» »

int. ATI radeon HD 4200 GPU noče dat digitalnega izhoda

int. ATI radeon HD 4200 GPU noče dat digitalnega izhoda

maia ::

Dobro, tole dobi svojo temo:

plata: Asus M4A785TD-V EVO
grafika: integrirana ATI radeon HD 4200 GPU
monitor: BenQ E2220HD (ma D-sub in HDMI kable)
OS: Win 7 (RC 7100, navrtnarjen:)
catalyst control pravi, da je ver. 9.10, 2D driver ver: 8.01.01.961

In zdej problem: ne morem ga prklopit preko HDMI kabla. D-sub kabel dela OK, zdej ko sem driverje inštalirala dela 1920:1080 resolucija b.p.
Ampak če dam HDMI kabel, ga pa ne zazna.
Probala bootat samo z HDMI kablom - tema.
Probala z obema, pa na moniroju potem prešaltat - tema.
Probala HDMI preko DVI-D/HDMI adaptorja (bogve) tud ne dela.

Zdej pa ne vem kak naprej? Sem gledala po BIOS-u pa ne vidim nič pametnega za prenastavt?

Hvalaaaa!
m.

tristan ::

nevem moralo bi delovati
ampak če hočeš imeti 2 monitorja potem pa nebo drugače je pa mogoče defekt :/
Tristan

Dr_M ::

Malo Bios preglej, drugega se zaenkrat ne spomnim.
Sicer imam podobno (malo starejso) asusko, ampak nimam nobene naprave z HDMI, da bi lahko sprobal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

maia ::

Ja bios, to že, samo nimam pojma kje? Nič preveč očitnega nisem našla (v smislu : video output [HDMI] sam to bi blo preenostavno...) Evo kaj je:

Advanced/ Chipset / Primary video controller:
-[GFX0-GPP-IGFX-PCI]
-[GPP-GFX0-IGFX-PCI]
-[PCI-GFX0-GPP-IGFX]
-[IGFX-GFX0-GPP-PCI]

in pa Advanced/ Chipset / Internal Graphics Mode
-[UMA+Sideport]
-[UMA]
-[Sideport]
-[Disabeled]

V obeh primerih je default ta prva opcija. Pojma nimam kaj kej pomen, pa ne bi zdej 16x rebootala, da sprobam vse kombinacije :)

Tu je rtfm, relevantne stvari so na 2-13 in 2-14, čeprav lahko je še kje kaj. Ne znaaam!

Dr_M ::

GFX0 je graficna na PCIe 16x, GPP je integrirana grafika, IGFX je graficna na PCIe 1x, PCI je pa pa PCI :)
To pomeni, pa kaksnem vrstnem redu se vkljucijo.
Drugi stolpec je pa za uporabo pomnilnika.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

maia ::

Aaa, OK, se pravi glede na to, da nimam grafične kartice, bi blo bolj smiselno, da izberem drugo opcijo? Čeprav če gre samo za vrstni red v katerem se vključijo, potem ne bi smel bit narobe tud prva, pač preskoči, ko ne najde grafe?

Ampak OK, bom probala to prestavt, pa se slišmo čez 5 minut!

m.

Dr_M ::

Mnja, naceloma imas prav.

Drugace je pa cudno tole.
Ce priklopis d-sub in HDMI, bi se mogla zadeva obasat kot dual monitor in bi mogla bit slika na d-sub pri bootu.
Vsaj tako pise v manualu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

maia ::

Ja, bl mnja je tole..

Spremenla v BIOS-u, da gre najprej na integrirano grafiko, pa se nič ne spremeni. Zdej je tko:

Če probam bootat samo z HDMI kablom, je čista tema in monitor javi "No HDMI signal detected". Če na tej točki, se pravi sredi bootanja prklopim nazaj D-sub kabel, se bizarno stvar sicer vklopi, ampak na nižji resoluciji, in potem med nastavitvami sploh nimam možnosti je popravit navzgor.

Če probam z obema kabloma bootat pa je tako: med post-om javi monitor "Input: D-sub"
Potem pa se med loadanjem OS-a pojavita ponavad še ene dve opozorili "Suggested resolution 1920:1080" in pa "No preset mode ..nekineki.. 1920-1080" pa med tem ene rata ekran ene dvakrat čist črn - izklopljeno črn. Ampak to se vse zgodi grozno hitro.
Ko zalaufa sistem je resolucija pravilna. Če zdej probam prestavit na monitorju na HDMI pa je 5 sekund črna tema, pol pa spet "Input D-sub".

