» »

Kateri 26'' LCD kupiti?

Kateri 26'' LCD kupiti?

1 2 3
4
5

destiny ::

Za majstra ki sprašujeta o 24'' : Tema o 24''

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: destiny ()

tilinho20 ::

Eh, si štučko. Sej ni nujno, da mora biti 24''. Bolj gledam 26''. Gledam pa seveda tudi kaj za 24'' (kot alternativa).

destiny ::

Sej ti pravim... info o 26'' modelih boš dobil v tej temi, za 24'' si pa preber zadnjih par strani 24'' teme, pa boš prec vedel kaj je trenutno "in".

tilinho20 ::

Ok, potem pa predlagaje kaj za 26''?
Cena naj bo kolikor tolko (ene do 500-600€) pa nej ne bo tn matrika pa da je slika ql ter da je primeren za igre.

Zgodovina sprememb…

mrepca ::

Če misliš, da boš s svojo zdajšno grafično na 26'' igral igre na high nivoju... živiš v hudi zmoti :)

kixs ::

Če misliš, da boš s svojo zdajšno grafično na 26'' igral igre na high nivoju... živiš v hudi zmoti :)


Odvisno od igre, a ne? Sicer pa 1920x1200 ni neka zelo huda locljivost dandanes. Lahko pa igras tudi na non-native.

kmetek ::

Iščem dober 26'' LCD s TV tunerjem, je Samsung SyncMaster LCD T260 HD edina izbira?

tilinho20 ::

Če misliš, da boš s svojo zdajšno grafično na 26'' igral igre na high nivoju... živiš v hudi zmoti :)

Sej bom to zamenjal kmal, ko bodo prišle nove grafe, takrat bom pa kupu še ekran (ker se bo pomojem malo zavleklo). :)
Drugače pa cene lahko gledate v slo brez davka oz. na geizhalsu.

kmetek ::

uporabniki 27'' dell-a...kako se vam pozna velikost pike? dobro, slabo?

nihče?

fak da nihče noče nič napisat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

wade ::

Evo, ti jst odpišem :D
Sicer imam ta monitor komaj 2 dni, ampak moram rečt da je to eden mojih najbolših nakupov. Velikost pike mi je všeč, ker mi pri brskanju po netu zdej ni treba več stalno povečvat, da bi kej vidu z 1m oddaljenosti. Kljub temu je vse kristalno jasno, če te to skrbi.
Ta monitor lahko le priporočam. Nič backlight bleedinga, črna je sijajna, input laga nisem zasledil pri igrah (sam jst bolj malo igram, tko da ne se name tudi preveč zanašat in rajš sami probajte pred nakupom), niti ne vidim nobenih roza ali zelenih oddtenkov na beli podlagi. (mogoče zato ker ker je A02, al pa jst pač ne opazim)

Če hočeš več workspace (kar je glavna prednost 30") si lahko dokupiš še 22" in ga zraven postaviš pokonci, čez čas pa lahko še enega , da imaš na sredini 27", na straneh pa 22" in bo zgledal zlo stylish :P

Če se odločaš med 24 in 27, bi ti jst priporočal slednjega, ker tud kkšne filme si lahko tuki brez problema ogledaš, 1080p zgleda super!!

Zdej pa še mene neki zanima: kako mate kej naštimane custom presete? Jst sm si zdej ravno inštaliral enega (s hardforuma - uporabnik e10) in moram rečt da dobr zgleda. Aja pa še neki, al je isto če dodam presete v system 32 in jih lowdam v display setting--> color managment in s tem spremenim standard settingse, al pa če nastavim samo RGB v custom presetih na monitorju, ker jst enostavno ne vidim razlike, tko da sem zdej naštimal nazaj standard tko kot je bil in naštimal custom.

kmetek ::

to si opisoval 27'' ?

wade ::

yes

kmetek ::

Kaj storiti, preko qsix-a za cca 625€ ali v SLO za 720 ?

wade ::

Kjer ti bol paše :P Glej samo da je zadnji revision.

Drugač sem pa vidu, da maš isti ohišje in isto mizo kokr jst :D (pri googlanju monitorja mi je ven vrgel mal starejši topic na slo techu)
Men je šel tisti zgornji del tolk na živce, da sem ga kr odstranu, tko da mam zdej tud lahko tolk velik monitor sploh gor. Kaj pa ti, si tud tko naredu al maš zdej drugo mizo?

kmetek ::

evo takole mam zdej :)

soba



Je kdo iz KR ali okolice s tem DELLom?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

janwoolf ::

zivio!
rad bi kupil lcd 26", rabil bi za igre, film, adobe..
http://www.demise.si/product_info.php/c...
C2D E8400, Crucial Ballistix Tracer 2x1gb PC-8500,
P5K-E, XFX 8800GTS (G92) 512MB,Antec nine hundred
cooling 4x120mm and 1x200mm, Enermax Infiniti 650W

kurjač ::

@kmetek
A si u gatah slikal?:D

kmetek ::

eh kje pa, trenerka pomoje.

