» »

WD TV.. kdo ima?

WD TV.. kdo ima?

««
28 / 32
»»

Aerys ::

Glede črk moraš nastavit katero pisavo hočeš, samo ti tud na pamet težko povem. Tudi fonte podnapisov tam nekje nastaviš.

marko7 ::

Wdtv2 je zunaj že kaki mesec vi se pa pogovarjate da komaj pride. Kupil sem ga v začetku meseca novembra
v big bangu za 152EUR in sem ga že posodobil pa dela ko urca pa tud na youtube lahko greš.Kar se pa map tiče vidi celo mrežo brez kaj nastavljat celo iz ajpla bere brez problema 1080p. ZELO DOBER PRIPOROČAM NAKUP.

Gregor P ::

A se mi samo zdi, ali ti govoriš o WD TV Live in ne o posodobljenem WD TV aka WD TV 2?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

pedalo ::

Marko7 ga je malo posral.

gregor ::

ali wt tv podpira video_ts mape na disku
oz jih podpira samo wd tv live?
hvala
LP

marko7 ::

marko7 ::

Pa še slika


Se opravičujem res piše na škatli WD TV Live.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marko7 ()

mikimaus ::

Razmišljam o nakupu... Če je indeksiranje z MediaLibrary izklopljeno (itak imam fajle lepo organizirane, nočem da mi svinja z dodatnimi metatagi v vsakem folderju), a še vedno tako dolgo traja da se pokaže vsebina usbja ali potem pokaže mape kot enostaven brskalnik v drevesnem pogledu? Kako dolgo traja preskok z ene na drugo slikco če so na USBju v velikosti kot je prišla s fotoaparata (recimo 7Mpxl)?

mikimaus ::

uh, pa še eno vprašanje... a ta škatla predvaja tudi filmčke ki so posneti s fotoaparati (jaz imam canona)? Sicer imajo končnico avi ampak kodirani so v mjpeg (motion jpeg) - najbrž je večina filmčkov iz fotoaparatov taka.

firbec ::

sem se spečal z lilibabe-om, ki se igračka s softwerom za WDTV, mu poslal SLO prevod, dodal nekaj želja, kar nekaj časa sva se mailala in vedno se je potrudil uslišati mojim željam. Na youtube linku poglejte, kakšen firmware je nastal za WDTV - da ne bo nepotrebnih vprašanj-gre za dobri, stari WDTV.




Predstavitev na YOUTUBE

Se pa opravičujem za kvaliteto posnetka, verjemite, v resnici se zadeva odlično obnese.

NazgulRR ::

uh, pa še eno vprašanje... a ta škatla predvaja tudi filmčke ki so posneti s fotoaparati (jaz imam canona)? Sicer imajo končnico avi ampak kodirani so v mjpeg (motion jpeg) - najbrž je večina filmčkov iz fotoaparatov taka.


Žal ne. Meni motion jpeg ne predvaja (sicer v .mov formatu, ampak pomoje da je isto v .avi formatu). Če želiš, nekam naloži en krajši posnetek, pa ga probam.

mikimaus ::

Žal ne. Meni motion jpeg ne predvaja (sicer v .mov formatu, ampak pomoje da je isto v .avi formatu). Če želiš, nekam naloži en krajši posnetek, pa ga probam.


To bi bilo super! evo filmček, 10Mb, krajšega nisem našel (canon Ixus fotka) http://www.4shared.com/file/168699254/e...
So pa težki čudaki pri WD če mjpeg res ni podprt...

Kaj pa tisto moje vprašanje: če je media indeksiranje izklopljeno, a se lahko sprehajaš po folderjih tako kot z vsakim file managerjem, brez nekega težkega čakanja?

silvom1a ::

mikimaus - preveril sem tvoj filmček - deluje brezhibno na WD TV Live. Tudi "sprehajanje" po folderjih je zelo hitro - tako iz PC-ja kot direktno .

mikimaus ::

mikimaus - preveril sem tvoj filmček - deluje brezhibno na WD TV Live. Tudi "sprehajanje" po folderjih je zelo hitro - tako iz PC-ja kot direktno .


