» »

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju!

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju!

1 2 3
4
5

Lincolin ::

Eto podatki poslan pod ZS!
A kako pa potem zapečem na CD?
Navadno s "boot table" funkcijo?
Dej še sporoči koliko časa bo to trajalo!

Hvala, L.P. Grega

Lincolin ::

Danes sem se lotil nalaganja ClarkConnect 2.2 na 150 Mhz, 64 MB-Rama.
Ko mi je CD bootnilo in se pripravilo k namestitvi mi je izpisalo:
You do not have enough RAM to install ClarkConnect Home Edition on this machine.


Kaj bi bilo lahko narobe?
L.P. Grega

OrkAA ::

Sej ti piše.. nimaš dovolj pomnilnika, da bi inštaliral clarkconnect.

maticm ::

men dela na 64 rama normalno!!

Lincolin ::

Sej vem da bi moglo, samo zakaj to napiše. Zdej bom še poskusil cc 2-0

urosh ::

halo.

jaz mam še pa kar naprej težave z dodajanjem direktorijev v FTP server... Mi lahko kdo na čim bolj enostaven način razloži, kje moram kaj dodati napisati, ... Imam CC 3.1 Home. Rad bi pa šeral direktorij /var/www/html/"bilokdo" da ima dostop "bilokdo". Recimo .../igor ima dostop uporabnik igor in tako dalje.

Prosim za čim lažjo in efektivnejšo rešitev - zaradi mene lahko pripopate celotno konfiguracijsko datoteko.

Tnx

Lincolin ::

Jaz bi ti, pa mi ga še installirati ni uspelo :(

maticm ::

evo ti... konec tedna grem na cc3.1 (zdej cc2.2) tko da ti bom kasneje lahko kaj zaupal...


glede direktorijev... a jih lahko dodajaš preko explorerja? oziroma ti javi kakšno napako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

maticm ::

Zanima me če ima še kdo težave s CC (tako2.2 kot 3.1). Javlja mi napako da ima že nekdo v mreži IP 192.168.1.1 če pa izklopim mrežni kabel pri zagonu deluje brezhibno!?

ToniT ::

Preveri IP naslove vseh računalnikov v mreži!

maticm ::

gateway mam naštiman na .1
PC1 = .3
PC2= .2

vse OK...pomoje


Uroš kakšne težave imaš ti z FTP ker men normalno deluje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

urosh ::

dojaja

saj meni tudi. Edino ne vem narihtat, kako kaj dodaš v share. Recimo jaz bi rad dal v share uporabniku urosh mapo /var/www/html/uros uporabniku vlado pa .../vlado itn. Kje se sploh dodajajo mape v share? Je možno šerati tudi iz drugih računalnikov v mreži?

Kako to vse izvesti???

To mi ne dela ;)

matter ::

A je komu uspel usposobit na 3.1 bandwith limitng na ADSL-ju ?
Grem basket pa bom neloke metal

urosh ::

jup. Meni dela. Je šlo čist normalno, kot na bseh prejšnjih. Nastaviš dhcp, userje noter (še ma celo to prednost, da m zraven IPja dodeliš ime - za lažje razločevanje in normalno dodeliš omejitve. Pri meni dela normalno na ADSL 4 Mb.

Lp

matter ::

ČE lahko te prosim da bolj podrobno poveš kje kaj nastaviš in kako, ker meni na 3.1 ne deluje upload limitiranje.
Grem basket pa bom neloke metal

bastadu ::

Matter: Kako imaš nastavljene lokalne IPje? 192.168.1.x ali kaj drugega? Ker mislim da v prejšnjih različicah si moral imeti obvezno 192.168.1.x, da je omejevanje uploada delalo; če si mel npr. 192.168.0.x, ni delovalo...

matter ::

V 2.2 si moral met nujno v rangu 1 (sem tudi sam to pogruntal), sedaj pa mam ravno tko v rangu 1 (192.168.1.1) in ne deluje.
Tko da me zanima kaj je pri vas drugače da dela :).
Celo tko je bilo, da niti download ni delowal, po firewall patchu (cc-firewall-3.1-41.i386.rpm) pa vsaj download omejuje.

Mam pa Siol adsl 4 mbit, za ruterjem pa 10 računalnikov, in sedaj furam 3.0 za večino računalnikov v mreži, in 2.2 za enega ki rabi VPN passthrough, ki pa ga 3.0 ne podpira. (3.1 ga, ampak neomejuje uploada, zato mi to neomejevanje res moti)
Grem basket pa bom neloke metal

urosh ::

halo.

Jaz sem naredil sledeče.

V network > DHCP nastaviš kakor hočeš (jaz mam 192.168.2.1 DHCP od 200 do 222). Ko se ti kateri user prijavi, se ti izpiše njegovo ime računalnika in njegov avtomatično določen IP, ter MAC adresa userja v oknu "activeLeases". Ko zraven njega pritisneš "add" ti ga prenese navzgor v okno "Static Leases", kjer mu tudi lahko določiš statičen ip. Če mu ne dodeliš statičnega IPja se mu le-ta spreminja, zato ti priporočam, da jih dodaš.