Jereb ::

Odločam se za nakup monitorja, uporabljal bi ga za net, in predvsem gledanje filmov. Kateri se najbolj splača trenutno ( rang 200-400 € ) .

Lp

FBR18 ::

Lep pozdrav vsem forumašem.
Sem nov na forumu in bi prosil za pomoč pri odločitvi.
Pregledal sem nekaj review-ev glede monitorjev in približno
orientacijo imam. Ne morem pa se odločiti dokončno kaj bi rad.



Zanima čisto specifično vprašanje :).
Odločam se med dvema monitorjema in sicer je ožji izbor padel na:

1. Samsung T260 (26")
ali
2. Hanns.G HG281D (28")


Obe ceni sta mi nekje sprejemljivi (dam max max 450€ - raje 100€ manj hehe, joke),
ne motita me TF matriki (je pa res da ne vem vseh prednosti boljših matrik),
99% uporabe je za surfanje (multitask), špile in filme.


Samsungu zaupam, mam že 2 in vsaj približno vem kaj pričakovat.
Hanns mi je čista neznanka, a kljub temu ga kar nekaj ljudi hvali,
seveda če veš kaj pričakovat od cheap 28-tke.

Po pravici povedano me pri Hannsu vleče le 27,5" zaslon, ker pri
Sammyju je "samo" 25,5" (večino/vse 26"-tke so realno 25,5"),
kar pa niti ni več tako zelo večje od 24".


Res bi prosil za vaše izkušnje, če jih ima kdo z omenjenima monitorjema,
ter za kaj bi se vi odločili in argument zakaj! (načeloma lahko predlagate
tudi drug monitor, vendar z dobrim argumentom)


Hvala!!!
LP!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FBR18 ()

deadbeef ::

a 27" dell ima slučajno max. resolucijo 1920x1200? ker to se mi zdi premajhna resolucija za 27" moral bi imet 2560x1600.

FBR18 ::

Vsi ali vsaj večina do 30" imajo 1920X1200 ali celo 1920X1080...

Torej na moje vprašanje pa ne zna noben pomagat?
A je še kkšno slo forum za take stvari?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FBR18 ()

FBR18 ::

ne vem kakšen forum je to ampak dober zgleda da že ne...

...sicer sem pa monitor že kupil...

lp

jos69 ::

In kaj si kupil ?

kixs ::

ne vem kakšen forum je to ampak dober zgleda da že ne...

...sicer sem pa monitor že kupil...

lp


Tem o teh monitorjih je ze toliko, da je brezveze cisto o vsakem pisat. Navadno je pa itak tako, da se kupec na koncu cisto po svoje odloci :|

lambda ::

Vprašanje za tiste, ki ste kupovali preko qsix.eu: je komu priložil račun ali kakršnokoli potrdilo o garanciji? Meni namreč ni poslal slehernega papirja, pa saj vendar ne živimo v neki banana republiki!

DrSbaitso ::

Kupil Della 2709W pred kakih pol leta. Lahko recem da sem vec kot zadovoljen. Pika sicer je malo vecja za monitor te velikosti, ampak za moje ze napol sf**ane oci je kul. Barve so Top. Ima cel kup prikljuckov, imam priklopljen xbox360 in PC nanj.
Mogoce edini minus ki sem ga opazil je to, da porabi kako minuto da interna zasveti kot je potrebno. Prav tako ce nima signala, gre v standby mode takoj (kar je lahko nadlezno ce imas vec inputov).
V igrah nisem opazil kakega vidnega laga. Touch tipke so cool.

nejcek74 ::

nubes:
kupoval sem za podjetje pri qsix.eu. Račun ni bil priložen, sem jim poslal mail in so mi ga poslali v pdf obliki. Na računovodstvu so bili čisto zadovoljni z njim. Drugače pa lahko dellovim izdelkom slediš preko kode na izdelku. Ti napiše kdaj je bil kak izdelek prodan, tako da očitno pri njih res ne rabiš računa.
Jaz sem takrat preveril ko sem dobil monitor od qsix. Napisano je bilo, da je bil kupljen cca 2 meseca prej kot sem ga jaz kupil :). Tukaj nekje mora biti fora, zakaj imajo tako nizke cene.

