» »

Multikulturnost

Multikulturnost

Temo vidijo: vsi
««
42 / 43
»»

donfilipo ::

Za nekoga, ki drugim očita grešenja pointa, ga sam precej grešiš. Problem je v nekompatibilnosti kulture.


Lej če kulture ne bi bile kompatibilne in ne bi bil mogoč melt, na Jesenicah ne bi bilo muslimanov, ki so v jedru veliko bolj kompatibilni s sodobnim 'neolibom', kot jaz sam! Vernih!!! V Alaha. Nekateri ZELO! In živijo uspešno in brez incidentov...samo ko citirajo pri mašah 'stare bukle', je malo narobe:) Nenavadno za nas.

Ponavljam melt je lahko kvalitetnejši od originala. In ne, niso somalijci v jedru genetsko ali kulturno nekompatibilni...samo dosti dlje so od bošnjakov. Še!!!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

judoka ::

Za nekoga, ki drugim očita grešenja pointa, ga sam precej grešiš. Problem je v nekompatibilnosti kulture. Preveč rahle živce imajo, eksplodirajo takoj, ko so užaljeni, pa če namenoma ali ne. Sami pa so najmanj strpni od vseh. Potem je tu še njihovo nespoštovanje človekovih pravic. Ne samo ženske, tudi homoseksualci, otroci itd. ne uživajo prav rožnatega življenja pri njih. Skratka, če bi deklaracijo človekovih pravic postavili ob bok muslimanski kulturi, bi zelo težko našli skupne točke. In za nas so človekove pravice pomembnejše kot ena nazadnjaška kultura.



Aja milijarda muslimanov ima "preveč rahle živce". Tega pač nisem vedel.

Kaj je pri njih v temu scenariju ni pomembno. Zakaj vsi kažete na x države in na neko hipotetično prihodnost, če govorimo o scenariju muslimani v SLO/EU ZDAJ , kjer pač veljajo zakoni, ki veljajo, vključno z človeškimi pravicami. Spoštovanje vsega naštetega ni ravno rožnato tudi v ne-islamskem svetu, če smo iskreni.

Ponavljam vprašanja:

Česa se bojite?
Da se islam/liberalni/marsovski extremisti namnožijo do take mere, da v Sloveniji zavlada šeriat/whatever?
A je problem samo v extremistih?
A je problem v muslimanih na splošno? Nobenih v SLO at all?

arnecan1 ::

judoka je izjavil:

Seveda ne štekaš. Ker živiš v svojem svetu. Mogoče bi ti kakšen Libanon pomagal spregledati.


Kašen faking Libanon? A živiš v Libanonu?

Torej še 1x, pa da vidim če imaš kohonas da si direkten, brez bluzenj z kristalnimi kroglami: (na to da lahko odgovori kdorkoli, ker me dejansko zanima)


Česa se bojiš? Da se islam/liberalni/marsovski extremisti namnožijo do take mere, da v Sloveniji zavlada šeriat/whatever? A je problem samo v extremistih?
A je problem v muslimanih na splošno? Nobenih v SLO at all?

Tako kot sem napisal, ko se bo islam dovolj razmnožil, bo nastal apeshit. Tako kot vedno v zgodovini. Kako dolgo bo to trajalo? Kar dolgo. Mene verjetno ne bo bolelo. Tebe tudi ne. Prehod v apeshit bo počasen, skoraj naraven, opazljiv razloćno šele s časovne distance. Sicer pa je to scenarij. Če se bo zgodil in kdaj? Odvisno. Če boste imeli glavno besedo multikultiji in podpisali novi münchenski sporazum, je scenarij kar verjeten v naslednjih 100 letih, + ali - nekaj 10 letih (prej +).

Ker islam ima v naravi, da je vedno bolj netoleranten do drugih, celo svojih, ki naj bi se preveč oddaljili. In tudi, če islam v Evropi ne bo prevladal, bo povzročil velik apeshit. Našim zanamcem seveda.

Liberalni ekstremisti/neoliberalci so prav tako nevarni, samo na drug način. Ampak seveda ti tega ne vidiš. Tako kot za islam ne. Seveda, krize sploh ni. Ti živiš v Indiji Koromandiji.

Lepo trolanje z Marsovci. Zelo duhovito. Spominja me na jypeja. Tudi od njega nič konstruktivnega, samo enozložnice z duhovitostjo dneva. Čestitam, z Marsom si postal novi trol-kralj.;)

moderator ::

Vajenc je izjavil:

Ampak burke in šeriat so pa le z nekega drugega časa. Za v muzej in folklorne nastope, če želite. Niso kompatibilne z updejtano evropsko kulturo obnašanja in navad. To je to. Islam v svoji osnovi ni nič bolj pokvarjen kot krščanstvo, samo obstal je par sto let nazaj v času.


In kdo si ti, da boš sodil o tem? Moja stara mama prav da kazanje kolen ni kompatibilno z evropsko kulturo in ma bl prov k ti.

arnecan1 je izjavil:

Tako kot sem napisal, ko se bo islam dovolj razmnožil, bo nastal apeshit. Tako kot vedno v zgodovini.


