» »

Kako dobiti zvok iz prenosnika na receiver

Kako dobiti zvok iz prenosnika na receiver

potepuhec ::

Imam sledec problem: Rad bi iz prenosnika Asus M50VN dobil zvok na receiver. Prenosnik ima hdmi izhod, za zvok pa nima nobenega direktnega izhoda razen za slusalke. Zanima me ali obstaja varianta, da razdelim hdmi signal na sliko in zvok in bi le tega pripeljal na receiver v digitalni obliki, da bi lahko uzival v DTS zvoku.

Za odgovore se vam najlepse zahvaljujem.

P.S. Iz TVja imam pa edini izhod za zvok ravno tako za slusalke.

AapocalypseE ::

Če ma prenosnik HDMI izhod, bi lahko direktno s HDMI kablom povezal do receiverja, ampak receiver tudi mora imet HDMI.
Drugače pa lahko kupiš takšen kabel:
 1

1



Tanjšega priklopiš na izhod za slušalke, chincha pa priklopiš na receiver. To je analogni način.

potepuhec ::

Receiver nima hdmija. Bi pa rad digitalni signal prenesel na receiver drugace mi DTS nic ne nuca.

AapocalypseE ::

Potem pa ti ne preostane drugo kot analogen način. Ampak vseeno boljše met zvok na hi-fi zvočnikih kot pa na prenosniku pa čeprav analogno ali se ne strinjaš? ;)

Naabo ::

Vedno ti pa ostane možnost nakupa zunanje zvočne kartice z digitalnim izhodom.

potepuhec ::

tole z zunanjo zvocno bi pa bila opcija. Kako pa priklopim zunanjo na laptopa... a prek usb. In ce slucajno ves. Ko priklopim hdmi mi zvoka tudi na slusalke ne posilja vec. A bo mozno potem sploh zvok dobit prek zvocne?

Naabo ::

Mislim da bi bilo najenostavnejše in najcenejše preko usb-ja. Nisem pa prepričan kako bo tole z zvokom, ker v praksi tega nimam možnosti sprobati, ampak mislim da to naštimaš v samem programu katerem gledaš/poslušaš te vsebine (npr. device output->izbereš preko katerega outputa gre zvok).
Glede zvočne tudi nisem čisto prepričan, ampak se mi zdi da mora podpirati pass-through za AC3 in DTS (kot npr. tale). -tole bi pomoje načeloma moralo pri vseh delovati, saj je pošiljanje signala naprej bistvo digitalnega izhoda...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

hamurabi ::

Ko smo že ravno pri tej temi...kako pa bi povezal (zvok)iz računalnika na LCD televizor? Računalnik nima HDMI izhoda.

damjan1980 ::

poglej kaki analogni vhod ima tv. ali bananico, ali činč. potem to povežeš kot zgoraj opisano

mastah ::

ce ima racunalnik dvi izhod, vzemi kabel dvi to hdmi

hamurabi ::

Imam povezavo dvi-hdmi, vendar zvoka ni. TV ima veliko vhodov
 slika

slika



kam naj vtaknem dve bananci?

mastah ::

ima grafa hdmi na dvi-ju? nedela pa zato ker moras uporabit original adapter ki si ga dobil zraven grafe dvi-hdmi in pa instalirat hdmi audio driver

pod hdmi vtakni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mastah ()

hamurabi ::

hdmi-dvi adapter je originalen, je pa res, da nimam inštaliranega hdmi audio driverja. Bom probal še na ta način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamurabi ()

mastah ::

mas neki ati hdmi audio driver, ce negre pa zvok preko cincev spel do tv-ja pa je

shinko ::

za audio je najbolše da povežeš tam ki ti piše PC in, kolko vidim je coax, se pravi digitalni imput, cinci pa so analogni in lahko prenese samo stereo. moreš pa met na zvočni coax out.

damjan1980 ::

zvok gre samo preko hdmi hdmi, preko hdmi dvi ne gre

mastah ::

zvok gre samo preko hdmi hdmi, preko hdmi dvi ne gre


dej ne pis neumnosti, zvok gre preko dvi-hdmi, mal poglej po etu, imam doma tko. grafa mora podpirat hdmi, das dvi-hdmi konverter pa gre bp

mastah ::

no da se popravim, pri atijevih karticah gre, za geforce pa nism 100%

hamurabi ::

pa to gre pi vseh atijevih karticah?

Spock83 ::

das dvi-hdmi konverter pa gre bp


In če imaš kabel DVI-HDMI? Verjetno je na to mislil Damjan.