V bandwidth pa normalno (ponovno) vpišeš nickname, IP ter omejitve. Meni tak dela čist nomalno. Sicer sam downoada ne spreminjam, le upload omejujem. In to mi dela čist normalno. Sem pravkar preizkusil omejitve in mi delajo čist normalno - tako kot sem jih nastavil. Imam naložene vse dodatke in vse, kar se najde v "services" tako "Software Install", kot tudi "software updates". Nisem opazil nobenih problemov...

Prav tako mam router, za njim pa 10 računalnikov, pa mi dela vse ok... Je pa res, da mam CC inštaliran na celeronu 2.4 in 512 rama... (se mi je slučajno pokatal okrog, ne... ;) )

KAKO PA NAJ DAM KAJ ŠERAT V FTP??? tega mi še pa kar nihče ni povedo :(

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

bastadu ::

urosh: Glede na to, da furaš CC na malo močnejši mašini kot večina drugih, me zanima kako dolgo traja, da na primer odpreš določen port, ali pa spremeniš hitrost omejitve? Zanima me približen čas od pritiska za potrditev vnosa določenih podatkov pa do uveljavitve sprememb oz. do naložitve osvežene strani... Hvala!

Gapi ::

bastadu: na celeronu 1k Mhz 786 MB rama približno 10s Mam pa tud par mašin tuki gor ki zelo pridno požirajo bandwidith. Tako sam CC je kr hitr kar se tega tiče.

urosh: men nikol ne rata v prvo da bi mašina dobila svoj statičen IP čeprav restartam service in na mašini dam ipconfig /release ipconfig /renew tako da to ne dela glih tako tekoče kot ti praviš.

rad bi pa za pokušino dobil tapravo verzijo ne home edition da vidm kako na njej zgleda bandwidith shaping. Tako da se priporočam za kak primerek zadnje verzije. Vem da to ni legalno a beseda ni konj.

bastadu ::

Uf, sem misli da je hitreje... ker meni na P120MHz traja mogoče kakšno sekundo več kot tebi...:\

Gapi ::

urosh: ugotovil sem kaj je moj problem. En sosed je mel mal nevzgojeno mašino ki ni bla na dhcp in je bla ravno na tem IP-ju ki sem ga jest želel dodeliti.

Lincolin ::

Ali bi se mogoče dalo, da bi hkratoma poganjal Linux ter Windowse?

Gapi ::

Lincoln: Poglej si programček vmware. Na računalniku lahko poganjaš tok sistemov kot ti dovoljuje tvoj hardware.

Lincolin ::

Naenkrat?

Kami ::

Da al pa qemu - freeware

Lincolin ::

Koliko je pa potrebno imeti ramov?

Kami ::

Čim več tem boljše, priporočam 1 gb

Lincolin ::

Ha Ha imam 512MB je dovolj?

random ::

Ce hoces poleg Windowsov imeti se Linux recimo na vmware, je 512 povsem dovolj za delovanje. Seveda pa vec rama pomeni hitrejse nalaganje, ker bo vec podatkov shranjenih v samem ramu. Glede na to da se bos samo "igral" zaenkrat, je 512mb dovolj, ce pa bos imel kasneje vecje zelje/potrebe, bos pa ze sam presodil. ;)

Jst ::

A komu dela bandwidth manager na portu, ki je forwardan?

urosh ::

alo

Meni sigurno ne traja 10 sec. Kvečjenu 2-4. Bom pa zmeril in povedal.

FTP še kar nisem dobil razlage ;)

Zanima pa me še nekaj. In siocer ta Webserver ponuja "virtualhosts" a je help zelo zelo skop. Pa me zanima, kako naj prepričam mašin, da bi mi ob iskanju domene www.bilokera.com odprl to stran, ob vnosu www.bilokeradruga.com pa ono drugo. Nekak mi zadeva ne deluje najbolje. Zmeraj mi odpre ono, ki je v /var/home ne pa one ki se nahaja v /var/www/virtual/www.bilokera.com... Kako naj izvedem to zadevo?

tnx

Kami ::

O virtual hostih za apache pa je res dosti dokumentacije, drugače pa se mi ne da razlagat zaj ti bom kr kopiral kak mam jaz pa pač malo urediš, pa je to to :)

NameVirtualHost *:8000

<VirtualHost *:8000>
ServerName 213.161.23.208
DocumentRoot /usr/local/www/data/
</VirtualHost>

<VirtualHost *:8000>
ServerName kamiserv.biz
DocumentRoot /usr/local/www/data/
</VirtualHost>

<VirtualHost *:8000>
ServerName web.2-br.com
DocumentRoot /usr/local/www/data/1br
</VirtualHost>
....

urosh ::

in to spremenim kje že? v kerem nastavitvenem fajlu?

