» »

Narediti svoj FORUM

Narediti svoj FORUM

«
1
2

capitanoss ::

Kdo se ukvarja s tem naj mi pove kako si ga naredim za svojo stran ???;)

darh ::

hmmm.. nasvet.. če še pojma nimaš, kako bi ga naredu, uporabi kakega, ki je že narjen...
Excuses are useless! Results are priceless!

Elemen_T ::

Evo...tole bo zate:
http://cgi.resourceindex.com/Remotely_H...

Remotly hosted sine >:D

Seadoo ::

Jaz sem naredu en tak forum, vse kar potrebujes je ena baza podatkov (recimo MySQL), web server (recimo Apache) in malo programiranja. Enostavno vse userje, forume, poste... zmeces v bazo, sprogramiras dodajanje, prikazovanje in ostale lepotne zadeve in stvar dela...
Out of my mind. Back in five minutes.

whatson ::

capitanoss ::

Po tem kaj ste odgovorili zgleda težko !

A bi mi kdo naredil tak forum kot je na SLO_TECH ?
Za plačilo se zmenimo !

:D

Dalmatinc ::

Men se zdi forum težko naredit;(

whatson ::

huh.. če si total beginer si naredi en forum k je že pripravljen...
pol če maš server ki ma Perl si omisli nek ultraboard... ali ikonboard... ali podobno.. navodila ti pišejo v readme fileju... zadeva ni težka sploh:\
če maš server ki ma mysql bazo, in pa če maš premnogo časa ... pa se loti zadeve v phpju... jedro foruma ni težko v nardit... ostale "malenkosti" je pa pol težje nardit:D

Tr0n ::

capitanoss ::

oK SKOPIRAL BOM OD NEKOGA FORUM !

KAJ PA ZDAJ ( KORAK ZA KORAKOM ) KER NIČ O TEM NE VEM !:\

darh ::

a si ti mal navajen da ti use u naročje pade al kaj ?

stoprocentn sem da je zraven foruma obsežen HOW-TO, tko da nebi smel met težav....

(xbajt spet benti...>:D)
Excuses are useless! Results are priceless!

whatson ::

capitanoss: hehe... ni tako lahko kot zgleda... kopirati forum namreč... :))))))) si že kdaj slišal za php in cgi?:D

capitanoss ::

ja !

daj mi kdo naredi en brezvezen fourm bom ga prenovil to vem !:))

Elemen_T ::

capitanoss: Jaz (in verjetno še ogromno drugih) se je programiranja v Perlu naučilo samih...ok ali pa vsaj namestitve že narejenih programčkov...tudi ti se z malo volje lahko!

Pojdi na stran

http://cgi.resourceindex.com/



in malo poklikaj in preberi. VSE, čisto VSE (step by step kot ti praviš) piše v tutorialih downloadanih skript.

Ko boš instaliral ene par skript...se loti knjig in si potem izgradi svoj forum...garantiram ti da ti ga nihče ne bo prinesel na krožniku...no vsaj takega kot je slotechov ne :D

ps: za začetek: http://www.aaunique.com/cgi/cgi_faq.sht...

darh ::

en takle tekst bi mogbu bit tkole za welcome postavlen, ko vstopš na tale oddelek... heh
Excuses are useless! Results are priceless!

capitanoss ::

oK USPELO MI JE FORUM SI LAHKO OGLEDATE NA hTTP://MAR_KO.TRIPOD.COM

SPODAJ IZBERITE FORUM ! sAJ NI SLAB !8-)

Elemen_T ::

Jah forum je remotly hosted - nič posebnega. 3 Bannerje ti zdaj že gor dajo...sucks.;((

whatson ::

huh... res bi se lahko mal boljše potrudo... ker ta forum je res zanič... saj... nekje moreš začet... >:D

poweroff ::

Prva (OK, druga) stvar ki sem jo programiral v perlu je forum... poglej si ga na http://www.ljudmila.org/matej/team

Nič posebnega, za sabo sploh nima kakšne posebne baze, administracija userjev ni narejena... skratka - gre bolj za sistem novic, ki jih lahko komentiraš.

Če češ ti zadevo dam in jo potem sam nadgrajuješ... pošlji mi mail.

lordgreg ::

če bi rad forum, ti ga lahko naredim.. ni problema..
ogledaš si ga lahko na naslovu v mojem podpisu..

lahko pa naredim kakršnegakoli po tvoji želji.. kaj praviš?

naredim ti obliko po tvoji želji z uporabo phpja in mysql baz.. veliko brezplačnjih gostiteljev tudi v največ primerih tudi to podpira.. email? spodaj..

cena? primerna

teac ::

Capitanoss: ker si na f2s strežniku, bi si lahko omislil kakšen phpbb forum, ker ti strežnik podpira php pa cgi in MySQL. Saj ni tako težko te baze naredit.
Drugače pa bi tvojemu forumu lahko dal lepšo grafično podobo, pa še v detajle se malo spusti!!
LP:D

teac ::

Aha, pol pa me še zanima, a je slo-tech forum (kdo ga je pač naredil- mislim da luni) uporabil že kake vnaprej napisane cgi, php....skripte al kaj? Misilm, če je začel na nuli, torej brez kakršne koli pomoči (tukaj mislim kakih drugih skript), potem bi lahko začel prodajat licenco za ta forum(mislim za to obliko foruma in za njege funkcije in vse ostalo (pa da nebo kdo mislil, da resno mislim!!!).
LP:D

Elemen_T ::

Zdi se mi da je slotechov forum ena velika mešanica nekaj že narejenih forumov. Ima elemente vBulletin (PHP) in nekaj elementov Yabba (CGI)...

