» »

Kje kupiti Dell 2407 najceneje?

Kje kupiti Dell 2407 najceneje?

suntrace1 ::

Malce gledam cene tega monitorja, ker sem ravno pred nakupom in opazim ogromno razliko v ceni med Avstrijo in Slovenijo. Za več kot 50k je kar velika razlika.

Ve kdo za kakšno trgovino čez bližnjo mejo, kjer ga lahko kupim - najraje Celovec ali Graz? Če nič drugega bom imel vsaj izlet za razliko od naše cene.
  • spremenilo: suntrace1 ()

Tugo ::

Živjo!

Mogoče mal pozno, ampak v SLO je v tvojem linku ceneje kot v Avstriji.
Drugače pa, če si iz MB ali okolice, je tukaj malce ceneje.
Želim ti obilo užitkov ob novem monitorju.

lp, T.

suntrace1 ::

Ma ne me je#@t, še včeraj je bila cena pod 800E ;(( če ne nebi dajal linka gor!

Joj Murphy, kdaj mi boš dal malce dihat....

Zgodovina sprememb…

suntrace1 ::

dokaz da je res - piše 787E, ko klikneš na link pa pride 1048E.

suntrace1 ::

Kaj pa ta cena v ZDA - 680$, kar pride okoli 140k...

Zheegec ::

Kar naroči iz ZDA, bo najbrž še dažje kot pa če kupiš v Slo za 250k.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bastadu ::

Ni nujno... Če predpostavim, da bi bila poštnina cca. $100 je skupni znesek $780 (= 147.420 SIT). Na računalniške komponente ni carine, je samo 20% davek. Tako bi za vse skupaj plačal nekje dobrih 176.904 SIT...

Jinto ::

Mogoče je to dobra alternativa.

suntrace1 ::

Dejstvo je, da so cene navite brez razloga. Če lahko najdeš isti monitor:
- v ZDA za 680$ = 128 000 sit
- v UK za 515 funt = 185 000 sit
- in še do VČERAJ v Avstriji za 787E = 189 000 sit
- danes 895E = 215 000 sit

mi je tukaj nekaj ni čisto v redu. Sploh tale čeznočni dvig cen na 1048E mi ne da miru.

Poleg tega se čez mejo dobi 0 Deadpixel garancijo in možnost podaljšanja garancije na 4 ( USA 5) let.

Če smo v EU, potem hočem da me tretirajo kot da sem državljan EU - zame je to natega, kot da smo še neki tretjerazredni državljani. Samo še v socializmu, si vzel kar so ti doma dali, danes, mi pa ni problem it čez mejo in si kupit po najbolj ugodni ceni.

edit: Hmmm, Jinto, mogoče, prvič vidim tale monitor.

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

Dell 2007WFP A02 / S-IPS

pr nas težko pod 150K, ZDA ? Sitnih cca 400$, kar pride ene 80k, carina + ptt. pa te pride dobrih 100k.

A ni to fino, k mamo vse dražji? ;(( 8-O

Tugo ::

suntrace1: HP ima samo 2xDVI(VGA) vhod in je brez kompozitnega, S-Video in komponentnega (RGB) vhoda. Matrika je enaka kot pri Samsungu ali Dellu. Problem, ki sem ga pri HPju opazil je, da ni nikjer nobenih navodil na netu (nisem našel), samo kar dobiš zraven ob nakupu.

lp, T.

PerS ::

Pa kdo pozna kakšno trgovino v ZDA ki pošilja v EU? Ker do sedaj so tri enostavno ignorirale moj mail, ko sem vprašal če pošiljajo v Slovenijo...
No pa če kdo lahko pove kaj več o tem kako se lotiti nakupovanja preko ebaya, ker se že precej časa lotevam stvar raziskati, pa na koncu zmeraj kupim v slo... Pa mi je kar škoda, če je res taka cenovna razlika 8-O

suntrace1 ::

Imaš prav Tugo, res mu manjka par stvari. Torej 2407 naj bo :)

V tej temi, je en dober predlog kako naročati iz Amerike. Menda odpreš račun pri Mail Forwarding firmi ala http://www.myus.com/ kjer ti dajo hišni naslov, nato znižajo vrednost paketa, da plačaš manjšo carino in pošljejo na dom kjekoli na svetu.