Superca, hvala, naj ti DedekMraz poplača!!! ga grem kupit.

dani8 ::

firbec daj link za prevod od lilibabeja v slo

NazgulRR ::

mikimaus-
Tudi na starejšem WD TV (1. generacija) z zadnjim firmwareom špila filmček brez problema.

Zanimivo da pa meni .mov z motion jpeg (Nikon Coolpix) noče predvajat.

flood ::

zanima me če dts zvok deluje samo preko optičnega in če
a to pomeni, da preprosto povežem wd in tv z optičnim in bo zvok deloval?


lp

ttommy ::

Marko 7:
Kako se poveže na internet?Na mimo vrste sem prebral,da se lahko ob nakupu WIFI adapterja lahko povezuje v brezžična omrežja.Kaj to se samo USB WiFi adapter not vtakne,pa je?Kaj pa gonilniki?Je možno z računalnika prek Wifi adapterja pošiljat filme na ta player?
Gamer

boko34 ::

Bil sem ponosem lastnik WDTV (gen1) sedaj pa sem si omislil novega WDTV (gen2) predvsem zaradi downmixa.

Za:
+ DTS downmix
+ veliko hitrejši menu (naj bi imel isti čip kot LIVE, ki je hitrejši)
+ podpora 1.3 HDMI
+ končno se ugasne in z njim tudi diski (WD Passpport končno v celoti ugasne - lučke ne gorijo)
+ file manager (možno brisanje, kopiranje kar preko njega)

Proti:
- zunanji podnapisi so nekoli previsoko

Stvar se bo uredila z novejšim firmwareom, lahko pa si sube vgradite v sam .mkv file ali pa .srt spremenite v .ass. Takšni subi delujejo odlično in so na dnu ekrana kot morajo. Zaenkrat sem zelo zadovoljen, prebavi mi vse (tudi z gen1 nisem imel problemov). Probati pa moram še DVD format, vendar kot berem, naj ne bi predvajal menujev.

flood ::

Bil sem ponosem lastnik WDTV (gen1) sedaj pa sem si omislil novega WDTV (gen2) predvsem zaradi downmixa.

Za:
+ DTS downmix
+ veliko hitrejši menu (naj bi imel isti čip kot LIVE, ki je hitrejši)
+ podpora 1.3 HDMI
+ končno se ugasne in z njim tudi diski (WD Passpport končno v celoti ugasne - lučke ne gorijo)
+ file manager (možno brisanje, kopiranje kar preko njega)

Proti:
- zunanji podnapisi so nekoli previsoko

Stvar se bo uredila z novejšim firmwareom, lahko pa si sube vgradite v sam .mkv file ali pa .srt spremenite v .ass. Takšni subi delujejo odlično in so na dnu ekrana kot morajo. Zaenkrat sem zelo zadovoljen, prebavi mi vse (tudi z gen1 nisem imel problemov). Probati pa moram še DVD format, vendar kot berem, naj ne bi predvajal menujev.


a za DTS rabi optiko?

boko34 ::

Ne, ga pretvori v stereo signal. Lahko gledaš brez ojačevalca in pretvorba DTS v AC3 ni več potrebna.

flood ::

@boko34

kje si ga kupil?

boko34 ::

Comshop.

Aerys ::

In kako pri nakupu ločiš gen2 od gen1, je kje posebaj označeno oz. drugačno pakiranje a je treba biti na kaj drugega pozoren?

pedalo ::

Pri gen2 na škatli piše DTS downmix. Poleg tega pa se razlikujeta v serijski številki: gen2 - WDBABG0000NBK-EESN; gen1 - WDAVN00

kmetek ::

zdaj se samo še gen2 dobi.

pedalo ::

Ni res. Nekateri spletni trgovci (ne bom jih imenoval) še vedno prodajajo prvo generacijo, vsaj tako imajo predstavljeno na spletu.

majstor ::

Ali je mozno v starem WDTV modificirat firmware da dela DTS downmix? Al je to hardwersko nadgrajeno?

