» »

Nove cene študentskih bonov

Nove cene študentskih bonov

MeGreat ::

par kil zrezkov za 10evrov? dvomim

d0rK ::

Uh, kaksni zrezki pa so to da dobis par kil za 10 eur? Puran je 8.5eur, pisnc okol 7.

root987 ::

Te predpripravljene jedi so mal čudne - vsaj jaz, če se hočem normalno najest rabim vsaj porcijo in pol kakšnega pogrej in pojej, kar pa potem pride 7 al 8e.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Steinkauz ::

Dej jst bom mogu dat pol skor prošnjo za preselitev v drug dom. Mislm :\

A država daje isto al ne?
K če daje isto, pri istih porcijah , nas gostinci nategujejo po dolgem in širokem.

MeGreat ::

država daje isto kot prej torej so samo gostinci povišali cene..

imagodei ::

Mislim, da nisem dost falil s ceno. Par kil sem sicer rekel tako, na pamet; mogoče 1.5 kile prej, ampak tud to je dost. En tak, normalen zrezek ima 200-300 gramov. Če kupuješ pakirane zrezke v naših štacunah, so težki cca 500-600 gramov, not jih pa dobiš 3. Tko da, kila zrezkov bi le morala zadostovat za 4 kosila.
- Hoc est qui sumus -

T0RN4D0 ::

Hm, 15 dkg mesa naj bi blo dost za eno osebo. In zame tudi je.

inu imagodei, meso v hoferju ne vem če je kaj cenejše kot v šparu :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

imagodei ::

Torn4do, ja, če ješ meso s prilogo - npr. z rižem, krompirjem... In pa s solato.

Če si študent in ješ simpl, recimo da si odrežeš kos kruha in poješ en 200-250g zrezek.

Kar se pa Hoferja tiče, pa kot zanalašč ne dobim nobenega linka. Gledal sem par mesecev nazaj, so imeli v hladilniku različno meso, po kilo in po dve kili, pa se mi je zdelo zelo zelo ugodno.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Najboljše, kar zdajle lahko najdem, cena 1kg svinjskega mesa za zrezke = 5,29 EUR: kljik

Če hovraš z miško čez ceno, pokaže datum popisa 24.11.2008
- Hoc est qui sumus -

T0RN4D0 ::

Eh, ravno v tem je dobra stran dragih bonov, da se bodo ljudje naučil skuhat mogoče še kakšen riž ane. Ker bi se po mojem hitro naveličal jest vsak dan šnicl s kruhom. Je pa res da je v takšnem primeru bolj priročno če maš par cimrov, pa vsak kuha enkrat na teden in je problem rešen. In tud ni tak problem nardit še priloge in kakšne solate, magar samo odpret kozarec rdeče pese. Heck, še juhco iz vrečke si lahko skuhaš, pride kakšnih 20 centov na enga in 10 minut dela. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Keyser Soze ::

V mirju te vpraša nov / star bon..če si imel starega si moral doplačati...preverjeno lani spomladi ko je bila tud ena podrazitev.

Tole je pa malo tako, tako. Škatljivo. Na bonu je jasno naveden datum veljavnosti. Glede na ta datum so ti v gostilni dolžni zagotovit obrok, ki si ga že plačal, brez doplačila. IMO.
OM, F, G!

T0RN4D0 ::

Jap. V mirju so ti najbrž zaračunali kislo smetano na pici. Če si moral dejansko doplačat razliko v ceni bonov so te nategnil. [sem tudi sam jedel tam ravno ko je bla zmeda z novimi/starimi boni in ni blo potrebno doplačat, sej to je nekako logično]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Tear_DR0P ::

Je kdo pomislil, da imajo kaj s tem tudi gostinci sami?
načeloma so vedno res gostinci tisti, ki višajo ceno - ampak prejšnji mesec je neka organizacija, ki tudi sodeluje v tej študentski kuhni zgubila svoje vire financiranja - lahko da so samovoljno dvignili cene, ker jim je to edini vir financ - ampak pri tem gre že za grdo natolcevanje

testenine, pogrej in pojej in podobne reči so predrage in zahtevajo preveč časa za pripravo - zelenjavo (večino le te) lahko ješ surovo ali jo pripravljaš poljubno dolgo časa med 5 in 25 minut - poleg tega te redko pride več kot 3EUR na kilo.polenta je tudi boljša od testenin in čas priprave je 3 minut plus vretje vode :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Steinkauz ::

Z enim kuhalnikom v sobi(kjer ni glih fajn cmart če nočeš da ti smrdi cela soba) si bl en k*rc lahko skuham.
In ja celo leto bom živel od polente in zelenjave. Ja...

