» »

CRT TV sprejemniki

CRT TV sprejemniki

«
1
2

Dr.S ::

vsi kupujejo LCD, plazme, kaj je narobe z CRT TV?
Poleg velikosti se mi zdi da nič.
Poraba je manjša, slika je boljša, z lahkoto najdeš model ki ima vsaj 2 SCART priključka,...

Sem pred nakupom in gotovo se bom odločil kar za CRT sprejemnik.
Odločam se med temle:
GORENJE EVELUX, vendar ne razumem zakaj ukrivljenost ekrana?
in
TVF29S15

Mogoče priporočilo?
  • spremenilo: Dr.S ()

j3rn3jk ::

od kot tebi da je na CRT slika bojša?
Novi podpriajo HD in FullHD resolucije.
SCART priključki so zastareli, kajti zdaj je čas HDMI priključov.
LCD televirozji so bolj varčni kot CRT.
.
.
.
Edina prednost CRT je cena, ker se trgovine hočejo stare robe znebit.

KoMar- ::

Pa to, da CRTji migetajo in lahko oslepiš zaradi njih :P

clix ::

SD slika na CRT-jih zgleda čisto solidno, bolje kot pa na HD televizorjih, tako da če nimaš HD materiala, ni z CRT-ji niš narobe.:)

Okapi ::

Pa upoštevati moraš še velikost. CRT-ji gredo do največ 32'' (večjega pri nas že dolgo nisem videl), kar pomeni, da je zaslon v resnici velik okoli 30''. 32'' LCD-ji so samo še malenkost dražji in če upoštevaš, da so malce večji, se cena celo povsem izenači.

Je pa res, da če gledaš samo televizijske oddaje na analogni kabelski, je slika na dobrem 32'' CRT-ju enako dobra kot na dobrem LCD-ju (in boljša kot na povprečnem LCD-ju), pa še težav z 16:9 zaslonom nimaš.

Kakor hitro pa v igro pridejo tudi DVD-ji ali recimo PS3 ali WII, se tehtnica vsestransko prevesi na stran LCD-jev.

O.

20sdfj093f ::

Kupi en 16:9 CRT, vsaj 100Hz refresh, pa si za SDTV zmagal.

Spajky ::

Dr.S : ... ma kupi enega 4:3 flat 100Hz/72cm poljskega Grundiga kot jest, približno dobrih 200e (STF 72-1010/7) , pa boš dober za nekaj let 8-) ... sem ful zadovoljen z njim ... gledam ga s 3,5m, slika/barve ko malo poštelaš po svoje razmerja super, ima preklop v 16/9 kadar nujno treba (raztegnjene face na programu če signal nima avto preklopa ipd), virtual stereo zvok z equalizerjem etc. nima pa ločenih video/avdio inputov kot tele tvoji navedeni Gorenje, ki pa niso 100Hz !!! glej drugega+TRETJEGA, če že Evelux ...

S CRT-ji ni nič narobe, sam folk je ponoru za LCD-ji zaradi marketinškega "brain_Washinga" trgovcev in proizvajalcev (ustvarjanje potrebe! in želje po nevem kakih uberales v bistvu nenujnih fičrz), ker nimajo več zadosti/nič profita s CRT-ji ... my 2c ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

mrdaco ::

Jaz glemam na 94 cm LCD. Če pa grem dol k tastu, ki ima 72cm crt, se mi zdi kot da nič ne vidim. Potem se celo vprašam kako smo pred tem lahko gledali 20 let v 55cm velik 50hz ekran.

Tako da LCD malo večjih stranic, niso le marketinški nateg, je vseeno lepše gledat v 94-120 cm diagonale kot pa v 72. PA moj LCD porabi povsem enako energije kot manjši bratje CRT-ji. Edina slabost ki je, je to da ne stanejo 200eur. :P

P.S.
Tudi jaz gledam kabelski analogni signal.

Spajky ::

... in pa, ali se pri tvojem tastu gleda 72cm diagonale TV z najmanj 3m razdalje ali več in ti tvoj 94cm diagonale LCD z najmanj 3,5m razdalje ali manj? 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mrdaco ::

Ja oba TV se gledata približno iz 3,5m.