Ted ::

Naslednji četrtek bo v Hoferju 26inčni Gericom s hdmi (ter dvi in vga) priključkom in 1920x1200 resolucijo za 249 evrov. Po mojem mnenju prevelik monitor za TN matriko, a če danes kupuješ poceni 26 monitor je to verjetno najugodnejši nakup. Garancija Hoferjeva klasična 3 leta.
Mah...

J.F.K. ::

A ima kdo izkušnje z naslednjima monitorjema:


26" Samsung SyncMaster T260HD

27" LCD monitor M2794DP-PZ

Malo bolj me vleče na LG-jev monitor, ker je večji, cenejši, pa z nativno resolucijo 1920*1080.
Več ali manj je namenjen za igre in konzole.

LordTado ::

ne vem kako bi se 16:9 obnesel na igrah,je pa res da je za človeško oko to razmerje pri taki velikosti 27" bolj prijazno,kot pa 27" 16:10,ker maš tam višjo vertikalo,človeški vid pa zajema horinzotalno bolj kot vertikalno...

jaz mam tudi tega nagledanega,ampak ne vem če nebi iger preveč raztegnil...

To mora kdo potrdit ki igra na takem razmerju...

PNG ::

Danes sem prejel T260 (Samsungov monitor torej). Brez mrtvih pikslov, z kančkom kalibracije pa super slika - odličen monitor za svoj denar, S-IPS in podobne matrike pa me niti ne zanimajo, ker se ne ukvarjam z grafičnim oblikovanjem.

Zaenkrat zelo zadovoljen, če najdem kakšno napako pa bom tu sporočil.

Edino kar mi pade na pamet je neumna default kalibracija - svetilnost je tako visoka, da nisem niti prav uspel pogledati na ekran, dokler je nisem znižal in si nastavil ekran kot mi paše, heh.

LP

EDIT: Aja, pa hvala vsem za vse prispevke, saj sem se za ta model odločil na podlagi prebranega v tej temi in temi o 24'' monitorjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

knap ::

lahko potrdim da garancija ki jo da qsix.eu velja tudi v sloveniji
Lansko leto sem kupil dell 2709w a00, pred kratkim se mi je na desni strani ekrana pojavila zelena črta
monitor sem poslal v pro servis d.o.o. in v 1 tednu sem od njih dobll nazaj nov dell 2709w verzija A02:))

morda kdo ve kakšna je razlika med a00 in a02

lp

dronyx ::

Jaz imam nekaj mesecev Samsung SyncMaster T260 in na začetku je kazalo, da bosta umrla dva piksla hkrati. Samo potem se je težava sama odpravila. Drugače pa super monitor, z dvema HDMI vhodoma, ki prideta prav, če imaš recimo xboxa 360 in PC.

kmetek ::

http://www.overclockers.co.uk/showprodu...

jao jao jao jao jao jao

kok poceni :)

shaq015 ::

Zdravo!

Mene pa zanima kateri monitor bi mi priporočali.
Malce sem preletel forum in sem videl da za te cenejše 26" monitorje priporočate Samsung T260. Jaz pa sem zasledil tudi sicer 27" LG M2794DP
Sedaj me je zmotilo predvsem glede matrike.

T260=a-si TFT/TN (1920*1200)
LG=TN (1920*1080)

Monitor bom uporabljal z novim računalnikom (i5,hd 4870 1gb) in xboxom. (LG ima 2 HDMI priključka,kar bi mi prišlo prav)
Zgornja cena je okoli 350EUR želim si pa vsaj 26" monitor.

Problem pri T260 mi je, ker NAJ NEBI (drugi forumi) omogočal 1:1 pixel mapping in bi xbox pri 1080i raztegnil. na T260HD pa naj bi to normalno delalo,brez raztegovanja, vendar pa ne mislim dati 50EURveč pri isti diagonali.

Ali je kakšna očitna razlika med "a-si TFT/TN" in samo "TN" matriki? Ker če je ni, se raje odločim za LG in ima 1" več in malce slabšo ločljivost,katera ne bo raztegovala slike.

Hvala za pomoč!

kmetek ::

TFT je samo oznaka za LCDJE, oboje je TN.

shaq015 ::

Hvala za tako hiter odgovor! :)

zanima me pa še, kakšne so vaše izkušnje z 1920x1080 ali 1920x1200 monitorji. 1080 je primernjejši za xboxa, vendar kaj pa za računalnik?

Lp

strmy111 ::

Pozdravljeni.

Kupujem LCD TV za v sobo... Razdalja med posteljo in TV-jem je ca 4m, med sedežno in TV-jem pa 2,5 m. Nekako sem se razmišljal o dimenziji 26" ? je to optimalna velikost?
Katere so glavne karakteristike LCD-ja, na katere je potrebno biti pozoren pri nakupu?

gledal sem tale philips http://www.p4c.philips.com/files/2/26pf... (dosti ugodna cena). Kaj mislite?

