» »

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju!

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju!

1
...
3 4
5
»

maticm ::

IP pa je...

maticm ::

nestatičen!

jurre ::

hm, pol si pa lahko nastavis eno domeno zastonj na gajbi in en programcek njihov, ki ga dobis zastonj in ti vedno poslje nov IP, tako da domena dela. Pa potem v putty vpises domeno pa port...

maticm ::

mislim da ga imam že v domeni...matic.pointclark.net

pol je treba samo še ftp vklopit a ne?

maticm ::

Zanima me če je že komu uspelo zinštalirati PRINTER na CLARKCONNECT?

maticm ::

Meni je uspelo:

navosila so na strani:
POVEZAVA

in ta navodila:
NAVODILA

maticm ::

Če se CUPS po restartu ruterja ne pobere napiši:

[root@gateway /]# /etc/init.d/cups restart

Problem je v tem da printer v tem primeru ne dela kar se vidi tudi če se povežeš na http://192.168.1.1:631/



SLIKA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

maticm ::

zakaj dobim ob rebootu ruterja vedno isto:
Ne dela CUPS! Nato zaženem naslednji ukaz in nato deluje BP. Se pa pojavijo tudi mnogi problemidokler ne deluje - razni SEND ERRORJI,...

login as: root
root@192.168.1.1's password:
Last login: Mon Aug 21 17:29:50 2006 from 192.168.1.3
[root@gateway ~]# /etc/init.d/cups restart
Stopping cups: [FAILED]
Starting cups: [ OK ]
[root@gateway ~]# /etc/init.d/cups restart
Stopping cups: [ OK ]
Starting cups: [ OK ]
[root@gateway ~]#

Lincolin ::

Zdravo!
Zanima me ali bi lahko na ClarkConnect naštimal brezžično (wriless) kartico s katero bi dostopal do brezžične routerja oz do dostopne točke?

OmegaBlue ::

Lahko ja, samo se prepričaj da kupiš kartico, ki je podprta.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Lincolin ::

Kje lahko izvem katere kartice so podprte?

Gapi ::

Seatle wirelles seznam in komentarji skratka prebrskaj mal po tej strani pa okol še mal pooglej.

Lincolin ::

Hvala vsem za odgovore.

L.P. Grega

HitriPepe ::

Oj.

Sem si še jaz inštaliral clarkconnecta 4.0. Imam wireless mrežo z 4-mi uporabniki, clarkconnect je pa računalniku, ki služi kot router.
Pri inštalaciji ni bilo nekih problemov, so pa sedaj pri nastavitveh.

Torej problemi, ki so se pojavili zaenkrat:

1.)Omejevanje uploada. Tukaj se pojavi problem pri omejevanju peer to peer programov kot so emule, torrent. Pod Peer to Peer Bandwidth Allocation sem vstavil omejitve za upload vendar ne delujejo.
Še slika nastavitev:


2.)Flexshare. A lahko kdo kaj napiše kako se to uporablja.

3.)FTP: Ne uspe mi nastavit pravice sharanja za uporabnike oziroma ne vem kje bi se to nastavilo. Ftp server mi deluje vendar samo če se prijavim z uporabniškim imenom in geslom, jaz pa bi rad nastavit določene stvari na public. Kolikor sem bral v helpu bi se naj to nastavljajo s flexsharom vendar mi ni jasno kako.

Zanima me še, če pozna kdo kakšen program za router kjer bi omejevanje uploada delovalo dinamično.

Lp
www.STROJI.NET

suselinux2 ::

Da ne bom začenjal nove teme....

Doma imam Clarkconnect 4.0 in na njem bi rad namestil in poganjal Gallery 2.0. Sam gallery sem namesti brez težav, vendar se le te pojavijo, ko mi napiše naslednje:

Gallery must be configured before you can use it.
1. Create an empty file .htaccess and an empty file config.php
2. Create an albums folder for your pictures and movies.
Make sure that both files and the folder are read and writeable for your webserver

Torej, kako naprej?

hvala za pomoč

OrkAA ::

Točno to kar ti piše, ane? :)

Lahko ti pa prevedem če hočeš.

Gapi ::

Bodi pozorn na opzorilo glede logina ozermoma namestitve. Če boš gallery nastavil v http://ip strežnika ti bo pustu da se zlogiraš kot admin samo prek tega naslove in ne pa tudi od drugod.

suselinux2 ::

Torej...

Sem razumel, vendar ne vem kako naprej. sem kar nekaj "poguglav", in sem še vedno pred oviro, kako naprej.

Sem razumel, kaj je potrebno narediti, vendar ne vem, kako naj to naredim (ustvarim mape) in s čim (putty-em?). Katere ukaze v konzoli Putty-a?

domeno sem si pridobil z registracijo sistema (ime.pointclark.net).

Hvala za vsakršno pomoč.

Lp

Gapi ::

da ustvariš datoteko je ukaz touch ime datoteke . Še lažje pa je da daš gor midnight commanderja
apt-get install mc
aja putty-ja rabš za to

Camus ::

Mam CC 4.0, ki bi ga rad mel samo za FTP server. Imam Siolov Sagem kot router s statičnim IP-jem, na njega imam potem priklopljeno mašino s CC, ki ima od Sagema dodeljen statičen IP. Na Sagemu imam odprt port 21, na CC mašini pa imam izbrano Standalone mode - no firewall.
Problem je, da se od zunaj (se pravi, če vpišem FTP in statični IP od Siola) ne morem logirati na FTP server. Na MACu mi Safari javi error code - 43, na Windowsih mi odpre okenček za vpis usernama in passworda, ampak noben ne prime (ne od userjev ne root), Transmit (FTP client za Maca) pa za kakšno desetinko sekunde daje vtis, da je povezan, potem pa se brez javljanje kakšne napake vrne za korak nazaj.