Verjemi. Jaz imam doma še vedno 72cm 100Hz Samsunga. Pa sma z mojo na novo preurejala stanovanje. Tako je tudi prišla ideja da bi kupila LCD, kao za ženske fensy šmensy. Sam sem bil glede tega skeptičen, ker se mi je zdel LCD drag, ob predposatvki da imama še vedno CRT, ki je še danes v izvrstnem stanju. Pa me je žeska pač prepričala v nakup LCD-ja. In res mi ni žal. Celo mi je žal da nisem kupil 102cm.
Je pa res da sem sedaj v stanju, da drugega formata kot DVD sploh nočem gledat (divxi ne pridejo v poštev). Pa tudi Popcorna sem si naročil (za predvajanje HD vsebin). Ker tudi pri gledanju DVDjev je razlika in doživetje popolnoma drugačno. Saj veš DVDji so v formatu 16:9 tako da je slika brez robov...

Valvoline ::

Slika analogne kabelske je precej bolša na CRT-ju kot pa LCD-ju,pr digitalni kabelski ravno obratno slika je super pr obeh ampak pr LCD-ju precej ostrejša in bolj *naravna* :D
Enako velja za VHS in DVD. VHS je bujš gledat na CRT-ju,DVD na LCD-ju.

mrdaco ::

HMMM.... kaj je že VHS??? Nekoč sem slišal za njega.... :D

Glede VHSa ti nebom oporekal. Glede analogne kabelske pa imaš tudi prav. Samo jaz kljub temu nebi zamnjal LCDja z CRTjem. Ker ta novi LCDji uspejo tudi lepo prikazat tudi analogni signal.

fabrskd ::

Poraba: manjša od LCD....?!?!?!?
Velikost: itak X 35
cena: se strinjam
Ločljivost: fuuuuuuuuuu
Marketinsški nateg: zakaj potem BMW,Audi,Meca... tudi Zastava 101 pelje
Scart: = VHS - isto obdobje le da scart vztraja še malo
Screw you guys i'm going home!!!

Tomas 33 ::

Pri ceni nihče ne upošteva cene stanovnja. 40" LCD na steni zasede 0 - 0,15m^2 stanovanja 25" CRT pa cca 0,5 m^2. Pri ceni 3000€ na m^2 stanovanja v Ljubljani prihraniš pri nakupu LCD-ja okoli 1000€.

Spajky ::

jah, ponos Yu tehnologije če je še dobro očuvan in brezhibeno vzdrževan tudi zanesljivo pelje, samo stojadinke ti že dve desetletji noben niti sosed ne zavida več, pa tudi p*** ne boš ulovil nanjo :D ... ni pač "IN" ... se pa zato ne sekiraš zaradi kake praske ... in če glih ne delaš zaradi narave SVOJEGA posla dosti km, ne rabiš dragega avta ...

Manjši otroci po nesreči dosti težje prevrnejo CRT kot LCD ali mu počijo zaščitno steklo (beri, denarnični infarkt) ... 8-) ...

Ko kupi/zbere povprečen Slovenceljn za stanovanje, nima skoraj niti več za hrano, kamoli za TV 8-) in ga nima časa občudovat, ker cela familija dela ko utrgana cele dneve, da odplača kredit čimprej 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

korelem ::

Če že CRT pol bi bila verjetno najboljša izbira kaki Samsung SlimFit, po možnosti HD varianto, nevem pa če je dobavljiva v SLO :D

k4vz0024 ::

Nove tehnologije nove težave...

nekaj podobnega bo z dbt-b al kak se že imenuje digitalno oddajanje.

Nekaj časa bo trajalo, da bodo poš:D timal.

KoMar- ::

DVB-T misliš verjetno >:D

Dr.S ::

S prostorom za TV nimam težav.
Glede signala pa imam samo možnost satelitske antene , pač živim v hribih.
Zato sem nekako tudi bolj za CRT, saj signal ni precej močan - edino SCART kabel, pa tudi ostale naprave VHS in DIVx player imajo samo SCART-e.

Zanima me podatek pri ogledu karakteristik za CRT TV:
KAj je bruto dimenzija in kaj neto dimenzija?

Okapi ::

Bruto dimenzija je (verjetno) velikost škatle, v kateri je tv.

