» »

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju!

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju!

1 2
3
4 5

maticm ::

hvala (upam da dela)!

Zdej me pa še ena druga stvar zanima in sicer v command line mi napiše vedno known_hosts.txt error...

Enak problem je mel nekaj postov više še en uporabnik slotecha. potem je dostopal prek Putty-a in mu je delalo.(kako delat s to stvarjo katero verzijo downloadat)

matter ::

mal več info podaj.
Verzija, točno kaj napiše ...
Grem basket pa bom neloke metal

maticm ::

verzija home 2.2
takole se mi vedno zgodi:

=>okno:
do you want to accept the certificate from the web site "gateway clarkconnect.lan" for the purpose of exchanging encrypted information

Publisher Aothenticy can not be verified

OK/CANCEL

nato dam OK

=>Hostname mismatch
the hostname in the server security certificate does not match the name of the server...

OK

=>potem napiše običajno

SSH/server alias: 192.168.1.1
dam ENTER
connected to server running ssh-1.99-openssh_3.5pl
192.168.1.1 login:


do sem OK potem pa karkoli vpišem napiše:

found preinstalled "known_hosts" file

error connecting to 192.168.1.1, reason:
=>corrupt public keys file: ne smem napisat resource v oklepajih /defaults/known_hosts.txt

Gapi ::

dojaja a ti to prek web umesnika dostopaš al prek putty-ja oz prek drugega ssh klienta. Ker men web umesnik nekak ni hotel delat tako da sem moral it prek putty-ja.
No person is rich enough,to buy back his past.

Lith ::

men putty dela čist OK, drugih stvari sploh nisem sprobaval !





Thanks to ImageShack for [URL=http://www.imageshack.us]Free Image Hosting[/URL]
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

maticm ::

tako je prek weba mi ne dela...Prek Puttya pa neverjetno deluje brez problema :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

maticm ::

nov problemček...od nevem kdaj mi za ogled mape home zahteva geslo, ki ga seveda po 16kratnem ugibanju še vedno nisem uganil (sem pa kao guest čeprav nimam nobenega userja guest)

Gapi ::

dojaja : a si kej spreminjal userje v windowsih? Lahko je tuki problem lahko si pa kej v sambi narobe nastavu in te to mal zajebava. Priporočam pa nadgradnjo na 3.0. Firewal lahko malo bolj natančno nastaviš. Ma kernel 2.6.9 in iptables.
No person is rich enough,to buy back his past.

maticm ::

je že ok in dela(problem z userji)!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

maticm ::

še vedno mi ne dela http (gallery) in ftp kljub odprtim portom! Kakšen predlog?

Ali je mogoče treba kaj v Network Settings posebej nastavit?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

sash ::

si zagnal uastrezne servise (storitve)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

maticm ::

Je mogoče že kdo postavil mailserver?

maticm ::

Še eno vprašanje glede intrusion detection na Clarkconnect home 2.2

imam takole poročilo:

Priority Signature (click for sig info) # Alerts # Sources # Dests Detail link
N/A (snort_decoder) WARNING: TCP Header length exceeds packet length! 3 3 2 Summary
N/A (snort_decoder): Truncated Tcp Options 3 2 2 Summary
N/A (snort_decoder) WARNING: TCP Data Offset is less than 5! 4 4 3 Summary
N/A (snort_decoder): Tcp Options found with bad lengths 5 3 3 Summary
N/A (spp_stream4) STEALTH ACTIVITY (FIN scan) detection 10 4 2 Summary
N/A (spp_stream4) STEALTH ACTIVITY (unknown) detection 272 4 7 Summary
3 ICMP Destination Unreachable (Communication with Destination Host is Administratively Prohibited) : [sid] 8 2 2 Summary
3 ICMP Destination Unreachable (Communication Administratively Prohibited) : [sid] 118 33 11 Summary

Ali je slučajno kaj "sumljivega"?

urosh ::

halo.

zaj mam pa še jaz eno vprašanje na teno CCH 3.0. In sicer a je možno, da FTP šeraš nekaj iz druge mašine? Se pravi, da bi mi ftp laufal na CCju, če bi se pa logiral nanj, bi pa v bistvu videl direktorije, ki bi bili šerani v omrežju? Nadalje mi nekak ne uspe spremenit html strani - te original ne morem zbrisati, da bi dal gor svojo. Ta dva problema bi rad rešil, pa mi nekak že cel dan ne uspeva...

