» »

Izsiljevanje v šoli.

Izsiljevanje v šoli.

1
2
3 4

Thomas ::

Na policijo, vsekakor.

Najdi enega starejšega ki mu zaupaš in pojdi z njim skupaj na policijo. Če raje, pa kar sam.

Starejšega rabiš zato, da on zagrozi policiji, da jih bo prijavil navzgor, če ne bodo ukrepali. To tako, diskretno in vljudno, ampak dovolj jasno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mtosev ::

Nikakor pa ne pomiluj storilcev. Ker imam občutek z vse te debate, da je še nekaterim žal za tiste ki jih pretepajo. To je res ena velika neumnost.

ko je mene en pretepo al pokno je ravnateljica al socialna moji mami rekla da je ostal brez oceta. 8-)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

w00tnes ::

Osebno sicer v OŠ nisem imel problemov, so pa potem v SŠ neki čapci poskušali pridobiti tiste par tolarjev, kar sem jih imel v denarnici ... glavni je fasal direktivo v glavo (če sem ga kaj poškodoval, ko sem se mu na vrat naslonil z nogo nevem - mi je vseeno) ostali so pa potem tako ali tako pobrali šila in kopita (kako pravijo? Kači je potrebno odrezati glavo?)
Od takrat naprej so se me izogibali, čeprav je glavni po konfliktu navrgel, da me bodo ubili (kar naj pridejo, greznica je prostorna)

perci ::

ko je mene en pretepo al pokno je ravnateljica al socialna moji mami rekla da je ostal brez oceta.

Verjamem. Pri tem pa me motita dve stvari:

1)to, da izsiljevalec nima očeta, je njegov problem in problem živečega starša ter socialnih služb - nikakor ne sme to postati problem drugih (izsiljevanih) otrok
2)to, da izsiljevalec nima očeta, je osebni podatek in ga ravnateljica/psihologinja ne bi smela izdati tvoji mami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Mercier ::

Pomembna lastnost problemov je, da jih ljudje ne marajo, kar se mnogokrat "reši" tako, da se jih bolj ali manj zanika. Sploh pa je zoprno prevzemat odgovornost za nerešen problem, kar je v primeru več odgovornih bistveno lažje solidarno. A, ja, in le peščica je pripravljena tolerirat drugačne ... po poljubnem merilu. Navadno se drugačnih vsaj ne mara.

Torej, mislim, da uizi tole ne bo. IMO je treba zahtevat od vseh pristojnih, vključujoč policijo, da naredijo svoje. Najbolje s starši. Se pa IMHO splača.

Obstaja pa kar nekaj raznih društev, zavodov in podobnih, ki morajo upravičiti sredstva za svoje programe in le čakajo, da jih pokliče kakšen pretepeni debeli računalničar, da mu razložijo, kako naj najbolje ukrepa. Verjetno imajo tudi nekaj znanja in izkušenj, tako z delom z ljudmi, kot papirologi. Stane nič, še upoštevati ti ni treba svetovanega.

http://www.misss.org/
http://www.drustvo-dnk.si/
http://www.scoms-lj.si/index2.html
http://www.svet-center-mb.si/
http://www.zavod-emma.si/

solatko ::

Zapomnite si nekaj - nasilneži so ponavadi strahopetci, so močni v skupini, ko to razbiješ, je vsak zase mila jera, ki se še srat ne upa it sam. Ponavadi to počnejo, ker v laifu nimajo nobenega cilja in jim je povzročanje škode nek ventil, da se ne požrjo med seboj. Kako se soočit s tako težavo, je od primera do primera različno. Najboljši preizkušen recept je močan kolega, ki pa ni izzivač, temveč že s svojo figuro nudi neko garancijo, da bo imel dotični primerek mir. Za te nasilniške skupine, je najlepše, kar lahko doživijo to, da oseba na katro se spravijo, ne reagira nasilno (udarec nazaj, prijava policiji, ravnateju...), temveč je iz dneva v dan bolj presrana in poizkuša skupini (ki ji verjetno sploh ni za finančna sredstva), čim bolj zlesti v rit, da bi ga pustili pri miru. Če ima fotr dejansko toliko denarja, je najenostavneje najeti varnostnika, ki bo profesionalno opravil s takimi primerki. Pot na policijo je trenutna rešitev, ki lahko prinese še več gorja, saj vidnega učinka ni. Naslednja pot je vpis v nek klub, v katerem se uči samoobramba - boks, karate, savte, aikido, kendo, judo......., kar bi glede na opis (debelušen računalničar), bilo vsekakor najkoristneje, saj bi tisti dve uri vsak drug dan, zelo koristno porabil (tam bi tudi dobil kolege, zaradi katerih, ti lumpi ne bi več težili). Že v zelo kratkem času, bi se naučil osnovnih tehnik obrambe in onemogočanja napadalcev, s čimer bi varnostnik postal nepotreben. Tisti, ki predlagate samo obisk na policiji, vam povem, da je to zelo slab predlog. Če skupina nima predhodnih prekrškov, bo samo opozorjena in naslednji dan, se bo situacija še poslabšala. Tudi oče sam, bolje, da se s takšno skupino ne sooča, razen če je mojster borilnih veščin, saj mu bodo ob fizičnem napadu, sledile prijave teh nasilnežev in odškodninske tožbe, ali pa mu bodo v bližnji prihodnosti razbili avto, porisali hišo in podobno. Policija pa brez delovanja sodišča, nima pristojnosti, za trenutno rešitev takega problema (včasih je to delovalo, saj ni bilo razširjeno, da bi z advokati šli nasilneži proti policiji)

