» »

Nove cene študentskih bonov

Nove cene študentskih bonov

««
«
1 / 6
»»

Steinkauz ::

Hardstyle ::

Imaš mogoče podatke za Maribor?

JebatGa ::

Čudovito. Očitno mora država nekje šparat. Zgleda da so študentje prvi na vrsti.

profii ::

joj kaj so dragi ratal ;((
prej nism nikol gledu kok so boni pa useen za 20 bonov nism dal več kot 40€
zdaj te pa že 10 bonov za "menze" pride 30€ 8-O
oderuhi

KandazaR ::

Pa kaj so to nori al kaj 8-O. 3.87 za mirje? Vem da me ne vidijo več tam (no ja treba še lanske bone porabt:D)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Steinkauz ::

Mirje tut jst sam 0.o
Sm bil kr doskrat tam.
Ok barjan, kjer največ jem je iz 1,99 na 2,5. To se še da preživet. Volta je šla iz 2 eur na 3,27. Une špagete si pa rej skuham sam zdej. Bo cnej :))
Sam kaj k sm v študencu brez kuhne :|;((

Meki ::

Ha boni so dražji od cigaret. Bo treba mal več kadit pa manj jest :). Ali pa bi blo pametno razmislit o bonih za čike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meki ()

LapD ::

Glažuta 3,97€

Which "menza" can beat that? :D
web&motion designer

kmetek ::

Za Maribor so še vedno ugodni.

k4vz0024 ::

Očitno država misli, da so študentje šejki>:D

hamax ::

JOVO dostava 4€ O.o
Ocitno bom zacel hodt v Mercator po pico za 2.5€.

overlord_tm ::

A kdo ve razlog za podražitve?

mavec ::

8-O

Se bo pa občutno poznalo tole. Recesija je udarila še po nas študentih. :'(

EDIT: OK, dobro. Pinki kamor hodim bo drazji za 40 centov, kitajska pa ostaja na enakem. Vsaj nekaj. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mavec ()

Wrop ::

8-O8-O8-O Volta, menza v Rožni? Kaki bodo jutri ksihti, tistih, ki ne bodo pripravljeni na nove cene.>:D
Jst bom pa res premislil, da bom spet hodil v restavracijo FE in FRI oz. si bom sam kej skuhal.

MeGreat ::

kebab na nazorjevi nima več bonov ali kaj?

kixs ::

A sem Spar bone spregledal na tistem spisku? Do zdaj so imeli res prevec ugodne cene, ker je gneca kar prevelika - sicer ne jem na bone, nic vec.

T0RN4D0 ::

WTF, lani sem dal za bone kakšnih 80 centov manj. Na en bon. Dobro da me ni več v ljubljani. Čeprav je tud v krškem jim uspel podražit v eni gostilni za 50c (je še vedno relativno poceni) in v drugi za 1.5 oziroma celo 1.8€.

No ja, sicer pa tole šlepanje na bone je blo svoj čas kr mal prelepo da bi blo res. Še najbolj me jezi to, da nekateri prebredejo 5 let študija brez da bi si znal makarone skuhat, vsaj to se bo najbrž spremenilo. :D Ve kdo sploh še za kakšno državo kjer imajo takšen sistem bonov kot pri nas?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

KandazaR ::

Splača se vzet tud bone za fgg. Je od oktobra nov ponudnik in za ceno 1,77€ majo dobro hrano (in tud naješ se).

Daedalus ::

Kuhajte si sami, pa nehajte jamrat.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

d0rK ::

Hehehhe, lihkar sm nameraval isto rect ampak mislm da tut ce sam kuhas ne prides cenej skoz pr teh cenah.

Ce bos skoz jedu makarone pol ok ampak cim kupis kaksen kos mesa si ze preko 4EUR.

T0RN4D0 ::

nisi :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

legice ::

jaz redko kdaj jem z boni,ker me ceneje pride iti v špar po francosko in zapakirano mortadelo in me pride 1.50 max.Ne jamrati in mal šparite no.Vedno zame:))
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

mavec ::

Legice, s tem ne moreš preživet jutra, kosila, večerje in še manjših obrokov vmes. :P.

kixs ::

Lahko ze prezivis, sam kako dolgo in kvalitetno?

Jesti je potrebno uravnotezeno prehrano (meso, zelenjavo, sadje) in brez prevelikega pretiravanja v katerokoli smer.

lp

R33D3M33R ::

Strojna se je podražila za skoraj 1€ 8-O, medtem ko se je menza v Rožni podražila za 0,60€. Šanghaj in recimo Maximarket sta ostala na isti ceni. Torej, v čem je trik?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

neres ::

Ene par (nizkocenovnih) ponudnikov ni več. Poleg že omenjenega Spar-a še dijaški dom Bežigrad, npr.

To, da so podražitve različne oz. jih nekje sploh ni, nakazuje na podražitev s strani samih gostincev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Gandalfar ::

Je kdo pomislil, da imajo kaj s tem tudi gostinci sami?