Hvala za informacije.

egomez ::

Ta teden sem tudi jaz dobil Della 2709w.
S sliko sem zadovoljen.
Je pa zoprno, ker visi nekoliko postrani. Leva stranica je 1cm višje od desne. A je motoče kdo od vas to že kaj štelal.
Kako pa se odblokira nastavitev po višini? En del plastike stojala mi je ratalo dati dol, toliko da se je bolj natančno videlo vodilo in luknjo, kjer je verjetno vijak. Vendar več kot to mi ni uspelo odpreti, ker nisem hotel kaj polomiti.

Good Guy ::

A ima kdo izkušnje z naslednjima monitorjema:


26" Samsung SyncMaster T260HD

27" LCD monitor M2794DP-PZ

Malo bolj me vleče na LG-jev monitor, ker je večji, cenejši, pa z nativno resolucijo 1920*1080.
Več ali manj je namenjen za igre in konzole.


si se mogoče že odloču? ker jst tut razmišlam o lg-ju zarad tv tunerja in velikosti
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

harvey ::

Vprašanje za lastnike 26" Samsung SyncMaster T260. Kako se kaj obnesejo barve in digitalna fotografija, ali je daleč od kakšne primerjave s kakim Dellom.

PNG ::

Jaz delam v službi na 24'' Dellih, doma pa na T260. Roko na srce, ne opazim razlike.

GrimReaper ::

zanima me pa še, kakšne so vaše izkušnje z 1920x1080 ali 1920x1200 monitorji. 1080 je primernjejši za xboxa, vendar kaj pa za računalnik?

Večja površina je, bolje je. Sam zdej če odpreš recimo Word boš videl da največ profitiraš če imaš večjo širino ker gre več gumbov gor, dol in gor se morš pa v vsakem primeru slidat, tko da v praksi ni večje razlike med 1080 in 1200.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

egomez ::


Kako pa se odblokira nastavitev po višini? En del plastike stojala mi je ratalo dati dol, toliko da se je bolj natančno videlo vodilo in luknjo, kjer je verjetno vijak. Vendar več kot to mi ni uspelo odpreti, ker nisem hotel kaj polomiti.


Ok, si bom sam odgovoril. Mogoče pride še komu prav. Treba le dovolj močno potisniti in gre dol.
Sem pa skoraj mislil, da bom prej kaj zlomil, kot se bo premaknil dol. Če ne bi prebral, da je to pač tako, si ne bi upal tako močno pritisniti.

kmetek ::

egomez: to si vzel pri qsixu?

egomez ::

egomez: to si vzel pri qsixu?


Ja. Sem pa po 4 dneh po nakazilu denarja zvečer pisal mail, če kako je z naročilom, ker niso nič sporočili, da je pošiljka oddana.
Zjutraj pa me poštar dostavna služba prebudi, da so prinesli en paket:) Tako da poslali so mi res takoj, ko so dobili denar, le status naročila niso updejtali, da bi lahko sledil pošiljki in vedel, kdaj moram bit doma.

Ima pa LCD na sprednji spodnji stranici kakšne 7cm dolgo prasko v plastiki zaradi česar se mi ne da komplicirati, ker ostalo zgleda pa vse v redu.

kmetek ::

BlaY0 ::

Ja, jaz imam 2709W. Meni je zakon. Ga imam tudi dosti stran od oči, tako da z velikostjo pike nimam problemov. Motita me edino dve reči... prva je to, da ne moreš funkcije za preklop sorsa zbajndati na en knof in preklapljati med dvema sorsema s pritiskanjem na ta knof... druga pa je, da mi monitor vsake toliko izgubi signal in ga spet pridobi nazaj, kar se odraža v tem, da mi blinkne za pol sekunde. Ne vem ali gre tu za problem monitorja ali grafične. Dogaja pa se to samo na DVI-ju (HDMI-ja še nisem poskusil) pri VGA-ju se to še nikoli ni zgodilo, tako da bolj sumim grafično oziroma njene driverje.

Kar se tiče pa zgoraj omenjenega novinca ima pa itak WQHD resolucijo, tako da z velikostjo pike ne bi smel imeti problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kmetek ::

hja, pa misliš, da je vreden dvojne cene? Kaj je z qsix, da nima nič monitorjev?
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dell 2709w - zelena črta

Oddelek: Pomoč in nasveti
202386 (1229) Gregec
»

tuje spletne trgovine (hod.de) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8614987 (9451) lambda
»

Dell 27" ali kaj drugega?

Oddelek: Kaj kupiti
182520 (1805) zile
»

LG 26" monitor

Oddelek: Kaj kupiti
394560 (3336) LordWorm

Več podobnih tem