Mercier ::

Em, gre za nekaj težakov v osnovni šoli, ne rusko mafijo.

Brane2 ::

Vpis v klub, zato da se boš rešil barab je zguba časa.

Varnostnik ravno tako. Zakaj ? Ker ga ne smeš uporabiti ofenzivno ( = sledi tožba),d efenzivno pa zgleda čudno, da se nekdo sprehaja skupaj s teboj po OŠ, ko da si kokainski diler.

Edina prava pot, vsaj začetna pot, je policijska prijava. Policija je sposobna in v bistvu _edina_dolžna_ obravnavati take primere.
On the journey of life, I chose the psycho path.

kitewing ::

Najprej se pogovori s starši in se boste skupaj odločili kako naprej. Če bi se to dogajalo mojemu otroku, bi šel na policijo in k ravnatelju šole.

Včlanitev v klub ni slaba ideja ker ti borilne veščine dajo samozavest, ki pa jo v takih primerih zelo rabiš.

T-h-o-r ::

tole se mi zdi en velik nateg...
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Brane2 ::

Borilne veščine, uporabljene v ta namen, ti dajo samo zelo jasno predstavo, da so barabe v tem bistveno izpred tebe.

In te še dodatno potrejo, ker se z njimi ukvarjaš pod pressingom, da bi dosegel nek cilj, ki ti je verjetno nedosegljiv, vsaj na tako kratek rok.

So zelo v redu "character builder" in ti definitivno lahko koristijo v poznejšem življenju, sploh v stresnih situacijah (npr obnašanje v nesrečah itd), kratkoročno pa so boljkone dodatna utež za vratom.
On the journey of life, I chose the psycho path.

solatko ::

Brane2 - Vpis v klub je zato, da narediš nekaj zase (sedenje pri računalniku in bežanje pred nasilneži to vsekakor ni), ne zato da se rešiš barab (začnejo pa razmišljat, ko prideš nekaj krat s torbo in kimonom v šolo), tudi prijatelji, ki jih v takem klubu dobiš, pripomorejo k prenehanju take dejavnosti, saj raje najdejo žrtev, brez prijateljev.
Varnostnik, ti edini zagotovi takojšnjo varnost (tist moment te ne bo nihče več napadu), če pa je kakšen natreniran žgoljo, bo pa itak uporabil samoobrambo (največkrat sploh ni potrebe po udarcu, saj je dosti, da mu nogo ustavi na čelu ali grlu).
Prijava je full fajn za polnenje statistik, nima pa nikakršnega (razen nasprotnega) učinka na nasilneže. Nasilje ustaviš samo tako, da prične tisti, ki ga sproži, čutit, da se nekdo drug lahko začne izživljat nad njim. Te tipi ne razmišljajo vsakdanje, če bi ne bi bilo toliko povratnikov. Nasilneža umiri samo udarec na nos ali dejanska grožnja, da se mu to lahko zgodi, saj mu z vsakim porazom, pada veljava, to pa pri teh modelih edino deluje.

tx-z ::

Če boš šel v borilne veščine, ne it zard maščevanja ampak zard sebe, in pazi da ne boš šu v tak klub, ki te bo naredu točn tazga kt njih. To je najslabše, bol da niti ne začneš v tej smeri če boš šel v napačno že na začetku. Bo vse šlo sam na slabš.
tx-z

mtosev ::

