» »

YouTube bo prodajal iskalne termine

YouTube bo prodajal iskalne termine

CNet - YouTube je včeraj objavil, da bo izdal novo oglasno platformo, poimenovano Sponsored Videos. Trženje oglasov bo zelo podobno, kot to počne recimo Google s sponzoriranimi povezavami, ki se prikažejo na barvnem ozadju ob vsakem iskanju. Podobno bo tudi YouTube prodajal ključne besede podjetjem, katerih izbrani posnetki se bodo prikazali ob iskanju po teh ključnih besedah. Google priznava, da za 1,65 milijarde dolarjev kupljen YouTube z 80 milijoni uporabnikov ni tako dobičkonosen, kot so upali. S tem pristopom želijo nekoliko izboljšati poslovanje YouTuba, čeprav ni jasno, zakaj so to storili šele po dveh letih od nakupa.

12 komentarjev

iggy ::

Pigs.
Hey, you're fat!

R33D3M33R ::

Res so. Moteči so že oglasi, ki se kažejo v dnu predvajalnika, zdaj bo pa še related funkcija izgubila svoj smisel.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

nocutius ::

prva dva posta dasta dober odgvor na vrašanje 'zakaj niso tega storili že ob nakupu'.

gruntfürmich ::

tudi youtube ni več to kar je bil... sploh po tem ko se je odločil da ne bo prepovedanih vsebin:|
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PrimozR ::

Večino jih itak še vedno dobiš, sicer pa jih dobiš malce kasneje spet.

Glede reklam, kar je v filmčku samem (balončki), nima youtube zraven nič, saj jih tja dajo uporabniki, ki so filmček uploadali. Pri iskanju pa bo pač zdaj prvi zadeke nek beden filmček, katerega zadetek se bo pokazal na rumenem (recimo) ozadju. To je to.

ozbolt ::

ReeDeMeeR, to je tako kot bi rekel da je google iskalnik beden, ker prikaže sponzoriarane zadetke na vrhu ali na desni strani.
Sicer pa kolikor jaz vem so z Youtubeom že v plusu in imajo enormne zasužke (seveda je 100m dolarjev zame nekaj drugega kot za njih)

R33D3M33R ::

Zadeva je v tistem primeru nekaj popolnoma drugačnega. V primeru Youtube ti tisti oglas zavzame 1/5 videa:
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Wolfman ::

Jst pa nisem niti vedel da je google kupil Youtube. Ampak ker mi ta tako ali tako ni všeč, saj če potrebujem film ga od kje poberem, za glasbo enako.

PrimozR ::

Te reklame so nove?

techfreak :) ::

Jst pa nisem niti vedel da je google kupil Youtube. Ampak ker mi ta tako ali tako ni všeč, saj če potrebujem film ga od kje poberem, za glasbo enako.

In ti misliš da je YouTube samo za filme in glasbo?

Drugače pa so ti oglasi že kar nekaj časa (spodaj na videu).

r5r ::

Meni se kaj takega še ne prikaže.
And it makes me wonder.

aljazh ::

Jaz tudi prvič vidim te bannerje v samem videu, pa kar precej uporabljam Youtube.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Turčija sedaj blokira še YouTube

Oddelek: Novice / NWO
156841 (5766) Hayabusa
»

Novi varni pristan, tretjič: Youtube Content ID

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
2914111 (11443) jype
»

Schmidt pred senatom zanikal obtožbe o Googlovem favoriziranju lastnih storitev

Oddelek: Novice / Ostale najave
164675 (4066) Poldi112
»

Več kot milijarda ogledov na YouTube dnevno

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
135750 (3150) PrimozR
»

YouTube bo omogočil snemanje video posnetkov

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
147535 (6543) MrStein

Več podobnih tem