O.

fabrskd ::

Dj ne seri. CRT je fajrunt, konc, fin, ende... Razn če je res cena vse?!?!?!?!?!?!?
Screw you guys i'm going home!!!

Valentin ::

S prostorom za TV nimam težav.
Glede signala pa imam samo možnost satelitske antene , pač živim v hribih.
Zato sem nekako tudi bolj za CRT, saj signal ni precej močan


Res te ne razumem, zakaj potem potenciraš nakup CRT-ja. Slab signal za TV sprejem bo slab tudi na CRT televizorjih. Raje nabavi en soliden Full-HD LCD (ali plasmo) in Blu-Ray predvajalnik, boš imel več od tega...

durrenmatt ::

če hočeš tv gledat, ti zadošča crt in scart. ena sobna antena za slo programe in en krožnik za nekaj nemških kanalov in to je to. dvd-player si lahko pol tud priklopiš zravn, če bi rad kaki divx pogledal. Pa boš lahko iste stvari vidu kot tip, ki ima philips lcd ali pa pioneer plazmo Saj bodo tudi njihovi fency tv-ji outdated, ko bodo oled zasloni preplavili trg, al pa še kaj boljšega.

edino je fajn upoštevat da si nabaviš 100Hz tv, ker ti bodo oči hvaležne.

Zgodovina sprememb…

Dr.S ::

Kako pa je potem z oddaljenostjo gledanja TVja.
CRT (100Hz, 70 diagonala) gotovo dlje od LCD,plazme.
Kako deleč gledate vi svoj TV?

Spajky ::

CRT : min 4x - 6x max diagonala slike , opt. 5x (ne ekrana) ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Dr.S ::

Torej za diagonalo 72 oddaljenost min.4m.
Bo pa treba manjšo TV kupit. Problem je samo da težko dobiš manjšo 100Hz.

Valentin ::

CRT : min 4x - 6x max diagonala slike , opt. 5x (ne ekrana) ...8-)


Traparija.

Doma imam Philipsa 82 (neto 76) pa gledam iz 3m, tudi bližje bi še šlo...

Valentin ::

Torej za diagonalo 72 oddaljenost min.4m.
Bo pa treba manjšo TV kupit. Problem je samo da težko dobiš manjšo 100Hz.


Tudi če vzameš faktor 4, ti pride pod 3m.
Mislim, da je prava razdalja tam od 3 do 4 krat diagonala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

Spajky ::

pri diagonali ekrana 72 je neto slika diagonale 68cm (min.2,75m daleč se gleda, če imaš kolikor toliko zdrav vid); ne kupuj manjšega TV-ja, ker je pol naslednji ki se še mogoče 100hz lahko dobi kao 21˝ (slika diagonala samo 48cm - mogoče kot dodatni TV v kakem malem prostoru!), onih vmesnih s "pravih" 55 in 63cm ekrani pa se že vsaj 10 let ne dobi več 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

BigBoss_ ::

Sam imam trenutno za premostitev tega, pa sem ful zadovoljen. PIP PAP PAT (2 tunerja), 100Hz, FASTTEXT (2000 strani), 3x SCART... Ni da ni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigBoss_ ()

Dr.S ::

BigBoss razmišljam o nakupu TVF29V31-100 TVF29V31-100, malce slabše TV od tvojega (čeprav pri ogledu karakteristik TV ne najdem razlik).
BigBoss koliko daleč lahko gledaš tvoj TV?
Sam imam na razpolago od 2-3m. Je to dovolj deleč za takšno velikost TV?

LexLuthor ::

kupi raje kako djabe plazmo za 500 EUR, pa imaš rešeno SD in HD in vse ostalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

Dr.S ::

Prijatelj mi je svetoval, da naj ga ne serjem z CRT Tv.
Baje v letu 2009/10 RTVSLO preide na digitalen signal in bo nujno treba imeti LCD ali plazmo, če bom želel gledati te programe.

Ker imam satelit in sprejemnik HUMAX FAX, ki ima samo scart izhod, me resno zanima ali je to res?

Azrael ::

Digitalno oddajanje bo, če bo 2012 (eni so sicer flancali da bo že z novim letom 2008). Vendar tudi takrat boš lahko uporabljal analogni sprejemnik, saj bodo na voljo konverterji.