T0RN4D0 ::

To, da nimaš kuhne je en drug šmorn ja. A nimajo vsi študentski kuhn?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Steinkauz ::

Gerbičeva je nima, eden redkih pomoje sicer:|
Sicer se menjo že en čas da bodo nardil, sam verjetno bo prej pekl zmrznu :)):(

c00L3r ::

Grozno ;(( Že vemo uradno razlago, kdo stoji za podražitvami? Je država zmanjšala subvencije? So se vsi gostilničarji v MB in LJ dogovorili za istočasni dvig cen?

imagodei ::

c00L3r,

a si prebral odgovore do semle, al si se takoj po branju prvega posta namenil odgovoriti?
- Hoc est qui sumus -

kixs ::

Vsako leto, ko se delajo nove pogodbe, se cene dvigajo - cisto nic novega ni tu. Verjetno je drzava malo zmanjsala subvencijo, malo so pa gostinci dvignili ceno.

Person ::

c00L3r,

a si prebral odgovore do semle, al si se takoj po branju prvega posta namenil odgovoriti?

In kje med vrsticami se pa potem lahko razbere dejanski razlog?

BTW: Je kje novi in stari seznam cen?
Let's make something useful!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Person ()

c00L3r ::

c00L3r,

a si prebral odgovore do semle, al si se takoj po branju prvega posta namenil odgovoriti?

Ja sem prebral. Pa ne vidim nobene uradne razlage. Vse so samo špekulacije.

Ziga Dolhar ::

ŠOU o cenah bonov

Cen bonov ne določa ŠOU, niti ni to njihov "vir financiranja", ali, še huje, kakor se sami pogosto zlo radi pohvalijo, študentske prehrane NE financira ŠOU.
https://dolhar.si/

Zeberdee ::

Kljub temu, da sem študent, menim, da bi bilo potrebno jo skenslati.

Dejstvo pa je, da si za manj kot 4 € na osebo težko skuhaš- vsaj jaz za 2 težko pridem pod deset evrov, za dva hoda.

OFFTopic: Kam za vraga gre pa potem 5 M €?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeberdee ()

kmetek ::

Turkovi poleti, Pahorjev make-up, Kučan & udba ter vsi tajkuni itd.......

Karaya 52 ::

Mah... Groza... Že tako sem bil na bonu za 1,55€ in mercatorjevem kruhu za 1,2€/kila. Kako se lahko cene uskladijo vsake 2 leti? Naj se usklajujejo vsak mesec, ne pa da bodo za dve leti zacementirane.

R33D3M33R ::

Kljub temu, da sem študent, menim, da bi bilo potrebno jo skenslati.


Ja lepo. Cel dan sem na faksu, na vajah, potem pa naj si še med pisanjem poročil in dnevnikov kuham kosilo? Za enega na trululu faksu bi šlo komot skozi, za tiste na resnejših pač ne.

Je kdo pomislil, da imajo kaj s tem tudi gostinci sami?


To je več kot očitno, vendar mene zanima čemu podražitve. A ne morejo več shajati s takimi cenami? A do sedaj pa so? :|
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

hamax ::

> Ja lepo. Cel dan sem na faksu, na vajah, potem pa naj si še med pisanjem poročil in dnevnikov kuham kosilo? Za enega na trululu faksu bi šlo komot skozi, za tiste na resnejših pač ne.

Pravis da nimas pol ure na dan, da bi si skuhal?

Daedalus ::

Lej, zadeva bi lahko bla simpl. Skineš bone in glej, kako bojo gostinci v Lj veselo popušili. IMO bi cene hrane hitro padle - ko bi ble zdaj do vrha nafilane restavracije in menze prazne. Tole je pa samo napihovanje enega balončka in nič drugega.

To je več kot očitno, vendar mene zanima čemu podražitve. A ne morejo več shajati s takimi cenami? A do sedaj pa so?


Zelo simpl. Cene bonov še niso take, da bi se zaradi njih folk bolj odločal za homemade rešitve. Je še manevrski prostor in to gostinci veselo koristijo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Ziga Dolhar ::

> Ja lepo. Cel dan sem na faksu, na vajah, potem pa naj si še med pisanjem poročil in dnevnikov kuham kosilo? Za enega na trululu faksu bi šlo komot skozi, za tiste na resnejših pač ne.

Pravis da nimas pol ure na dan, da bi si skuhal?


Jest nimam kuhne :-).
https://dolhar.si/

R33D3M33R ::

> Ja lepo. Cel dan sem na faksu, na vajah, potem pa naj si še med pisanjem poročil in dnevnikov kuham kosilo? Za enega na trululu faksu bi šlo komot skozi, za tiste na resnejših pač ne.

