» »

Router pod linux-om

Router pod linux-om

1 2
3
»

mile ::

pošiljam 8-)

pro549 ::

mile: ja tisti program uporabljam samo v linuxu tiste (mldonkey & co.) fajle ne pozna kot execute fajl tako bom vidu kako če bo kej pomagalo to, Vsaj upam

pro549 ::

mile: Kaj pa je zdaj to kar si mi poslal? naredil sem gunzip mldonkey.gz pa nič
se mi je naredila samo ena datoteka. Al to bi mogu na kak drug način odpret?

mile ::

Verjetno smkej zajebu.

Dej tist zip razpakeri na svoji mašini in potem to dej na router z WinSCP-jem. Ker se mi res ne da še enkrat pošiljat

pro549 ::

Vidu, poskusu, obupal:D . Vse možne kombinacije sem poskusu. Niti ena ni uspela z zip in gz. Razpakiral na moji mašini in razpakiral na raouterju. Kako čem ti reč znorel bom. Berem how to-je (čeprav rabim slovar pri roki , da prevedem vsako drugo besedo, ker ne štekam kdo ve kaj angleščine čeprav pr mojih letih:D), pa še vedno nič.

pro549 ::

Upam da me ne boš dal na odstrel listo in tudi za druge upam, da me ne bodo dali>:D.

mile ::

Razpakiraš v temp direktorij
Z WinSCP-jem prekopiraš temp direktorij na router
Se povežen na router preko telneta ali SSh-ja
greš v ta direktorij
poženes chmod 777 mldonkey
pozenes ./mldonkey &> /dev/null

in to je to
V katerem koraku so problemi?

pro549 ::

mile: ma kaj ni več execute fajlov? kaj to nič ne vpliva al kako?

mile ::

Atributi datoteke se zbrišejo (zaradi winsov ), zato jih je potrebno ponovno nastavt( ukaz chmod)

pro549 ::

mile: to sem razumel. Samo jst sprašujem kako je kaj v linoxu. Tam je bil menda še mldonkey_gui in tej reči ki so bili še execute načinu. Kaj to nima naobene posledice?

mile ::

ti rabiš samo mldonkey ( to je klient),
mldonkey_gui,mldonkey_gui2 sta pa dva vmesnika za mldonkey ( za X-se seveda)

pro549 ::

HMM mislim da to ne dela.

poglej kaj mi izpiše

./mldonkey
Your system supports 1024 file descriptors
Network Donkey registered
Loading history file ...Network Donkey:server registered
Network Open Napster registered
Network LimeWire registered
Network OpenFT registered
Network Soulseek registered
Network Direct Connect registered
Network Direct Connect disabled
Network Soulseek disabled
Network OpenFT disabled
Network LimeWire disabled
Network Open Napster disabled
Network Donkey:server disabled
Network Donkey enabled
Error loading /home/mldonkey/mldonkey_199/comments.met: Sys_error("/home/mldonkey/mldonkey_199/comments.met: No such file or directory")
Next minute: 0
2 minutes: 0
3 minutes: 0
4 minutes: 0
5 minutes: 0
Connection refused : connect
chat_app_host=localhost chat_app_port=5036
SHARING /home/mldonkey/mldonkey_199/incoming
SHARING /
/lib/modules/2.4.18-18.7.x/build will not be shared (exception stat failedon /lib/modules/2.4.18-18.7.x/build: No such file or directory)

pro549 ::

mile: V čem je zdaj fora pri navadnem mldonkeyju štelat? Mislim pobral sem navadnega dol tisti static verzijo (2.01). Jaz sem naštimal tisti downloads.ini ampak tam ni hotlo ne snemat in ne uploadat. Porte sem odprl vse pa vseeno nič. Pri dovnloads.ini sem si naštimal ip-je od kjer lahko dostopam, username, pass, shared files in nevem še kaj. Al bi mogu še kaj štimat tukaj?

mile ::

Nimam idej zakaj ti zadeva na dela.

pro549 ::

mile: Kaj drugače bi mogu še kaj dodat pri inštalaciji al to je vse kar sem naredil? In se da kje dobit te starejše različice mldonkeya?

mile ::

sm najdu original package 1.99. Po mejlu ti bom poslal naslov mojga ftp-ja. Povej, ko boš presnel, da ga ugasnem.

(*)_(*) ::

ta clarkconnect se obeša?!?!??!?;(( ;(( ;(( ;(( ! verzija 1.1 mi je srala tko da se je net obesu:O po neki cajta pa nism mogu niti pingat routerja .....:'(
u verziji 1.2 pa lahko vsaj pingam router po tem ko se vsa stvar obesi. pa perl mi pobere kar 60% memory ?!??!
pa mam 128rama pa 128 swap fajla ???????? cist bedno nevem kaj naj nardim |O .... freesco ?

pro549 ::

mile: Sem si posnel dol tako da lahko tisto izklopiš. Zdaj pa na delo :D.

mile ::

Joške: Dej ta router vn iz kurilnice. Z CC ni nič narobe. Al tebe jebe hw al pa previsoke temp.

Perl se uporablja za izris tistih grafov. Sam tiste skripte naj bi se laufale na vsakih 10 minut. Verajmem da zna v tisem trenutku precej obremenit router, saj zajame kar nekaj podatkov

pa če laufaš mldonkey-a ne pretiravaj z open connections (mogoče se sam NAT tabela zafila)

Osebno uporabljam CC 1.1 +mlDonkey ze dva meseca, pa mi je tud že skor 3 tedne non-stop laufu. Tko da....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

pro549 ::

mile: Kaj pa ostali kot so direct connect pa to? Kako je s tem kaj to je že vse skupali moraš to prov posebej štelat?

mile ::

Kaj ti dela zdej?

Od ostalih omrežij je uporaben samo overnet. Ostalo je boljše da imaš izkolpljeno.

pro549 ::

nič ne dela to je tisto :)

pro549 ::

Aja a se da zmenit za tisto da vidim sploh kako to deluje?

mile ::

Jutri , OK

pro549 ::

mile: kdaj bova tisto testirala :)

mile ::

Ravnokar sem si namonteral vodno hlajenje :D , sem bil offline cel dan. Lahko za 30 min če maš čas.

pro549 ::

ma poskusmo enkrat jutri raje. BTW s kje si, tak da bi mi mal pršu sm in mi pokazal kako se to naredi:D.

pro549 ::

mile: Kdaj imaš kaj časa?
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23015955 (7494) Gapi
»

eDonkey kralj P2P omrežij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
559491 (7961) Eru
»

Mldonkey problem!

Oddelek: Programska oprema
151648 (1348) Karlos
»

Izdelava Firewall-a iz starega računalnika

Oddelek: Omrežja in internet
341759 (1166) Gapi
»

mldonkey

Oddelek: Omrežja in internet
71265 (1151) shock

Več podobnih tem