Nikakor pa ne pomiluj storilcev. Ker imam občutek z vse te debate, da je še nekaterim žal za tiste ki jih pretepajo. To je res ena velika neumnost.

ko je mene en pretepo al pokno je ravnateljica al socialna moji mami rekla da je ostal brez oceta. 8-)

se ena:

moj razrednik je reko da se otroci samo igrajo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Brane2 ::

Brane2 - Vpis v klub je zato, da narediš nekaj zase (sedenje pri računalniku in bežanje pred nasilneži to vsekakor ni), ne zato da se rešiš barab (začnejo pa razmišljat, ko prideš nekaj krat s torbo in kimonom v šolo), tudi prijatelji, ki jih v takem klubu dobiš, pripomorejo k prenehanju take dejavnosti, saj raje najdejo žrtev, brez prijateljev.


Vsekakor. To,da te počakajo na avtobusni, tam sesujejo, ti poberejo kimono in ga vržejo skozi avtobusna vrata ali okno je tako zelo veliko bolje in osvežujoče samozavestno ?

Ali recimo da te tip vsak teden počaka in na poti domov tako pokroviteljsko vpraša, če mu pokažeš, kaj si se danes naučil v klubu in če si že "zrel" za to, da te spet razbije brez pretirane slabe vesti...


Varnostnik, ti edini zagotovi takojšnjo varnost (tist moment te ne bo nihče več napadu), če pa je kakšen natreniran žgoljo, bo pa itak uporabil samoobrambo (največkrat sploh ni potrebe po udarcu, saj je dosti, da mu nogo ustavi na čelu ali grlu).


In sedaj mi še pokaži nekoga, ki je toliko neumen, da te bo napadel, ko imaš ob sebi varnostnika. jaz ti pa pokažem šolo, v kateri se ti bodo vsi smejali, medtem ko z "varuško" hodiš okrog.


Prijava je full fajn za polnenje statistik, nima pa nikakršnega (razen nasprotnega) učinka na nasilneže.


Neumnost. Prijava, pa če nič drugega ne naredi, daje podlago za manj problemov pri naslednji prijavi. Lažje je opravičit, zakaj si šutnil mulca na pi*ko, če ima za seboj par prijav.
Ravno tako nastane za policaja problem, če se prijavitelju kaj zgodi. Je tudi zelo solidna osnova za tožbo itd.



Nasilje ustaviš samo tako, da prične tisti, ki ga sproži, čutit, da se nekdo drug lahko začne izživljat nad njim. Te tipi ne razmišljajo vsakdanje, če bi ne bi bilo toliko povratnikov. Nasilneža umiri samo udarec na nos ali dejanska grožnja, da se mu to lahko zgodi, saj mu z vsakim porazom, pada veljava, to pa pri teh modelih edino deluje.


Česar ti, kot napadeni, kljub vsem visokoletečim željam in plemenitim namenom, NIMAŠ. Še več, lahko se ti tako zaplete, da imaš potem proti sebi tako napadalca kot policijo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

Iz iskusenj lahko povem, da sociologinja in pogovor ter -prijateljski- objem stvari ne bodo resile.
Ko zbijes enega se skupinica razpade in ti da mir.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

imagodei ::

@mtosev

če se nasilje dogaja v 4. razredu osnovne šole, pri 10 letih in so nasilneži tudi stari 10 let, potem je to res lahko precej benigna zadeva, ki naj jo reši šola in psihologinja. Sicer lahko preraste v kaj večjega.

Je pa to precej drugače, kot če se ista stvar dogaja 13-14 letnem mulcu, nasilneži so pa iz iste starostne skupine ali celo kako leto starejši...

IOW, udarec predpubertetnega 10 letnika s 40 kg je kljub vsemu precej manj nevaren in boleč, kot udarec s hormoni polnega 15 letnika pri 70 kg.
- Hoc est qui sumus -

strictom ::

Vrni kak udarec druge ni. Razni sociologi in policisti nebodo naredli nič. Ko boš udaril kirga nazaj, resda te bodo mogoče bolj namlatli potem, bodo pa vsaj drugič malo preštudirali preden te napadejo.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

mtosev ::

saj nic hudega ni blo. leta 2004 pa se je to zgodilo: http://24ur.com/novice/slovenija/krvava...

eden od storilcev je bil iz mojega razreda. bil je se mladoleten. datum rojstva 15.8.1987.
tak je to.
:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mojsterleo ::

Zdej k ne poznam cist primera tezko recem, sam na nasilje odgovarjat z nasiljem je dalec najslabsa resitev takega problema. Ti lahko premlatis enga kekca, ampak ker gre verjetno za kaksno bando (tako je bilo pri nas s cigani), te bo pol enkrat v zasedi cakalo 10 modelov, in si mrzu. Ker najprej ti tezijo samo v soli pa na ulici, potem se pa zna zgoditi da se ti kar pred domaca vrata ukampirajo, takih se pa zlepa ne znebis.