Vse to je isto če bootam v Win7 al pa v ubuntu 9.10. Driverji so pri obeh naloženi, tako da dvomim, da bi to lahko bil problem

Dr_M ::

Ce imas dsub in hdmi hkrati priklopljen, si moras v sistemu nastavit dual monitor. Najbolje ce das Clone main in bos imela na obeh enako sliko. Ampak na HDMI se bo slika pojavila sele v sistemu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

maia ::

Ma samo nočem obeh, hočem samo HDMI!
edit: mislim, ne vem zakaj bi sploh mela dva kabla!? razen zato, ker na hdmi-ju ne bom vidla post screen-a. al kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maia ()

tristan ::

emm.. ne razumem te zakaj hočeš meti HDMI
saj so računalniški monitorji na prodaji z boljšimi resolucijami=)
razen če hočeš meti priklopljeno na televizijo nvm..
Tristan

Dr_M ::

Ocitno zato, ker njen monitor nima DVI vhoda?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

maia ::

Dobro, zdej ne vem česa ne razumem.
Glejte, plata ma izhode D-sub, D-DVI, HDMI.
Monitor ima takiste vhode. Oziroma celo dva HMDI vhoda.
Imam samo en monitor.
Nič drugega nočem prklopit gor, en monitor na en komp, z enim kablom.

Zdej kukr jest razumem je izbira med digitalnim in analognim signalom enostavna. Se pravi hočem digitalni signal.

Druga stvar, ki mislim, da jo razumem, je da DVI in HDMI prenašata identičen video signal. Tako da je glede kvalitete slike popolnoma vseeno katerega mam. Edina razlika je, da je HDMI sposoben prenašati tud audio. In ker moj monitor slučajno ima neke zvočničke, sem si pač kupla HDMI kabel.

Se pravi namesto D-sub + audio kabel hočem met samo HDMI kabel.

Monitor je nov, plata je nova, ne razumem zakaj to ne dela, niti ne razumem zakaj bi sploh hotla kako drugo konfiguracijo?

In še to, da ne bo kdo pameten. Ko sem kupovala plato sem vedela (in sprejela) edino omejitev njene integrirane grafike: Vem, da ne morem imet naenkrat priklopljenih dveh monitorjev na digitalnem izhodu - se pravi D-DVI + HDMI. Ampak to pač ni važno, ker imam samo en monitor.

Kaj sem zdej spregledala?

logout ::

Jaz sem imel podobne težave, sicer z nekoliko slabšo HD3200 integrirano grafiko. Nikakor nisem mogel usposobiti HDMI povezave na LCD, medtem ko je preko VGA delovalo super. Brskanje po forumih je pokazalo, da je to splošna bolezen večine AMD integriranih grafik. Na nekaterih znamkah LCD je menda delovalo v redu, a večinoma ne. Torej: onboard AMD + HDMI = šrot!

L.p., Kloko

maia ::

Jao, pa to ne more bit kar tako!? Resno?
Hočem rečt hvala za info, samo to se men ne zdi sprejemljivo. Se pravi zdej nimam druge, kot da kupim grafično al kaj?

jan01 ::

1. posnemi najnovejše driverje http://support.amd.com/us/gpudownload/P...
2. updejt biosa
3. zanič hdmi kabel?
4. A nima ta monitor tudi za dvi? ->priklopneš prek dvi

Več modelov benqja je znanih po tem, da se sistemu predstavljajo, da znajo prek hdmija prikazovat željeno ločljivot, v resnici pa je le prazen zaslon...

maia ::

1. mam. tako na win7 kot na ububtu/karmic so vsi driverji na novo inštalirani.
2. nooooo. glede na to, da noben od update-ov v opisu ne omenja ničesar glede grafike, se mi to ne zdi glih ta prav pristop? hočem rečt: a je to normalo, da updejtaš bios, čeprav v dokumentaciji ni nobenih indicov, da so ti updejti kakorkoli povezani s problemom? sprašujem pač, ker kot sem jest razumela je flashanje bolj občutljiva operacija, ki se jo ima smisel lotevat, le če maš realne možnost, da boš kej dosegel?
3. jah, kabel je nov. ni bil drag, sam tud ne bi smel bit...
4. ja to pomeni kupit še en kabel. zdej sem v bistvu sprobala dve varianti: direkt hdmi na hdmi in pa tudi preko dvi izhoda, s konektorjem na taisti hdmi kabel. isto sranje.