Sej to veš da ne bo nč bl res če boš še stokrat napisal to laž?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moderator ()

donfilipo ::

Tako kot sem napisal, ko se bo islam dovolj razmnožil, bo nastal apeshit. Tako kot vedno v zgodovini. Kako dolgo bo to trajalo? Kar dolgo


Ja najprej kaj je 'dovolj'? Če je to do prevlade v Evropi = 51% islamistov, je odgovor: nikoli8-)

Prej bo sodni dan, ki ga napoveduje seveda tudi islam:) in po njemu bo joshua-jezus sodil celemu človeštvu8-)

P.S upam da temu zaupaš, če ne imamo pa potem težji ateistično paranoičen problem:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

moderator ::

arnecan1 je izjavil:

Tudi od njega nič konstruktivnega, samo enozložnice z duhovitostjo dneva.


Če nč ne štekaš je normalno, da te je pol vsega strah.

Vajenc ::

moderator je izjavil:

Vajenc je izjavil:

Ampak burke in šeriat so pa le z nekega drugega časa. Za v muzej in folklorne nastope, če želite. Niso kompatibilne z updejtano evropsko kulturo obnašanja in navad. To je to. Islam v svoji osnovi ni nič bolj pokvarjen kot krščanstvo, samo obstal je par sto let nazaj v času.


In kdo si ti, da boš sodil o tem? Moja stara mama prav da kazanje kolen ni kompatibilno z evropsko kulturo in ma bl prov k ti.


Tvoja stara mama je pač ... stara. Za referendum o burkah in šeriatu pa zaenkrat upam stavit visoke dnarje v rezultat. Za celotno EU.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

krneki0001 ::

arnecan1 je izjavil:

...že kot malega me je mama učila, nikdar ne udari prvi, ampak vedno udari nazaj, če te drug prvi, ne pa današnje politično korektno sranje, pokliči učiteljico, potem pa bosta oba kaznovana...


Napaka, jaz tamalo učim in že počasi treniram, da kar prva udari in to tako močno, da jo potem ostali v vrtcu raje spoštujejo, kot da bi ji upali nagajat.
Enako sem nekoč treniral in učil sestro, ki je že prvi dan v vrtcu, direktno pred očmi vzgojiteljice, najhujšega "razbijača", ki ji je težil z "je*em ti mater" podrla na tla s pestjo in mu z dodatno brco v predel trebuha pokazala, kdo je sedaj šef. V treh letih vrtca ji nihče več ni upal nagajat, ker so se vsi spomnili "šljive" na junakovem očesu in zvijanja pred vsemi na tleh, tudi celo osnovno šolo je imela mir. Sestra se še danes po 25-ih letih zna odlično branit in tut če bi kakega alkoholika spoznala, bi on zelo slabšo odnesel iz naključnega poizkusa pretepanja. Vsaj kako roko bi imel zlomljeno ali koleno zdrobljeno, če ga nebi kar "v zaključnih delih v zdravstvu" po kosih skupaj sestavljal za v trugo.

Bolje preventiva kot kurativa in tega se tudi sam držim, pa imam tudi sam že kar nekaj let čisti mir tudi pred najrazličnejšimi sosedi(pa karkoli že bili po narodnosti, rasi, barvi, prepričanosti ali veri)!!!

In zato sem za tako stvar, da tisti, ki se bodo prilagajali in se tudi prilagodili ter mirno živeli, lahko migrirajo k nam v našo malo državo, ostali pa lahko le preko meje gledajo naravne lepote naše države, kjer se za njih "cedita med in mleko". Pa navkljub vsem besedičenju o multikultiju, ne verjamem niti ne morem verjeti vanj, ker ni možen, dokler obstajajo religije, ki razdvajajo ljudi in imajo v svetih knjigah zapisano, da je potrebno z ognjem in mečem širiti vero. To pač ne gre skupaj.

Multikulti so pa mokre sanje nekaterih ljudi tega foruma, ali še bolj mokre sanje vsakega preprodajalca orožja, ker bo samo on veliko zaslužil s takim sranjem, ko bo enkrat počilo. In multukulti kot ideja se ne bo nikoli uresničila v takem obsegu, kot nekaterim tukaj gor prihaja ob misli na to. Sej sama ideja je zanimiva, ampak že pri nas v evropi je med kulturami tako velik prepad, kaj šele med bližnjevzhodnim islamom in našo kulturo. Če se kdo spomni Rifleta (tone hočevar) pri "podarim dobim" nekoč pred davnimi leti, ko so podarjali multipraktike in njegovo takratno izjavo (pa smo bili še skupaj v Jugoslaviji); Ta multipraktik lahko vse zmeša in zmiksa, edino lipe pa kajmaka ne more.