tejo ::

Tudi jaz delam forum, ampak rabim kakšnega že skoraj narejenega. Imam sicer Jabb ampak začuda ne dela popolnoma nič. Če lahko kdo najde kakšen forum podoben omenjenemu, bom zelo vesel.

teac ::

Yabb je cgi forum. Kaj pa je tako težkega za nardit tukaj. Vse kar moraš je, da uploadaš fajle, tako kot maš napisano v helpu.
Drugače pa je Yabb kul forum. Sem ga pred nekaj časa hotel postavit na stran, pa sem se pol odločil za Bulletin Board (ti ga priporočam).
LP :D

tejo ::

A to je problem? Jaz pa sem neka čuda delal na trdem disku. Datoteko setting.pl sem že uredil. ampak muči me tisti template.html, ker v njim razen naslova foruma, glavnega okna in kupov črnine ni nič drugega.

teac ::

Mislim, da drugega ni. Pri uploadanju pa pazi, kateri prenos podatkov uporabljaš (ASCII, Binary) in seveda CHMOD (vsem mapam razen zadnji (te mape moreš naredit v direktoriju cgi-bin), non cgi fajle pa v mapo na root direktoriju), določi CHMOD na 777, za fajle pa maš napisano v helpu. Če še kaj ne boš vedel, pa vprašaj!

LP:D
Aja, še to. Poglej če tvoj strežnik podpira cgi, da se neboš brezveze mučo. :D

tejo ::

A je pri uploadanju na Tripod-u kaj posebnega za nastaviti?

teac ::

TRIPOD ne podpira cgi (kolko jaz vem)!!!!!!

tejo ::

Nimam pojama! Ko sem se prijavil, je bila v mojem spletne prostoru mapa cgi-bin. Če je ta mapa notri, potem Tripod gotovo to podpira. Po moje je oni nebi za brezzveze tja notri postavili.

teac ::

Tripod ne podpira cgi skript. Če ne verjameš, pa poglej na njihovo stran. Sicer piše, da podpirajo cgi skripte vendar na drugem principu. Saj sem jaz probal forum tudi na njihov strežni postavit, pa ni šlo!
Če pa ti bo že uspelo, pa ne podpirajo spreminjaja permissiona,kar pomeni, da ti forum NE BO delal.
Priporoča ti strežnik F2S. Če ne druga si vsaj forum postavi na tem strežniku, pa ga magari pol linkaš na tripod!!!:D

tejo ::

Če je F2S zastonj, se bom pa takoj tja preselil!

tejo ::

Se že prijavljam. Kaj naj tukaj izberem ---> Would you like to enable Front page extentions for this webspace? Da ali Ne?

teac ::

Pametna odločitev. F2S je res kul server, čeprav ma nekatere črve, smo OK! Pa še cgi, php, MySQL, Front page 2000 extension.....podpira!!!
LP:D

teac ::

Hja, če boš stran delal z Front pageom--> yes, če ne pa no.

tejo ::

Za tisto zgoraj. No, kaj naj izberem?

teac ::

Sem ti že zgoraj napisal. Če boš stran delal z Front pageom-->yes, če ne pa -->no!

tejo ::

Kako se pa na F2s uploada?

teac ::

Preko ftp klienta (CuteFTP,.....). Uporabi CuteFTP.
LP:D

tejo ::

Kaj naj izberem v meniju "toolbox"? A MySQL ali pa PostgreSQL?


BTW :Si ga bom naložil. Če pa bomn potem imel še kakšno vprašanje, bom pa danes okrog 8h zvečer vprašal.

tejo ::

Še vedno me zanima odgovor na prejšnje vprašanje?

abcde7 ::

Jest znam sam home-page nardit, pa še to slab... :D
Ejga tejo, tvoj ime se je pa največkrat pojavlov kle...8-O

tejo ::

Hojla RoBo!

Tebe pa danes nisem pričakoval na forumu! A mogoče ti veš odgovor na vprašanje kakšne 3 sporočila zgoraj?

abcde7 ::

Stari nč ne vem, a s tiste telebajske-killerje dobu???:\:D

blue96 ::

kdo ma telebajske, kdo ma telebajske??? kupim pajacke.

p.s.: just joke, ampak zanč, pred 3 tedni sem v londonu videl telebajski igro. tud na internetu je neki podobnga, 1 mb šara, ampak, raje vozim, npr. f1, rally, in tako, telebajske bom pa pri 72 letih nabijal...:\:D
.

teac ::

Ti kr MySQL daj! To bo kul!!!
LP:D

tejo ::

Kje na strežniku F2s se nahaj Perl. Nujno rabim ta podatek, ker delam forum.

whatson ::

tejo_no1:
/usr/bin/perl
kot ponavadi:)

tejo ::

V navodilih od foruma piše, da moram vsaki datoteki določit neki chmod. Kako to naredim?

lordgreg ::

preko FTP programa ti je zadeo najlažje naredit.. chmod pomeni atribute določenega fajla, da recimo ne bi mogli vsi videt določenega fajla, ga nastaviš tako, da ga bo lahko videl samo admin...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Drugi najboljši?

Oddelek: Omrežja in internet
61315 (1223) Vrocipes
»

Najboljši free web hosting???

Oddelek: Omrežja in internet
162774 (2472) dux

Konkurenca slo-techa? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
26612409 (9079) Elemen_T
»

PHP & MySQL Server

Oddelek: Omrežja in internet
211186 (989) glavic
»

Zastonj forum

Oddelek: Omrežja in internet
252078 (1798) tejo

Več podobnih tem