» »

Profesori širi laži in govori neresnico drugim staršem

Profesori širi laži in govori neresnico drugim staršem

«
1
2

LenartB ::

Se opravičujem že v naprej za slovnične napake in podobno ampak trenutno sem zelo iz sebe.
Torej enkrat meseca maja pride moj oče domov iz govorilnih in me začne napizdevat zakaj prodajam drogo??? kmalu zatem mi preiščejo sobo in use stvari in seveda nič niso našli(se ne ukvarjam s tem, kdaj pa kdaj kakšen cigaret ob petkih to je pa tudi vse).( Na govorilnih je tudi govorila o tem kakšen je nek nas sovaščan, kaj on dela in podobne stvari. Seveda tudi on nič ne prodaja in ne uporablja, ampak on je čisto drug oddelek in ona kar govori mojemu očetu o njemu. Je to sploh legalno glede nato da sva bila oba mladoletna?)Seveda je oče na govorilnih takoj rekel razredničarki da gresta lahko takoj na policijsko in se tam menijo naprej, ker ona ima sigurno dokaze in podobno. No razredničarka se je v tistem trenutku začela opravičevat in rekla da jo je samo skrbelo zame ker me je ene parkrat videla, da se na hodniku pogovarjam z določeno osebo KI PA NAJ BI TUDI PRODAJAL TRAVO(seveda spet ni mela dokazov, amapk kar ona predvideva zgleda drži). Naslednji dan ko sem prišel v šolo sem jo prosil za pogovor, ter da bi naredila zapisnik pogovora. Povedal sem ji kaj vse je naredila narobe, ter kakšno škodo bi lahko naredila če bi to zvedeli drugi ljudje( npr pove to enemu staršu ki je direktor v nekem X podjetju. Po končanem faksu bi prišel na razgovor in seveda bi se me spomnil kot prodajalca drog). Seveda se je takoj začela opravičevat in podobno kako jo je zelo skrbelo ter da ni mislila s tem nič slabega. Jaz sem samo rekel da naj se to ne ponovi in da naj se ona zamisli kaj bi bilo če bi nek dijak širil govorice da naprimer se ona drogera z heroinom. Razredničarka je razumela in smo s tem zaključili. Po koncu šolskega leta sem se prepisal na splošno gimnazijo v ljubljano(razlog=selitev).
Danes pa se pogovarjam z sestro od bivše sošolke in me upraša kaj je s tem da jaz prodajam travo.
Jaz v šoku začnem spraševat od kje njej da jaz prodajam travo in ona mi odgovori da je moja bivša razredničarka to rekla njeni mati na govorilnih urah. V tistem trenutku bi šel najraje do te razredničarke in jo premikastu.
Sedaj pa me zanima kaj lahko naredim da se to žensko ustavi in primerno kaznuje ter da napiše neko opravičilo meni, ter da vsem da neko pojasnilo da se je lagala.
kaj mi svetujete. Ali naj stopim z njo v kontakt? Kaj naj naredim da se to zaključi in bo "pravici zadoščeno"


PS. vem da bo kar nekaj ljudi zanimalo za katero SŠ se gre, zaenkrat vam povem samo da se gre za šolo iz novega mesta.
hvala in lep pozdrav

edit: dodajam samo še da v vseh 3 letih mojega šolanja tam nisem naredil nobene "pizdarije", nisem izstopal in podobno.

  • spremenil: LenartB ()

jype ::

Ne sekiraj se. Vseeno je, kaj govorijo ljudje.

LenartB ::

@jype
saj ponavadi razmišljam tako. Ampak te kar prizadane ko govori take stvari nekdo ki je 2x starejši od tebe in velja za normalnega in pametnega človeka.
torej odsvetuješ da stopim z njo v kontakt in jo vprašam zakaj to govori in od kje ji informacije?

Yacked2 ::

jype je izjavil:

Ne sekiraj se. Vseeno je, kaj govorijo ljudje.


Dokler to ne začne vpljivati na kvaliteto njenega življenja.