Če imaš majhen prostor, je največja možna oslarija kupiti velik TV. Ob splošni nekvaliteti današnje zabavne elektronike, pa je praktično vseeno ali vržeš 500+€ za fancy LCD ali plazmo ali 5x manj za CRT. Čez 3, 4 leta oz. po izteku garancije, bo vse skupaj dobro samo še za v smeti. Televizorjev, ki delujejo skoraj brez okvar (pa še te so bile poceni popravljive) 30 in več let, žal ne bo več.

TV program igro ali film, če je zanič, ga HD, big screeen, 16/9 in ostal marketing ne izboljša.

Osebno bi kupil CRT, če svojega ne bi več mogel popraviti.
Nekoč je bil Slo-tech.

dela ::

Tudi jaz bi še kupil CRT. Lani nam je crknil TV - peljal sem ga na servis in šel gledat LCDje - če bi bilo popravilo slučajno drago, bi kupil novega. Ker cel asortiman LCDjev in plazem mariborskega big banga ni niti prišel blizu sliki na našem starem CRTju in 100 herčnih CRTjih (vse je bilo prikljopljeno na analogen signal), ki so jih imeli razstavljene bolj ob robu, sem bil precej odločen, da bom kupil CRT, če že kaj. Na koncu je popravilo starega CRT bilo zelo poceni.

Enako kot računalniškega CRT monitorja ne bi več kupil, ker je tam signal digitalen, LCD televizorjev ne bom povohal, dokler bomo pri nas sprejemali analogni signal. Ko bo digitalen in/ali HD, 16:9, pa že, poleg tega bodo takrat LCD televizorji smešno poceni.

Najbolj se mi pa smili znanec, ki se na računalniku matra s CRT zaslonom, ki ne zmore več kot 1024x768 pik, nabavil pa je LCD TV, ki zmore višjo ločljivost od tega, a z njim sprejema izključno analogni PAL signal. Dobro prenaša raztegnjeno in popačeno sliko, kocke in še malo ghostinga pri hitrih gibih - je precej zadovoljen. Ok, saj morda se le pretvarja, navsezadnje je žena predlagala nakup. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

cekr ::

Analogni signal pri ogledu slike v trgovinah nima kaj dosti veze. Po trgovinah delijo en signal na nešteto aparatov in rezultat je slaba in motna slika. To ti ne reši ne najnovejši in najdražji LCD/plazma, ne klasični CRT. Na novih aparatih pa napako še hitrejše opaziš, ker so ekrani večji.
V zvezi z digitalizacijo je tako, da se analogni signal z zemeljskega oddajnega sistema poslavlja konec leta 2010. To naj bi bil že dokončnen datum. Če se hočeš zasigurati, da ti bo TV deloval z navadno anteno tudi po tem datumu, moraš kupit TV, ki je sposoben dekodirati DVB in to po MPEG4. Takšni sprejemniki so pa še zelo redki oz. precej dražji. Se pa ponudba popravlja. Če želiš, da ti bo vse delovalo, si moraš izbrati kakšen LCD in višjega cenovnega razreda od SONYa, so izjeme tudi pri drugih fimah (LG ima en sprejemnik). Če imaš možnost kabeljske(analogne) ali IPTV, tega MPEG4 ne potrebuješ. Sicer pa so na trgu tudi že samostojni sprejemniki, ki prežvečijo MPEG4. So pa cenovno še kar precej nad 100€.
Iz prakse je pa tako, da je slika preko DVB precej lepša. Sedaj mi še na misel ne pride, da bi gledal analogni sprejem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Okapi ::

So pa cenovno še kar precej nad 100€.


Ker je zadeva še zelo nova, eno leto recimo, in ker se jih še malo proda, saj jih ljudje v glavnem ne rabijo. Do takrat, ko bodo čez dve leti ugasnili analogne oddajnike in brez tega na veliki večini današnjih televizorjev ne bo šlo, bodo cene bistveno nižje, govori pa se tudi, da jih bo subvencionirala država. Sem skoraj prepričan, da osnovni modeli ne bodo stali več kot 50 €.

O.

cekr ::

Subvencionirala država?