Kot sem rekel, najdi si v razredu par kolegov in se z njimi druzi. Ker ce te bo kdo napadel in izsiljeval, bodo to tudi oni videli, in povedali naprej. Kot drugo bos moral to povedati doma, ker ti bodo lahko se najvec pomagali.

Najslabse je nad take nasilneze it osebno, ker potem imas lahko se veliko let rprobleme z njimi. Treba se jih je lotit sistemsko, ce pa ni druge resitve pa je bolje da se prepises v drugo solo... glede na to da ste doma ocitno precej bogati, bi te lahko vpisali npr. v walfdorsko (ljubljana, mb)...

solatko ::

Brane2 - Ni se ti treba glih prvi mesec hvalit, da hodiš na trening in da si sposoben zbit nekaj takih modelov, hodiš pač na trening zase in če drugega ne, se naučiš absorbirati udarce, da nisi glih pri vsaki klofuti ves pisan. Ja traja to nekaj časa, vendar tudi nasilje vrstnikov (ali malo starejših), ne preneha kar takoj. Enkrat pridobiš toliko znanja, predvsem pa samozavesti, da napad preprečiš, drugače gre to lahko v leta in dejansko postaneš zafrustrirana psihična razvalina, tako, da se nikamor več ne upaš.
Varnostnik je lahko praktično neviden, poseže vmes v primeru potrebe, kot normalen mimoidoči, neobremenjen udeleženec, najprej ustno, če to ne zaleže in se spravijo ša na njega, pa dobijo svoje v okviru samoobrambe. Prva je prepovedana, druga tudi po našem zakonu ni, samo da ni prekoračitve. Spomni se primera iz Jesenic, ko so vsi vedli (tudi policija), da gre za izsiljevanje gostincev, pa ni nihče ukrepal, dokler ni nekdo uporabil strelnega orožja (v SI imaš takih primerov kolikor hočeš, saj nihče ne ukrepa proti nasilju, dokler ne pride do hujših zadev).
Pyr0Beast - tako je - šele ko jih glavni skupine dobi po njuški, je v momentu mir.
imagodei - nasilje se dogaja že v vrtcih - tam gre pač za otroške igrice, ki pa se stopnjujejo do univerze. Nekateri starši so pač ponosni na to, da je njihov otrok najmočnejši in ga k temu še vzpodbujajo. Večina nasilnežev je v rosnih letih treniralo kakšno od borbenih veščin, ker pa to ni bilo tisto, kar so imeli v glavah, jih večina te samovzgojne veščine opusti, ostane jim samo nekaj tehnike.
strictom - čim prej in čim močneje (nos ali koleno, včasih tudi jajca)
mtosev - to se dogaja, ko se srečata dve ali več skupin takih nasilnežev. Vodje (najmočnejši) se v teh primerih držijo zadaj.

Divja Svinja ::

po tem kar se mi je zgodilo danes. bom govoro kasneje z očetom takoj ko ga vijim. namreč danes so mi spluvali celo (novo) bundo :( samo se bojim ka bo reko

enxtip ::

Prijavi direkt na policijo, zberi dokaze, pričo karkoli, vsekakor pa ne čakaj in upaj da bo šola rešila problem, ker ga NE bo, in še nikoli ga NI!

Brane2 ::

Če ni prfuknjen kmet, ti bo pomagal.

Če pa je, pa pokliči policijo.

Sploh ne vidim, kaj se toliko jajcaš okrog tega. Jaz bi to brez veliko drame naredil takoj po dogodku.
On the journey of life, I chose the psycho path.

blackbfm ::

Mojga bivšiga sošolca so tut jebal. Potem se mu je mal strgal, je vzel zračno puško in jih je šu pred šolo strelat. Mislm da je dubu neko bedno kazen in to je blo to. Od takrat naprej mu potem noben ni več težil. Legenda:D

p0ki ::

nevem no jst bi se strinjal z unim ko je predlagu da si najdeš ene močnejše pa da jih polomijo al pa sam z bejzbolko nad njih.... u SŠ se boš še mogu bol borit za sebe no odvisn kam greš ziher pa na lavi u celju je bilo včasih tak da si se mogu postavit za sebe...nevem no najdi si kakšne kolege, prijatle ko se jih uni bojijo al pa majo rešpekt pred njimi in se te nebojo več dotaknal... najbolš bi blo pa da greš res do fotra pa na policijo sam to je spet tak so mladoletni in nebo nč iz tega... tako da bejzbolko u roke pa enga pa po enga dobit
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