Če se povežem znotraj mreže (se pravi ftp://192.168.2.19) se mi normalno odpre okenček za vpis usernama in passworda in vpišem kateregakoli userja in zadeva dela. Brez problema dela tudi sharing znotraj mreže.

Podobno se je dogajalo v tej temi ljashu ene dve leti pa pol nazaj ampak ni razložu kako (če sploh je) zadevo razrešu.

Če to razrešmo pa še kakšno vprašanje.

Gapi ::

Ker userje uporabljaš ? Tisti ki so na windows mašinah ne delajo kar je jasno. root pa nikol ne bo po deafaultu omogočen da se javlja na ftp. Userja si verjetno naredil na CC boxu in mu dal tudi pravico da se logira? Z to edicijo so mal zaj...b z tistim flexshare.

Gapi ::

Men pa ne gre v račun kako popravt ta ftp da bo lahko anonimus prijava mogoča. Če ma kdo kje kako vrstico iz te proftpd.conf odveč se priporočam

Lith ::

@ GAPI: poskusi pogledat tole: ProFTPD-mini-HOWTO-Authentication

@ dojaja:
pri LINUXu se nastavlja avtomatski zagon programja/ servisov z ukazom CHKCONFIG ali ManPage chkconfig (lahko si še malo pogooglaš)

Upam da bo komu pomagalo

LP
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lith ()

Gapi ::

Živjo
Da malo osvežim to temo se oglašam z enim problemom. Ne vem kako na CC 4.3 inštaliram Joomlo 1.5.- Zatakne se mi ko je potrebno vpisat podatke za ftp Je komu ratal to iz prve al je bilo še kaj potrebno?? Jomla se nahaja na /var/www/virtual/domena. Ftp prijava deluje v explorerju. User joomla je narjen pa še vedno ne gre.

urosh ::

ne rabiš FTPja. Saj maš FTP server ki ti laufa v ozadju. Pa dodaš userja, mu dovoliš FTP ter mu polinkaš recimo direktorij www od tam kjer se pač nahaja njegova stran. Na ta način mu lahko daš več strani - če ima več strani.
Drugače pa tega ftpja še nisem niti probal, tako da ne vem - vem pa, da gre zelo fino brez tega...

Lp

Gapi ::

Pravš da gre fino?? Meni ne!! Sej inštalacija joomle je samo za igranje in učenje. Me pa jezi ker ne znam narest tega kar hočm. Skratka polinkal sem direktorij kjer je poinštalirana joomla v home direktory od joomle user pa mi ne dela. brez ftpja pa stvar noče delat.

Največ se naučim na primerih in pri pomoči step by step.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

urosh ::

Ok. Praviš da joomle ne moreš inštalirat, če ne vklopiš FTPja? Potem pa si še 1x prenesi jooomlo, pa jo še 1x inptalirej. Večkrat preverjeno deluje brez uporabe FTPja.
Kar se pa linkanja tiče, pa jaz linke delam tako, da v home folderju uderja naredim folder recimo wwww potem pa v filemanagerju (v webminu) odprem fajl /etc/fstab v katerem na koncu dodam:
/var/www/virtual/domena.si /home/user/www none rw,bind 0 0

Potem restartam server (ker še mi ni uspelo ugotoviti kateri servis je pravi za to, da bi ga restartal) in potem če se konektaš preko FTPja normalno, potem vidiš folder www in v njem vsebino, ki se drugače nahaja na /var/www/virtual/domena.si.
In to je to. Simpl ko pasulj :D

Probaj še na tak način, pa boš videl, da bo šlo.

Lp

Gapi ::

Za uveljavitev sprememb v fstab ne rabiš restartat nič načeloma.

urosh ::

Hmmm. V bistvu moram, saj se mi drugače ne naredijo hyperlinki. Se pravi user vidi mapo, ki sem jo naredil, ne pa tudi vsebine, ki je drugje...

Lp

Gapi ::

Ker tega ni v novicah in tudi ni potrebe da je v novicah. Od 9 julija naprej je zunaj nova verzija Clarkconnecta Comunety edition.

Nekaj novosti
* Upgrade to CentOS 5.x
* Complete LDAP integration
* Protocol filtering
* Improved bandwidth management
* Mail quarantine
* Improved Windows integration:
o Roaming profiles
o Recycle bin support
o File auditing

Kaj vč o spremembah pa na KLIK

Gapi ::

Ker je tukaj na forumu sigurno nekaj uporabnikov tega softwerja naj povem da clarkconnecta ni več. Je pa sedaj v inkarnaciji na voljo kot ClearOS. Ima vse lastnosti clarkconnecta enterprise/office in je free. Sicer je za neke module potrebno plačati če hočeš da je stvar up to date. To so razni antivirusi, spam blockerji in podobna šara.

Že v clarkconnectu 5.0 so spremenili paket manager iz apt-get v yum.

ClearOS je na osnovi CentOS-a 5.4
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ClarkConnect 3.2 Home Edition - NA POMOČ

Oddelek: Operacijski sistemi
111578 (1415) sash
»

Poskus vdora na FTP?!

Oddelek: Omrežja in internet
71495 (1261) bastadu
»

Mac spoofing v Clarkconnect 3.0

Oddelek: Operacijski sistemi
111845 (1668) Nerdor
»

ClarkConnect problem z mrežo

Oddelek: Operacijski sistemi
61399 (1373) @ljash
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947028 (5411) Azrael

Več podobnih tem