Jaz mislim, da ona ni želela nič slabega. Pomojem jo je res samo skrbelo zate in v dobrem prepričanju se je zavzela še za druge, da bi jih obvarovala pred tabo.
Postavi se v vlogo starša: tvoja hčerka se je začela drogirati, ker jo je na to speljala sošolka... na govorilnih bi začela pizditi, zakaj razredničarka ni ukrepala. No pa ne sedaj o možnosti lastne odločitve, saj s(m)o vsi pod pritisni vrstnikov, družbe in blablabla...
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

jype ::

Cvrbi> torej odsvetuješ da stopim z njo v kontakt in jo vprašam zakaj to govori in od kje ji informacije?

Ja, ker nima smisla. Če ti ne dilaš, potem očitno ne more imeti dokazov za karkoli. Zame se je tudi "vedelo", da se ukvarjam z drogo, ker sem imel dolge lase, pa v življenju nisem niti poizkusil še nobene droge (razen od zdravnika predpisanih) in sem enostavno pripisal te čenče dejstvu, da je IQ definiran tako, da ima vsaj polovica ljudi nižjega od 100, pa že 100 ni tak, da bi lahko kaj resnega pričakoval od človeka. To je tudi razlog, da so Slovenske novice, najbolj butast časopis v državi, tudi časopis z najvišjo naklado.

Yacked2> na govorilnih bi začela pizditi, zakaj razredničarka ni ukrepala.

Če se hčerka drogira zunaj šole, potem to razredničarke popolnoma nič ne briga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Yacked2 ::

Če se hčerka drogira zunaj šole, potem to razredničarke popolnoma nič ne briga.


Je res, samo nekatere razredničarke se želijo postaviti v vlogo druge matere.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

hunter01 ::

Mogoče ti kaj pomaga: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...

Beri Osemnajsto poglavje - KAZNIVA DEJANJA ZOPER ČAST IN DOBRO IME

Če ne drugo boš ob tem, da stopiš v kontakt lahko imel kaj za podkrepit svoje besede :)

LenartB ::

@yacked2 to iz vidika starša popolnoma razumem. Sam potem bi blo bolje če bi vsaj piršla do mene in mi "pomagala" in ne vse za mojim hrbtom... ali pa da bi rekla drugim staršem: VIDELI in SLIKALI smo ga kako preprodaja drogo, se drogera, itd.

@jype
haha. Hvala za nasvet :)

LenartB ::

@hunter01
hvala za info. Danes zaenkrat bom to zadevo prespal in se potem jutri dokončno odločil kaj bom naredil.

Vajenc ::

OP, 159.-161. čl. Kazenskega zakonika predvideva sankcije za take primere.
Edit: Sry Hunter, sem spregledal tvoj odgovor.

jype je izjavil:

Ne sekiraj se. Vseeno je, kaj govorijo ljudje.

Ja, dokler živiš v osami, odmaknjen od družbe in njenih norm. Sicer je to pomembno vsakemu. Enim bolj, drugim manj.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

blindb ::

Najbrz je bila nekoc nesrecno zaljubljena v tvojega oceta in se potem ni izslo po njenih nacrtih, sedaj se pa mascuje za tisto noc :)

Kar ti je hunter01 napisal... potem ji poslji dopis, da zahtevas za dokaze s katerimi lahko podkrepi svoje trditve ali pa pisno opravicilo. Ce ne gre, stopi do kaksnega odvetnika.
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

Glugy ::

Pač poveš da enga na tedn pokadiš da pa to še ne pomen da ga prodajaš. Al pa v hec obrn vse skp pa reč ja ampak sam tisto iz travnika. To da pokažš debelo kožo je močnejše kot resnica. Zato ker resnica nikol ni objektivna ampak subjektivna. Z govorjenjem ne morš dokazat nekomu. Rajš pokažš da si psihično močan, da ti gre to na smeh taka traparija pa boljš z tem obnašanjem
poveš k pa z besedami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

eatinggrin ::

To je gotovo kaznivo dejanje zoper čast in dobro ime.
Ker si se z njo že srečal in ji razložil, da tega ne počneš in da naj s tem preneha jo mirne vesti prijavi policiji, da bo ženska vedela, da se ni s takimi stvarmi za zajebavat.
Taka kokoš bo brskala pa srala po vsem kar ni njeno, dokler jo ne bo nekdo pošteno lopnil po kljunu, tudi če s prijavo na policijo.