Če pa že žižka vlečete v to sranje od multikultija, pa ga nažente v savdsko arabijo predavat, pa naj tam osvešča ženske in naj tam teži o multikultiju, če ima jajca.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

judoka ::

Tako kot sem napisal, ko se bo islam dovolj razmnožil, bo nastal apeshit. Tako kot vedno v zgodovini. Kako dolgo bo to trajalo? Kar dolgo. Mene verjetno ne bo bolelo. Tebe tudi ne. Prehod v apeshit bo počasen, skoraj naraven, opazljiv razloćno šele s časovne distance. Sicer pa je to scenarij. Če se bo zgodil in kdaj? Odvisno. Če boste imeli glavno besedo multikultiji in podpisali novi münchenski sporazum, je scenarij kar verjeten v naslednjih 100 letih, + ali - nekaj 10 letih (prej +).
Ker islam ima v naravi, da je vedno bolj netoleranten do drugih, celo svojih, ki naj bi se preveč oddaljili. In tudi, če islam v Evropi ne bo prevladal, bo povzročil velik apeshit. Našim zanamcem seveda.
Liberalni ekstremisti/neoliberalci so prav tako nevarni, samo na drug način. Ampak seveda ti tega ne vidiš. Tako kot za islam ne. Seveda, krize sploh ni. Ti živiš v Indiji Koromandiji.
Lepo trolanje z Marsovci. Zelo duhovito. Spominja me na jypeja. Tudi od njega nič konstruktivnega, samo enozložnice z duhovitostjo dneva. Čestitam, z Marsom si postal novi trol-kralj.;)



Ok, sej vaše nalepke me itak zabavajo, zgleda da je to del naci movementa, tako da kar nadaljuj z njimi.
Torej končno, mi je približno jasno v čemu je problem. Gledamo 100 let v prihodnost. OK. Mamo kristalne krogle in vidimo v prihodnost.:)) Človek, kako ti nisi miljarder, če ti je jasna prihodnost? Pršepn kak stock tip prosim.

Skratka ja, strah in to strah pred prihodnostjo. Saj ne da nisi prozoren, ampak vseeno, sem nekako pričakoval več. Naivno jbg.


Dejstva: Tud sanja se ti ne, kaj bo čez 100 let. Če mene vprašaš, če bo šel svet v qrac, kar je realno,ne bo to zarad islama in ninj, ali neke x skupine, ampak zato ker ljudje kot vrsta, ne razumemo da se nam problemi ponavljajo, ker razloge za njih iščemo v zunanjih stvareh, namesto v lastni psihologiji. Skupni in posamični.
Stvari ki se spreminjajo: Religije, države, kulture, ideologije, ekonomski sistemi,....
Stvari ki so večne: strah, pohlep, ego, ignoranca, mentalna lenoba.
Dokler bo to obstajalo, se bodo destruktivni cikli ponavljali. In očitno bo, ker se nihče ne ubada s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

Okapi ::

Skratka, eni agresivci ste ponosni sami nase, hkrati pa vas je na moč strah enih drugih agresivcev. A bi sploh še lahko bili bolj pomilovanja vredni?;((

O.

donfilipo ::

Napaka, jaz tamalo učim in že počasi treniram, da kar prva udari in to tako močno, da jo potem ostali v vrtcu raje spoštujejo, kot da bi ji upali nagajat.


Torej dobro da poznam par hackerjev ki zvrtajo IP. Utekočinjenje sledi. Skupaj s hčerko. Ker ta skrajno desna filozofija je pač nemogoče nevarna:))

//opozarjam na false logic in ne grozim!/**** je joke! z namenom.

Če pa že žižka vlečete v to sranje od multikultija, pa ga nažente v savdsko arabijo predavat, pa naj tam osvešča ženske in naj tam teži o multikultiju, če ima jajca
.

Nima ravno preveč časa. In ni bil povabljen. Samo....

KO bo za veliko denarja...bo pa: 'pizda prodal se je za dolar:))'

Da ne govorim, da tega jezus ZAGOTOVO ni učil.

In če smo realnejši modreci njegovega PR-a so dobro premislili kaj je dobro za filozofijo soobstoja, kaj pa ne. Že takrat davno! Čudno da še danes ne gre v glave8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

krneki0001 ::

Okapi, ni nas strah, zakaj bi nas bilo strah?

Problem multikultija je v tem (če karikiram), da vsi vi verjamete, da se bodo vsi prilagodili nam, v resnici pa se vsi že dolgo časa prilagajate prišlekom, domače ljudi pa zanemarjate, zmerjate in podobno.
U bistvu ste z multikultijem pripravili okolje do tega, da je tujec večvreden, ker mu pač ne smeš nič reči, ker si takoj nacist, če pa on kej reče, je pa bogi prišlek, ki je na socialnem dnu, ker si niti noče najt službe, ampak raje socialno vleče.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

donfilipo ::

Ni res. Lahko ga izkoriščaš da leta dela za male denarce...samo nekega dne ko sinovi postanejo in magistri in obenem teologi islama...se pa potem čudiš zakaj je to tako!8-)

Načelo multikultija je pa vedno enakost pred zakonom in človekove pravice!!!!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

krneki0001 ::

No to ne drži. Že s tem, če prepoveš božič v enem mestu ali nekaterim uradnim osebam malico med ramadanom, ni enakosti pred zakonom in so jim kratene človekove pravice.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

judoka ::

da vsi vi verjamete, da se bodo vsi prilagodili nam, v resnici pa se vsi že dolgo časa prilagajate prišlekom, domače ljudi pa zanemarjate, zmerjate in podobno.
U bistvu ste z multikultijem pripravili okolje do tega, da je tujec večvreden, ker mu pač ne smeš nič reči, ker si takoj nacist, če pa on kej reče, je pa bogi prišlek, ki je na socialnem dnu, ker si niti noče najt službe, ampak raje socialno vleče.