V kateri državi pa živiš? V Sloveniji to odpade.
Trenutne cene so takšne kot pač so. MEPG4 je tudi bolj zahteven kodek in zato potrebuje boljši hardver. Zato tudi cena kakršna je.
Bo pa sigurno cena padla na kakšnih 50€. Vprašanje je samo, kaj boš dobil za ta denar. Eno ropotulco, ki bo včasih pokleknila pod brmenom, ali kakšno malo bolj zanesljivo zadevo, ki je danes dražja od 250€.
Za takšen program kot ga imamo, je pa še 50€ preveč.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

dela ::

Ko sem takrat v BB gledal televizorje, so že res bili vsi priklopljeni na isti signal, vprašanje je le, zakaj so potem CRTji iz tistega crappy signala dali toliko boljšo sliko kot LCD, saj sem jih na licu mesta primerjal. Televizorji, ki sem jih primerjal, so bili tudi približno iste velikosti, saj sem imel tudi glede velikosti določene zahteve. Takrat sem opazil eno toshibo (LCD), ki je imela iz tega signala skoraj prebavljivo sliko, bila je pa tudi precej draga, pa še kljub temu slika ni bila primerljiva s tamkajšnjimi CRTji. Zaboga, če me v trgovini ne znajo zrajcat s kvaliteto slike LCD televizorja, potem pa tudi ne vem, kje me bodo.

Vprašanje je tudi, zakaj se mi želodec obrača, ko vidim sliko na znančevem LCD TV, ki spada med manjše pa tudi signal ima le zase.

Ko bo digitalni signal stalnica, bodo pa ustrezni televizorji tudi precej cenejši, zmanjkalo jih ne bo, brez skrbi.

Pyr0Beast ::

V zvezi z digitalizacijo je tako, da se analogni signal z zemeljskega oddajnega sistema poslavlja konec leta 2010. To naj bi bil že dokončnen datum. Če se hočeš zasigurati, da ti bo TV deloval z navadno anteno tudi po tem datumu, moraš kupit TV, ki je sposoben dekodirati DVB in to po MPEG4.
Zakaj kupovati zdaj nekaj, kar bo v prihodnosti (mogoce) uporabno po dosti visji ceni, ce bos lahko, ko se bo tista tehnologija vpeljala dobil doticni izdelek za ficnike ?

Na CRT-ju, film, magari slabe locljivosti, fenomenalno dobro izgleda. :D

... pri analognem vhodu se vedno veliko pomeni, kaksne filtre ima skatlica. Z nevemkako kvalitetnim zaslonom in slabim DAC-om se bos jokal :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

CRT oz. analogni monitorji ali televizije imajo vgrajen hardverski antialiasing. Se spomnim še enega filmčka na Amigi, ki je pri meni na TVju zgledal fenomenalno, pri kolegu na monitorju pa O.K., ker je monitor bolj nazorno prikazal sliko.

Tam Vsak pika na ekranu še malo vpliva na sosednjo. Tega na LCD ali plazmi ni, ker ponujata bolj čisto sliko.

Tako da lahko rečemo da imajo slabi CRT vsaj eno prednost :|. Pa še HD filmov ti ne bo treba downloadat z interneta.

LP I.

Alexius Heristalski ::

Baje v letu 2009/10 RTVSLO preide na digitalen signal in bo nujno treba imeti LCD ali plazmo, če bom želel gledati te programe.

Kot je že Azrael povedal, pa tudi drugi, je ta bosa! Povej prijatelju, da obstajajo DVB-T sprejemniki, ki se jih priklopi na obstoječe televizorje, pa ni važno ali so CRT, LCD, plazma, karkoli. Navsezadnje praviš, da imaš satelitski sprejemnik. Zakaj? Ja zato, ker ga tvoj tv nima vgrajenega. Sedaj bo (oz. je že) podobna škatla tudi za sprejem zemeljskih programov na navadno anteno.

Sploh pa se pri nas prodajajo tudi LCD-ji in plazme brez vgrajenega DVB-T sprejemnika. Tako da ti sam tip televizorja ne garantira, da boš lahko gledal digitalne zemeljske programe. Bodi pozoren na specifikacije!

govori pa se tudi, da jih bo subvencionirala država.

DVB-T sprejemnikov država NE BO subvencionirala, ker po pravilih EU ne sme dajati prednosti eni tehnologiji (v tem primeru DVB-T).