in še na ta zadn komentar: vidiš, po tej logiki je problem v monitorju, po drugi logiki je problem v plati, po tretji pa v driverjih (ta je pomoje najmanj verjeten zarad dual boota, kajne?). zdej ne vem, lahko bi si probala kje sposodit drug monitor, pa da probam zreducirat problem...

ferdo ::

maia; dopade se mi tvoj nači reševanja problema, svetujem pa ti še nekaj, malo pokliči v kako rač. trgovino kjer imajo servis, in se naredi prijazno za rešitev težav na računalu, in kdor bo privolil v reševanje problema še isti čas, ko si ga lahko ti vzameš da obiščeš to trgovino, ta jepravi zate, pa če boš še kaj rabila pa tam nekaj kupiš kake DVD-je, al pa nevem kej potrošni material slučajno toner ali kartušo, da se jim odkupiš, eno z drugim, tako jaz počnem in super shajam in stike navežem in to tko dobr funkcionira, kr nemoreš verjet!

jaz imam pa isto plato kot ti, in delam eksperimente znjo, sicer ne na HDMI kabli ampak probavam usposobit hybrid crossfire z FireProV3700 :), ki ej prepakiran HD34xx grafa, vendar mi trenutno še ni uspelo, mi pa Windows7 kot Vista oboje 64bit, javi, da nekaj zazna in inštalira nek PCI to PCI bridge... in to ej vse..polej več nemorem zagnat catalist-ov....ker ikona iz okna, ko kliknem na namizju desni klik izgine, v device managerju pa kaže obe grafični, problem nastane ko inštaliram ginilnike za tadrugo grafično, do zdej sem naknadno inštaliral HD4200, zdej sm v fazi, ko inštaliram windows7 64bit z obema enable, vendar sem v tej temi po zaslugi Dr_M-a ugotovil, kaj sploh pomenijo tiste kratice iz biosa...ker sumim, da je tu nek haklc, pa tut monitor mam vedno na PCI-ex16 grafi ne na HD4200, in surround wiev enable.. nek haklc je vendar sem bolj pesimist kot optimist, da bo bilokaj ratalo, je pa tist odstotek optimizma še vedno tako velik, čeprav je v manjšini, da tole sploh rihtam.
Kakor je meni znano je bil HDMI narjen bolj za TV ekrane, in nevidim pont za monitor in je tle ketch pr teh AMD platformah, ne vidim razloga, da bi ti poganjala sliko preko HDMI, če imaš analog & digital out frej...mislm da je tu ta haklc, da so to tko naredl. Ker pol ni fora da imaš v biosu ukloplen surround wiev, če maš sm en monitor?
Sicer pa, če nardijo avto s štirimi kolesi, zakaj se bi potem pelali samo po treh? isto je, če imaš HDMI, walda da more funkcionirat, vendar, nek haklc je, da je ta HDMI v funkciji, neki pogoji, ki jih pa najbrš nevemo glih, nekaj ni kompatibilno ali pa pogoji niso zagotovljeni, da pa je kaj pokvarjeno, lej, to treba preverit samo pogoje uklopa HDMI-ja treba vedt, to pa so???????????? mene tudi zanima:) je GORENJE kompatibilno s tem HDMI-jem??? ne pralni stroj ampak TV:)bo treba sprobat

sori za DOLG POST:)
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

slaba slika monitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
506868 (6134) musicfreak
»

'freezanje' celega računalnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11511084 (9109) FlameZY
»

grafične kartice in HDMI izhod

Oddelek: Zvok in slika
267303 (3314) damirba
»

Fresh Win 7 se ne naloži, neki tud driverji niso kul...

Oddelek: Pomoč in nasveti
8854 (742) maia
»

Tezava z startom

Oddelek: Strojna oprema
401879 (1203) Ales47

Več podobnih tem