Daj konkretno povej, kako se "že dolgo časa prilagajamo prišlekom". Z primeri.
In z primerom kako se "zanemarja domače ljudi". In kakšna statistika, kolikšen je % prišlekov, ki "vleče socialno".

Vajenc ::

judoka je izjavil:

Če mene vprašaš, če bo šel svet v qrac, kar je realno,ne bo to zarad islama in ninj, ali neke x skupine, ampak zato ker ljudje kot vrsta, ne razumemo da se nam problemi ponavljajo, ker razloge za njih iščemo v zunanjih stvareh, namesto v lastni psihologiji. Skupni in posamični.
Stvari ki se spreminjajo: Religije, države, kulture, ideologije, ekonomski sistemi,....
Stvari ki so večne: strah, pohlep, ego, ignoranca, mentalna lenoba.
Dokler bo to obstajalo, se bodo destruktivni cikli ponavljali. In očitno bo, ker se nihče ne ubada s tem.

Z večino tega se strinjam. Za našo debato je pomembna ugotovitev, da se religije spreminjajo in problemi oz. destruktivni cikli ponavljajo. Krščanstvo se je večkrat v tisoč in več letni zgodovini korenito spremenilo in prilagodilo. Islam precej manj. Nezmožnost kompatibilnosti pa se pri njima kaže skozi celotno zgodovino obstoja. Krivda je seveda bolj na strani cerkve, ampak cerkev je znala pogoltniti pokop teokracije, islam žal ne.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

krneki0001 ::

judoka beri en post pred tvojim.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

judoka ::

To se je zgodilo v SLO?

krneki0001 ::

A bi se moralo?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

donfilipo ::

krneki0001 je izjavil:

No to ne drži. Že s tem, če prepoveš božič v enem mestu ali nekaterim uradnim osebam malico med ramadanom, ni enakosti pred zakonom in so jim kratene človekove pravice.


Nihče ne more prepovedati božiča. In ga tudi ne. Tudi ne more prepovedati malicanja med ramadanom. Lahko pa seveda to nekdo v imenu nečesa tudi poizkusi. Je pa narobe, kakorkoli je bila informacija tudi izkrivljeno podana...namenoma8-)

Sicer smo pa res v težavah!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

arnecan1 ::

donfilipo je izjavil:

Ja najprej kaj je 'dovolj'? Če je to do prevlade v Evropi = 51% islamistov, je odgovor: nikoli8-)

No, v Indiji je muslimanov ca. 13% in imajo največje število verskega apeshita na celem svetu. Potrebuješ statistiko? Linke?

Torej po mojem mnenju je dovolj ca. 20-30% v Evropi, pa bomo imeli apeshit, da nas bo vrglo nazaj v čase okoli II. svetovne vojne. Evo ti en link:http://www.thereligionofpeace.com/pages...

Malo prečitaj.

Sicer pa sem čital, da je bilo v Angliji in Walesu leta 2001 3% muslimanov. Leta 2013 jih je 4,8% Leta 2050 naj bi jih bilo 8,2% ob današnji imigraciji (no, lahko je večja ali manjša). In to pomeni porast iz 3% na 8,2% v 49 letih. Hm, lepo. Še več šarija patrol po Londonistanu.

Pa še nekaj. Leta 2050 bo muslimansko prebivalstvo konkretno mlajše od britanskega. Zraven pa bi dodal še možnost, da se bo veliko mladih nemuslimanov odselilo v druge dežele (kot npr. na Bljižnjem Vzhodu). Potem pa recimo kaj bo čez 80 ali 100 let. Ali 150 in 200 let? Kakšen bo odstotek tedaj?

Ampak seveda multikultiji stavijo na optimistični scenarij, da bomo mi iz islama naredili evropski islam in bomo vsi lepo okoli ognja peli humbaja in pili pinakolado. Ups, kdor pije alkohol, bo kamenjan. Ups, glasba bo prepovedana. Humbaja bomo samo peli, brez glasbene spremljave, če ne adijo glava.

judoka ::

Omenjal si da se "že dolgo časa prilagajamo prišlekom". In da "zanemarjamo domače ljudi". In da prišleki "vlečejo socialno".

Sklepam, da imaš prvo-osebne izkušnje.

dstr17_ ::

Problem islama se da rešiti z izobrazbo: če se ljudi izobrazi, potem ne bodo več verjeli v neumnosti, ki so napisane v koranu. Ko ljudje ne bodo več verni ne bo več problemov, ki se napajajo iz tega vira.

judoka ::

Z večino tega se strinjam. Za našo debato je pomembna ugotovitev, da se religije spreminjajo in problemi oz. destruktivni cikli ponavljajo. Krščanstvo se je večkrat v tisoč in več letni zgodovini korenito spremenilo in prilagodilo. Islam precej manj. Nezmožnost kompatibilnosti pa se pri njima kaže skozi celotno zgodovino obstoja. Krivda je seveda bolj na strani cerkve, ampak cerkev je znala pogoltniti pokop teokracije, islam žal ne.



Krščanstvo, Islam, Budizem, .......To bo vse šlo. Slej ko prej. Sploh nima veze kaj prej in na kakšen način.