Prosim, če mi lahko kdo pomaga.

Lp

wind ::

Z smbmount lahko mountas direktorije, da so vidni kot cisto navadni direktoriji na računalniku in potem, do njih dostopaš preko ftpja.
w

urosh ::

halo.

nekak ne kužim najbolj, kak bi to naredil... Recimo da sem bolj Windows user - se pravi "malo" razvajen :D

Lahko prosim za natančnejšo razlago?:8)

matter ::

mogoče pa ti rabiš vpn ki deluje na cc3.0
Grem basket pa bom neloke metal

urosh ::

halo.

V bisrtu sem mel prej zadevo pošlihtano tak. CC 2.2 iz njega porti fw na mašino, na kateri so bli winsi in se je šlo preko remota. Na njej je bil FTP, HTML, ter EMAIL server. Zaj pa sem naložil CC 3.0 in se mi zdi, da ma to že sam po sebi vse lepo poešlihtano, zato bi sedaj jaz mel vse to na njem - direkt. In sicer pridem do problema, ker nimam ravno nekega velikega diska v mašini in zato nebi nekaj dosti fajlov dajal na njega, bi pa rad, da ostane šerano in dosegljivo preko FTP kar vse to, kar je bilo prej. Prej sem mel Serv-U, ki ma to super rešeno, tudi deljenje na FTP iz ostalih mašin v omrežju. In to bi imel isto. Da FTP v bistvu laufa na CCju, deli pa "linke" do ostalih mašin. Ker mam en kup filmov, pa programov, pa ... In to bi blo lepo, da bi se rešilo na tak enostaven način. Vendar kako to narediti??? Da bi mel skupino, v kateri bi bili več ali manj vsi userji in bi meli vse lepo pošerano pa je to to. Kako pa to izvesti, pa nebi vedel. Tu bi prosil za pomoč. Sem gledal na Clarkovi strani, pa če hočem podrobnejšo pomoč, mi pravi da se naj logiram, potem mi pa napiše, da tak user ne obstaja... mislim...
Nadalje me zanima, kak določati omejitve hitrosti za te FTP userje, da mi nebi ravno do konca zasedli linije - da delajo toliko, kolikor pač gre, brez da bi meni zaradi njih šepal internet.

Prosim za pomoč. Z malo bolj podrobnimi navodili :D

tnx

wind ::

smbclient -L \\[ime racunalnika]
dobiš seznam direktorijev ki so v skupni rabi na tem racunalniku.

smbmount \\[ime racunalnika] \ftproot\imedirektorija
(nisem 100% da je točno tako >> mogoče je potreben še kakšen paramter)

mountas direktorij iz win racunalnika na linux racunalnik v ftproot direktorij..
w

maticm ::

Imam en problemček in sicer z inštalacijo printerja...delam po navodilih iz te strani LINK

Problem se pojavi v koraku 9 ko moram izbrat printer. Izberem tistega iz =>USB1 (ker bo priključen na USB) in nato firma=> HP potem pa ne najdem modela HP5550 čeprav JE podprt ta printer

kakšna ideja?

urosh ::

halo.

nekak še mi kar in kar ne uspe... Mi lahko rečeš v keri datoteki se to spremeni? Malo večji izsek, da vidim kje približno je treba to vstavit pa na kak način, pa ....

Kot rečeno - sem razvajeni windows user, se pa malo razumem tudi v programsko kodo, samo nekak ne vem, kam naj to vstavim...

