» »

Previsoka temperatura...NUJNO!!!

Previsoka temperatura...NUJNO!!!

krvavica ::

Zdravo!
Pri pregledovanju foruma nisem zasledil teme ki bi imela točno opisan tak PROBLEM NEZNANJA ki ga imam jaz!!! Namreč ko sem hotel navijat računalnik(sem bolj mlečen v tem,prebral sem ogromno gradiva pa ...), sem opazil da se mi čipset nenormalno greje(upam da se ne motim da gre za čipset).Imam P4,3000Mhz,2.5DDr ram CEON,ATI HD 2600PRO 512MB...
Prilagam slike sistema. Povečal sem zračenje,kupil novga Zalmana za hlajenje proca+ nov ventilator za čipset na plati.
Lepo bi prosil da mi nekdo pove najbolj enostaven način kako zmanjšati temp.računalnika, in izmolzti največ kar se da iz mojih jeterc!Ali pa da kak uporaben link za rešitev mojega problema.Če se rabi še kakšen opis ni panike..
 comp

comp


Hvala vsem dobrovoljcem!!!

Tilen ::

Tale SpeedFan ga včasih malo bluzi. Probaj katero drugo orodje. Everest npr...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

KandazaR ::

Ne vidim kaj je narobe. Imaš prescotta, ki so bili znani po tem do so žrli veliko elektrike pa se prece močno greli.

krvavica ::

A potem naj bi bila temp2..86C v tem primeru čist normalna temp.Men je to mal sumljivo!
Ali se da kaj iztisnit iz tega compa. A se da to plato v Biosu sploh kaj navit, da bi se kaj sploh poznalo.Vsaj na ene 3300MHz brez problema???

Shark-357 ::

Imaš prescotta za katere je znano, da se grejejo (tam okoli 70°C je normalna temperatura za ta tip procesorja).
Če imaš pa Zalmana sta dve možnosti za visoke temperature:
1. Nepravilno zmontiran hladilnik ali namazana termalna pasta.
2. Laže senzor na plati ali Speedfan, kar je tudi najverjetnejše (preveri temperaturo v Bios-u)

krvavica ::


2. Laže senzor na plati ali Speedfan, kar je tudi najverjetnejše (preveri temperaturo v Bios-u)


Točno to,laže speed fan! Potem sem pa še razdru Zalmana spucov in zamenjal hladilno pasto.
Zdaj se mi pri polni obremenitvi ne segreje čez 52C :)
Bom napisal kar v tej temi da ne smetim drugih. Imam problem:
Ko sem dokupil 1GB rama(sedaj ga je skupaj 2,5),se mi comp 2x resetira če dvignem FSB na najmanjso vrednost kolikor lahko. In potem ko grem spet v BIOS mi da avtomatsko prevzete nastavitve.
Zakaj mi meče ven?
Ali moram v Biosu RAM kaj spremenit, ko dvigam fsb in vcore, namreč temperatura je O.K,pa tudi preden sem dokupil RAM sem lahko brez problema dvigal FSB in voltažo???Kje je problem?
thx

bluefish ::

nastavi timing na 2T.

krvavica ::

Timing je nastavljen na 2T, pa še vedno meče ven.
Ko pa odstranim omenjeni RAM, pa lahko spet navijam comp.
Kake ideje???

Shark-357 ::

Ram verjetno ni kompatibilen med seboj, sploh je to pogost pojav pri navijanju z različnimi moduli... prodat komplet pomnilnik in nabavit kak DC kit.

krvavica ::

Nej gre v franže!!! Pa sem mislil da so kompatibilni med seboj k so vsi iste firme :(
Hvala za odgovore!

Shark-357 ::

Hmm če so isti potem bi moglo delat( poglej oznake na čipih samega pomnilnika, če so popolnoma identični rami... lahko da je isti model rama, ampak uporablja druge čipe).
Prav tako probaj brez 512mb modula.

krvavica ::

Ugotovil sem v čem je problem!
Trije so CEON 3.0, eden je pa CEON 2.5(sem ga izločil). Se je pa sedaj ko sem comp navil na 3312Mhz, sem ga spustil čez Orthos-a mi je javil da je prišlo do napake (če se ne motim so se RAM-i čudno oglašal..nekakšno klikanje,preklapljanje?,temperatura je O.K.!!! Sem šel nazaj v BIOS in sem spustil FSB nazaj za najmanjšo vrednost in ponovno restartal.Predno gre v winse se mi pokaže blue screen in ponovno zažene."Klikanja" se ne sliši več.
Nato sem iz plate vzel baterijo ven,počakal 5min,dal bat. nazaj not, pa je spet isto....wtf.V BIOSU so tovarniške nastavitve.
A je kakšna druga rešitev da spravim svojo "kangelco" nazaj v pogon???

krvavica ::

Kaj a se nobenemu pro računalničarju ne svita kaj bi lahko bilo.
A je možno da je šel napajalnik...

Shark-357 ::

Če klika je fuč disk (zabija glave!!!!)---> stestiraj trdi disk
Stestiraj tudi ram z memtestom.
Možno je tudi, da si z nestabilnim overclockom sesul operacijski sistem--->(bootaj iz Win XP CD-ja v repair konzolo in zaženi komande "fixmbr", "fixboot" ter "chkdsk /p /r", če se bo dalo popraviti obstoječi sistem--->V primeru da ne gre, potem ti ostane samo reinštalcija sistema!!!

Zgodovina sprememb…

WamPIRe- ::

Ja tako nekako kot je Shark napisal..

Shark-357 ::

Lahko bootaš tudi ERD Commander 2007 in uporabiš obnovitev sistema/ popravilo sistema... (poglej po torrentih)

krvavica ::

THX fantje, rešil sem problem! DELUJE!!:)Spet sem se neki novga nauču;)
Shark-357...majstr pa pov

Revenant ::

Daj pokaž sliko namizja. MIslim da je vredna ogleda:D:D
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

am2 3600+ vs 3800+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33321156 (12306) DJ MartiNi
»

Asrock 939 dual (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
72938846 (19405) igor0203
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75842465 (18142) sirotka
»

Pregrevanje P4 1.7GHz

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81180 (1080) Sami
»

MSI K8N NEO2 Platinum in A64 939 problemi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
854718 (3609) Moonman

Več podobnih tem