Kaj ostaja? Vedno. Celo zgodovino, ki jo približno poznamo?

strah, pohlep, ego, ignoranca, mentalna lenoba

krneki0001 ::

Imam, pa nebi o tem tukaj, je bilo že dovolj napisanega in kreganja v času Strojanov. Beri tisto temo, pa boš videl kako se zanemarja lastne ljudi, tiste lopove in posiljevalce pa povzdiguje v višave. In to isti, ki sedaj tako na veliko razlagajo, kako bo multikulti uspel.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

donfilipo ::

arnecan1 je izjavil:

donfilipo je izjavil:

Ja najprej kaj je 'dovolj'? Če je to do prevlade v Evropi = 51% islamistov, je odgovor: nikoli8-)

No, v Indiji je muslimanov ca. 13% in imajo največje število verskega apeshita na celem svetu. Potrebuješ statistiko? Linke?

Torej po mojem mnenju je dovolj ca. 20-30% v Evropi, pa bomo imeli apeshit, da nas bo vrglo nazaj v čase okoli II. svetovne vojne. Evo ti en link:http://www.thereligionofpeace.com/pages...

Malo prečitaj.

Sicer pa sem čital, da je bilo v Angliji in Walesu leta 2001 3% muslimanov. Leta 2013 jih je 4,8% Leta 2050 naj bi jih bilo 8,2% ob današnji imigraciji (no, lahko je večja ali manjša). In to pomeni porast iz 3% na 8,2% v 49 letih. Hm, lepo. Še več šarija patrol po Londonistanu.

Pa še nekaj. Leta 2050 bo muslimansko prebivalstvo konkretno mlajše od britanskega. Zraven pa bi dodal še možnost, da se bo veliko mladih nemuslimanov odselilo v druge dežele (kot npr. na Bljižnjem Vzhodu). Potem pa recimo kaj bo čez 80 ali 100 let. Ali 150 in 200 let? Kakšen bo odstotek tedaj?

Ampak seveda multikultiji stavijo na optimistični scenarij, da bomo mi iz islama naredili evropski islam in bomo vsi lepo okoli ognja peli humbaja in pili pinakolado. Ups, kdor pije alkohol, bo kamenjan. Ups, glasba bo prepovedana. Humbaja bomo samo peli, brez glasbene spremljave, če ne adijo glava.


Na kratko. Ker se mi ne ljubi predolgo. Morda ponoči en referat:)

Anglija in VSE bivše kolonialne velesile bodo dejansko imele večje težave in večje stroške. Tam se tudi 'redefinira multikulti' iz 'modernega' v običajen. Je pa še vedno multikulti. Pomeni še vedno bodo lahko molili in imeli svoje običaje. In ja islam se bo počasi tam zmehčal. Morda prej spopadi...apeshit...samo se bo. Je pa to cena za dolgoletna zatiranja in kolonializem!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

krneki0001 ::

judoka je izjavil:

Z večino tega se strinjam. Za našo debato je pomembna ugotovitev, da se religije spreminjajo in problemi oz. destruktivni cikli ponavljajo. Krščanstvo se je večkrat v tisoč in več letni zgodovini korenito spremenilo in prilagodilo. Islam precej manj. Nezmožnost kompatibilnosti pa se pri njima kaže skozi celotno zgodovino obstoja. Krivda je seveda bolj na strani cerkve, ampak cerkev je znala pogoltniti pokop teokracije, islam žal ne.



Krščanstvo, Islam, Budizem, .......To bo vse šlo. Slej ko prej. Sploh nima veze kaj prej in na kakšen način.

Kaj ostaja? Vedno. Celo zgodovino, ki jo približno poznamo?

strah, pohlep, ego, ignoranca, mentalna lenoba


Prej bodo vse ostale vere pocrkale kot islam. Islam ima vero uzakonjeno in verski voditelji so v večini tudi politični voditelji (kjer ni raznih sultanov ali pa lutk, ki se verskim voditeljem pokoravajo). Ostale vere tega nimajo. In ti voditelji se ne bodo postili tako na hitro vreč iz prestolov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

judoka ::

Problem islama se da rešiti z izobrazbo: če se ljudi izobrazi, potem ne bodo več verjeli v neumnosti, ki so napisane v koranu. Ko ljudje ne bodo več verni ne bo več problemov, ki se napajajo iz tega vira.



Ti si pa sploh optimist. A misliš da med extremisti ni šolanih ljudi?:))

Imam, pa nebi o tem tukaj, je bilo že dovolj napisanega in kreganja v času Strojanov. Beri tisto temo, pa boš videl kako se zanemarja lastne ljudi, tiste lopove in posiljevalce pa povzdiguje v višave. In to isti, ki sedaj tako na veliko razlagajo, kako bo multikulti uspel.


Govoriš o Strojanovih torej? Fale pravne države in policije. To je dejansko res.

Ampak čemu na podlagi enega primera taki splošni zaključki?


Prej bodo vse ostale vere pocrkale kot islam. Islam ima vero uzakonjeno in verski voditelji so v večini tudi politični voditelji (kjer ni raznih sultanov ali pa lutk, ki se verskim voditeljem pokoravajo). Ostale vere tega nimajo. In ti voditelji se ne bodo postili tako na hitro vreč iz prestolov.


Spet, na napačno stvar si se skoncentriral. Spremenljivke niso problem. Problem so konstante.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

Vajenc ::

judoka je izjavil:


Krščanstvo, Islam, Budizem, .......To bo vse šlo. Slej ko prej. Sploh nima veze kaj prej in na kakšen način.

