» »

Ni slike na LCD-ju

Ni slike na LCD-ju

trek@s ::

Pozdrav

Imam 22" LCD, priključen preko dvi in dokler ne pride do windowsev, na njem ni slike. Torej ne bios, ne med nalaganjem, ampak se prižge šele ob prijavnem oknu v win.
Če priključim moj drugi monitor preko dvi, se slika normalno pokaže takoj ob vklopu compa. Torej predvidevam da s compom oz. grafično ni nič narobe ali pač?

Kje kakšna nastavitev monitorja?

Zako ::

To je malo smešno, ampak nimam pojma kja bi bilo.
Lahko prideš v BIOS, ko imaš priklopljen LCD? in ga tudi vidiš?

Men pa zadnje čase LCD Samsung 2232bw 22" med delovanjem ko je slika (odlična) in ko jst neki delam na kompu, slika lepo dela, potem pa grem recimo na šiht, pridm domov in slike enostavno ni. Kot da bi bil kabel izključen iz grafične (DVI), potem lahko ponovno zaženem PC in se slika spet pojavi. Mene pa to heca in ne vem kaj bi bilo. Če imaš kak predlog?

LP
Zako je zakon!!!

Gapi ::

Zako: Mašina ti gre v stanje mirovanja in zaradi kake napake v kakem driverju se noče zbudit.

trek@s ::

V bios lahko pridem "na pamet", vidim pa seveda nič ne. Res mi je tole nenavadno.

bluefish ::

očitno grafična na monitor ne pošilja signala dokler se ne prične zagon OS. Poskusi ga priklopiti še preko analognega vhoda.

droid ::

Imaš mogoče priklopljeno kakšno televizjo na TV out? Meni je začelo tako delat ko sem nabavu wide monitor, da dokler ni prišlo v windowse, razen če je bla tv izklopljena iz TV outa, kazalo sliko na tvju.

trek@s ::

No, oba monitorja sem poskusil na drugem računalniku in delujeta bp.

Na mojem compu pa imam zanimivo situacijo:

1.monitor: med zagonom slike ni, v visti deluje bp

2.monitor: med zagonom slika je, v visti pa dela probleme - ko se monitor po x minutah samodejno izklopi, se po premiku miške ali tikovnice sicer vklopi nazaj, ampak ne prikaže več slike - kot da ni signala

Vse testirano na dvi. Zdaj pa sumim dvoje: ali je grafična fuč ali pa so v biosu kje kakšne "čudne " nastavitve.

Kakšna ideja?

blackbfm ::

Probaj z drugo grafo.

trek@s ::

Ko je pa nimam pri roki...8-O

blackbfm ::

Bo pa kšn kolega posodu ane:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564071 (3400) anjica
»

int. ATI radeon HD 4200 GPU noče dat digitalnega izhoda

Oddelek: Pomoč in nasveti
171294 (1064) ferdo
»

LCD doublemonitor na 7600gs

Oddelek: Strojna oprema
71567 (1498) Pesimist
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318263 (11779) Ursus
»

Gforce ni nviewa

Oddelek: Zvok in slika
251657 (1334) BetMaN

Več podobnih tem