Scorpia ::

Možno je, sam pri wd-ju tega nočejo narediti. Sem že prej omenil tukaj, wd je bil najcenejši, glih zaradi tega ker ni imel nobenih piškotov. Zdej ko je veliko več proizvajalcev teh predvajalnikov, so se materijali pocenili in se jim zdaj splača tudi licenco za DTS kupit.
Žal prva verzija spada v to da nima DTS licence. Zdej če bojo naredili frimware, bojo naredili na svoje stroške. Ker pa so veliko prodali ta prvo verzijo, jih to lahko drago stane. Bomo očitno morali čakat na neurandi frimware, ali pa do so naredili kakšen dogovor ko so kupili licenco za gen2. Mogoče nas presenetijo, sam do zdej niso takega naredili, še komaj kak nov firmware vržejo vn.
////

boko34 ::

Ne bom trdil, ampak mislim, da je zadeva hardwersko prešvoh. Če se ne motim, so nekje pisali (ne WD) da ima WDTV (gen1) preslab procesor in enostavne ne zmore takšne funkcije.

dani8 ::

kaj ste vsi brez receiverjev in 5.1 sistema zvočnikov!!!

če je film narejen v hd tehnologiji in predvsem zvočna slika v dts, kaj čemo downmixat v stereo.vohanje parfuma skozi šipo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dani8 ()

NazgulRR ::

Saj ni treba downmixat v stereo, lahko downmixaš v ac3 5.1 in WD TV potem špila bp :)

Scorpia ::

dani8: nimamo vsi reciverje, eni nimajo denarja oziroma jim je škoda dajat denar za reciver ki ga bojo malo uporabljali. Sam wd tv premeščam v svojo sobo in dnevno, reciverja pa tudi ne mislim vlačit dol sam zaradi tega. Tko da to tvoje sporočilo razumemo kot to da se važiš, ker ti imaš reciver in 5.1 zvočnike.
////

NazgulRR ::

Kot sem rekel, downmixaš v ac3 5.1. Tega WD TV sam downmixa v stereo, če je potrebno, lahko pa tudi gledaš na 5.1 sistemu. Sicer ni DTS, je pa close enough.

dani8 ::

važim ??? važi se lahko en audiophil ki ima zadeve za 10 in več tisoč eur.jaz bi rad samo povedal ,da neskončno krat ponavljate na tem forumu o downmixih dts v stereo , povedanega in še napisanega o tem je bilo že za tri strani.

Deycek ::

Firbec najprej se pohvalis s slovenskim prevodom pol pa te ni od nikoder da bi nam podaril ta link :)

Fadil ::

Tudi jaz se priporočam za Firmware s slovenskim prevodom!

lep pozdrav

zmaki ::

Lilibabe OSD mod 1.03.01 minimalistic (by Janez)

http://wdtv.free.fr/osdmod/dl/minimalis...

Deycek ::

U hvala lepa zdaj pa sprobavanje playera :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Deycek ()

b_bobika ::

imam vprašanje a tale philipsova naprava podpira DTS.
A dekodira zvok preko HDMI kabla al ne.
Da nebi brezveze kupoval...

http://shop.philips.co.uk/servlet/Contr...

zmaki ::

Tole je tema o WD TV .

Verjetno boš odgovor prej dobil če boš vprašal v pravi temi, napr.
"h.264/DVD/DivX player" h.264/DVD/DivX player

flood ::

Zanima me če lahko na wd tv priklopiš 2.1 sistem.

Okapi ::

imam vprašanje a tale philipsova naprava podpira DTS.
A dekodira zvok preko HDMI kabla al ne.
Kot sem na hitro pogledal, sploh nima HDMI vhoda, torej je odgovor ne. Na ta sistemčič lahko priključiš zunanjo napravo samo z analognim stereo kablom. Zvok DTS pa sicer podpira, ampak le na devedeju.

O.

Fadil ::

Ej Zmaki, a tole, kar si pripel naj bi bili slovenski meniji za WD ( http://wdtv.free.fr/osdmod/dl/minimalis...) ?

Lep pozdrav

http://wdtv.free.fr/osdmod/dl/minimalis... Tole meni ne dela ! Kot vidim naj bi bila ena predstavitev, vendar ne dela !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fadil ()

Tony29 ::

Jaz sem naložil to nadgradnjo in jaz imam slovenski meni in tudi ko grem
v nastavitveje vse slovensko.