LenartB ::

@eatinggrin in kako bi to zgledalo? Šel bi na policijo(nevem njenega naslova prebivališča) in povedal zakaj se gre in potem bi jo oni kontaktirali in rekli kaj?
Nisem še nikoli imel opravka s takimi stvarmi zato sprašujem .

negotiator ::

LenartB je izjavil:

Se opravičujem že v naprej za slovnične napake in podobno ampak trenutno sem zelo iz sebe.
Torej enkrat meseca maja pride moj oče domov iz govorilnih in me začne napizdevat zakaj prodajam drogo??? kmalu zatem mi preiščejo sobo in use stvari in seveda nič niso našli(se ne ukvarjam s tem, kdaj pa kdaj kakšen cigaret ob petkih to je pa tudi vse).( Na govorilnih je tudi govorila o tem kakšen je nek nas sovaščan, kaj on dela in podobne stvari. Seveda tudi on nič ne prodaja in ne uporablja, ampak on je čisto drug oddelek in ona kar govori mojemu očetu o njemu. Je to sploh legalno glede nato da sva bila oba mladoletna?)Seveda je oče na govorilnih takoj rekel razredničarki da gresta lahko takoj na policijsko in se tam menijo naprej, ker ona ima sigurno dokaze in podobno. No razredničarka se je v tistem trenutku začela opravičevat in rekla da jo je samo skrbelo zame ker me je ene parkrat videla, da se na hodniku pogovarjam z določeno osebo KI PA NAJ BI TUDI PRODAJAL TRAVO(seveda spet ni mela dokazov, amapk kar ona predvideva zgleda drži). Naslednji dan ko sem prišel v šolo sem jo prosil za pogovor, ter da bi naredila zapisnik pogovora. Povedal sem ji kaj vse je naredila narobe, ter kakšno škodo bi lahko naredila če bi to zvedeli drugi ljudje( npr pove to enemu staršu ki je direktor v nekem X podjetju. Po končanem faksu bi prišel na razgovor in seveda bi se me spomnil kot prodajalca drog). Seveda se je takoj začela opravičevat in podobno kako jo je zelo skrbelo ter da ni mislila s tem nič slabega. Jaz sem samo rekel da naj se to ne ponovi in da naj se ona zamisli kaj bi bilo če bi nek dijak širil govorice da naprimer se ona drogera z heroinom. Razredničarka je razumela in smo s tem zaključili. Po koncu šolskega leta sem se prepisal na splošno gimnazijo v ljubljano(razlog=selitev).
Danes pa se pogovarjam z sestro od bivše sošolke in me upraša kaj je s tem da jaz prodajam travo.
Jaz v šoku začnem spraševat od kje njej da jaz prodajam travo in ona mi odgovori da je moja bivša razredničarka to rekla njeni mati na govorilnih urah. V tistem trenutku bi šel najraje do te razredničarke in jo premikastu.
Sedaj pa me zanima kaj lahko naredim da se to žensko ustavi in primerno kaznuje ter da napiše neko opravičilo meni, ter da vsem da neko pojasnilo da se je lagala.
kaj mi svetujete. Ali naj stopim z njo v kontakt? Kaj naj naredim da se to zaključi in bo "pravici zadoščeno"


PS. vem da bo kar nekaj ljudi zanimalo za katero SŠ se gre, zaenkrat vam povem samo da se gre za šolo iz novega mesta.
hvala in lep pozdrav

edit: dodajam samo še da v vseh 3 letih mojega šolanja tam nisem naredil nobene "pizdarije", nisem izstopal in podobno.


Jaz bi šel do nje, pa jo na*izdil, pa jo opozoril, če še enkrat komu kaj reče, da jo boš prijavil na policijo zaradi nadlegovanja.

LenartB je izjavil:

@eatinggrin in kako bi to zgledalo? Šel bi na policijo(nevem njenega naslova prebivališča) in povedal zakaj se gre in potem bi jo oni kontaktirali in rekli kaj?
Nisem še nikoli imel opravka s takimi stvarmi zato sprašujem .



Poveš jim, kot je.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

eatinggrin ::

http://www.policija.si/index.php/katalo...

Problem je lahko samo tisti razlog za sum, da je bilo kaznivo dejanje storjeno, a če lahko kdo potrdi tvoje izjave te naj ne skrbi.

