» »

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL

««
7 / 7
»
»»

techfreak :) ::

Na routerju izklopi administracijsko stran za zunanje uporabnike. Pa potem 80 port odpri do strežnika.

jeryslo ::

Port 80 sem že odprl, protocol mora biti TCP, ne? Nikjer pa ne najdem izklop administracijske strani za zunanje uporabnike?

jeryslo ::

Ok imam novo vprašanje:

V appache-ju sem omogočil rewrite_module, da sem lahko preusmeril iz prejšnje stare domene na novo. V dcument-root sem ustvaril datoteko .htaccess ter notri zapisal:

Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^stara-domena.dyndns.biz$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.nova-domena.net/$1 [R=301,L]

Pravilno preusmerja iz stare domene na novo, edino kar mi pa nikakor ne uspe pa je preusmeriti iz stara-domena.dyndns.biz/opis.html na http://www.nova-domena.net/. Namreč če grem na stara-domena.dyndns.biz/opis.html me vrže na http://www.nova-domena.net/opis.html. Torej zamenja domeno, toda zraven še vseeno da opis.html. Poskušal sem se igrati z regular expressions, toda mi ne uspe.

FitnessBoy ::

vidim da si eni radi zakomplicirate življenje. :)

Če ni ovira ali zadeva eče na windows okolju potem predlagam Web Platform Installer ki poskrbi za celovito okolje, postavitev in konfiguracijo iis (tudi za php) in priskrbi za starter kite (asp.net, php,...).

Link za test: http://microsoft.com/web
Blog: http://msblogs.si/author/OliverZ.aspx

5er--> ::

^^^Vidim, da je nekdo falil temo.
PS: In kaj dobiš z zgornjim installerjem? Spletni strežnik, ki ga lahko uporabljaš ti in še par prijateljev, pol pa "škripne" (googlaj: Win7 IIS Concurrent Connection Limits).
Nato se odločiš, da bi rad stran uporabljal še kdo in že rabiš tole, ki stane nekaj takega.

svejk ::

no sam 5er za test je tole ziher čisto ok ;)

5er--> ::

Za test (in tudi produkcijo) imaš tudi tukaj lepe installerje.

System ::

Kakšna dobra knjiga za PHP?

gnomee ::

System je izjavil:

Kakšna dobra knjiga za PHP?


Poglej na BookDepository.co.uk

emmentaler ::

Zdravo! Nekaj mi povejte.....Nekaj moram naredit v phpju za šolo in sem dobil koda za htm in kodo za php....Stvar dela na šolskem kompu, tu doma pač ne no....
Postavil sem Apche server, ki deluje.....V confing sem spremenil DocumentRoot na c:emmentaler.....
Oba fila, test.html in test.php sem dal v mapo C:emmentaler....
Zdaj da bo bo to delalo, moram preko lokalne strežnika dostopat do html datoteke, in ne preko datotečnega sistema....
Tu pa ne vem dalje.....
V test.html imam napisano
<form action="/test.php" method="POST">

preko brskalnika pa posjušam dostopat
http://localhost/emmentaler/test.html...
seveda ne dela...
kako naj to porihtam da bo stvar delala?

Tody ::

Prvo bi bilo fajn če pogledaš da imaš PHP modul sploh inštaliran php ni samoumneven.

Drugo je pa tvoj local host samo localhost brez emmentaler

Tretjo če php ne vsebuje HTML elementov se v brskalniku ne bo videlo čisto nič

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

emmentaler ::

Ok...hvala...PHP ni bil inštaliran...tak, zdaj po 5h je*anja z namestzivijo PHP5.3 pa dela.....PHP5.3.9 pa nikakor nisem mogel usposobit...

Matthaios ::

Ne vem če vprašanje glih sodi sem, je pa najbližja tema. Imam spletno stran ki uporablja mod_rewrite. Takrat ko sem to delal je bilo najlažje rešit določene težave s slikami, css in js skriptami tko da sem link podal glede na koren npr. /css/index.css. Zdaj stran mal prenavljam in sem si jo skopiral na lokalni strežnik (wampp). Problem je da zdaj vse te fajle išče v localhost/css/index.css namesto v localhost/spletnastran/css/index.css. Kako lahko rešim ta problem brez da spreminjam linke.

KaiSmith ::

Na pomoč! Ne najdem php5ts.dll in php5apache2.dll!

youPlonker ::

Hello! Pozna kdo/ali obstaja nek dober kompleten php+mysql login sistem? Poskušal sem z HUGE, vendar mu primanjkuje dokumentacije in ga ne znam uporabljat. Neko osnovno in zastarelo rešitev za avtentikacijo in registracijo že imam (okoli 1000 vrstic phpja), rad pa bi uporabljal kaj sodobnejšega in bolj varnega.

Ali se je za takšno rešitev nujno potrebno dotakniti kakšnega frameworka (ne znam nobenega), ali gre tudi z vanilla phpjem? Vsakršna pomoč dobrodošla :)

LP

Tody ::

d0rK ::

Živjo, čisto na hitro. Kakšen je te dni najboljši način postavitve testnega okolja za izdelavo dinamične spletne strani? Nek XAMPP? Kakšna virtalizacija?


Nekomu želim nekaj postaviti za darilo. Daleč od eksperta, sploh pri dinamičnih straneh, ampak znam vsega boga skupaj sešraufati. Samo potrebujem delavnico in pridem čez z dovolj testiranja in obračanja.

Netrunner ::

Potrebuješ lokalni spoletni server kot je XAMPP katerega si omenil ali ostale alternative.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

jaka89 ::

Za testna okolja so najboljša orodja kot sta Vagrant in Docker.

miko22 ::

Malo oživim temo:)
Mam težavo.
Uporabil sem na appserv za php in sql. Strani in baze so narejeni ter online.
Zdaj nekaj spreminjam ter sem prenesel vse na localhost.
Povezava z bazo ne deluje, vsaj ne na tiste userje, ki sem jih kreiral v bazi. Celo sem dal enake pravice kot ima root(torej vse).
Če uporabim dostop do tabel root in geslo, pa dela.

$servername = "localhost";
$username = "root";
$password = "password";
// Create connection
$conn = mysqli_connect($servername, $username, $password);


Se mi zdi glupo, da pol devam userje v connect, če ne gre drugo kot roo.

Aja, če uporabim pa xamp, pa dela iz prve.
Ne vem kaj je s tem appserv. Me pa res firbec mantra, kaj so v tem programu spremenili(verjetno moram jaz) da bo delalo. Mogoče kdo ve?

acookook ::

Čist nasvet za produkcijo. Ne hardcodiraj gesla v php datoteke. Raje si poglej kako ima to urejeno node.js s dotenv pluginom. Verjetno ima php tudi kaj takega.
.

miko22 ::

Pa sploh nisem nič delal. Ne vem niti kaj naj spremenim.

miko22 ::

Evo našel.
plugin v phpmyadminu pod dodanimi mojimi userji sem moral nastaviti na mysql_native_password

mater, sem se namučil. Mogoče bo keremu kdaj pomagalo :)
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apache - localhost JA, IP naslov NE

Oddelek: Omrežja in internet
182592 (2451) ManDriver
»

problem z phpjem

Oddelek: Izdelava spletišč
303984 (3397) snow
»

PHP ne dela

Oddelek: Izdelava spletišč
162149 (1904) fx
»

Apache server + CPG - kako nainstalirati?

Oddelek: Izdelava spletišč
91503 (1435) PhotoBlaz
»

Apache1.3 in PHP4

Oddelek: Izdelava spletišč
51460 (1396) SFfreak

Več podobnih tem