Ja, ampak jaz si pred tem ne bi želel še en srednji vek.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

arnecan1 ::

dstr17_ je izjavil:

Problem islama se da rešiti z izobrazbo: če se ljudi izobrazi, potem ne bodo več verjeli v neumnosti, ki so napisane v koranu. Ko ljudje ne bodo več verni ne bo več problemov, ki se napajajo iz tega vira.

Ja, kot v Bosni. Število vernikov po letu 91 je strmo upadlo. Ups, nekaj sem zamešal, prvzaprav je narastlo. Nekoč so bolj pili alkohol, jedli svinjino, danes skoraj vsi spoštujejo ramadan. Hja, ta teorija pade v vodo.

Pravzaprav večina optimističnih scenarijev v vzezi z islamom pade. Na žalost.:8)

judoka ::

Ja, ampak jaz si pred tem ne bi želel še en srednji vek.


Jaz tud ne. Zato pa nekaj naredmo na konstantnih problemih, ne na tistih, ki se itak samo menjajo, ker so posledica prvih.

krneki0001 ::

judoka, niso samo oni tisti, ki so bili fail države. Ker je takih primerov še ogromno, sploh če greš malo po dolenjski in suhi ter beli krajini.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dstr17_ ::

Ti si pa sploh optimist. A misliš da med extremisti ni šolanih ljudi?
Tudi se najdejo, ampak vseeno znanost spodjeda religijo. Kjer so ljudje bolj izobraženi je manj problemov povezanih z vero. Muslimane je treba izobraziti o evoluciji in potem bodo nehali biti muslimani.

judoka ::

Ja vem, poznam. Ampak to je kriva neučinkovita policija in sodstvo in ne splošno stanje ljudi, ki naj bi se prilagajali tujcem in prezirali lasten narod.
Kvečejmu obratno je, če že posplošujemo.

Inkasanti v uniformah in sodstvo pa jasno ne opravljajo kvalitetno svojega dela.

krneki0001 ::

domen nakladaš, že na tem forumu verniki izmišljotine globalnega segrevanja tok verjamete v to, da se vas ne da spreobrnit, pa ste izobraženi, kako boš potem muslimana spreobrnil v nekaj drugega.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

judoka ::

Tudi se najdejo, ampak vseeno znanost spodjeda religijo. Kjer so ljudje bolj izobraženi je manj problemov povezanih z vero. Muslimane je treba izobraziti o evoluciji in potem bodo nehali biti muslimani.



Ah lej. Ne bom se spet zataknil v religija vs. ateizem debato, ker bo itak zbrisana.
Pač napačen zaključek imaš in vzroke za probleme iščeš na napačnih koncih. Posledično je tudi rešitev, ki jo predlagaš dokazana napačna.

krneki0001 ::

judoka je izjavil:

Ja vem, poznam. Ampak to je kriva neučinkovita policija in sodstvo in ne splošno stanje ljudi, ki naj bi se prilagajali tujcem in prezirali lasten narod.
Kvečejmu obratno je, če že posplošujemo.

Inkasanti v uniformah in sodstvo pa jasno ne opravljajo kvalitetno svojega dela.


Če greš malo po beli krajini, boš videl, da policaji ustavljajo samo naše ljudi, tujcev, ki norijo po cestah pa sploh ne (videl na lastne oči). Tujci imajo povsod prednost (občine, zrdavstveni domovi,...), domače ljudi pa se zaje*ava.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

dstr17_ ::

arnecan1 je izjavil:

dstr17_ je izjavil:

Problem islama se da rešiti z izobrazbo: če se ljudi izobrazi, potem ne bodo več verjeli v neumnosti, ki so napisane v koranu. Ko ljudje ne bodo več verni ne bo več problemov, ki se napajajo iz tega vira.

Ja, kot v Bosni. Število vernikov po letu 91 je strmo upadlo. Ups, nekaj sem zamešal, prvzaprav je narastlo. Nekoč so bolj pili alkohol, jedli svinjino, danes skoraj vsi spoštujejo ramadan. Hja, ta teorija pade v vodo.

Pravzaprav večina optimističnih scenarijev v vzezi z islamom pade. Na žalost.:8)
To je zaradi vojne. V težkih socialnih okoliščinah religije vedno cvetijo. Tudi ko bodo države propadale zaradi globalnega segrevanja je v kriznih območjih za pričakovati porast religij.

Ampak če obstaja neka osnovna eksistenčna varnost pa lahko ljudi izobraziš in potem se bodo obnašali bolj razumno.

krneki0001 ::

dstr17_ je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

dstr17_ je izjavil:

Problem islama se da rešiti z izobrazbo: če se ljudi izobrazi, potem ne bodo več verjeli v neumnosti, ki so napisane v koranu. Ko ljudje ne bodo več verni ne bo več problemov, ki se napajajo iz tega vira.

Ja, kot v Bosni. Število vernikov po letu 91 je strmo upadlo. Ups, nekaj sem zamešal, prvzaprav je narastlo. Nekoč so bolj pili alkohol, jedli svinjino, danes skoraj vsi spoštujejo ramadan. Hja, ta teorija pade v vodo.