Prosim za pomoč

osrdek ::

mene pa zanima kako se registrira CC home? sem se na njihovi strani registriral, ko pa probam vpisati username pa password na strežnik "services>register system>use existing account" mi javi napako "Invalid username and/or password.":\

napiše kdo postopek registracije - sem mogoče kaj zajebal:|

osrdek ::

ja si bom očitno moral kar sam odgovoriti:
torej po dveh dneh zajebavanja sem končno ugotovil kaj je bilo narobe.
krivi so bili popravki ki sem jih namestil - nekaj so zajebali tako da se je server "odregistriral" in se ga ni dalo nazaj registrirati:\ in sem moral ročno namestiti popravke da so odpravili napako v popravkih:D
in zdaj sem se nazaj registriral in dela vse normalno...

ja je bil skrajni čas ker sem že odpiral okno da bi preučil vpliv gravitacije na računalnik:D

baldy ::

Mi lahko kdo pove zakaj mi Samba ne dela.

samba je v stanju running.
Name = Linux
workgrup = doma (isto kot mam na windowsih)
Wins - prazno
wins support - No



To bi pomoje moralo delat, ampak ne. Ko napišen \\Linux reče da tega računalnika ni v omrežju.
IP iz katerega dostopam je 192.168.1.2 in 192.168.1.7. Zanimivo pa je tudi, da se isto dogaja med obema windows mašinama, in se ne vidita med sabo.
Internet pa na vseh dela brez problemov.

Gapi ::

dej prilepi smb.conf pa ti lahko kej več povemo o tvoji napaki. Ozeroma kaj se zgodi če napišeš v explorerju \\IP TVOJE SAMBA KIŠTICE
bodi pozorn na poševnice ;) smer
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

BigWhale ::

Baldy, a kak share imas narejen?

baldy ::

Share imam narejen. Ampak tudi če ga ne bi imel, bi moral vsaj mašino videt .
Zanimivo mi je tudi, da ne vidim niti druge mašine v omrežju.
Router je 192.168.1.1
prva mašina je 192.168.1.2
druga mašina je 192.168.1.7

in niti iz prve ne druge ne morem dostopat. A je to kak problem v konfiguraciji na 192.168.1.1

Popoldne bom prilepil še file smb.conf

Gapi ::

Maš mogoče kje kak firewall na mašinah?

baldy ::

A mogoče kdo ve zakaj mi ne dela internet na ostalih mašinah, če spremenim IP routerja na 192.168.10.1

http dostop do njega dela, prav tako ping in SSH, le internet ne gre skozi. Moram pa imeti spremenjeno, ker ima IP 192.168.1.1 že calisto modem.

baldy ::

Sem že našel problem.

Vpisati sem moral DNS strežnike od SiOLa.
primary: 193.189.160.11
secondary: 193.189.160.12

Ker bi rad imel statičen IP me zanima, če takrat še vedno uporabljam iste DNSe?

Kaj vse moram spremeniti s statičnim IPjem na Clarkconnectu?

bastadu ::

Mi lahko mogoče kdo pove, zakaj mi v CC2.2 pri 5mbit liniji vleče samo nekje med 0 in 100kB/s? Če priklopim modem direktno na računalnik deluje vredu, tako da je težava sigurno nekje v CCju... Aja bandwidtha nimam omejenega tako da tukaj tudi ni problem... Prej na CC2.1 mi je delovalo vredu. Hvala za odgovore!

matter ::

Nevem kaj bi bil vzrok, lahko pa probaš CC3.0 in tam probaš.
Men tako na 2.2 kot na 3.0 vredu deluje dl/ul na 4mbit.
Grem basket pa bom neloke metal

maticm ::

Pri meni se vedno po restartu ali ko ugasnem ali spet prižgem ruter niso odprti porti incoming ( za ftp in http strani in mi pol ne dela ftp in http). Imam pa cc 2.2 home verzijo.

baldy ::

Mene pa zanima če je v CC 3 vgrajen kakšen tekstovni www browser. Navajem sem na links ali lynx pa ga tukaj ne najdem.
Prav tako sem navajen na tekstovni "mail", ki ga tudi ne najdem v CC.

Če kdo ve za kakšne nadomestke ki so že zraven se priporočam, še rajši pa bi videl kakšna navodila kako si to dvoje spravit na CC.

jurre ::

sj ga lahko instaliras - apt-get install lynx :P

baldy ::

Sem že ugotovil, vseeno hvala za odgovor.
Če bi kdo rad še mail ga tudi lahko instalira:

apt-get install mailx


Če pa kdo hoče links browser je pa

apt-get install links

urosh ::

halo.

