bila 2.43€(osnovni meni brez solate) ali 2.83€ z. Kar denarja nisem "pojedel" sem dobil pri plači.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Kenpachi ::

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod...

Ja, sem samo link prilepil, ker sem len študent. gtfo. :)
Zaraki Kenpachi.

Gandalfar ::

Kaj pa tole:

Glede bonov pa ni pričakovati sprememb, pojasnjuje. "Shajati bomo morali s tako ureditvijo študentske prehrane, kot je," je razložil novinarjem, njegov sogovornik, predsednik ŠOS-a Danijel Bandelj pa meni, da je dvig cene bonov doživel preveliko medijsko pozornost. Po njegovem prepričanju je dvig cene posledica recesije.

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod...

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Ta država je postal popolno asocialna: najprej zdr. zavarovanje, potem dražji boni....>:D

Treba bo narest revolucijo...;(( ;(

R33D3M33R ::

Za podražitev bonov ni kriva država ampak gostilničarji
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Ziga Dolhar ::

Za podražitev bonov ni kriva država ampak gostilničarji


Je morda kriva država s svojim precej nefleksibilnim sistemov sklepanja pogodb [fiksiranja cen] za obdobje 2 let?

Just a thought.
https://dolhar.si/

Utk ::

Kriva je država, ker ne dela neprofitnih menz. Samo, da je pri teh stvareh prva "država" ŠOU, potem pa vsi navzgor. Samo se nobenemu nič ne da. Razen ko je treba protestirat proti malo bolj desni vladi.

R33D3M33R ::


Je morda kriva država s svojim precej nefleksibilnim sistemov sklepanja pogodb [fiksiranja cen] za obdobje 2 let?


To že, vendar bi eni radi vse zvalili na državo. Nič krivde pa nočejo prenesti na restavracije. Taki bodo tudi zahtevali dvig subvencij in ne bojkota podraženih restavracij, kar je IMHO epic fail.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Ziga Dolhar ::


Je morda kriva država s svojim precej nefleksibilnim sistemov sklepanja pogodb [fiksiranja cen] za obdobje 2 let?


To že, vendar bi eni radi vse zvalili na državo. Nič krivde pa nočejo prenesti na restavracije. Taki bodo tudi zahtevali dvig subvencij in ne bojkota podraženih restavracij, kar je IMHO epic fail.


Hja - edini, ki se tule želi it "socialo", je država. Restavracije niti najmanj. Ostajajo profit-seekersi.
https://dolhar.si/

Karaya 52 ::

Po njegovem prepričanju je dvig cene posledica recesije.


Vakum v glavi predsednika ŠOS.

balkanec ::

Po njegovem prepričanju je dvig cene posledica recesije.


Brisejo rit s tujim papirjem.

Pred Mirjem ni vec guzve kot smo jo poznali se prejsnji mesec. V DD VIC so ukinili studentske bone, ampak so sledili Sparovi ideji, da si lahko kupis kosilo za cca 2,5 E ob predlozitvi studentske izkaznice.
Ti si ziher pozigalec !!!

zee ::

V DD VIC so ukinili studentske bone, ampak so sledili Sparovi ideji, da si lahko kupis kosilo za cca 2,5 E ob predlozitvi studentske izkaznice.


Ni slaba ideja, obenem pa se izognejo vsem carovnijam z boni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

T0RN4D0 ::

in dobijo za kosilo pol manj kot tisti ki imajo bone :]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

TekO ::

Koliko je pa zdaj dejansko manj folka v restavracijah kjer so občutno podražili bone? Je razlika?

Namreč v okolici kjer jaz jem, so podražili le za par centov, tako da tu ni razlike v gužvi. Menza tvojih 5 minut se mi pa kljub podražitvi zdi še vedno ugodna (1,10 ->1,47€):)
Ideas are bulletproof.

Gandalfar ::

Ni slaba ideja, obenem pa se izognejo vsem carovnijam z boni.


Za trgovca je slaba ideja, ker dobi 2 evra manj na kosilo.

balkanec ::

in dobijo za kosilo pol manj kot tisti ki imajo bone :]


Dobi povsem enako porcijo, kot tisti za bon.


Za trgovca je slaba ideja, ker dobi 2 evra manj na kosilo.


Dva evra manj, vendar vsaj proda kako kosilo vec.
Ti si ziher pozigalec !!!

zee ::

Dva evra manj, vendar vsaj proda kako kosilo vec.


Tocno tako. Pa ni vsk mesec omejen s stevilom bonov/kosil, ki jih lahko skuha studentom.