Pyr0Beast ::

Najbolj zaleze udarec v nos (ce je na dosegu roke) .. posledicno zakrivanje obraza ga naredi manjsposobnega, po vrjetnosti bo krvavec letel takoj na stranisce. Zaleze za dobrih 30 minut.

Ce je skoraj izven dosega pa eno (krepko) v mednozje, ce dobro nameris se bo model zacel zvijati po tleh in zacel kozlati ..
Za kaksno urico je dober.

Ce se banda ne razpusti, pa si vedno pusti pot za pobeg.
Po moznosti natempiraj na zacetek ure, takoj, ko vidis da profesor prihaja se umaknes is vidnega kroga (ponavadi se zbirajo po raznih kotih, sredina mnozice jim ne pase), pristopis, zbijes na tla, ce bo kaj hujsega je profesor ze tu.

Ce tezijo nedolgo za tem (oz. te -cakajo-), gres ven preprosto za profesorem (oz. ga vprasas, ce te pospremi ven) ali poklici oceta.

Sicer pa je treba (ze skorajda na zacetku) enega zbiti iz skupine, potem, ko so ze malce (prevec) pogumni taki efekti ne zalezejo vec.

Poleg tega najbrz nisi edini, kateremu se kaj takega dogaja.
Ko bo (trpeca) mnozica videla, da so taki silni -tezaki- omagali in so na tleh jih bodo namikastili se oni.

... Ker si rekel, da si nekako pretezak geek, je to mogoce pravzaprav vzrok (vseh) tvojih tezav. Ljudje najraje iscejo (od)resitev v hrani.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

imagodei ::

Brane2> "Sploh ne vidim, kaj se toliko jajcaš okrog tega. Jaz bi to brez veliko drame naredil takoj po dogodku. "

Hja, v bistvu nimamo ravno opravka z odraslimi, pa še marsikateri odrasli bi takole mencal. Sramota, ponižanje... Dokler ve samo on in njegovi mučitelji, je zadeva še kolikor toliko sprejemljiva. Ko zve okolica... Od vsega je največja bolečina prizadet Ego. In to, da te tvoji starši in prijatelji ne vidijo kot "dedca", je lahko kvečjemu potrditev žaljivk, ki so jih Divji Svinji izrekli oni bebci.

Vsaj tako gre nekako notranji monolog na podzavestni ravni.

@Divja Svinja: Ne oziraj se na svoje pomisleke glede prizadetega ega. To, kar se ti dogaja, se ne bi smelo dogajati nikomur! Vsak, ki misli, da bi bil v taki situaciji heroj, je navaden bluzač! Povej doma očetu, če je treba, mu pokaži tudi tole temo: tukaj so se oglašali starši, pravniki... Pojdita skupaj na policijo in naredita temu konec. Ne dovoli si, da te ustrahujejo z grožnjami, da te bodo zaklali. Ko se bo vmešala policija, se bodo vsi po vrsti posrali kot majhni otroci. Če bi šlo za kakšno organizirano bando, staro okoli 20 let, bi bila situacija malo drugačna. Če gre pa za tvoje vrstnike, pa vedi, da jih bo nekaj ur na policiji spremenilo v mucke.

Ko sem bil v 3. razredu, se je našel en bedak, 3-4 leta starejši (se pravi kakih 13 let, jaz pa 9), ki me je ustrahoval in maltretiral. Šlo je bolj za to, da me je zadrževal v okolici šole in me nikakor ni pustil domov. No, zadeva je šla tako daleč, da sem dejansko zbolel in z visoko temperaturo blodil po stanovanju - se ne spomnim preveč dobro, starši pa pravijo, da ni bilo lepo. Kakorkoli že, po tem sem staršema povedal, za kaj gre in tistega motenega dečka smo enostavno pripeljali k nam na dom, kjer se je moral opravičiti in priseči, da ne bo nikdar počel česa podobnega.

Od takrat naprej je bil do mene nadvse zaščitniški in prijazen, čeprav jaz nekako nisem maral njegove družbe. Drugače je bil ves čas precej problematičen, stalno v vseh pretepih (pa sploh ni bil posebej uspešen v njih!), po zaporih... Govorilo se je, da je posilil svojo sestro, da pretepa mamo... Pečal se je z orožjem, you name it.

