» »

Homemade Dell XPS 420 only better???

Homemade Dell XPS 420 only better???

AtaStrumf ::

Ojla. Danes sem ze skor nabavil tega Dell-kota, pa so mi v PC World-u pred nosom prodali zadnji Dell 2208WFP LCD monitor, pa sem se naprdnil in vse skupaj pustil pol, GRRRR!!! (ponudili so mi Dell E228 monitor za vsega 30 EUR manj pa mi ni disalo) Cena bi bila 1430 EUR za Q6600, 3GB RAM, 3870 X2 512MB, bla, bla in zgoraj omenjeni monitor. Zdaj pa hocem iz inata sestavt boljs masinco za manj denarja, ker sem ze sit da mi pred nosom prodajajo tist kar hocem vzet (cez vikend so mi tako isto prodali super Packard Bell masinco za 900 EUR, znizano za 400 EUR). Problem je da sem mal nehal spremljat sceno in me predvsem skrbi katero maticno in RAM in napajalc ter ohisje nabavt, da se bo dal fajn navijat, pri tem pa mora bit cena pod 1000-1100 max. EUR in masinca lepo kvalitetna in tiha in boljsa od zgoraj omenjene Dell-ove predvsem v dveh pogledih, ATi 4870 512MB ali 1GB in dual ne quad core in to cez 3GHz, ce se da nenavito, lahko pa tudi navito samo pol ma daje uspeh zagarantiran in da je stabilno (da RAM nima problema laufat, da pol ne sesuje diskov, graficne ipd). Pol hocem 1TB diska v RAID-u 1 in pa dober 22" monitor na nivoju Dell 2208WFP (cena tam okoli 300-350 EUR). Kupoval bom na Irskem tako da rabim samo imena komponent, linke pa kvecjemu do on-line trgovin, ki dostavljajo tudi sem.

Svoj cas se ne bi pritaknil predsestavljenega racunalnika, kaj sele Dell-a, sedaj imam prioritete malo drugacne, ampak OK, glede na to da so me dvakrat pred nosom zeznili jih imam dost (on-line cena je visja pri Dell.ie), tako da na dan s predlogi, kako dobim vec za manj/enako denarja. Svoj cas je bilo to dost enostavno izvedljivo, sedaj so pa sploh cene zelo nizke, sploh RAM in graficne in diski, tako da bi moralo bit se bolj, ampak no cheap stuff please, mora bit kvalitetno!

AtaStrumf ::

Aja pozabil sem dat link do tega Della: Dell XPS 420 Range.

AtaStrumf ::

Right,... no ideas then. Slo-Tech ocitno ni vec kar je bil svoje case. No ja saj tudi racunalniki niso vec to kar so bili takrat. Dandanes je poceni roba povsem dovolj zmogljiva, da ni treba vec prav veliko vedet ali placat, da dobis fajn masinco.

Kakorkoli ze, nic hudega, sem se pol zapeljal cca 50km do Navan-a danes in sem tam dobil tocno to kar sem hotel, tako da sem OK. Case closed!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35849698 (21343) silo
»

Kateri 26'' LCD kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22126248 (10579) nejko8
»

30" monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
505456 (3823) wade
»

Kje kupiti Dell 2407 najceneje?

Oddelek: Kaj kupiti
384779 (2843) eee
»

Kateri 24" lcd kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
283149 (2420) Tugo

Več podobnih tem