T0RN4D0 ::

ja, neres, 15 sekund pred tabo :)

Zlata doba študentske prehrane v ljubljani je končana, je pa res da bo kvaliteta prehrane najbrž malo padla. Upam da ne ravno na nivo mortadele in francoske, ampak sej za dva nardit kosilo ni ravno drago. Konec koncev si lahko za drobiž kupiš pol pečenega piščanca in imaš kosilo brez kakšnih hudih naporov =) Zna bit pa zoprno za tiste ki nimajo na voljo kuhinje in so računali na bone.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

jest10 ::

Kot že enkrat do sedaj, bom znova prešaltal na cenejše ponudnike. Bon nad 2,5€ nekako izgubi svoj smisel... Še posebno pa nova cena za Volto-hrana vedno slabša, porcije se manjšajo, sedaj pa še 100% dvig cene;((

jest10 ::

8-O8-O8-O Volta, menza v Rožni? Kaki bodo jutri ksihti, tistih, ki ne bodo pripravljeni na nove cene.>:D
Jst bom pa res premislil, da bom spet hodil v restavracijo FE in FRI oz. si bom sam kej skuhal.

Bo treba malo pogledati v PE Marjetica(tobačna), če imajo kaj užitnega:P

kihc ::

Kdaj začnejo veljati te cene? Jutri? K sreči sem zadnji dan ko sem bil v Lj vzel vse bone za december. :D

Drgač pa Interšpar ftw (1.57 €). Samo upam da ne bo sedaj preveč gužve.

FE & FRI je pa sedaj že kar malo drag, glede na to kaj dobiš.
x

LuGi ::

Kdaj začnejo veljati te cene? Jutri? K sreči sem zadnji dan ko sem bil v Lj vzel vse bone za december. :D


Ja in? Doplačal boš razliko ki ti manjka :))

kixs ::

Nikoli nisi rabil doplacat. Navadno so z novimi cenami kaj spremenili menije in si s starimi boni dobil pac staro ponudbo, nove pa ne.

lp

kihc ::

Kdaj začnejo veljati te cene? Jutri? K sreči sem zadnji dan ko sem bil v Lj vzel vse bone za december. :D


Ja in? Doplačal boš razliko ki ti manjka :))


Od kje pa tebi ta ideja ???
x

Mavrik ::

Najslabša stvar pri tem niso niti približno cene. Najslabša stvar je dejstvo, da za en 3.7€ vreden bon dobi gostilna na koncu tam 6.7€+, študentska ponudba pa ni niti na ravni povprečnega kosila za 5€ v taisti gostilni ponavadi.

Bo treba pač malo bolj previdno gledati razmerje med ceno in kvaliteto hrane (in se naučit kuhat še kaj drugega kot špagete ;) )
The truth is rarely pure and never simple.

TekO ::

A interšpar jih ima še po tanovem? ker jaz nisem našel..možno da sem spregledal.

Drugače pa sem skoraj prepričan da ne boš (bomo) doplačali razlike, ne vem kje si to slišal. Verjetno te bodo le vprašali kdaj si ta bon kupil (če je še november/decemberski ali je že nov).
Ideas are bulletproof.

Meizu ::

Treba začet delat lazanjo, se zredit ko Garfield, pa bi moglo držat kakšn tedn brez >:D

Double_J ::

Se pravi stare bone, bom sedaj lahko zamenjal po višji ceni ter kupil več tistih, ki se niso podražili?

Bo kr dobiček...
Dve šivanki...

LeQuack ::

Dost teh gostiln bi propadl brez študentov. In slej ko prej kakšna tud bo ob teh cenah. Sej smo v krizi baje. Nej jo še oni mal čutjo.
Quack !

Person ::

Se pravi stare bone, bom sedaj lahko zamenjal po višji ceni ter kupil več tistih, ki se niso podražili?

Bo kr dobiček...


Ma ne, ponavadi pač toliko dobiš nazaj za tisti bon kot si takrat plačal ... če se je vmes podražil, pa boš ti tega menjal, pač dobiš nazaj toliko kot si takrat plačal.

Če pa greš jest s starim bonom, pa si recimo v Mirju ponavadi pač manj dobil oz. si več doplačal za pico, ki se doplača, kot pa če si že imel novi bon.
Let's make something useful!

mavec ::

Se pravi, da bomo stare bone lahko bp vnovčili še naprej? Ne bo nič treba menjat ipd.?

jest10 ::

Se pravi, da bomo stare bone lahko bp vnovčili še naprej? Ne bo nič treba menjat ipd.?

Večinoma ni nobenih težav. Le tu in tam se zgodi, da s starim bonom nimaš na voljo vseh menijev.

root987 ::

Najslabša stvar pri tem niso niti približno cene. Najslabša stvar je dejstvo, da za en 3.7€ vreden bon dobi gostilna na koncu tam 6.7€+, študentska ponudba pa ni niti na ravni povprečnega kosila za 5€ v taisti gostilni ponavadi.

