» »

PC>TV ni zvoka

PC>TV ni zvoka

carterw ::

Ne vem kje naj začnem....Imam grafo 6600gt AGP. Ta ima DVI izhod. Plazma ima 4hdmije, eden je ločeno od ostalih. Kupil sem hdmi>hdmi kabel in adapter DVI, da lahko povežem z grafično. Sliko sem takoj dobil, problem pa nastane ker nikakor ni zvoka. Zato sem kupil chinch kabel, ga povezal z zvočno, vendar zvok dobim samo če na plazmi naštimam mode "komponentni" vendar potem slike ni. Če vklopim mode HDMI imam sliko ni pa zvoka. Torej eno ali drugo. Kaj mi je narediti, da bom imel sliko IN zvok?

Hvala za vse odgovore.
matej

Lucio ::

Žal ne boš mogu imet obojega na TV, če daš na HDMI vhod na TV le ta pričakuje da je tudi zvok preko HDMI.
Jaz sem to rešil tako, da sem zvok priključil na home cinema in preko njega predvajam zvok.
Druga rešitev pa je nakup grafične kartice katera ima tudi zvočno v sebi (vse novejše ATI kartice HD....)

Izi ::

DVI izhod je namenjen računalniškim monitorjem in zato gre prek njega samo slika, zvok pa ne.

Večinoma imamo vsi domači kino narejen tako, da gre pač slika preko DVI -> HDMI na televizijo, tako kot imaš tudi ti, zvok pa imamo iz računalnika speljan na ojačevalec oz. receiver, ta pa ima priklopljen svoj 5.1 sistem zvočnikov. Zvočno kartico na računalniku povežeš z receiverjem z enim samim digitalnim kablom SPDIF (činč ali pa optični)
Tako je tudi zvok najboljši, saj imajo televizije zvok bolj za silo pa še samo stereo je.

Torej imaš samo 2 možnosti.
Boljša, ampak nekaj dražja, je nakup receiverja in komplet zvočnikov 5.1,
druga možnost pa je nakup čisto nove grafične kartice, ki ima HDMI izhod prek katerega bo šel tudi zvok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564399 (3728) anjica
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321333 (10445) BorutK-73
»

grafične kartice in HDMI izhod

Oddelek: Zvok in slika
267309 (3320) damirba
»

Kako dobiti zvok iz prenosnika na receiver

Oddelek: Zvok in slika
305161 (4429) Primoz7
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523278 (14582) al3n

Več podobnih tem