Zgodovina sprememb…

LenartB ::

Aha. Potem bi bilo dobro da bi dobil neko izjavo od te mame kateri je to govorila?

mihec87 ::

Dopis na šolo, da jo ravnatelj malo prime ker pogovor zgleda ne pomaga...

negotiator ::

LenartB je izjavil:

Aha. Potem bi bilo dobro da bi dobil neko izjavo od te mame kateri je to govorila?


Da. Če se seveda ne izkaže, da gre za laž.
All easy problems have already been solved.

LenartB ::

Vredu, hvala. Poročam kako bo napredovalo.

SeMiNeSanja ::

Takšno klevetanje je vsekakor kaznivo. Tvoj problem je le v tem, da potrebuješ dokaz zanj.
Dokazuješ lahko preko priče (mame od tvoje kolegice), ki pa se lahko tudi naredi, da nič ne ve o vsemu skupaj, da se slučajno nebi zamerila učiteljici, kar bi lahko uplivalo na ocene tvoje kolegice, če še vedno hodi na tisto šolo.

Stvar je lahko bolj komplicirana, kot se na prvi pogled zdi. Jaz bi najprej preveril pri mami od kolegice, če to res drži, kar kolegica pravi - da na koncu ne izpadeš ti tepec. Če se mama strinja, da je tako klevetanje nedopustno in pristane na to, da ti gre za pričo, pa imaš dejansko prosto pot za kazensko ovadbo.

Ampak najprej prespi eno ali dve noči. Mogoče se ti bo čez dan ali dva zadeva pokazala v drugačni luči in se ti bo tista učiteljica samo še zdela usmiljenja vredna, ker je tako uboga na umu.

LenartB ::

Seveda bi šel najprej do mame, ker nočem pred njo izpasti nepripravljen in potem posledično še prestrašen. Zanima me samo še ena stvar. Ali lahko prof. v srednji šoli na govorilnih urah govori neke "ugotovitve"(zgleda da se zelo rada igra detektiva) o nekem X učencu, staršem učenca Y ?

jype ::

Vsak lahko govori karkoli komurkoli. Če gre to tebi v škodo, si vsekakor upravičen do tožbe, da boš s tem dobil kakršnokoli smiselno zadoščenje, pa lahko IMO pozabiš. Poleg tega, da boš zapravljal čas za počasen sodni sistem, boš konflikt tudi le zaostroval, koristi od tega pa ne bo imel nihče, razen pravnikov.

LenartB ::

Aha razumem. Pač od nje bi jaz rad:opravičilo in njeno razlago zakaj je to govorila, ter da vsem staršem mojega bivšega razreda napiše neko pismo kjer bo (me ne zanima kako) razložila zadevo. To bi blo meni še najbolj ušeč.
Ampak, bomo videli kaj pa kako bo...

Bom pa vsekakor zadevo najprej dobro prespal.

Mehmed ::

LenartB je izjavil:

Seveda bi šel najprej do mame, ker nočem pred njo izpasti nepripravljen in potem posledično še prestrašen. Zanima me samo še ena stvar. Ali lahko prof. v srednji šoli na govorilnih urah govori neke "ugotovitve"(zgleda da se zelo rada igra detektiva) o nekem X učencu, staršem učenca Y ?


Ce jo ti kazensko ovadis je to to. Ni tvoje delo hoditi okoli pa zbirati dokaze pa izjave, niti bo pretirane koristi od tega, ker bi policija se vedno rabila sama izprasati ta folk, ki jim ga omenis.

menjalnik ::

Čakam na komentar kako je današnja mladina nevzgojena in kako ima preveč pravic...pa ga še ni>:D

Lej jest osebno se nebi sekiral! Zamenjal si šolo s to prfokso nimaš več stika in konec. Spet po eni strani bi jo pa prijavil/tožil, ker širi grde stvari in tvoje osebne stvari razlaga "tujim" ljudem pa naj bodo resnične ali pa ne, še čudno da si ni zmislila, da kradeš pa te fore8-OSam sebe najbolje poznaš in 2x premisli kako boš ukrepal. Al se postavi zase al pa živi dlje!

eatinggrin ::

jype je izjavil:

Vsak lahko govori karkoli komurkoli. Če gre to tebi v škodo, si vsekakor upravičen do tožbe, da boš s tem dobil kakršnokoli smiselno zadoščenje, pa lahko IMO pozabiš. Poleg tega, da boš zapravljal čas za počasen sodni sistem, boš konflikt tudi le zaostroval, koristi od tega pa ne bo imel nihče, razen pravnikov.