Verjetno ima ta monitor, tako kot večina napajalnikov zadaj switch iz 110V --> 230V

Any comments na ta predlog oz. ima že izkušnje z mail-forwardingom?

Zgodovina sprememb…

Tugo ::

suntrace1: o HPju nisem hotel povedati, da ni dober, ampak moraš sam premisliti čemu ga boš uporabljal! Izhodi iz naprav kot je recimo DivX player, nimajo HD podpore, tako da se moraš tu sam odločit, če je to sploh v redu, oz. če sploh potrebuješ razne drugačne vhode :)

lp, T.

suntrace1 ::

Povsod po svetu so ta teden podražil ravno Della 2407 zaradi delanja zaloge Dedka Mraza...

jupiii, Dragi Dedek Mraz...
.,.

:|

...zato narod kupujte, obdarujte se za Novo leto, jest bom pa raje kar počakal doma da čim prej mine do februarja s $$$ v žepu - pol pa sam dve DX10 grafike povezane v Crossfire, da se bo prasec mel za potit, k me je pustil čakat zarad tega dedka Mraza >:D

suntrace1 ::

Jest se bom pojedel - nujno rabim Della!!!


Koliko bi vas vzel monitor z
Ebay DE, če prišparate 60 000 sit - a je za zaupat al ne...


PLZ HELP :O

delfinus ::

99,4% moznosti je, da ga dobis, tip je powerseller glede na podatek na E-bayu.

suntrace1 ::

Hvala za odgovor delfinček - možakarju sem pisal mail in mi je odgovoril:

Hello,

Yes, the warranty is also valid in Slovenia.

Yes, you can purchase using IBAN and BIC codes a bank transfer.

About 3-4 days (čas potovanja pošiljke)


When you order direct by email, so not over eBay. I can give
you a price of 745 euro (because I don't have to pay the expensive
eBay costs then!).

Best regards,
Rob



Bi bilo kaj narobe, če bi vzel izven E-bay računa ali ne? Prvič kupujem preko Ebay-a, tako da sem še čisto zelen v temu poslu.

delfinus ::

Kupujem znotraj E-baya s paypalom in nimam problemov, kupoval pa sem tudi ze mimo paypala in tudi ni bilo problemov pri posiljanju iz ZDA. Tip je bil powerseller in resen. Najverjetneje je tudi ta, seveda pa malo previdnosti ni nikoli odvec. Svetujem ti, da monitor narocis preko E-baya, placilo pa izvedes preko banke. Po uspesni transakciji mu pac oddas se komentar na E-bay, kar je zelo pomembna referenca za prodajalce. lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

suntrace1 ::

Kako pa je z garancijo - sem poklical na Alldeo in kot so mi razložoli, bi bilo potrebno poslati monitor nazaj v deželo izvora, kjer bi se garancija uveljavljala. Če imam račun z E-baya in kot pravi, da je garancija veljavna, verjetno ne bi smelo biti problemov? Imaš kakšne izkušnje s te strani?

lp, s*

suntrace1 ::

Mislim da bom kar vzel preko tega možakarja. Tole so bili emaili, ki so potekali med nama. Če je komu kaj sumljivo in me lahko na kaj opozori, prosim naj to stori čimprej.

Hello Mr. Rob,

before purchasing I would have some additional questions:

- I've called official Dell dealer in Slovenia and I was told that since
they don't repair monitors here in Slovenia, I would have to send it to
Dell's dealer in Netherlands. If I did that, would they accept it as a valid
claim?
I was also told to ask, if there was serial number on back of the monitor?

- this really is a rev.A03? Would you be so kind to check for dead pixels
before sending the package?


I apologize for being a little wary, since this would be my first purchase
over E-bay. I hope that all my doubts about the warranty will disapear, so I
could freely purchase monitor from You.



With Best Regards
************************************************************************************************************************

Hello Sara,

Don't call Dell Slovenia!
They have nothing to do with me.
When you have a problem with the screen, get in touch with me via email.
I will call Dell and then we arrange a change with your broken screen.
Of course Sasa, we check all screens first before sending to our clients.

Sorry, BUT OF COURSE THERE IS A SERIAL NUMBER on the screen!
What do you think, that we still selling after 2 years now illegal screens
on eBay?
Look to my feedbacks on eBay and all the hundreds of satisfied clients we
had already...
By the way, we had also already about 10 clients from Slovenia!!