Bo treba pač malo bolj previdno gledati razmerje med ceno in kvaliteto hrane (in se naučit kuhat še kaj drugega kot špagete ;) )

+1

Sicer sem že zdaj kr precej si sam kuhu, sam zdaj bom pa še mamino knjigo z recepti si zgleda sposodu :>
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

hamax ::

Dabuda zdej dobi za kosilo 7€... To je 1€ vec kot glavna jed, ki jo placas z denarjem. Upam, da bodo temu primerne tud porcije...

kixs ::

Npr.:
Spar je do zdaj imel bone po 1.57€, vrednost pa 4.10€. Pa ceprav si za bon dobil tudi jed v vrednosti 5€ + juha + solata

Pred dobrim letom so bili Sparovi boni celo drazji (1.89€) in manj si dobil (manj menijev), vendar je res, da si dobil se sladico, ki je zdej ne dobis.

Glede na to, bi rekel, da so studentje za 1.57€ jedli zelo dobro in na njih ni Spar "prevec" sluzil. Je pa bila vedno velika gneca in verjetno bo zdej manjsa. Saj se je verjetno zaradi tega tudi poslabsala kakovost.

Tear_DR0P ::

oh fuck
jst sm si skor cel faks raj sam kuhal hrano - sem prišel cenej skozi in manj časa porabil - je pa res, da se ti to splača sam če maš še kakšnega cimra
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Daedalus ::

Hehehhe, lihkar sm nameraval isto rect ampak mislm da tut ce sam kuhas ne prides cenej skoz pr teh cenah.


Hja, stvar organizacije. Če kupuješ malo po pameti in maš malo organizacijskih sposobnosti, si pač organiziraš kosilo s cimri, recimo. Pa tud za 4€ se že da kaj pametnega nabavit. Sicer pa je pri nabavi "fasnge" tako, da jo itak kupiš na zalogo in na dolgi rok, če malo gledaš kaj kupuješ, IMO prideš ceneje skoz, ko z boni. Jaz si že precej časa kuham sam in ne zapravim veliko za hrano. Pa še boljša je od povprečne komaj prebavljive žalosti iz raznih menz in restavracij, ki jo običajno prodajajo za kosilo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

LuGi ::

Kdaj začnejo veljati te cene? Jutri? K sreči sem zadnji dan ko sem bil v Lj vzel vse bone za december. :D


Ja in? Doplačal boš razliko ki ti manjka :))


Od kje pa tebi ta ideja ???


V mirju te vpraša nov / star bon..če si imel starega si moral doplačati...preverjeno lani spomladi ko je bila tud ena podrazitev.

Steinkauz ::

Mnja kaj bomo pa uni brez kuhne. Cele dni žrl mrzlo hrano. Jeej
Men še neki ni jasno...
A je država zmanjšala kolk da gostincem al ne?
K če ni pol recimo: slast burek, kjer si prej dubu 2 bureka(4 eur po navadnih cenah). Če še vedno dobiš 2 bureka(pri ceni 2,5 eur na bon), ti država časti 1,5 eur, oziroma ti slast pobere ostanek državnih dajatev. Dam pol raj 2 eur sam za burek :\

imagodei ::

Tear_DROP> "jst sm si skor cel faks raj sam kuhal hrano - sem prišel cenej skozi in manj časa porabil - je pa res, da se ti to splača sam če maš še kakšnega cimra"

Eh?

Odvisno, kaj ješ in koliko si pripravljen zmetat. Zdej, če ravno primerjamo študentsko prehrano in kuhanje doma, potem najbrž ne boš kupoval mesa pri najbolj kvalitetnemu mesarju, je verjetno un iz Hoferja al pa Lidla čez glavo dovolj dober. Dobiš par kil zrezkov za 10 EUR.

Čompe tud ni drag, ne glede na to, kje ga kupuješ.

Testenine so še cenej, pa še v 15 minutah imaš vse narejeno - od nalivanja vode v kastrolo, do kuhanih makaronov na krožniku. Sigurno tako kosilo ne stane več kot 2 EUR/osebo, tudi če samo zase kuhaš in vas ni 5 cimrov skupaj.

Malo dražji so kuhani obroki (Mizica, pogrni se ipd.), ki pa tudi ne stanejo več od 3 EUR. Ali pa na pol pripravljene lazanje, če jih imaš rad. Daš za 10 min v mikrovalovko ali pa za slabe pol ure na 180 v pečico in ješ. Tudi ne stane več kot 3 EUR, pa tolk jo je, da je kamot za dve osebi ali pa za 2x.
- Hoc est qui sumus -
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentska prehrana

Oddelek: Loža
232923 (255) acookook
»

studentska prehrana - sistem fail (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013136 (11077) fosil
»

Študentske menze

Oddelek: Šola
395526 (4686) žana
»

Nov način kupovanja študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24744334 (36513) šernk
»

Lačni študentje pred parlamentom

Oddelek: Loža
292894 (1837) hamax

Več podobnih tem