Pravis da nimas pol ure na dan, da bi si skuhal?


Ne nimam. A si bil že kdaj po 12 ur skupaj na faksu?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

vseh 7 dni?

Zeberdee ::

Sej nihče ni rekel, da bi skenslali menzo. Ampak menza bi bila polno plačniška.

Jebeš SUBVENCIONIRANO prehrano, dokler študentski status ni težko prigaran.
Da ne govorim o domovih in o delu v ŠOU.

hamax ::

> Jest nimam kuhne :-).

Jaz imam precej lepo kuhno, ampak vsak dan posebi za eno osebo kuhat ti hitro zraste cez glavo :D
Ocitno bom od sedaj naprej veckrat zasel v Kulinarika...

> Ne nimam. A si bil že kdaj po 12 ur skupaj na faksu?

Kaj so vam menzo tudi mocno podrazali? Potem se opravicujem, ker sem napacno domneval. Nasa je se vedno dokaj poceni.

Utk ::

Čisto pravilno. Prav privoščim. Prejšna vlada (Janševa, da ne bo pomote) je povečala olajšavo, podelila več štipendij, boni so se pa v 4 letih podražili za manj kot zdaj čez noč. Ja, gostilne dražijo, ampak se spomnem, ko je bilo prej tako, je vlada takoj povečala subvencijo. V zahvalo smo imeli stalne študentske demonstracije in časopisne komentarje presvetlih študentskih predstavnikov v kakšni tiraniji živimo.
Pahorjeva vlada je napovedala plačevanje prispevkov za pokojnine od študentskega dela, boni so se podražali za 30 procentov, pa ni blo niti enega negativnega komentarja, nobene napovedi, da bo tako, nobenih pozivov k protestom, ničesar. Mislim, od uradnih predstavnikov.
Še je treba stisnit. Zdaj, ko smo osvobojeni tiranije temnih sil, zdaj itak pol manj jemo kot smo prej, kaj nam bo hrana, glavno, da imamo svobodo. Kot da je prej nismo imeli.

Ziga Dolhar ::

No, na PF so nam menzo podrazil za 50 procentov :-).

Rade volje pa priznam, da je bila pri prejsnji ceni bonov kar podcenjena glede na izvrstno hrano. Skoda le, da se jo clovek po petih letih ze kr mal nazre :-/.
https://dolhar.si/

hendriks ::

Glede na ves tale bes nekaterih glede cen študentskih bonov: a mi lahko kdo našteje EU države, kjer imajo
študenti hrano na bone? Da o brezplačnih fakultetah in delu preko študentskega servisa ne govorim? Hvala.

Utk ::

Nimajo bonov, imajo pa drugačne oblike subvencije. Na hrvaškem recimo dobiš tolk pa tolk na mesec na kartico (okoli 70 evrov, če se ne motim), ko porabiš, porabiš. Lahko se zgodi, da cel mesec ješ zastonj, če ne ješ vsak dan. Brezplačne fakultete imajo še marsikje, prek "študentskega servisa" pa ne rabijo delat, ker je skoraj povsod navadno honorarno delo manj obdavčeno kot je pri nas "študentsko".

hendriks ::

Nimajo bonov, imajo pa drugačne oblike subvencije. Na hrvaškem recimo dobiš tolk pa tolk na mesec na kartico (okoli 70 evrov, če se ne motim), ko porabiš, porabiš. Lahko se zgodi, da cel mesec ješ zastonj, če ne ješ vsak dan.


A to nekakšno "prehransko" kartico ali je to mišljeno kot štipendija? Ne vem no, ko sem bil še jaz študent (5 let nazaj),
sem bil zelo zadovoljen, da sem sploh imel bone in brezplačen študij.


Brezplačne fakultete imajo še marsikje, prek "študentskega servisa" pa ne rabijo delat, ker je skoraj povsod navadno honorarno delo manj obdavčeno kot je pri nas "študentsko".


Hum, to pa je zanimivo, da je honorarno delo manj obdavčeno kot pri nas delo preko študenta. To mi ni glih
razumljivo kako jim rata.. Kako je z zlorabami (ker pri napotnicah jih je veliko) ?

Bom malce off topic: jaz osebno bi ŠS ukinil in speljal
študentsko delo preko Zavoda za zaposlovanje, kjer bi študentu tekla delovna doba, podjetja pa bi vseeno
plačevala prispevke, vendar v manjšem obsegu. Tako bi podjetja 2x premislila, ali vzet človeka redno ali preko napotnice..