Iz prakse je pa tako, da je slika preko DVB precej lepša. Sedaj mi še na misel ne pride, da bi gledal analogni sprejem.

Za programe nacionalke to ne drži, vsaj trenutno. In za to plačujemo naročnino - obup!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Okapi ::

DVB-T sprejemnikov država NE BO subvencionirala, ker po pravilih EU ne sme dajati prednosti eni tehnologiji (v tem primeru DVB-T)


Država lahko da vsakemu gospodinjstvu kupon za popust pri nakupu digitalnega sprejemnika (ne glede na to, ali je DVB-C,S,T,H). Tako ne daje prednosti eni tehnologiji, ampak samo olajša državljanom obvezni prehod na digitalno televizijo. Ali bo to tudi zares naredila, je pa seveda drugo vprašanje.

O.

Alexius Heristalski ::

Kje si lahko preberem več o tem?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Okapi ::

Malo poguglaj. Na hitro sem recimo našel osnutek mnenja Odbora za industrijo, raziskave in energetiko Eu parlamenta, v katerem med drugim piše:

8. poudarja, da so za potrošnike subvencije zelo pomembne, da izravnajo razliko v ceni med
opremo standardne in digitalne televizije za sprejem, ter poziva države članice, da
sprejmejo zato ustrezne ukrepe, pri čemer upoštevajo zakonodajo Skupnosti v zvezi z
državnimi pomočmi;
...
Sistemi subvencij, ki temeljijo na načelu tehnološke nevtralnosti, da se izravnajo razlike v ceni v zvezi z neinteraktivnimi dekodirniki, so lahko praktičen ukrep za večjo privlačnost digitalne televizije v javnosti.
---

O.

Pyr0Beast ::

Ahh, sigruno, da bo drzava subvencionirala recimo 50E za 500E vredno stvar, saj se ji bo ze z davkom povrnilo nazaj.
Dobr nacin, da se povlece denar od prebivalstva, nic drugega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

Saj ne bi subvencionirala televizorjev, ampak sprejemnike, ki bodo pod 100 €. Na Hrvaškem AFAIK dobijo bon za 200 kun, ki ga lahko vnovčijo za karkoli, kar ima vgrajen DVB-T sprejemnik (se pravi samo set-top-box ali tudi cel televizor).

O.

Alexius Heristalski ::

Na Hrvaškem, ja. Ampak niso v EU.

Da bi pa delili bone vsevprek, tudi npr. UPC-jevim naročnikom digitalne kabelske ... WTF? Saj se prehod iz analogne v digitalno tiče le prizemne radiofuzije, ker je ta spekter tako omejen in ga morajo regulirati.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Spock83 ::

Mene zanima koliko W porabi klasični TV velikosti 55cm. Gledam neko LG plazmo 32", ki ima porabo do 310W. Je to preveč za današnje čase? Je pa za fotra, ki bo gledal samo TV preko T2.

oooo članek vidim da crt še najmanj porabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

Okapi ::

Gledam neko LG plazmo 32", ki ima porabo do 310W. Je to preveč za današnje čase? Je pa za fotra, ki bo gledal samo TV preko T2.

Zadnjič enkrat je en tak foter prišel v trgovino, kjer prodajajo Pioneerjeve plazme. V roki je imel merilnik porabe in prosil, če lahko zmeri porabo televizorju, ker da je slišal, da plazme veliko porabijo. In mu je lastnik trgovine prijazno povedal, da če mora šparati z elektriko, potem Pioneerji niso zanj:P

O.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plazma ali LCD televizor? (strani: 1 2 3 4151 152 153 154 )

Oddelek: Kaj kupiti
76961174987 (399358) antonija
»

Slaba slika na vseh digitalnih TV, dobra na analognih CRT TV

Oddelek: Zvok in slika
247624 (5551) Senitel
»

crt televizor, dvb-t in digi.tv: zaslon 4:3 vs. 16:9

Oddelek: Zvok in slika
302613 (2056) Nagi Bator
»

Nakup novega TV-ja

Oddelek: Zvok in slika
223291 (2708) veliki_bos
»

LG Plazma

Oddelek: Kaj kupiti
284231 (3034) korelem

Več podobnih tem