Ne gre za zasebno tožbo pač pa za kazenski pregon profesorice, ki je storila kaznivo dejanje. Jaz bi od tega osebno dobil zadoščenje, saj s svojimi dejanji ni prenehala tudi po tem, ko je do nje pristopil in jo oštel oziroma srečal z resnico.

menjalnik je izjavil:

Čakam na komentar kako je današnja mladina nevzgojena in kako ima preveč pravic...pa ga še ni>:D

Lej jest osebno se nebi sekiral! Zamenjal si šolo s to prfokso nimaš več stika in konec. Spet po eni strani bi jo pa prijavil/tožil, ker širi grde stvari in tvoje osebne stvari razlaga "tujim" ljudem pa naj bodo resnične ali pa ne, še čudno da si ni zmislila, da kradeš pa te fore8-OSam sebe najbolje poznaš in 2x premisli kako boš ukrepal. Al se postavi zase al pa živi dlje!



On z njo že res da nima stika, ona pa še vedno o njem širi neresnične informacije oziroma laži, kar je gotovo kaznivo dejanje. Še sam je rekel da lahko take izjave zelo uničijo ugled posameznika.
Če se ne boš postavil zase bo to najverjetneje delala še naprej in še komu grenila življenje. Tudi če je to le njena zbloda ji moraš pokazati, da se to ne počne in da naj s tem preneha. Ker osebni obisk in razložitev ni zadoščevala sledi naslednja racionalna poteza, prijava na policijo.

korenje3 ::

cvrbi, nehaj preprodajat drogo, pa bo vse v redu. moje mnenje je tudi da če se družiš z drogeraši prekršek.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

jype ::

eatinggrin> lahko take izjave zelo uničijo ugled posameznika.

Ja, lahko, ampak daleč bolj uničijo ugled tistega, ki take izjave izjavlja. Branjevke pač morajo o nečem govoriti.

eatinggrin> Ne gre za zasebno tožbo pač pa za kazenski pregon profesorice, ki je storila kaznivo dejanje.

Če je dovolj butasta, da je resnično uporabljala določne oblike glagolov. Ponavadi ljudje ki opravljajo tega ne počnejo.

"Sm slišala da unadva skupi drogo prodajata!" je čenča, ne pa kaznivo dejanje.

St235 ::

jap in za take čenče te bo policija mirno naslovila na civilno pravdo. A ti res misliš, da bo šla neka random ženska pričat (po kazensko odgovornostjo) kaj točno je enkrat na govorilnih ena profesorica izjavila?

eatinggrin ::

Ne gre za uničenje njenega ugleda, saj zgleda da ji ljudje verjamejo, da fant preprodaja drogo. Njen bi se kvečjem uničil s kazensko ovadbo.

OP je napisal, da je bivša razredničarka rekla materi njegove znanke, da prodaja travo. V tem jaz ne zaznam nobenega "menda" ali pa "mogoče", ampak konkretno izjavo oziroma obtožbo.
Če je mater znanke za, lahko brez problema poizkusijo s policijo, civilna tožba pa seveda ni nujna.
Bivšo razredničarko lahko tudi obvesti, da je šel na policijo in da jo bo civilno tožil če bo z obrekovanjem nadaljevala.

Okapi ::

In kaj bo fant dosegel? Da bodo ljudje rekli, OK, ne prodaja mamilov, je pa zamerljivo teslo, ki se rado tožari in s katerim je najbolje ne imeti nobenega opravka.

Zaradi takih moramo imeti največ sodnikov na prebivalca, pa še potem so "čakalne vrste" na sodiščih dolge.;((

O.

St235 ::

OP je napisal, da je bivša razredničarka rekla materi njegove znanke, da prodaja travo. V tem jaz ne zaznam nobenega "menda" ali pa "mogoče", ampak konkretno izjavo oziroma obtožbo.

Mi je frendica povedala, da je toršica mami rekla...

