» »

zakaj ne dela??????

zakaj ne dela??????

eiht ::

instaliral sem apache server na svojem racunalniku, nato perl za cgi skripte, postavil svojo spletno stran namojem racunalniku preko dinamicnega IP-ja, zadevo stestiral, testiral tudi cgi skripte in vse skupaj deluje, kar pomeni, da sem v apacheju in v testni cgi skripti pravilno nastavil path do Perla, do serverja etc....sedaj mi pa ni jasno zakaj ena druga skripta, ki jo nujno rabim noce prepoznati direktorija d:/website/gallery.....v direktoriju gallery so slike, katere se s pomocjo skripte avtomaticno razvrstijo in postavijo v tabelo...
######################################################
# WHAT IS THE ABSOLUTE PATH TO YOUR gallery DIRECTORY?
# the gallery directory can be placed anywhere in your webspace. The name
# of this directory is not used in category titles.
# i.e. /home/sites/yourdomain/gallery (no trailing slash)

$image_directory = '/hosting/mojadomena.com/public_html/gallery';
------------------------------------------------------
tako stvar izgleda, ce je ta direktorij na drugem serverju....in tudi deluje..medtem ko, ce zelim ta direktorij uporabiti iz mojega diska pa ne gre vec in sicer dobim sporocilo
Fatal Error! Searched for a directory at specified location: d:/website/gallery No directory found. Check settings!
aja...skripta se izvaja na placljivem web hostu...a zaradi tega potem ne najde d:/website...kako pa potem pokazem absoutno pot do mojega racunalnika????
  • premaknil: Senitel ()

eiht ::

torej...celotno skripto sem instaliral na svojem personal web serverju in deluje super...tako kot deluje na web hostu, ki ga imam....mogoce se v zgornjem postu nisem dovolj dobro izrazil....se 1x

kako prikaztai absolutni path v skripti, ki se nahaja npr. na Slo-Techovem racunalniku/serverju na moj racunalnik...
skripta zahteva naj napisem pot do dolocenega direktorija, ki se imenuje "gallery"...potrebno je vpisati tudi url do tega direktorija mapak to ni problem, ker uporabljam dynamic ip resolver in je potem pot sledeca: http://####.dyndns.org/gallery...ne znam oz. ne gre mi v glavo, kako bi pa prikazal absolutno pot....a ima kdo kaksno idejo?..ce je to sploh mogoce

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eiht ()

alesrosina ::

jah, absolutne poti ti ne mores pokazati, ce to ni na tvojem racunalniku (oz. tam, kjer se scripta laufa). Saj mora URL zadostovasti, ne ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322250936 (25601) miko22
»

batch fajl iz txt (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
659505 (8166) b3D_950
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23016406 (7945) Gapi
»

Router pod linux-om (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1276167 (4823) pro549
»

Narediti svoj FORUM (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
765373 (4790) bzagozen

Več podobnih tem