Utk ::

Ni štipendija, ker dobi vsak, tudi izredni in tujci dobijo (verjetno ne smejo bit zaposleni).
Kakšne zlorabe? Sej vsak lahko dela honorarno, študent ali ne študent. Kako si bo plačeval za penzijo itd. je pa njegov problem. Študent si ne rabi, lahko pa si, če hoče.
Jaz bi vpeljal delo, kjer vsak dobi kolk dobi, plača dohodnino, vsi drugi prispevki pa prostovoljni. Nič drugega ni treba.

R33D3M33R ::

vseh 7 dni?


Seveda ne. Ampak kaj ti pomaga, če imaš med predavanji 1 uro veliko luknjo. Boš tekel domov, si v pol ure skuhal in nato tekel nazaj na predavanja?

Kaj so vam menzo tudi mocno podrazali? Potem se opravicujem, ker sem napacno domneval. Nasa je se vedno dokaj poceni.


Najbolj me pravzaprav moti, da se je podražila Strojna. Tja hodim vmes jest, ker je ravno prav časa, da se v miru najem in potem grem nazaj na predavanja.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Gandalfar ::

Seveda ne. Ampak kaj ti pomaga, če imaš med predavanji 1 uro veliko luknjo. Boš tekel domov, si v pol ure skuhal in nato tekel nazaj na predavanja?


Za tupperware si ze slisal?

Utk ::

Ja...še avto mu priporočaj, da se bo domov vmes vozil.

Hardstyle ::

Gandalfar daj ne bluzi. Človek je jasno povedal, da preprosto ne more kuhati in je tudi povedal, da kdaj pa kdaj bi lahko. Ampak vsak dan pa res ne more in kaj naj tiste dneve je? bon za 4€ ? Druga mu ne preostane. Omenil si tupperware, ko sem nazadnje gledal cene je bil komplet kar drag in spet smo pri strošku.

Kaj pa tisti, ki nimajo kuhinje? Naj si hrano doma skuhajo in dajo v tupperware kajne? Pametno!

Pa ko si že tak pametn mi povej od kod razlog za 100 ali več % podražitve? Cene bonov se vsaki dve leti "urejajo". Lani se je hrana podražla zaradi cene nafte, sedaj ko je cena na dnu pa cene še zmeraj rastejo oz. ne padajo, kak je s tem?

Si slučajno v decembru kaj nakupoval meso,zelenjavo,sadje itd? Si opazil, da so cene nabite v nebo kljub temu, da je to NEUPRAVIČEN dvig cen. Ampak naši inšpektori so bili preprosto preveč zasedeni z zaključnimi zabavami in zapravljanjem nagrad za uspešno delo.

Tukaj ne služijo gostinci ampak država! Cena menijev,hamburgerjev,kebapov so enake(če plačaš z gotovino), le cena bonov se je zvišala torej je država zmanjšala subvencioniranje. Če pa so gostinci sami dvignili cene bonov (kar dvomim) pa mislim, da to ni legalno.

Good Guy ::

po teh podražitvah bonov sploh ne rabiš..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Gandalfar ::

@Hardstyle: mirno si lahko skuha riz + recimo piscancji paprikas in zadevo da v tupperware za posamezne dneve, da si nese zadevo na faks. + 50 razlicnih variacij riza/polente/itd.

Tear_DR0P ::

Gandalfar pa kje si še to videl - normalno da ne delaš tega.tupperware je tako drag in sploh nima poceni nadomestkov, da to lahko počnejo samo bolje situirani zaposleni
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Ziga Dolhar ::

Si slučajno v decembru kaj nakupoval meso,zelenjavo,sadje itd? Si opazil, da so cene nabite v nebo kljub temu, da je to NEUPRAVIČEN dvig cen. Ampak naši inšpektori so bili preprosto preveč zasedeni z zaključnimi zabavami in zapravljanjem nagrad za uspešno delo.


Uf. Kakšni inšpektorji pa nadzirajo "neupravičene" dvige cen? In kaj lahko (beri: mordajo) storijo?
https://dolhar.si/

kmetek ::

Jebeno je za študentev v domov, kje naj si kuhajo ?

Double_J ::

Gandalfar, to na faksu je nekoliko drugače kot v srednji šoli, kjer ti je mamica dala v torbo sendvič in sok.
Dve šivanki...

Karaya 52 ::

Če se cene vsake dve leti spremenijo potem so to idealni pogoji za razne dogovore med gostinci.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentska prehrana

Oddelek: Loža
232960 (292) acookook
»

studentska prehrana - sistem fail (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013329 (11270) fosil
»

Študentske menze

Oddelek: Šola
395560 (4720) žana
»

Nov način kupovanja študentskih bonov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24745014 (37193) šernk
»

Lačni študentje pred parlamentom

Oddelek: Loža
292911 (1854) hamax

Več podobnih tem