In ti tukaj ne vidiš menda ali mogoče?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

eatinggrin ::

Ni zamerljivo teslo, dokazati hoče svoj prav in tega ne more storiti drugače kot s pravno akcijo. Zamisli si, da bi si tvojega sina/hčero vsi zapomnili kot narkomanarja, ker si je to izmislila neka prfoxa s srednje šole.
Je že napisal, da se je pogovoril z razredničarko in da je razumela problem, a še vedno ni prenehala z obrekovanjem.

Mar mislite da je pa sprejemljivo če si na položaju učitelja/profesorja da začneš širit neresnice in izmišljotine, obljubiš da tega ne boš več počel, potem pa to znova začneš in to brez posledic?
Človeku je treba pokazati svoje mesto in zaradi takih imamo napisane zakone.

Lakotnik29> Mi je frendica povedala, da je toršica mami rekla...

Vidim hearsay, ki pa se ga da preveriti pri viru, mar ne?

Zgodovina sprememb…

jype ::

eatinggrin> dokazati hoče svoj prav

Ja, saj v tem je problem. Kakšen je namen takega dokazovanja? Da opere svojo čast? Super, ampak kolateralna škoda bo nekaj tednov njegovega časa, cel kup dela za cel kup ljudi in seveda dejstvo, da se incidenta nihče ne bo niti spominjal čez nekaj let, samo bežno se bodo spominjali da je imel opravka z drogami, policijo in učiteljicami v šoli.

IMO gre za popolno izgubo časa, seveda pa se mora vsak zase odločiti, kako bo uporabil svoj čas.

eatinggrin> Mar mislite da je pa sprejemljivo če si na položaju učitelja/profesorja da začneš širit neresnice in izmišljotine, obljubiš da tega ne boš več počel, potem pa to znova začneš in to brez posledic?

Ne, ampak posledice itak vedno so. Prvič starši morda še verjamejo, drugič pa seveda ne več. "The teacher who cried wolf", al kako se že temu reče.

eatinggrin> Človeku je treba pokazati svoje mesto in zaradi takih imamo napisane zakone.

Kakšno mesto? Preprečiti učiteljicam, da v zbornici in na govorilnih urah blodijo o neumnostih? Zdi se mi, da je to fizikalno nemogoče, ne znam pa še formalno dokazat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Tody ::

Jaz bi ji poslal email pa ponesreč dal v CC še ravnatelja, da ti je žal da sta se zadnjič zgrešila ampak da te zanima kam ji dostaviš tisto kilco trave, za katero te je prosila da ji prineseš :)

eatinggrin ::

Kam pa bo šel njegov čas? Samo prijavil bo učiteljico, nič drugega. Kot sem že rekel, ni nujno da se spušča v civilno tožbo, dovolj je, da z njo zagrozi.

jype> Prvič starši morda še verjamejo, drugič pa seveda ne več.

Kako pa to veš? Če se laži kopičijo in proti njim nihče ne ukrene z lahkoto postanejo "resnica".


jype> Preprečiti učiteljicam, da v zbornici in na govorilnih urah blodijo o neumnostih?

Ne gre za neumnosti, gre za laži in obtožbe, ki so lahko podlaga za kazenski pregon.

Zgodovina sprememb…

jype ::

eatinggrin> Kako pa to veš? Če se laži kopičijo in proti njim nihče ne ukrene z lahkoto postanejo "resnica".

Med ljudmi, ki se jim vsi ostali posmehujejo verjetno res.

eatinggrin> Ne gre za neumnosti, gre za laži in obtožbe, ki so lahko podlaga za kazenski pregon.

Kako veš? Veš samo to, da "prjatlca prav da je turšica mami rekla".

St235 ::

Ne gre za neumnosti, gre za laži in obtožbe, ki so lahko podlaga za kazenski pregon.

gre za hearsay, ki niti pod razno ni dovolj za kazenski pregon. Torej dokler nima kaj bolj konkretnega je največ kar bo dosegel, da bodo policaji obiskali to mamo od frendice in jo vprašali če je res, da je ta in ta učiteljica na govorilih urah tega in tega bivšega dijaka obtožila da prodaja drogo.

In kaj bo pol? Tožil to mamo, ker bo naslednjič ob kavi razlagala kako je nevzgojen mulc in kliče policijo in se spravlja na učiteljico, ker je enkrat omenila, da se ji zdi da bi pa ta lahko bil povezan s kajenjem trave?

d4vid ::

Prodaja trave != kajenje trave. Pravtako te druzenje s "kamilčarji" (kadilci trave) ne naredi avtomatsko kadilca. Vem iz izkusenj, se druzim s takimi, sicer bolj redko, pa sam ne kadim.