Pravzaprav večina optimističnih scenarijev v vzezi z islamom pade. Na žalost.:8)
To je zaradi vojne. V težkih socialnih okoliščinah religije vedno cvetijo. Tudi ko bodo države propadale zaradi globalnega segrevanja je v kriznih območjih za pričakovati porast religij.

Ampak če obstaja neka osnovna eksistenčna varnost pa lahko ljudi izobraziš in potem se bodo obnašali bolj razumno.


Od kdaj so se pa verniki in beliverji obnašali razumno?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

judoka ::

Če greš malo po beli krajini, boš videl, da policaji ustavljajo samo naše ljudi, tujcev, ki norijo po cestah pa sploh ne (videl na lastne oči). Tujci imajo povsod prednost (občine, zrdavstveni domovi,...), domače ljudi pa se zaje*ava.


Za neučinkovito policijo pri meni ne boš našel ugovora.

Ampak spet, to ni splošno stanje ljudi. To je neučinkovita policija.

arnecan1 ::

donfilipo je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

donfilipo je izjavil:

Ja najprej kaj je 'dovolj'? Če je to do prevlade v Evropi = 51% islamistov, je odgovor: nikoli8-)

No, v Indiji je muslimanov ca. 13% in imajo največje število verskega apeshita na celem svetu. Potrebuješ statistiko? Linke?

Torej po mojem mnenju je dovolj ca. 20-30% v Evropi, pa bomo imeli apeshit, da nas bo vrglo nazaj v čase okoli II. svetovne vojne. Evo ti en link:http://www.thereligionofpeace.com/pages...

Malo prečitaj.

Sicer pa sem čital, da je bilo v Angliji in Walesu leta 2001 3% muslimanov. Leta 2013 jih je 4,8% Leta 2050 naj bi jih bilo 8,2% ob današnji imigraciji (no, lahko je večja ali manjša). In to pomeni porast iz 3% na 8,2% v 49 letih. Hm, lepo. Še več šarija patrol po Londonistanu.

Pa še nekaj. Leta 2050 bo muslimansko prebivalstvo konkretno mlajše od britanskega. Zraven pa bi dodal še možnost, da se bo veliko mladih nemuslimanov odselilo v druge dežele (kot npr. na Bljižnjem Vzhodu). Potem pa recimo kaj bo čez 80 ali 100 let. Ali 150 in 200 let? Kakšen bo odstotek tedaj?

Ampak seveda multikultiji stavijo na optimistični scenarij, da bomo mi iz islama naredili evropski islam in bomo vsi lepo okoli ognja peli humbaja in pili pinakolado. Ups, kdor pije alkohol, bo kamenjan. Ups, glasba bo prepovedana. Humbaja bomo samo peli, brez glasbene spremljave, če ne adijo glava.


Na kratko. Ker se mi ne ljubi predolgo. Morda ponoči en referat:)

Anglija in VSE bivše kolonialne velesile bodo dejansko imele večje težave in večje stroške. Tam se tudi 'redefinira multikulti' iz 'modernega' v običajen. Je pa še vedno multikulti. Pomeni še vedno bodo lahko molili in imeli svoje običaje. In ja islam se bo počasi tam zmehčal. Morda prej spopadi...apeshit...samo se bo. Je pa to cena za dolgoletna zatiranja in kolonializem!

Turki so dolgo izkoriščali jug Evrope, Rusije, Armenije, pa niso nič plačali.

Arabci so dolgo izkoriščali jug Evrope, Španijo, in niso nič plačali.

Islam je dolgo izkoriščal Indijo, so kaj plačali?

Islam je iz Afrike odpeljal več sužnjev kot drugi, a kaj plačujejo?

Thomas bi rekel, da so kolonialisti (pa jih ne opravičujem) za seboj pustili vsaj železnice, zametke šolstva, industrije, šolstva. Bivši iukoriščanci imajo fundamente, zdaj pa graditi in ne jokati. Ker Anglija je premala za Indijo in Afriko. Sicer pa, zakaj bi pravnuki trpeli za grehe pradedov? No, zaradi mene lahko, samo v apeshit bo šla vsa Evropa, ne samo Anglija.

Je pa islam za seboj pustil nekaj drugega. Navade, ki jim danes pravimo balkanizem in manjšine, ki se ne vklopijo v moderno družbo.

Vajenc ::

dstr17_ je izjavil:

Tudi se najdejo, ampak vseeno znanost spodjeda religijo. Kjer so ljudje bolj izobraženi je manj problemov povezanih z vero. Muslimane je treba izobraziti o evoluciji in potem bodo nehali biti muslimani.

To je dejstvo, da znanost spodjeda religijo. Ampak 5 ur v šoli in 19 ur v toleriranem "šeriatu", je zmedena popotnica.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

judoka ::

Ampak če obstaja neka osnovna eksistenčna varnost pa lahko ljudi izobraziš in potem se bodo obnašali bolj razumno.


Wrong. Pohlep ostane. Strah ostane. Mentalna lenoba ostane. Ego ostane. Cikel se ponovi, samo scenarij je drugačen in spremenljivke (religija, država, rasa,...) so drugačne. Izobrazba v klasičnem smislu ni logična rešitev.
Dokaze za to maš povsod.

arnecan1 ::

donfilipo je izjavil:

Za nekoga, ki drugim očita grešenja pointa, ga sam precej grešiš. Problem je v nekompatibilnosti kulture.