Fadil ::

ne vem kaj je narobe. Enkrat posnamem file , vendar mi ga posname kao " VCL " Player. Ko kliknem na ta " kegelj " se mi odpre predvajalnik in nič. Ko pa kliknem na ta link, ki sem ga kopiral in prilepil v moj post, pa se mi odpre en francoski sajt, kjer pa jaz zmrznem, saj nimam pojma o francoščini... Kaj me jebe ?

Lep pozdrav

stenmark70 ::

http://wdtv.free.fr/osdmod/dl/minimalis...

na tem linku je samo bin file.
mi lahko pošlje negdo link za ver file(to še rabim če se ne motim?).
hvala

Suly ::

http://wdtv.free.fr/osdmod/dl/

Škoda da ni še "Simple and unadorned" v Slo.

firbec ::

Nekaj časa me ni bilo gor in vidim, da glavnega pa nisem dodal - linka seveda za vse, ki bi MINIMALISTIC v Slovenščini radi imeli nasvojem WDTV-ju. Zato upam, da bom s tem postom pomagal vsaj nekaterim.

Torej, na tem linku
MINIMALISTIC SLO prevod
si dolpotegnete samo datoteko wdtv.bin (10.9 MB), drugo pustite na miru. Kot pa je že moj predhodnik ugotovil, potrebujete še wdtv.ver datoteko. Če je nimate, jo lahko enostavno ustvarite sami. To najlažje naredite tako, da odprete Notepad in notri skopirajte spodnji text:

VERSION='1.03.02'LOCATION='wdtv.bin'

in ga shranite, kot
wdtv.txt
nato pa mu enostavno spremenite končnico .txt v končnico .ver, tako, da se bo končna datoteka imenovala wdtv.ver

Nato obe datoteki wdtv.bin in wdtv.ver skopirajte na formatiran USB ključek, katerega vključite v USB od WDTV HD, pritisnete tipko ON in WDTV HD bo zaznal novejšo verzijo firmware-a (mislim, da napiše SYSTEM UPDATED) – kliknete OK in počakate, da zmelje do 100 % in se resetira. Traja dobro minuto in takrat BOHNEDAJ karkoli tipkat po daljincu !!!!!
Pa še zelo pomembno: med jeziki SLOVENSKEGA JEZIKA v meniju ni na izbiro (softwarski problem, temveč se prevod skriva pod
SETTINGS - LANGUAGE - izberite predzadnjega z vrha navzdol - korejski znaki - to je v bistvu SLOVENSKI prevod.)

Najbolj važno je, da je v datoteki wdtv.ver vpisana višja verzija (ali po domače) višja številka od tiste, katero imate trenutno naloženo (vidite jo pod SETTINGS-ABOUT). Na primer, če imate trenutno naloženo angleško verzijo 1.03.05, morate obvezno

VERSION='1.03.02'LOCATION='wdtv.bin'

popraviti v naprimer

VERSION='1.03.06'LOCATION='wdtv.bin'

drugače z nadgradnjo ne bo nič.

Upam, da je jasno, če pa ima kdo vseeno problem s to datoteko, mu jo lahko pošljem na mail, samo napišite ga.

Pa še nekaj, za ta prevod je bilo vloženega precej časa, kar pa ne pomeni, da se kje ne skriva kakšna napaka, oziroma, da vi zadeve ne bi bolje prevedli, vendar zame je povsem v redu. Pri nekaterih besedah sem bil omejen s številom znakov (NASTAVI, pravilno bi bilo NASTAVITVE, vendar ni dovolj prostora v širino).

In da ne bo nepotrebnega spraševanja. To je prevod za WDTV HD, za novejšega WD LIVE bo treba najti koga drugega :)

HITRO PREDSTAVITEV LAHKO VIDITE TU in če si boste prevod naložili, bom vesel kakršnegakoli komentarja.

lp

Poldi112 ::

Ko že ravno hočeš komentar, fotke se mi zdi neposrečen izraz. Slike bi bil boljši.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
««
28 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173209488 (52951) scipascapa
»

h.264/DVD/DivX player (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Zvok in slika
2330253881 (67973) dope1337
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821614 (15052) kamuee
»

Nakup WD HD TV Player

Oddelek: Kaj kupiti
115054 (3227) Robert1
»

DVD Pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161915 (1757) boogie_xlr

Več podobnih tem