Thank you and best regards,
Rob

*************************************************************************************************************************

Hello Mr. Rob,

I would like to apologize for any inconvenience, but like I said, I am not
that experienced about buying over E-bay and internet. In fact, this is my
first time buying something over internet and would like to be a trustful
and pleasant experience. I'm upgrading my PC after many years and I really
don't know which are the right questions I should ask before buying, so
please, accept my apology if I offended you with my questions.
I really wasn't inclining that you are doing anything illegal!

Please, do send me your IBAN and BIC numbers and any additional data I may
need to transfer the money to your account. The transfer should be done
tomorrow morning and I will send you an e-mail, after the transaction was
carried out.


With Best Regards,

**************************************************************************************************************************

Aaah ok! First time.. sorry I wrote over it... Now I get it! ;-) No problem
then of course!!
To Slovenia it will be the my offered 745 euro + shipment via GLS Europe to
Slovenia is
42 euro; yes, I know that is not cheap. But, always cheaper then ordering
direct by Dell
of course!


Thank you for your order.

You can transfer the total amount of 787 euro to:

tralalala

Thank you,
Rob Haffmans

[MYTiX] ::

Poročaj kako se bo končalo.
podpis

Ziga Dolhar ::

"Mi" smo via eBay [z obidom, kakor svetuje tebi] kupili 4 Delle v Slovenijo, od enega 'preprodajalca' z Nizozemske. Vse BP.

Moraš pa vedet, da [vsaj v našem primeru je bilo tako], ta preprodajalec teh monitorjev verjetno nima pri sebi in ne more preverit mrtvih pikslov. Vsaj pri nas je bilo tako, da ko smo monitorje naročili, so šele dejansko šli v proizvodnjo in nam bili dostavljeni direktno od Della. Zaradi tega nam je tudi garancija pričela teči šele z dnem, ko je UPS dostavil monitorje na namembni naslov.

(Če je v tvojem primeru enako, ne morem vedet. Ampak obstaja možnost, da kupuješ od istega/podobnega ;))
https://dolhar.si/

suntrace1 ::

Enako naj bi bilo v mojem primeru, garancija začne teči od dneva prijema monitorja, glede na to da je omenjal že stare stranke iz Slovenije, je kar možno da gre za istega možakarja. Srčno upam da je res :\

Bom poročal kako se bo razpletla tale pustolovščina.

suntrace1 ::

Evo, končno je prišel včeraj paket in veselo poročam, da ni nobenih težav, mrtvih pik, česar koli razen nasmeh, ki se mi vije okoli glave. In še 60 kosov viška v žepu imam, lol :))

Je pa tole najboljši nakup za računalnik, ker ga spremeni bolj kot katerikoli SLI, dual-core procesor ali kaj podobnega - delo in zabava z njim sta tako hudi8-O , da se bom smejal še dolgo časa. Zdej pa hitro naložit kakšen star špil ala XIII, Deus Ex, Serious Sam-a da bo laufal kot se spodobi, dokler ne bo še za nov, DX10 abak denarja.

Tko da, če še kdo želi naročiti monitor, je ta link z Ebay preverjena varianta, če pa ne upa, pa mu svojega Della prodam za 210.000 pa naročim sebi drugega :D (pogum tud ni zastonj)



p.s. LockOn in Pacific Fighters sta amazing na takem ekranu 8-)

p.s.s.:Tnx Žiga za post, mi je zelo pomagal pri čakanju ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suntrace1 ()

MEDENA ::

kok si plačal TOTAL

suntrace1 ::

Manj kot 190k.

mi345 ::

suntrace1 -> v kratkem me lahko pričakuješ na kavi. Ja ja, mal si bom prisel ogledat tole zver. Kdo ve, mogoče se tut jst opogumim in naročim on-line. Ker 60 k razlike?! K**c gleda bof in podobne štacune za 250k

lp

M.

Antares88 ::

Si že kdo lasti novega Della E207WFP? Kaj boljši npr v primerjavi z LG L203WT, ki je zelo dober lcd kot sem ga gledal.

JIM22 ::

suntrace1: kako se obnese monitor? Mam tud namen kupit tega, sam sem mal v dvomih glede panela(baje ma pva) in teh revizij ki majo popravke. Vesel bi biu tud, če mi daš mail od tega tipa in bi ga kontaktiro, katere ravizije ma, itd,..