Lej če kulture ne bi bile kompatibilne in ne bi bil mogoč melt, na Jesenicah ne bi bilo muslimanov, ki so v jedru veliko bolj kompatibilni s sodobnim 'neolibom', kot jaz sam! Vernih!!! V Alaha. Nekateri ZELO! In živijo uspešno in brez incidentov...samo ko citirajo pri mašah 'stare bukle', je malo narobe:) Nenavadno za nas.

Ponavljam melt je lahko kvalitetnejši od originala. In ne, niso somalijci v jedru genetsko ali kulturno nekompatibilni...samo dosti dlje so od bošnjakov. Še!!!

Kot je rekel mipe, GOOD LUCK:))

Čeprav priznam, da so bolj liberalni od Somalcev, to ni prihodnost Evrope. Z njimi ne bomo prišli do Lune, kaj šele do Marsa. Na žalost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

Vajenc ::

judoka je izjavil:

Ampak če obstaja neka osnovna eksistenčna varnost pa lahko ljudi izobraziš in potem se bodo obnašali bolj razumno.


Wrong. Pohlep ostane. Strah ostane. Mentalna lenoba ostane. Ego ostane. Cikel se ponovi, samo scenarij je drugačen in spremenljivke (religija, država, rasa,...) so drugačne. Izobrazba v klasičnem smislu ni logična rešitev.
Dokaze za to maš povsod.

Je potem sploh kakšna rešitev, poleg čakanja?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

krneki0001 ::

judoka je izjavil:

Če greš malo po beli krajini, boš videl, da policaji ustavljajo samo naše ljudi, tujcev, ki norijo po cestah pa sploh ne (videl na lastne oči). Tujci imajo povsod prednost (občine, zrdavstveni domovi,...), domače ljudi pa se zaje*ava.


Za neučinkovito policijo pri meni ne boš našel ugovora.

Ampak spet, to ni splošno stanje ljudi. To je neučinkovita policija.


Sedaj pa poveži par skrajnežev, ki pridejo sem kot tujci in reševanje problemov naših policajev in ti bo jasno zakaj je problem.
Če je policija neučinkovita že sedaj, kako bo nesposobna šele potem, ko bo prišlo do kakih izgredov s strani recimo muslimanov?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

arnecan1 ::

donfilipo je izjavil:

Načelo multikultija je pa vedno enakost pred zakonom in človekove pravice!!!!

GOOD LUCK. Ko bo procent muslimanov dovolj narastel, potem pride šeriat, Tudi on priznava nekakšne kvazi pravice, samo ne to, kar ti misliš.:))

judoka ::

Je potem sploh kakšna rešitev, poleg čakanja?


Ja je, če bi se kot vrsta začeli osredotočat na konstante in ne na spremenljivke. 43 strani govora o spremenljivkah. To ti vse pove. Vsi najboljsi, noben nič kriv, vsi drugi so bad guyi.


Sedaj pa poveži par skrajnežev, ki pridejo sem kot tujci in reševanje problemov naših policajev in ti bo jasno zakaj je problem.
Če je policija neučinkovita že sedaj, kako bo nesposobna šele potem, ko bo prišlo do kakih izgredov s strani recimo muslimanov?


OK o hipotetičnih scenarijih ne bi. Kako izboljšat učinkovitost policije je edina pametna debata tu.

Okapi ::

ni nas strah, zakaj bi nas bilo strah?
Ne vem, zakaj vas je strah. Verjetno je več vzrokov - malo zaradi neznanja, malo zaradi vzgoje, malo zaradi nesamozavestnosti, malo zaradi nezadovoljstva s svojim življenjem, malo zaradi zavedenosti ... in različne kombinacije vsega tega in še česa.

O.

arnecan1 ::

Okapi je izjavil:

ni nas strah, zakaj bi nas bilo strah?
Ne vem, zakaj vas je strah. Verjetno je več vzrokov - malo zaradi neznanja, malo zaradi vzgoje, malo zaradi nesamozavestnosti, malo zaradi nezadovoljstva s svojim življenjem, malo zaradi zavedenosti ... in različne kombinacije vsega tega in še česa.

O.

Eno je strah. Drugo je zaskrbljenost. In tretje je upravičena zaskrbljenost. In o tem govorimo tukaj.

A nisi čital, kaj sem napisal o hipotetičnem porastu muslimanov v Angliji? Sicer samo do leta, ampak nadaljevanje v naslednjih letih bo lahko še samo slabše. Ha, čez 100 let ca. 20-30% muslimanov v Angliji? Med mladimi pa še pač večji procent.

Donfilipo jim to privošči, kot kazen za kolonializem. Ampak sedaj se vprašam, kako to da zagovarja multikulti, pa vseeno misli, da bo porast islama v Angliji kazen? Po njegovem naj bi to bil napredek, fundamenti za blagostanje?
««
42 / 43
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Partizan vs. ISUS vs. begunec/migrant (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
547804 (6730) Mavrik

No-go zones (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5911581 (9477) kuglvinkl

Islam v Evropi (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Problemi človeštva
1274230670 (208215) Truga

Glasna muslimanska molitev na fužinah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
47184204 (74671) Gandalfar

Posilstva v Oslu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11017639 (14302) Gandalfar

Več podobnih tem