Jaz bi prijavil kaj takega na policijo, ze to da me kdaj profesor kaj narobe uci me razjezi da se skregava. In ja, ucijo narobe. Od kdaj je avtomatska varovalka za AC 230V dobra za DC 12V?

Da mi pa naredi se kaj takega, na podlagi tega s kom se druzim, je pa visek. Ker bi bil najvecji pijanec na soli po casu prezivetem v gostilni.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

eatinggrin ::

Ona nima ne razloga ne pravice govoriti kaj takega.
Rekel sem, da se lahko hearsay preveri pri izvoru, se pravi pri materi od kolegice. Če je potem mater od kolegice za, se lahko zadevo naprej preda policiji.

jureus ::

Klin se s klinom zbija. Pač začni širiti čudne informacije o njej. Recimo kako je od tebe kupila travo :) .

Mehmed ::

St235 je izjavil:


gre za hearsay, ki niti pod razno ni dovolj za kazenski pregon. Torej dokler nima kaj bolj konkretnega je največ kar bo dosegel, da bodo policaji obiskali to mamo od frendice in jo vprašali če je res, da je ta in ta učiteljica na govorilih urah tega in tega bivšega dijaka obtožila da prodaja drogo.


Kaj konkretnega nej bi pa on imel? Sej ce prinese od notarja overjeno izjavo te mame od frendice bi policaji se vedno rabili vprasati njo.
Se pravi isti drek, ce se on igra detektiva ali pa ne. Kvecjemu zbija ji kredibilnost veckrat kot se meni z njo.

In ko bodo policaji sli do vira, se pravi vprasali to mamo od frendice, bo ta kaj? Lagala uciteljici na cast?
Tudi ce bi, pa res ne vem zakaj, je se vedno njegov oce slisal isto zgodbo.

Op, dva razloga sta, da te bo folk probu odvrnit. En je ta, da si dost ljudi predstavlja kako morajo policiji prinesti resen primer, z dokazi pa izjavami pric, ce ne ne bo nic iz tega. No to ni res.
Drug razlog je da ljudje radi opravljamo pa pljuvamo po drugih. In ce bi spodbujali tebe, da se postavis zase, potem pljuvamo v svojo skledo. Ker ce se zacnejo te stvari resno preganjat, potem tudi ostali ne moremo tega vec pocet s tako lahkoto. Zato nam je v interesu, da to lepo pozres kot nekaj banalnega.

chironex ::

LenartB je izjavil:

sovaščan


Tvoj problem je tole. Manjsi kot je kraj, bolj moras biti tak kot ostali, da te ne dajejo v zobe. V Ljubljani ali Celju npr, je vse skupaj že bistveno boljše. Torej ignoriraj, kot ti je rekel jype.

imagodei ::

OP, če se ti gre za zadoščenje, pa lahko tudi malo zablefiraš in kontaktiraš to profesorico, češ da si izvedel, da kljub vajinem dogovoru še vedno širi laži o tebi ter da imaš priče, ki so to pripravljene ponoviti na policiji oz na sodišču. Reci ji, da ima teden dni časa, da v lokalnem časopisu objavi opravičilo, sicer boš sprožil nadaljnje postopke.

Tako je postopal moj sorodnik, ko je župnik na verouku oklofutal njegovega sina. ( Zanj sicer nisem prepričan, da si par vzgojnih morda ni zares zaslužil, ampak to je že druga zgodba). Župnik je opravičilo s z imeni vseh vpletenih zares objavil v pismih bralcev v lokalnem časopisu, res pa je, da je kesanje menda odlika kristjanov... Morda pa ne tudi učiteljic...
- Hoc est qui sumus -

MrBrdo ::

St235 je izjavil:


gre za hearsay, ki niti pod razno ni dovolj za kazenski pregon. Torej dokler nima kaj bolj konkretnega je največ kar bo dosegel, da bodo policaji obiskali to mamo od frendice in jo vprašali če je res, da je ta in ta učiteljica na govorilih urah tega in tega bivšega dijaka obtožila da prodaja drogo.

