» »

LCD TV + PC še vedno mi ni jasno??

LCD TV + PC še vedno mi ni jasno??

robobobo ::

Pozdravljeni!

Sem že dosti prebral o temu samo še vedno mi ni vse jasno.

moje trenutno stanje je tako: Imam 32' LCD TV Philips in trenutno uporabljam S-video kabel za priklop na računalnik. Ko povežem TV in PC moram na PCju nastavit resolucijo na 1024 x 768. Tako resolucijo tudi prepozna v nastavitvah, tam kjer pri grafični kartici potem vklopiš sliko tudi na TV.

S tako povezavo je slika solidna, vendar deluje kot da bi jo malo štopalo.

Sedaj me pa zanima:

1. Če povežem Tv in Pc z VGA kablom bo kakšna razlika ali bo enako?

2. Če bi imel Pc HDMI izhod (moj ga nima) in bi potem povezal s HDMI kablom, bi bilo kaj drugače?

Drugo vprašanje postavljam zato, ker se morda odločam za nakup novega prenosnika in me zanima ali se splača vlagati v to, da bo prenosnik imel HDMI izhod ali ne. Malo se bojim tega, da zaradi te resolucije, ki mi jo sedaj prepozna (1024 x 768) TV ni zmožen prenesti slike s PCja v večji resoluciji.

Mogoče so za nekoga to neumna vprašanja, vendar res nebi rad kupil vse možne variante kablov in potem imel enako sliko ko povežem PC in TV. Sploh pa ne kupoval PCja S HDMI, če bo potem rezultat enak.

Hvala za odgovore in lep pozdrav!

AndrejS ::

Ti imaš LCD pa povezujež z Svideo .... LCD televizor je v bistvu LCD monitor z tunerjem in če ima VGA vhod - kar ma vsak le poveži z vga kablom in poišči gonilnike za tvoj TV. HDMI je seveda boljša izbira

robobobo ::

Torej z VGA kablom bo slika dosti boljša? S HDMI pa še boljša?

Kake gonilnike? A ni enako kot če povežem običen motnitor? To sem že delal in sem samo priključil in to je blo to...
Ne razumem kaj bi moral s temi gonilniki.

roCkY ::

Na LCD (TV) je edino smiselno uporabit fizično ločljivot ekrana.

Edina funkcija gonilnika za ekran je omogočii ločljivosti in frekvence osveževanja, ki jih ta podpira. Če ti obstoječi gonilnik dopušča uporabo ločljivosti TV-ja ne rabiš gonilnika.
Pri DVI-HDMI povezavi je to enostavneje, ker računalnik (gonilnik za grafično) vsaj po mojih izkušnjah zazna TV in omogoči HD resolucije.

robobobo ::

Trenutno imam na PC: S-video in VGA izhod.

Na TV pa vhode: HDMI, scart, komponentni, kompozitni, antenski.

Torej se stvar ne bo nikamor premaknila dlje kot S-video -- S-video povezava, brez večjega finančnega vložka? ;)

beta1 ::

Kristosove gate ko jih sploh ni nosil. Ti maš LCD TV povezan z Svideo. Hitro idi v trgovino in kupi DVI > HDMI kabel, ter naštelaj nativno resolucijo.

Tak zgleda:
 DVI HDMI

DVI HDMI



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564286 (3615) anjica
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219646 (9159) kozorog
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523274 (14578) al3n
»

lcd tv resolucija?!?

Oddelek: Zvok in slika
141851 (1313) CaqKa
»

kako razporediti kablovje za projektor?

Oddelek: Zvok in slika
272861 (2619) msenjur

Več podobnih tem