Okapi ::

Receiver nima hdmija. Bi pa rad digitalni signal prenesel na receiver drugace mi DTS nic ne nuca.
Omisliš si lahko HDMI splitter. Nekaj takega:
http://celink.manufacturer.globalsource...

Če se boš odločil za zvočno kartico, pa razmisli o PCMCIA (PC Card) različici, ki jo preprosto vtakneš v režo, ki je ponavadi sedaj precej neizkoriščena. So pa nekaj dražje od USB.

@Hamurabi
Zvok na tv priključi posebej, iz zvočnega izhoda računalnika na zvočni vhod televizorja (tista dva činča pod HDMI-ji).

O.

hamurabi ::

KOnčno mi je uspelo "zvokovno" povezat računalnik in televizor. Originalni ati-jev adapter je rešil skoraj vse. Zvok sedaj načeloma deluje. Težava se sedaj pojavi, ko predvajam (GOM player) .mkv film z DTS zvočnim zapisom. Zvoka ni! Kako rešiti problem?

Okapi ::

Televizor nima odkodirnika DTS. Na netu poišči program za pretvorbo DTS v Dolby Digital ali stereo.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

hamurabi ::

Rešil zadevo, očitno ima GOM player probleme s dekodiranjem DTS zvoka. Naložil media player classic in sedaj končno dela vse kot mora. Še enkrat hvala za pomoč. lp

Wad@ ::

A si namestil tisti zgoraj omenjeni program za ATIjeve grafične? In ti dela zvok preko dvi-hdmi pretvornika? Jaz sem se včeraj tudi mučil na vse pretege kako zvok na TV spravit, povezal sem z zvočne v TV (audio in) z navadnim 3.5 mm TRS kablom, vendar neuspešno. Zanimivo pa je, da sem dan prej z drugim računalnikom enako povezal (3.5mm za zvok in HDMI za sliko) in je use delalo ok..sicer pa mogoče da je imel tisti računalnik tisti program za zvok preko dvi-hdmi pretvornika, in sem 3.5 mm kabel povezal dejansko brez veze:). Pa še telefon sem povezal s tem kablom na TV, in je dejansko nekaj časa glasba delala preko tega (dokler ni pc prišel v winse..).
No, na koncu sem prinesel niskotonec od sobnih 2.1 zvočnikov, ga pvezal z 2 sateliti v dnevni in je šlo...Si morem omislit receiver+media tank..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wad@ ()

hamurabi ::

Tako je...namestil sem ati-jev hdmi audio driver, namesto kabla dvi-hdmi, sem uporabil navaden hdmi kabel z hdmi-dvi adapterjem (priložen zraven grafične kartice) in zvok dela.

Primoz7 ::

Dan,

Imam problem. Pred kratkim sem kupil resiver znamke Pioneer VSX-918V. Na njem bi rad poslušal 7.1 kanalni zvok, a računalnik nima HDMI izhoda (prenosnik HP 6715b). Tako, da me zanima, če se mogoče da dobiti nek adapter ali zunanja zvočna kartica, da jaz priklopim ke notri kabelj za slušalke (2 cinch kabla) ven pa dobim HDMI izhod. Če kdo pozna kakšno tako reč bi prosil za karkoli.. link, sliko..

Za odgovore se že naprej zahvaljujem.

Okapi ::

Ne da se. Prenosnik bi moral imeti digitalni zvočni izhod (optični ali koaksialni). Edina možnost je, da nabaviš zunanjo zvočno "kartico" z digitalnim izhodom. Priključiš jo na USB na prenosniku, receiver pa povežeš z optičnim ali koaksialnim kablom na zvočno kartico.



O.

Primoz7 ::

Kaj pa meniš na tole stvar:

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...

Okapi ::

S tem ne boš dobil 5.1 zvoka. To je samo analogno-digitalni pretvornik, ki sliko iz VGA in analogni stereo zvok pretvori v digitalno obliko za vmesnik HDMI.

O.

Primoz7 ::

S temle bi se pa že dal pomagat ane :D ::

http://us.store.creative.com/Sound-Blas...

http://www.creative.com/soundblaster/pr...

A če maš optični izhod na tej škatli dobiš vn 5.1 al 7.1 muziko? Pa a je to res da loh sam prek HDMI kabla dobiš 7.1 zvok?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321333 (10445) BorutK-73
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310569 (9844) T-Majo
»

dvi-hdmi povezava na tv

Oddelek: Strojna oprema
113236 (2390) davco
»

HDMI kabel ne prenaša zvoka?

Oddelek: Zvok in slika
327663 (6570) kontra
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523278 (14582) al3n

Več podobnih tem