Prejšnji mesec je storil samomor - za vsako rit palica raste.
- Hoc est qui sumus -

blackbfm ::

Sm se spomnu da sm mel še enga sošolca, isto geek. Mal bol tak masiven. So ga drkal vsi, dokler se mu ni sfuzlal pol je bla pa res pizdarija heheh:D Enkat ga je profesor razjezu ker mu je dal popravca, čiz sta se spičila, no čez 15 minut je biu že s kolom pred šolo in mu je hotu avto razbit. Sej pol smo ga umiril. Zanimiv je kako človeku klikne ko greš čez njegovo mejo tolerance.

Divja Svinja naslednjič jim dej ponarejen denar:D

ffka ::

Človek je najmočnejši k ga nekej močno razjezi , pust jih nej te zajebavajo pa se ti smejijo k bom pa dovol jezen pa se boš tresu od adrenalina pol pa arkado mer , ko pa bo 1 krat malo krvi blo se bo umiriv . Samo nasilje ni rešitev.


p.s. (upam da ni pretiranega nasilja )

Brane2 ::

Hja, v bistvu nimamo ravno opravka z odraslimi, pa še marsikateri odrasli bi takole mencal.


Takemu bi bilo treba takoj vzet vozniško pa pravico glasovanja. Pa verjetno tudi pravico do vsega, za kar moraš biti polnoleten. Pa še kaj zraven.


Sramota, ponižanje... Dokler ve samo on in njegovi mučitelji, je zadeva še kolikor toliko sprejemljiva. Ko zve okolica... Od vsega je največja bolečina prizadet Ego. In to, da te tvoji starši in prijatelji ne vidijo kot "dedca", je lahko kvečjemu potrditev žaljivk, ki so jih Divji Svinji izrekli oni bebci.


1. Pri 10 letih niamš kaj bit "dedec". Saj koneckoncev nimaš niti telesa za to. Pravzaprav bi bilo slabo, če bi ga imel, ker bi to pomenilo lahko kakšne zdravstvene težave v prihajajočih letih.

2. Družba nujno potrebuje INTELIGENTNE ljudi - ne "dedcev". DOkaz ti je cena delovne ure "dedca", recimo kakega varnostnika, ki se vrti okrog honorarja, ki ga prejema opica v živalskem vrtu.

3. Ni nič sramotnega, če si geek. Pač možgansko delo bi lahko zamenjal s telovadbo in nabijanjem mišic in v nekem pametnem času bi postal steroiden debil. Kje je problem ?
Ne vdim, kaj je tako svetega v nekem kvihtanju itd. Pač en tip napora zamenjaš z drugim. Določeni miselni problemi me preganjajo cele dneve in prav rad bi jih zamenjal z crkavanjem pri telesnih naporih, pa jih ne morem...

Pravi moški so skozi milenije uporabljali orodja, ki so jim bila na voljo in pametno ocenjevali rizike, okamnine so pa polne "dedcev", ki so se lotili zveri sami, se podajali v prevelike rizike itd. Poglej kateregakoli uspešnega vojaka ali policaja. Ne boš ga videl v javnosti kazati svojega "premoženja". On že ve, česa je zmožen in če se le da, se ne bo spravljal v rizik.


Enako je s tem. Imaš lahko sovražnike in nevarnosti, ampak največji sovražnik si si lahko sam. Pač če fizično si šibak, si ne moreš privoščit, da bi bil zraven še neumen.
Policaji se pri vsakdanjem delu ukvarjajo z nasiljem, pa ne boš videl, da bi se sekirali, ker se jih je 50 lotilo enega debila v stilu "a ste desci al niste".
On the journey of life, I chose the psycho path.

WamPIRe- ::

Divja Svinja naslednjič jim dej ponarejen denar:D


Ta pa zmaga! :D

Sicer pa ja sem bil priča kako je ko se enemu takemu človeku odpuli. Sošolec je v OŠ druga 2, ki sta ga zmerjala in zaničevala, skupaj rinil čez cel razred pa na tablo nabil, enemu nos razbil, drug mu je pa ušel :)

Če si že tepen ni hudič, da ne bi udaril nazaj (vsaj poskusi), sicer pa ja prijava na policijo in pa seveda enega resnega pogovora z očetom se loti. Če ti je mogoče pogovor težko začeti, mu pa napiši pismo ali pa mail pošlji, potem bo pa on do tebe prišel!