Ze nekaj casa malicam brez bonov in ugotavljam, da lahko za 3-5 €/obrok dobis vec kot dovolj hrane.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Karaya 52 ::

ŠOS je navaden kurnik. Organizacije/skupine/stranke se med seboj tožarijo, primeri so tudi na ustavnem sodišču, denarja pa zapravljajo za pravna svetovanja.

Steinkauz ::

Najbolj smešna je mirje. Tolk so podražl bone, a še vedno morš doplačat za veliko ne najcenejšo pico. Podražli so namreč extra tudi pice :D
Tko da ja, grem raj pol v dabudo/joe penias za specialna kosila k so mal dodal kaj dobiš.
Ta mesec sm dal 47,5 eur.
15 barjan, 5 fe fri menza
Drug mesec bom mogoče kak bon ali dva vzel za kej bl fancy :)

T0RN4D0 ::

in dobijo za kosilo pol manj kot tisti ki imajo bone :]
Dobi povsem enako porcijo, kot tisti za bon.


Mislil sem gostince, za kosilo dobi 2.5€ berz 2€ subvencije.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

bond007 ::

JSt sm dans v restavraciji tuš jedu na bon. 1,77€ pa se nažreš ko prasec - juha (gobova ali goveja, drgač tut korenčkova, pa še kira...), glavna jed (jst sm vzel pohan sir, priloga riž in pomfri, full tatarske), vlka solata zram pa še dobra sladica. Hrana res okusna ... ne tko ko v interšparu, ko maš občutek da je industrijska, brez pravega okusa. Postrežba tut zlo ok, porcije velike... uglavnem zlo kul za ta dnar.

kmetek ::

pohan sir
pomfrit
tatarska

ja res eni zdravo jeste, pohvalno.

bond007 ::

Se ti zdi riž pa sir tko nezdrava hrana? Sicer si zgleda spregledu zdravo solatko z bučnim oljem in kisem, dobro gobjo juhico.... men se ne zdi tko hudo no. Drgač pa od nečesa morš umret - you might as well enjoy it :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Zeberdee ::

Ali so lahko boni zastonj - torej, da so prihodki restavracije samo subvencije?

Ted ::

Seveda so lahko, v Mariboru so pred leti bili taki primeri, še mesec nazaj je bil bon za Fast food Bober 45 centov (zdaj je 77), za črnega panterja pa menda še manj. V MB so edini, ki niso podražili bonov kitajci. In dejansko imajo zdaj več prometa kot prej.
Mirje pa je itak že od nekdaj rippoff. Čeprav znajo met tudi dobra kosila, vsaj včasih so meli ob vikendih kaj posebnega - enkrat sem na bon jedel zobatca z rižem na maslu..
Mah...

Zeberdee ::

Če drugih omejitev ni se za 2,65 z vsemi stroški da dobit čisto dobre testenine.

root987 ::

Kje pa?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

vaiserious ::

predragooooo

balkanec ::

Ali so lahko boni zastonj - torej, da so prihodki restavracije samo subvencije?


NE. JE zahtevan minimum. Stevilke nimam trenutno v glavi, ampak mislim da je okoli 1 ojro.
Ti si ziher pozigalec !!!

T0RN4D0 ::

Hm, glede na to da je blo pred podražitvijo par gostiln pod 1€, dvomim da sop postavl kak minimum zdej. Niti ne vidim pomena...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

T-h-o-r ::

črni panter v mb je bil 17 centov, zdaj je mislim da 80
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

balkanec ::

Prav zabavno je gledat na kak nacin sedaj gasijo ogenj.. Vsem gostincem so poslali ponudbo s katero jih nagovarjajo k znizanju cen. Pa da vidimo !
Ti si ziher pozigalec !!!

nobodyelse ::

Za moje pojme imajo boni čisto uredu cene...Za cca. 2€ dobis kar nekaj bonov, razne menze, spar, mercator itd...pač če pa hočeš bolj kvalitetno kosilo pa plačaj 4€ jebi ga, ampak tudi za dobre 2€ se da normalno jesti...

Recimo če študent zasluži 4€ na uro, pač v tem času ko si na kosilu zalužiš za ta bon...

Ni mi pa jasno poslovanje polne sklede :D :D, Bon je nekje 3.4€, če bi plačal z gotovino to kar lahko dobiš na bon ni varjante da plačaš manj kot 10€ :).
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentska prehrana

Oddelek: Loža
232923 (255) acookook
»

studentska prehrana - sistem fail (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013135 (11076) fosil
»

Študentske menze

Oddelek: Šola
395526 (4686) žana
»

Nov način kupovanja študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24744333 (36512) šernk
»

Lačni študentje pred parlamentom

Oddelek: Loža
292894 (1837) hamax

Več podobnih tem