Mene pa zanima, kak bi lahko spravil apacheja do tega, da bi mi pravilno prikazoval šumnike?
tole je primer strani, ki laufa na CCju

Nekak je glupo to, da ne dela... Drugače pa se da zadelo zelo fajn poštelat... Samo čas in voljo je treba imet :D

Lp

maticm ::

kaj je bil vzrok tejle težavi??

urosh ::

a a, še vedno mi ne dela. Isto kot mi ne uspe usposobiti webserverja na Server 2003 :(

Stran dela, le šumnikov ni ne prikazuje... Pa nekak nihče ne pove, kje bi bilo potrebno kaj nastaviti, da bi mi jih prikazovalo vredu. Najbrž bi bilo potrebno nastaviti kodno tabelo ali kaj podobnega - samo kje????

Lp

Skrat ::

urosh: v /etc/apache/httpd.conf poisci vrstico

AddDefaultCharset on


in ga nastavi na off (ali zakomentiraj). Nato je treba ponovno zagnati apache oz. ponovno naloziti nastavitve.

Ali si preprican, da je tvoj html napisan v charsetu utf-8? To imas namrec napisano v headerju tvoje spletne strani. To preprica brskalnik, da za prikazovanje uporabi ta charset. Ce ga rocno prepricam, da uporabi Windows-1250 (cp1250) mi pravilno prikaze sumnike. >:D
Free software is a matter of liberty, not price.

Lincolin ::

Pozdrav!
Pri nalaganju ClarkConnect, sem naletel na težavo!
Lotil sem se nalaganja na 166 Mhz, 64 MB-Rama, 8 GB-diska
Pri začetku instalacije, ko se izpiše koda mi je izpisalo:

You do not have enough RAM to install ClarkConnect Home Edition on this machine.


Na kar sem prisiljen pritisniti tipko -OK-, in sistem se znova zažene "reboota", če bi pustil ponovno, da ga zažene s CD-ja bi šlo po istem kopitu.

Baje so minimalne sistemske zahteve 133 Mhz, 32 MB-Rama, ampak ker je Linux dovolj požrešen zahteva čim več RAM-ov, ampak mislim da jih je 64 dovolj, če je nekatrimi uspelo naložiti na 133 Mhz, 32 32 MB-Rama.

No ja, želel sem naložiti: ClarkConnect Home Edition 3.0 na Compaq Proliant 600

L.P. Grega

:O SE OPRAVIČUJEM ZA NAPAKO:O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lincolin ()

Lincolin ::

Ne zna nobeden pomagati?

Daedalus ::

Poglej malo pomoč na strani... Verjetno obstaja kak način, da se obide tole sporočilo. Če ne pa naloži starejšo verzijo pa jo posodobi preko apta.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

wishmaster ::

Probi z clarkconnectom 2.1 .Men ga tud ni uspelo nalozit na 64 Rama .Da se naredit tako da med namestitvijo dodaš RAM in ga po namestitvi vzameš ven.Potem ponavadi dela,samo zelo počasi. CC 3.X že rabi kar močno mašino in dost rama da laufa vredu.

Lincolin ::

A mi lahko kdo pošlje ClarkConnect 2.0 ali 2.1 ker mi z E-Mule zelo počasi downloada.

wishmaster ::

Kam pa ?

Lincolin ::

Lahko kar na:
mofex04@gmail.com

Ali pa če ti dam geslo za FT dostop!

wishmaster ::

Boljš da ti na ftp pošljem

Lincolin ::

No samo kreiram ga pa dobiš dostop pod ZS!
Koliko je pa velika *.iso datoteka?

wishmaster ::

Okol 280 Mega (clone cd image).
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ClarkConnect 3.2 Home Edition - NA POMOČ

Oddelek: Operacijski sistemi
111574 (1411) sash
»

Poskus vdora na FTP?!

Oddelek: Omrežja in internet
71489 (1255) bastadu
»

Mac spoofing v Clarkconnect 3.0

Oddelek: Operacijski sistemi
111843 (1666) Nerdor
»

ClarkConnect problem z mrežo

Oddelek: Operacijski sistemi
61393 (1367) @ljash
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947010 (5393) Azrael

Več podobnih tem