Kaj pa kak drug sorodnik? Stric, starejši bratranec, huda sestra, tut sosed??
Na Lavi v Celju so ena slupina mulcev težili, izsiljevali, maltretirali in pretepali več mlajših (1,2 letnik) in ko je moj sošolec zvedel, da njegovega bratranca pravtako, smo jih šli študenti malo obiskat. Brez vsakeršnjega pretepa so mulci vrnili znanemu oškodovancu ves denar z obrestmi vred. Pa po informacijah niso tam nikogar več izsiljevali.

Good Guy ::

Na Lavi v Celju so ena slupina mulcev težili, izsiljevali, maltretirali in pretepali več mlajših (1,2 letnik) in ko je moj sošolec zvedel, da njegovega bratranca pravtako, smo jih šli študenti malo obiskat. Brez vsakeršnjega pretepa so mulci vrnili znanemu oškodovancu ves denar z obrestmi vred. Pa po informacijah niso tam nikogar več izsiljevali.


vi ste pa res carji..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

SmeskoSnezak ::

Na Lavi v Celju so ena slupina mulcev težili, izsiljevali, maltretirali in pretepali več mlajših (1,2 letnik) in ko je moj sošolec zvedel, da njegovega bratranca pravtako, smo jih šli študenti malo obiskat. Brez vsakeršnjega pretepa so mulci vrnili znanemu oškodovancu ves denar z obrestmi vred. Pa po informacijah niso tam nikogar več izsiljevali.


vi ste pa res carji..


Če še ne veš, se to še največkrat dobro izide. Jaz sn tudi že reku mojmu starejšemu bratrancu in njegovim kolegom, če pridejo do šole v določenem času. Ne rabiš nobene policije, niti nasilje se ne izvaja. Ko "barabe" vidijo, da si to dejansko zaupal nekomu, te pustijo na miru. Ker vejo, da bodo hantli drugače in bodo oni tepeni, če bodo oni tebe samo enkrat... Aja, pa dobro je tud to, če tisti barabin ve, da je eden izmed starejših tvoj sorodnik. To pomeni, da si si upal celo to nekomu znotraj familije povedat. ;)

dodatek:Poznam tud primer, ko so pol barabe poklicali svoje starejše "zaščtnike". Ker se običajno (isto)starejši poznajo, je prišlo do pogovora med temi kolegi in ti so kasneje vedno skurcali barabe, da naj onemu odslej dajo mir. Če bodo zvedli to "zaščitniki", bodo jih kar lepo oni sami mal primli v roke.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Divja Svinja ::

zaj sma s fotrom mela dolgo debato. vmes sn zjokov in sn reko vse kar mi delajo. fotr je čisto popizdo in sn mu mogu spisat vsa imena. pravi da gre jutri k ravnateljici. jaz se tak bojim ej. jutri mi ni treba v šolo saj en + :)

SmeskoSnezak ::

Ne se sekirat. Začni rajš mal delat za svoje telo in zase. Debelost sama po sebi je že "slabost", "bolezen", ne mislim zdaj s tem nič slabega o tebi... če se je lahko rešiš, zakaj pa se je nebi? ;)

Pa tole o geek definiciji. Geek je mojster na svojem (tehničnem, matematičnem, itd.) področju. Samo folk tega ne ve in pol mislijo, da te s tem užalijo. Lepo reči:"Hvala lepa za kompliment". Boš jih vsaj utišal, če pa to ne, se bodo začudili. Razloži zakaj tak, pa boš spametoval vsaj nekaj ljudi. ;)

p.s.:Punce so največje geekice, lahko rečeš. Kar se tiče lišpanja in "mode", se one najbolj spoznajo. :D
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Divja Svinja ::

nisn debel. imam kakšno kilo sam preveč pa že to hujšam zaj. bil pa sn včasi debel

LeXani ::

Jst se tud spomnim..ko sm bil še u OŠ, ko je blo glih konc pouka in je šel en fant do fotra k ga je u avtu čakal...kar mu en tip nek polije po faci celi, nek barvnega..kua je to fotr popizdil ej, je ulovu unga mulca in ga tolk useku da se je še neki cajta tam pobiral. XD
Uglavnm fotri znajo porihtat zadeve.
Čas prve prijave 04.11.2005

Valvoline ::

Pa obvezno začet se z kakšnim športom ukvarjat :)
Mal košarke in dvigovanje uteži ba bo :)

Pegaz ::

Prav si naredil. Ravnatelj jih bo povabil skupaj s starši na en dolg pogovor in "silaki" se te še pogledati ne bodo upali več.