Edit: model 2407wfp imam v mislih in rev.04.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

suntrace1 ::

Sem zelo zadovoljen z njim, sam se ne smatram za objektivnega, ker je to edini 24" LCD, s katerim sem delal, če odštejem rev.A02. Kadar je črnina na celotnem zaslonu monitorja, se opazi da je v kotih rahlo bolj osvetljen, drugače se sploh ne opazi, nič dramatičnega. Barve so zelo tople tudi v primerjavi z CRTji, pri igranju kakšne FPS ni niti kančka ghostinga, za filme je pa bomba, banding je zame neopazen, sem videl nekaj LCD televizij in v primerjavi z njimi je ta ničen. Ne vem zakaj, niti kako. Stranski vhodi za razne kartice in USB naprave je bolj praktičen, kot sem si mislil....
Je S-PVA matrika, sam ne vem če je to slabo, mislim da so vsi 24" S-PVA link, pa tudi po večini testih je rečeno, da za ta denar težko dobiš kaj boljšega in se povsem strinjam. Karkoli je bilo narobe z rev A.01, od rev A.03 ni nobenih pripomb.

Še enkrat, IMHO, ki ni najbolj objektivno :)

Link do prodajalca na eBayu, kontaktiraj ga preko eBaya, ker sem maile že zbrisal:8)

JIM22 ::

Ga bom kontaktiral in povprašal če da kej cenej, ker so monitorji že v trgovini tuk(nemčija). A praviš da monitor deluje odlično. Katero rev. pa imaš? A goosting ni tud pri hitrih streljačinah?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

klasicni ::

Ojla!

Tudi jaz sem kupil že lani poleti od Roba (Supradictus - E-Bay) 2407wfp rev. A02, pa sem zelo zadovoljen. Letos smo kupili še dva 2007wfp rev. A03 za pisarno (mimo e-baya) pa moram rečt da je vse super, ni problemov.

Sam mi je tudi povedal da veliko Slovencev kupuje od njega, res ne razumem kdo še sploh razmišlja da bi tu kupil. Jaz ko sem lani kupoval sem vprašal tu v SLO če mi dajo kak popust pa to, pa so rekli zakaj.... sm reku ja v EU je toliko manj, če mi daste nekaj popusta kupim od vas (takrat je bil za mene tudi to prvi e-bay nakup, pa sem bil malo previden). Vglavnem popusta ni blo pa sem kupil z Nizozemske.

LP

suntrace1 ::

JIM22:
- rev A.03, od A.02 se razlikuje menda po meniju, ne po hardware-u
- kot sem že napisal "pri igranju kakšne FPS (first-person-shooterni niti kančka ghostinga,... " ,čeprav ga imam predvsem za delo.

eee ::

Sem se registrirov na ebay.de. Zej moram pa čakat 7 dni, da dobim kodo za potrditev accounta (nimam VISE).

Zanima me ali je kdo tukaj registriran na ebay.de, da bi mi povedov mail od http://myworld.ebay.de/supradictus/

suntrace1: Imaš mail ali pa si reg. na ebay.de os Supradictusa?

Res bi rad čimprej naročiv tega Della 2407

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eee ()

janwoolf ::

me zanima kako si pogovarjal preko emaila mi daš od boba??? a moram registirat???? res, da bi zaupal ebaya, bom kupil tist lcd dell, pa tudi grafiko ali koplet comp. a se splaša???? :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janwoolf ()

eee ::

suntrace1: si dobil Dell 2407WFP ali 2407 WPF-HC?

Kaj je razlika?
http://accessories.us.dell.com/sna/prod...
...razlika v ceni je skorej 40%

krho ::

@eee: Kaj za vraga bluziš? Razlike v ceni je za 10€
BTW: tako ali tako je na voljo samo HC verzija, ne HC je samo še kar je starih zalog.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

eee ::

Res je. Spregledov in gledov 2 različni velikosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD in 60hz v igrah -> :s

Oddelek: Pomoč in nasveti
101051 (1051) Matev
»

Kvalitetni monitor do cca 500 €

Oddelek: Kaj kupiti
222499 (1910) bosmla
»

24" LCD - izbor in mnenja...

Oddelek: Kaj kupiti
252977 (1834) ender
»

21" LCD monitor za CAD/CAM?

Oddelek: Kaj kupiti
202834 (2307) Smorny
»

Kateri 24" lcd kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
283140 (2411) Tugo

Več podobnih tem