Zakon si preberi... https://zakonodaja.com/zakon/kz/171-cle...
MrBrdo

St235 ::

Verjemi, da sem že več kot enega, samo to ne spremeni dejstva, da na podlagi govoric ne bo nihče nikogar obsodil za kaznivo dejanje.

Ti pa predlagam, da prebereš tudi kaj na temo sodne prakse in 171. člena kazenskega zakonika preden se napihuješ.

eatinggrin je izjavil:

Ona nima ne razloga ne pravice govoriti kaj takega.
Rekel sem, da se lahko hearsay preveri pri izvoru, se pravi pri materi od kolegice. Če je potem mater od kolegice za, se lahko zadevo naprej preda policiji.


ČE ima priče je to konkretna podlaga in gre lahko na policijo, do takrat pa so samo govorice in bo kakršna koli prijava naredila več škode njegovemu ugledu in časti kot karkoli, kar je profesorica povedala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

LenartB ::

UPDATE: Mama od bivše sošolke potrdila zgodbo. Zvedel pa sem tudi da je še mami od ene bivše sošolke povedala da sem pri enemu predmetu dobil nezadostno oceno, ter da je opazila da se družim z nekim dijakom(je bil omenjen na slotechu predkratkim za njegovo delo na tekmovanjih v tujini) ter da ne ve kako to vpliva name. IMO je profesorica zaljubljena vame :D No, šalo na stran, ta profesorica je trenutno na porodniški in je ni na šoli.
Po dolgem razmišljanju sem prišel do zaključka, da se nebi neki tožaril(live and let go?), bi ji pa napisal pismo oz. stopil z njo v kontakt(raje pismo, saj je sploh nemorem vidt) in jo lepo prosil/opomnil naj tega ne počne več ker tak pritisk na človeka ne vpliva dobro ter da se gre tukaj za lažne obtožbe.

Vajenc ::

jype je izjavil:

eatinggrin>Ja, saj v tem je problem. Kakšen je namen takega dokazovanja? Da opere svojo čast? Super, ampak kolateralna škoda bo nekaj tednov njegovega časa, cel kup dela za cel kup ljudi in seveda dejstvo, da se incidenta nihče ne bo niti spominjal čez nekaj let, samo bežno se bodo spominjali da je imel opravka z drogami, policijo in učiteljicami v šoli.
IMO gre za popolno izgubo časa, seveda pa se mora vsak zase odločiti, kako bo uporabil svoj čas.


Sodstvo in zakonodaja obstajata zato, da se zmanjša primitivno obračunavanje ljudi. OP je včeraj imelo, da bi fizično obračunal z učiteljico, zato je v tem primeru, ko mu takšno obrekovanje očitno pomeni veliko, najbolje, da se prepriča o resničnosti izjav tretji osebi in nato zahteva "javno" opravičilo oz. tožba. Še slabše kot vzgojni šamar pa se mi zdi ideja, da bi sedaj še on širil laži o učiteljici.

LenartB je izjavil:

Po dolgem razmišljanju sem prišel do zaključka, da se nebi neki tožaril(live and let go?), bi ji pa napisal pismo oz. stopil z njo v kontakt(raje pismo, saj je sploh nemorem vidt) in jo lepo prosil/opomnil naj tega ne počne več ker tak pritisk na človeka ne vpliva dobro ter da se gre tukaj za lažne obtožbe.

Odlična izbira!
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

Gandalfar ::

> bi ji pa napisal pismo oz. stopil z njo v kontakt(raje pismo, saj je sploh nemorem vidt) in jo lepo prosil/opomnil naj tega ne počne več ker tak pritisk na človeka ne vpliva dobro ter da se gre tukaj za lažne obtožbe.

Stopnjujes konflikt in ustvarjas enostransko pisno sled, ki je tebi v skodo. Raje ignoriraj.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OŠ - kaj storiti v primeru nemogoce uciteljice (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9020887 (16444) s6c-gEL
»

žaljenje dijakov v srednjih šolah

Oddelek: Šola
223577 (2633) Aston_11
»

Vsi z Vegove(SSER)! (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9128069 (3029) Pimoz
»

Se to sme? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
606581 (4628) bluefish
»

Pretep... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
717936 (4996) Weedy

Več podobnih tem