Priporočam ti, da greš naslednji dan v šolo, saj jim boš tako pokazal, da jih nisi le zatožil očetu in pobegnil. Vem, da bi raje ostal doma, toda včasih treba malo potrpeti in pokazati pogum.

mojsterleo ::

Prav si storil, ko si povedal fotru. Take stvari so sistemski problem, katerega pa mora resevati sola sama, ker zagotovo nisi ti edini, ki ti grozijo. Ko se bo razvedelo, kaj ta banda pocenja, jim bo cel uciteljski zbor dihal za ovratnik. Vsak prekrsek bo vzgojna kazen, pol bojo pa enkrat sam odfrcal iz sole.

kurjač ::

Že dolgo je tega kar sem hodil v OŠ. V razredu sem imel tri bandite, ki so se me prevečkrat privoščili. Prišlo je tako daleč, da je moj oče skupaj z mano odšel na dom od enega izmed nasilnežev in ga zlasal pred njegovimi starši. Od takrat sem imel mir od vseh treh. Ta, ki ga je oče zlasal nisem videl že več kot 20 let (ga ne pogrešam), ostala dva pa tudi ne, ker sta pod rušo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kurjač ()

Valvoline ::

Pa ne se preveč razmetavat z denarjem po nepotrebnem. ne smeš istopat iz nekega povprečja.
Potem te bojo res vsi gledal poprek.

333333 ::

SOPOTNIK – TELEFON ZA POMOČ LJUDEM V STISKI
Telefon: 080-22-23
Urnik: 24 ur na dan
Predstavitev:

Pokličejo nas lahko ljudje vseh starosti, ki so v duševni stiski. Prostovoljci na telefonu poslušajo ljudi, ki se znajdejo v stiski in jim tako omogočajo, da odložijo svoje breme. Skušajo jih razumeti, jih psihološko podpreti in skupaj z njimi poiskati najbolj primeren izhod. Trudijo se pokazati klicalcem, da so pomembni in da ima njihovo življenje neprecenljivo vrednost. Pogovori imajo terapevtske elemente, nudijo pa tudi informacije o delovanju ustreznih služb, zlasti za odvisnike in žrtev nasilja.
Spiritual

Keyser Soze ::

Glede na prvi post bi rekel, da je že dolžnost upravljalca te strani zadevo prijavit na policiji.

Naprej ukrepajo oni in nato po možnosti še socialna služba.

Upam sicer, da je tole ena neokusna šala (samomor, ipd.), v nasprotnem primeru je povsem neodgovorno to, da se o tako resnih problemih sploh pusti debatirati tu gor.
OM, F, G!

Thomas ::

Upam sicer, da je tole ena neokusna šala (samomor, ipd.), v nasprotnem primeru je povsem neodgovorno to, da se o tako resnih problemih sploh pusti debatirati tu gor.


[-snip-]
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

flipflop ::

Zakaj se ne bi smelo debatirat. Pa tudi če je tole samo šala, kako veš da slučajno ne bere tega kdo ki ma podobne probleme pa si ne upa nobenmu povedat?

jamiroq ::

meni ta tema (& vse svinjine teme) diši po angelu-b z jokerjevega mnenjalnika. mogoče se pa motim :).
edit: clickme

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

Divja Svinja ::

prosim da taki kot jamiroq nehajo oglašati nisn noben angel-b. hvala vsem za predloge. zaj grem pa počivat ker sn utrujen.

LP. Tadej

Brane2 ::

Mi je čisto vseeno topogledno. Lahko si froc s problemom, prava Divja Svinja, sosedov pes ali računalniški skript zaradi mene.

Bilo je postano vprašanje, dal sem odgovor po najboljših močeh. Tole je forum. Nikoli ne veš, kdo je dejanjsko na drugi strani in najbrž je najbolje tako.

Tako si lažje objektiven in tvojega obnašanja ne barva neka domneva o naravi sogovornika.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Profesori širi laži in govori neresnico drugim staršem (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
629140 (5809) r3dkv1c4

učitelj me je brcnil v trebuh (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
16122938 (20118) kuglvinkl
»

Kakšna je varnost povprečnega slovenca ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6115091 (13324) Barakuda1
»

Fizično nasilje v OŠ nekaznovano! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14111871 (8765) BigWhale
»

izsiljevanje...kaj naredil? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11721197 (18842) Nejc Pintar

Več podobnih tem