Mama 2 virtual hosta ki sta oba v /virtual/1 in /virtual2

To pa nastavim v default server ali virtual ali...


smrk smrk

Kami ::

Fedora, ubuntu .. ti ponavadi v glavnem confu apache2.conf/httpd.conf includaje posebne datoteke za vhoste, da je bol pregledno in zaradi nič drugega zato dodaj pač virtual hoste tja al pa kr dodaj v glavni conf fajl od apache, je vseeno.

urosh ::

Halo.

No evo to mam zej napisano po zgornjem zgledu. Dela pa seveda še kar ne...

VirtualHost *:8000>
ServerName 193.77.83.56
DocumentRoot /usr/local/www/data/
VirtualHost>

VirtualHost *:8000>
ServerName jausovec.com
DocumentRoot /var/www/virtual/jausovec.com
VirtualHost>

VirtualHost *:8000>
ServerName je-nor.com
DocumentRoot /var/www/virtual/je-nor.com
VirtualHost>

Include conf.d/*.vhost

Če moram prej kje kaj izklopiti ali kaj??? To sem na koncu samo dopisal in jih tudi vidim... DELA PA NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!

Počasi že več ne vem, kaj naj delam...

Aja, pa pri zadnjih vrstah sem zaj tu vun briso, ker drugače mi ni hoto dovolit, da bi vstavo text.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

urosh ::

halo.

Spet jaz.

Mam eno vprašanje. In sicer mi virtual server še kar ne dela. Zanima me pa, zakaj mi takoj za tem, ko vpišem recimo domeno www.jausovec.com, talkoj ko pride gor, spremeni v IP naslov? Ker sem gledal na enem drugem, ki sem ga postavil za frenda, da mu dela čist normalno in mu ne spremeni v IP. Mogoče pa je kje tu finta, da mi zadeva ne špila???

Prosim za pomoč, ker to mi gre ful na živce in bi zato na vsak način rad vedel, kako to pošlihtati.

Tnx

Lincolin ::

Sicer nevem kako bi lahko rešil tvoj problem.
Vem ko sem nalagal CC 2.1 sem imel že od začetke kar precej težav a je šlo.
Sedaj nam kolega s foruma piše kako posodobiti Debian-a za server, sprejem podatkov z vremenske postaje, grafično okolje ...
Sicer nad Clkarkom sem obupal moram pa reči da ni slab.
Sicer če ti bo vse dol padlo poskusi z Debianom.

bastadu ::

Mene pa zanima, če ima kdo mogoče informacijo, če CC2.1 pospira PPPoE dostop, torej da bi lahko razdelil ADSL internet... Namreč o tej verziji nič več pametnega ne najdem ker je že kar stara...

bastadu ::

Ok, sem uspel ugotoviti, da bi ta verzija naj podpirala PPPoE protokol... Sedaj me zanima (namreč imam eno staro kišto, kjer je že nameščen CC2.1, kjer je tekel kabelski modem), če se da spremeniti ta 'Ethernet' dostop v 'PPPoE' brez ponovne inštalacije? Kako?

urosh ::

alo.

za 2.2 ne vem, predidevam pa da se da, ja. Kot pri ve ostalih. Prijaviš se nanj (direkt na mašini) in maš tam možnost spreminjanja povezave.
Prav takio gre tudi preko dashborda (vsaj pri 3.0 +).

Upam, da sem kaj pomagal...

bastadu ::

Na eni drugi mašini imam tudi CC3.2 in v dashboardu ne najdem nobenih možnosti nastavljanja, razen System Time, Language in pa Number of Users... Bom pa poskusil spremeniti vrsto povezave direktno na CC2.1 mašini, sam moram najprej dobiti eno staro tipkovnico, ki ima še tavelik okrogel konektor...

Jst ::

Prijavi se prek ssh. Ter napisi "setup".

bastadu ::

Jst: Tukaj se ne da nastavljati tega oz. nisem uspel najti... Da se spremeniti samo IPje in še nekatere stvari ki pa s tem nimajo veze...

bastadu ::

Evo sem našel zadevo, in sicer je treba v webconfig-u iti pod 'IP Settings' in potem tam dati 'Edit' na posamezno povezavo... In sedaj ne rabim tipkovnice:)

Jst ::

Uh, potem sem pa mogoce pri SmoothWall tole opazil...

maticm ::

Kako dostopati prek puttya do mojega ruterja od drugod (recimo iz službe)?

jurre ::

odpres morat port 21 na strezniku, ker se rabi za ssh

maticm ::

kaj pa url ki jo nastaviš na puttyu?

jurre ::

kaksen url? Ti samo odpri doma port, pa v sluzbi odpri putty, pa vpisi tvoj ip, pa oznaci ssh.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ClarkConnect 3.2 Home Edition - NA POMOČ

Oddelek: Operacijski sistemi
111574 (1411) sash
»

Poskus vdora na FTP?!

Oddelek: Omrežja in internet
71489 (1255) bastadu
»

Mac spoofing v Clarkconnect 3.0

Oddelek: Operacijski sistemi
111843 (1666) Nerdor
»

ClarkConnect problem z mrežo

Oddelek: Operacijski sistemi
61394 (1368) @ljash
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947015 (5398) Azrael

Več podobnih tem